Zaloguj się, aby obserwować  
Kaiin

Tematy zamknięte, czyli rozrywka moderatorów na forum :-)

109 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2006 o 17:07, barteg napisał:

No dobra bede cicho , bo nie chce zeby doszło do powaznej kłótni ,ale nadal mam swoje zdanie
!


Przecież nikt nie zabrania Ci go mieć, ale jak już coś mówisz, to staraj sie to jakoś poprzeć!
Też moge powiedzieć że waze 300 kilo i co. Kto mi uwierzy dopóki jakoś tego nie udowodnię :)
pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 16:55, barteg napisał:

Tak sobie mysle czemu Piotrek K. i walgierz zamykają tak duzo tematów nie zebym ich nie lubił
ale widziałem pare tematów których nie powinno sie zamykac ! Przeciez Knot, RobeN tez chca
pozamykac NIEKTÓRE tematy :D ! Niedawno Piotrek K. i walgierz zostali moderatorami i full tematów
zamykaja ! Moim zdaniem powinnscie rozsądniej zamykac tematy !

To ja sie dołącze.. założylem temat o błędach ale nikt się za bardzo nie wypowiadał..potem powstal drugi temat,,a ja w swoim aby pobudzić ten temat do życia napisalem aby pewien uzytkownik napisal wlaną propozycje..po czym moderator a konkretnie Walgierz zamnąl temat który był na forum cgyba 2-3 miesiace a RobeN''owi, ani TYHE, ani nikomu innemu to nie przeszkadzało. Trudno..do nich należy decyzja, a co do degrada to za co?? Przecież wyrażasz tylko swoje zdanie na ten temat. Degrada mozesz dostać za:
-spamowanie,
-nieustanne zakładanie bezsensownych tematów,
-reklamowanie,
-pokazywanie, używanie oraz reklamowanie stron pirackich gier i programów,
-oraz za naruszenie regulaminu forum gram.pl,

A co do tych zamykanych tematów, to proszę abyście nie zamykali tematów których nie ma tak naprawdę gdyż RobeN, TYHE i inni poprzedni (wcześniejszi) moderatorzy ich nie zamykali, ale tylko te:
-dublujące,
-spamerskie, kompletnie bez sensu,
-pirackie, o piractwie,

Wiem ze i tak to sie nie zmieni, ale tylko tak sie podłączam pod wypowiedź barteg:D

Co do Budo linków nie bedę podawał, co prawda to powinienem być cicho ale właściwie to nawet jest troche zalet. Ja jakbym byl moderatorem to bym zamknął bezsensowne tematy typu:
- ''''Słowna zabawa - gra'''',
- ''''Ostatnia literka - gra''''
i inne ale pozostaje mi siedzieć cicho bo pomarzyc to ja moge:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valgiasz a jeżeli do tego mojego tematu doszło, by uzasadnienie i np. żeby dawać krótki opis ulubionego stwora. To byś jakoś to przeżył??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, pamiętacie wątek jak trzeba było liczyć od 5000 do 0?? Wtedy TYHE napisała ''''O''''. Bardzo podobnie było tutaj http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=15480&u=6 , gdzie juz po nazwie od razu wiedziałem, że będzei post TYHE. I tak było, tylko, że w nim chodziło o liczenie do 5000. Oczywiście skończyło się to postem ''''500'''' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... nie wiem gdzie wrzucić to pytanie więc wrzuce tu...
Pytanie jest głównie do Rzezim(a) w sprawie zamknięcia tematu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18275&u=10
Podane uzasadnienie:

[cytat]
"Quiz-ów jest dość.
Temat zamykam."
[koniec cytatu]

Jeśli ktoś uzna to za offtop to sorry...
w każdym razie uważam że to jest uzasadnienie w stylu: "Nie bo nie"
I bynajmniej nie chce tu podwarzać kompetencji moderatora(ów)
Chcę tylko dostać bardziej rozległe uzasadnienie...
np. Złamałeś x punkt regulaminu robiąc y
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co chodzi: nie sprecyzowałeś tematu i twój topic stałby się niedługo źródłem wszelkiej maści spamu, bo ludzie pisali by na wszystkie możliwe tematy"Można tu zadawać zagadki na dowolny temat"(pyt: jaki jest twój ulubiony kolor odp:czerwony) . Regulaminu nie złamałeś bo dostałbyś upomnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z regulaminu forum.gram.pl:
/*
#W serwisie gram.pl podstawową władzę stanowią Moderatorzy i Pracownicy CD Projekt. Mogą usunąć dowolną wypowiedź oraz zablokować możliwość dodawania kolejnych bez podania przyczyny - takie mają prawo!

# W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem należy dostosować się do decyzji Moderatów. Pamiętaj, że masz prawo do wyjaśnień w tym przypadku, a Moderator ma obowiązek udzielić Ci konkretnej, zrozumiałej i wyczerpującej odpowiedzi. Prośbę o wyjaśnienie Twoich wątpliwości prosimy kierować na adres: moderator@gram.pl

*/

Czy tylko ja dostrzegam tu paradoks?
Fakty są takie:
Jak coś jest niedopowiedziane w regulaminie to moderator/pracownik CD Projekt, musi udzielić wyjaśnień - pytanie kiedy coś będzie niedopowiedziane jeżeli może /*usunąć dowolną wypowiedź*/ i to /*bez podania przyczyny*/, innymi słowy ten punkt (drugi w regulaminie) jest niepotrzebny bo WSZYSTKO jest ujęte w punkcie pierwszym (/*W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem*/ - nie ma takich kwesti...)

Nie żebym się czepiał ale to jest nielogiczne

Dlatego wnoszę o zmianę regulaminu... (aby ów paradoks zlikwidować)

I Proszę o wyjaśnienia... (mimo że teoretycznie nie mam takiego prawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą usunąc wypowiedź bez podania przyczyny gdy jest sprzeczna z regulaminem.
Jeżeli czegoś regulamin nie określa to należy dostosowac się do ich decyzji, ale możliwe jest uzyskanie od nich wyjaśnień po napisaniu maila na adres moderator@gram.pl Wszystko jest klarowne i nie ma tu żadnych paradoksów. Kłania się czytanie ze zrozumieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:45, kamiln napisał:

Mogą usunąc wypowiedź bez podania przyczyny gdy jest sprzeczna z regulaminem.

z czego to wnioskujesz?
bo domysły to dla mnie za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kamiln''em, gdyż wg. mnie panie rokefeler15, przedstawił pan sobie wyjaśnienie na tacy : ) To co jest niedopowiedziane w regulaminie, a wiąże się np. z Netykietą, Moderator ma prawo usunąć, a autora postu "unieszkodliwić" : ) Jednak zawsze będziesz miał prawo napisać maila do Moda by wyjaśnić sprawę i usłyszeć wyjaśnienie danej sprawy : )

A jeśli chodzi o to: "bez podania powodu", nie pomijając kontekstu, to chodzi o blokowanie kolejnych postów : ) czyli zablokowanie konta na forum gram.pl : ) Jednak, jeśli uważasz, że jest to "bezpodstawne" możesz napisać pod maila moderator@gram.pl :) Drugi punkt w regulaminie stanowi "uzupełnienie" pierwszego, więc twój zarzut o "nielogiczność" wg. mnie jest nieuzasadniony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 10:46, SSj2- napisał:

Zgadzam się z kamiln''em, gdyż wg. mnie panie rokefeler15, przedstawił pan sobie wyjaśnienie
na tacy : ) To co jest niedopowiedziane w regulaminie, a wiąże się np. z Netykietą, Moderator
ma prawo usunąć, a autora postu "unieszkodliwić" : )

Domysły domysłami a fakty faktami...
W regulaminie jest napisane /*dowolną wypowiedź*/

>Jednak zawsze będziesz miał prawo napisać

Dnia 28.01.2007 o 10:46, SSj2- napisał:

maila do Moda by wyjaśnić sprawę i usłyszeć wyjaśnienie danej sprawy : )

Znowu kierujesz się domysłami...
/*W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem*/
i teraz coś ważnego co wcześniej umknęło mej uwadze...
/* masz prawo do wyjaśnień w tym przypadku*/

a że wszystko jest uregulowane w pierwszym punkcie (/*dowolną wypowiedź*/) to /*w takim przypadku*/ nigdy nic nie będzie bo dowolna wypowiedź to każda wypowiedź...

Dnia 28.01.2007 o 10:46, SSj2- napisał:

A jeśli chodzi o to: "bez podania powodu", nie pomijając kontekstu, to chodzi o blokowanie
kolejnych postów : ) czyli zablokowanie konta na forum gram.pl : )


Owszem zgadzam się...

Dnia 28.01.2007 o 10:46, SSj2- napisał:

Jednak, jeśli uważasz, że
jest to "bezpodstawne" możesz napisać pod maila moderator@gram.pl :)


a skąd wziąłeś to słówko "bezpodstawne"? W regulaminie ono, ani jego synonim, ani nic innego o podobnym znaczeniu nie pada... Znów snujesz domysły...

Dnia 28.01.2007 o 10:46, SSj2- napisał:

Drugi punkt w regulaminie
stanowi "uzupełnienie" pierwszego


Wyżej uzasadniłem dlaczego nie stanowi uzupełnienia...

>, więc twój zarzut o "nielogiczność" wg. mnie jest nieuzasadniony

Dnia 28.01.2007 o 10:46, SSj2- napisał:

:P


Pomijając słówko więc ostatecznie mogę się zgodzić:) Tylko że w takim wypadku oznacza to że gram.pl zrobiło ten zapis tylko po to żeby ludzie byli spokojni, a z prawnego punktu widzenia jest tak jakby go nie było...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobra, bo widzę że rozgorzała dyskusja. Regulamin jest imo dobry i nie ma w nim sprzeczności. Jeśli uważasz że temat został zamknięty niesłusznie napisz maila na podany adres z regulaminu. Chociaż wg mnie na forum jest już masa quizów i kolejny "o wszystkim i o niczym" byl średnio przydatny po prostu. Tak jak mówiłem- jeśli masz jeszcze wątpliwości- mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jak moderator zamknął CZTERY tematy w PÓŁ godziny!!! Były one dublami wykonanymi przez JEDNĄ osobę. Za upomnienie tego forumowicza (obywatela), żeby nie pisał z włączonym Caps-Lockiem i żeby nie zakładał dubli tematów (wyszukiwarka się grzecznie kłania :) dostałem degrada!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 11:02, Budo napisał:

/.../

Dobra, bo widzę że rozgorzała dyskusja. Regulamin jest imo dobry i nie ma w nim sprzeczności.
Jeśli uważasz że temat został zamknięty niesłusznie napisz maila na podany adres z regulaminu.
Chociaż wg mnie na forum jest już masa quizów i kolejny "o wszystkim i o niczym" byl średnio
przydatny po prostu. Tak jak mówiłem- jeśli masz jeszcze wątpliwości- mail.


Wybacz to co teraz powiem ale powiem:
Towoja odpowiedź nijak nie ma się do regulaminu bo:
1. W regulaminie jest sprzeczność
2. Nie mam prawa wysłać maila (wytłumaczone wyżej)
3. Mała przydatność nie jest w regulaminie powodem do zamknięcia tematu... (znajdź coś z regulaminu czym uzasadnisz zamknięcie tematu...
4. Maila wysłałem (mimo że nie mam takiego prawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 11:02, Pepper Ronie napisał:

Ja widziałem jak moderator zamknął CZTERY tematy w PÓŁ godziny!!! Były one dublami wykonanymi
przez JEDNĄ osobę. Za upomnienie tego forumowicza (obywatela), żeby nie pisał z włączonym Caps-Lockiem
i żeby nie zakładał dubli tematów (wyszukiwarka się grzecznie kłania :) dostałem degrada!!!


Heh... moderatorzy są na gram.pl wrzechmocni (patrz regulamin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 11:08, rokefeler15 napisał:

Heh... moderatorzy są na gram.pl wrzechmocni (patrz regulamin)

Wszechmocni to są pracownicy CDPROJEKT gdyż oni mają jeszcze taki ciekawy bonus - powołują moderatorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rokefeler... Przepraszam cię bardzo, ale ty chyba nie rozumiesz regulaminu :/ MASZ PRAWO ZAWSZE WYSŁAĆ MAILA... A drugi punkt jest TYLKO "aneksem" do pierwszego oO... A mała przydatność to... UMOWA NIE PISANA : ) Skoro jest już dużo takich samych, lub podobnych tematów, to Moderator ma prawo:

a) Zamknąć Temat
b) Usunąć Temat

: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować