Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Demo Dark Crusade już dostępne

171 postów w tym temacie

Mi sie wydawało ze DC to dodatek do WarHammera:)
Pozatym chciałbym zgłosić prostest. Tau są zdecydowanie za silni :p Taka siła ognia mieli nawet marines :( Już ich lubie muahahahaha :D Zajefajna rasa z nich, wiec czekam na pełną wersję. I tu trzeba się zgłosić do CDP, Panowie, gdzie zamówienia przedpremierowe? Czyżby fani Króla RTS''ów musieli czekać do 5 października? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 17:03, General Sturnn napisał:

Mi sie wydawało ze DC to dodatek do WarHammera:)
Pozatym chciałbym zgłosić prostest. Tau są zdecydowanie za silni :p Taka siła ognia mieli nawet
marines :( Już ich lubie muahahahaha :D Zajefajna rasa z nich, wiec czekam na pełną wersję.
I tu trzeba się zgłosić do CDP, Panowie, gdzie zamówienia przedpremierowe? Czyżby fani Króla
RTS''ów musieli czekać do 5 października? :)

Podzielam twą radość i też zamierzam się "zagłębić" w TAU, ta ich siła ognia podstawowych jednostek oraz zasięg.....wymiata, jednak mają też sporo słabych punktów ;/ ale co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tau są zdecydowanie za silni :p Taka siła ognia mieli nawet marines"

Przypominam że demo to demo. Proces balansowania gry cały czas jest w toku i mimo że gra jest na ukończeniu, cały czas Balance Team pracuje nad udoskonaleniem rozgrywki.

W misji drugiej dema np. WSZYSTKIE JEDNOSTKI MARINES mają mniej hp.
W misji pierwszej (skirmish) jest jeszcze stary system Triple Librarian, który został usunięty i w finalnej wersji DC zobaczymy ponownie tylko jednego Bibliotekarza zamiast trzech.

Nie jest do końca jasne czy w kampanii będą dostępne pozostałe rasy w wersji grywalnej. Prawdopodobnie będzie można tylko z nimi walczyć, a nie nimi grać. Możliwość taką uzyska się dopiero po instalacji wszystkich trzech części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Tau MAJĄ MIEĆ DUŻĄ SIŁĘ OGNIA. I właśnie dlatego ich strzelcy tak łatwo radzą sobie z SM.

Jako przeciwwagę Tau mają słabsze pojazdy od innych ras, nie mają jakichkolwiek wieżyczek (niech n00by zapomną o cann-field''ach na kasyrze ;) ), ilość maksymalną wojsk zwiększają dopiero po zbudowaniu drogich budynków służących im też na awans w poziomach technologicznych, zaś dostęp do lepszych jednostek jest na zasadzie wyboru: jeden przekreśla drugi. Także nie ma co marzyć o Great Knarloc''u jesli mamy Mont''ka Command Post.

Gdyby wszystkie rasy były porównywalne to gra byłaby NUDNA a wybór rasy polegał jedynie na wyglądie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat chyba Knarloc''a będzie można budować niezależnie od ścieżki. Z dema wynikało, że Mont''ka daje dostęp do Crisis Battlesuit''ów i Hammerhead''ów a Kayoun do Kroot Hounds i Krootox''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z Kronikarzami może (lub mogło być) nieporozumienie. Bo gdy najedziemy kursor na niego, to w opisie zobaczymy, że nie jest to jednostka unikalna, a jedynie "infantry".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Akurat chyba Knarloc''a będzie można budować niezależnie od ścieżki. Z dema wynikało, że Mont''ka daje dostęp do Crisis Battlesuit''ów i Hammerhead''ów a Kayoun do Kroot Hounds i Krootox''a."

No faktycznie, akurat jeszcze Great Knarloc''a będzie można zbudować. O ILE nic się nie zmieni i to co mieliśmy w demku, będzie w pełnej wersji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 17:16, dark master napisał:

może i samodszielny ale w kampanii podobno można grać tylko Nowymi rasami, pozostałe będą dostępne
jeśli ma się zainstalowane poprzednie



Dokładnie, dlatego jeśli ktoś nie ma Dark Crusade, nie pogra Gwardią Imperialną... A w kampani, cóż, ponoć mamy poznać dalszą historię Blood Ravens wiec marines napewno pogramy. Uważam, że Relic przchylił się do rozwiązania Total War i pozowli podbić planetę każdą rasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 19:04, Burzol napisał:

Faktycznie z Kronikarzami może (lub mogło być) nieporozumienie. Bo gdy najedziemy kursor na
niego, to w opisie zobaczymy, że nie jest to jednostka unikalna, a jedynie "infantry".

To nie było nieporozumienie tylko zamiar pierwotny, miało być 3 słabszych Librarianów, ponieważ one wykrywają jednostki pod wpływem infiltracji. Zosatli przez to ostro osłabieni (i cieszę się że znów będzie tylko jeden) ale nie wiem czy zauważyliście ale on ma jakiś mocny atak psioniczny, nie wiem jaki ale kilka razy widziałem jak machnął ręką i mi 3 oddziały stealthów naraz padły ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To nie było nieporozumienie tylko zamiar pierwotny, miało być 3 słabszych Librarianów, ponieważ one wykrywają jednostki pod wpływem infiltracji. Zosatli przez to ostro osłabieni (i cieszę się że znów będzie tylko jeden) ale nie wiem czy zauważyliście ale on ma jakiś mocny atak psioniczny, nie wiem jaki ale kilka razy widziałem jak machnął ręką i mi 3 oddziały stealthów naraz padły ;/"

Demo jest jeszcze na starych zasadach i jakieś modyfikacje mogły zostać poczynione również w zdolnościach. Czy te modyfikacje pozostaną... niestety nie wiem.

Jedno jest pewne: 3x biblio nie było nieporozumieniem, tak. Dopiero po wielu testach Balance Team postanowił wrócić do pierwowzoru, gdyż okazało się że Triple Librarian nie spełnia swojej roli. Być może dlatego że wzmocnione zdolności psioniczne mogły pozostać, ale trzy razy takie coś to jawne IMBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 14:12, EvilKillaruna napisał:

"To nie było nieporozumienie tylko zamiar pierwotny, miało być 3 słabszych Librarianów, ponieważ
one wykrywają jednostki pod wpływem infiltracji. Zosatli przez to ostro osłabieni (i cieszę
się że znów będzie tylko jeden) ale nie wiem czy zauważyliście ale on ma jakiś mocny atak psioniczny,
nie wiem jaki ale kilka razy widziałem jak machnął ręką i mi 3 oddziały stealthów naraz padły
;/"

Demo jest jeszcze na starych zasadach i jakieś modyfikacje mogły zostać poczynione również
w zdolnościach. Czy te modyfikacje pozostaną... niestety nie wiem.

Jedno jest pewne: 3x biblio nie było nieporozumieniem, tak. Dopiero po wielu testach Balance
Team postanowił wrócić do pierwowzoru, gdyż okazało się że Triple Librarian nie spełnia swojej
roli. Być może dlatego że wzmocnione zdolności psioniczne mogły pozostać, ale trzy razy takie
coś to jawne IMBA.

Heh, ja wiem czemu :D Napisałem kilka tygodni temu do Balance teamu Relica i gość o imieniu Josh Long odpisał mi żeby nie wierzyć we wszystko co sie mówi o dark crusade oraz w demo :D (a pisałem tam zażalenie w sprawie właśnie 3 Librarianów) .....oczywiście nie wierze w to że mój mail miał jakikolwiek wpływ na ich decyzje ;] ale ciesze się że wrócili do jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie może czy w dark crusade pojawią się jacyś bohaterowie z Dawn of War?? [ konkretnie chodzi o dowódcę 3 kompanii Blood Ravens, Gabriela Angelosa :D ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pojawienia się starych bohaterów... Gabriel Angelos chyba już nie będzie dowodził Krwarymi Krukami (jak widać na wszystkich artach, bohaterzy SM i IG zostali odmłodzeni, a chaos też ma nowego CLa). Ale kto wie... Może spotkamy go na pustyniach planety Kronus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jakie armie zotaną zaprzęgnięte do kampanii na Kronusie. Np. w DoW od Space Marnines byli Blood Ravens a w WA Ultramarines. W DOW Chaos reprezentował Alpha Legion a WA World Eaters itp.

I jeszcze jedno: wie ktoś na co dzielą się Tau i Necroni? Np. SM dzielą się na zakony a Tau i Necroni? Czy wogóle są u nich jakieś podziały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I jeszcze jedno: wie ktoś na co dzielą się Tau i Necroni? Np. SM dzielą się na zakony a Tau i Necroni? Czy wogóle są u nich jakieś podziały?"

W Dark Crusade: szczerze wątpię. Tau i Necroni to Tau i Necroni. Nie będzie w tym kontekście podziałów na zakony czy coś podobnego.
W TT (Table Top): Tau o ile wiem różnią się chyba tylko malowaniem i byciem wcielonym pod odpowieniego dowódcę, ale mogę się mylić. Necroni natomiast to ponownie tylko Necroni i koniec. Wynika to zapewne z historii powstania rasy Necronów z Necrontyrów.

A jakie zakony lub odłamy istniejących ras pojawią się w DC... można tylko strzelać. PRAWDOPODOBNIE będą to nadal Blood Ravens, World Eaters, Uthwe. Ale to nic pewnego.

"Co do pojawienia się starych bohaterów... Gabriel Angelos chyba już nie będzie dowodził Krwarymi Krukami (jak widać na wszystkich artach, bohaterzy SM i IG zostali odmłodzeni, a chaos też ma nowego CLa). Ale kto wie... Może spotkamy go na pustyniach planety Kronus..."

Nie. Mozna zapomnieć o Angelosie. Tym razem kto inny będzie dowodził SM. Odmłodzony FC bodajże o imeniu Thule. General Sturn też będzie zastąpiony przez "nowszy model", to samo CL. Nie wiadomo jednak co FS i Warboss''em Orków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie w kampanii chaosem będziemy kierowali legionem Emperor''s Children. Dlaczego tak myśle? Ano... W demko na mapie strategicznej kampanii były poszczególne terytoria. Z tego wynikało, że SM to blood ravens, Chaos to Emperor''s Children, Orkowie to... ten... Nazwa wyleciała mi z głowy, ale to ci, którzy w TT używają Flash Gitzow. Regimentu Gwardii nie potrafiłem określić, tak samo z Eldarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 23:33, Grond napisał:

Wg. mnie w kampanii chaosem będziemy kierowali legionem Emperor''s Children. Dlaczego tak myśle?


Terytoria chaosu były różowe a to ich ulubiony kolor. Kolor twardzieli ^^

>, Orkowie to... ten... Nazwa wyleciała mi

Dnia 05.09.2006 o 23:33, Grond napisał:

z głowy, ale to ci, którzy w TT używają Flash Gitzow


Chyba chodzi ci o Bad Moons, oni są najbogatsi więc mają najwięcej orkowych zabawek, a co za tym idzie mają w co uzbrojić Flash Gitów :P

>. Regimentu Gwardii nie potrafiłem określić,

Możliwe ,że będziemi mieli doczynienia z Tallaran Desert Rats ,regimentu specjalizującego siię w walce na pustyni,
z drugiej strony regimenty Tallarańskie a Cadiańskie różnią się nie tylko wyglądem ale i rodzajami jednostek więc raczej na nich nie liczmy... Chyba ,że Cadianie przefarbują kamizelki na kolory "Tallarańskie" :P

Dnia 05.09.2006 o 23:33, Grond napisał:

tak samo z Eldarami.

Też nie mam pojęcia. Choć nie wiem dlaczego ale wydaje mi się,że będzie to Iyanden albo Alitoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować