Zaloguj się, aby obserwować  
Radziula

Cabal online - nowy mmorpg

238 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2010 o 18:39, Traitor napisał:

Jeszcze jedno pytanie... no... może jednak dwa :)
1. Jak widać na załączonym obrazku mam kilka skill point''ów do rozdania, ale nie bardzo
wiem jak. Mam ulepszyć te skille, które już mam? A może wykupić jakieś inne (o ile się
da) lub czekać aż mi ranga podskoczy (widzę, że coś mi się tam stopniowo "nalicza" wraz
z czasem walki) i dopiero wtedy inwestować w skille. Na obecnych jeszcze jakoś sobie
radzę, ale po co utrudniać sobie życie? :) To samo ze swordem. Mam tam trzy puste sloty.
Niby gram klasą magiczną, ale po coś je zrobili. Warto coś mieć do "walki wręcz"?
2. Znalazłem jakiś (prawdopodobnie, bo na takim lvl''u raczej żaden rarytas by nie wypadł)
śmieciowy item z dwoma slotami (patrz. obrazek nr 2). Tutaj nasuwa się pytanie. Jak te
sloty "wypełnić"? Co muszę mieć, skąd to wziąć i gdzie iść coby wszystko pięknie połączyć.

Czytam w międzyczasie poradniki na innych stronach, ale zanim to wszystko ogarnę trochę
czasu minie :)

http://www.cabal.playmmo.pl/skille/wizard Znalazłem taką stronkę. Wszystko dobrze jest
tam "rozdane"? Te teksty typu "podnosimy na 9lvl" oznaczają, że skill podnosimy/ulepszamy
na dziewiąty lvl czy na dziewiątym lvlu (naszej postaci oczywiście)? :)



A jednak odpowiem :)

Jeśli grasz postacią magiczną, to w żadnym wypadku nie bij ze sworda. Sloty i punkty masz po to, aby kupić i wbić na maksymalny poziom skill Dash, który przyśpiesza Twoją postać. Na poziomie magicznym - Master - znajduje się Blink, który w połączeniu z Dashiem sprawia, iż nie dogoni Cię żadna inna profesja oprócz oczywiście Wizarda.

Co do skilli, to proponuję wbić kolejną rangę, bodajże Regular i kupić czary. Ale pamiętaj, wbijaj je maksymalnie na 9 poziom i kup ich najwięcej dwa. Dalej będziesz mieć lance - tutaj kup trzy i wbij na poziom 20. Jeszcze dalej zdobędziesz Cannony. Ich kup 5 i również na poziom 20.

Co do wspomnianego itemku. Przedmiot slotowany ( nie ważne czy posiada jeden, dwa, czy nawet trzy sloty) zawiera większe statystyki. W przypadku broni jest to większy atak, zaś w przypadku pancerza obrona. Przedmioty możemy wbijać nawet do +12, przy czym fail na +8 kończy się spaleniem itemka. W zależności od rodzaju przedmiotu używamy innych kamieni. Początkowe rzeczy ulepszymy Upgrade Core Low, wyższe Medium, dalej High, zaś sprzęt dostępny na poziomie 115 - Mithril - Higestem.

Sloty zapełniamy Force Core. Również Low, Medium, High i Higest, jednak ulepszanie polecam od setu Shadowtitanium w górę.

:) Myślę, że w miarę jasno to opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. próbuje się zarejestrować i od kilku(nastu) godzin nie przychodzi mi email zwrotny, podobno nie tylko ja spotkałem sie z tym problemem, czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 23:39, Alehor napisał:

Hmmm.. próbuje się zarejestrować i od kilku(nastu) godzin nie przychodzi mi email zwrotny,
podobno nie tylko ja spotkałem sie z tym problemem, czy to normalne?


Sprawdź w spamie, może tam trafił ten mail...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 23:40, Isildur napisał:

Sprawdź w spamie, może tam trafił ten mail...


W spamie czysto, za to przy drugiej próbie na gmail przyszedł błyskawicznie. Jeszcze tak zapytam, dla nowego gracza któremu zależy na dynamice polecacie bladera czy warriora, są jakieś większe różnice w starcie itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Preferuje głównie PvE i prawdopodobnie większość czasu będę expił solo dlatego pytam - czy do moich preferencji bardziej pasuje Blader czy Warrior?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 16:35, Alehor napisał:

Preferuje głównie PvE i prawdopodobnie większość czasu będę expił solo dlatego pytam
- czy do moich preferencji bardziej pasuje Blader czy Warrior?


Możesz mieć 6 postaci na jednym serwerze. Co Ci szkodzi założyć jedno i drugie, pograć chwilę i zobaczyć które bardziej leży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 16:37, Fumiko napisał:

Możesz mieć 6 postaci na jednym serwerze. Co Ci szkodzi założyć jedno i drugie, pograć
chwilę i zobaczyć które bardziej leży?


W sumie to zawsze kręcił mnie dual wielding zatem zostane przy bladerze. z tego co wiem grasz na Marsie pod nickiem Mireth tak? Nie będziesz mieć nic przeciwko jeśli czasem zagadnę do ciebie z pytaniami związanymi z mechaniką gry itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 17:02, Alehor napisał:

W sumie to zawsze kręcił mnie dual wielding zatem zostane przy bladerze. z tego co wiem
grasz na Marsie pod nickiem Mireth tak? Nie będziesz mieć nic przeciwko jeśli czasem
zagadnę do ciebie z pytaniami związanymi z mechaniką gry itp?


To było dobry rok temu, więc mechaniki to ja bym się musiała uczyć od nowa sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram blader na marsie, i mam pytanie, jakie skille najlepiej ulepszać i kupić w przyszłości, oraz jak powiększyć ilość możliwych do użycia skilli, bo mam już 3/4 , a chcę jeszcze dasha mieć, mam lvl 5 i gram jako Anayami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flash Draw - na 9 dobry szybki
Impact Stab - na 9 tak samo jak poprzednik
Fade Step – nie warty uwagi
Concentration - na początku hit rate jest mało ważny natomiast w późniejszych levelach osobiście mam wbity na 20
Dash - na 9 super skill do przemieszczania
Double Slash - na 9 również do skillowania
Triple Slash - taki neutral można w zasadzie kupić i dać na 9
Blade Force -wbij max na 9
Death Cross - skill nie warty uwagi, szkoda funduszy
Rising Shot - kolejny denny skill
Double Rising - naprawdę dobry skill przy późniejszych levelach z tego co pamiętam dodaje amp wbij na 9
Storm Grind - kolejny dobry skill na początku radził bym wbić na 9, w późniejszych etapach gry na 18-20 (używam go w finalnym combo)
Assault - doskok bardzo dobry dajesz na 9
Hassing Dance -całkiem niezły proponuje dać na 9 nie wiecej
Iron Skin - bardzo dobry tego dajesz natomiast na 20
Mirage step - kolejny porządny buff na 20
Round Cut - crap
Blade Aura - kolejny etap ewolucji blade force wbij na 9 bo i tak później go wymienisz
Mirage Grind - z początku daj na 9 później podbij do 18
Twin Moon slash - jedyny dystansowy atak u bladera, sam go nie używam wole force kick na pvp
Aura Barrier - kolejny must have wbijasz na 20
Vital Interfere - uwaga jedyny stun u bladera na 9
Blade Cry -całkiem niezły można by wbić na 9
Blade Scud - uber wymiatacz na 9 mega dmg
Fear - na 20
Intuintion - na 20
Art of Fiercness - dodaje dmg podkręć na 20 level
Intense Blade - dobry bonus do amp na 20 level
Soul Blade - 20
Instant Immunity - osobiście nie uzywam
Resist Barriere - to sobie możesz odpuścić, kolejny crap
Force Kick - tzw darmowy dmg najszybszy skill w grze przez co nowi gracze potrafią spalić combo na starcie dobry do pvp jak i pve przez długi zasięg proponował bym wbić na 9

Chyba niczego nie ominąłem możliwe do użycia skille powiększasz zwiększając skill rank , mam nadzieje ze ci pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość skilli zależy od Twojej rangi w mieczu lub magii (sword/magic rank) a ona pośrednio zależy od levelu (poniżej pewnego levelu nie podniesiesz choćbyś skillował i miesiąc).

Za czasów mojego grania unlearning był normalnie, za ALZy (walutę grową ) u trenera. Im wyższy poziom tym drożej jeśli mnie pamięć nie myli.
Nie gwarantuję, że teraz jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 09:37, Fumiko napisał:

Ilość skilli zależy od Twojej rangi w mieczu lub magii (sword/magic rank) a ona pośrednio
zależy od levelu (poniżej pewnego levelu nie podniesiesz choćbyś skillował i miesiąc).

Za czasów mojego grania unlearning był normalnie, za ALZy (walutę grową ) u trenera.
Im wyższy poziom tym drożej jeśli mnie pamięć nie myli.
Nie gwarantuję, że teraz jest tak samo.


czyli nie warto podwyższać poziom danego skilla??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 14:33, Anayami napisał:

czyli nie warto podwyższać poziom danego skilla??


Poszukaj sobie w sieci buildów razem z planami rozwoju, tam będą porady na ile co kiedy podnieść żeby się opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie skille atakujące podnieść do dziewiątek poziomu! Wtedy najszybciej są gotowe do ponownego użycia.
Buffy zaś, to maksymalnego czyli dwudziestego levela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować