Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Mnie tylko zastanawia jak będzie wyglądała matura z historii.
W zeszłym roku ponoć byłą dosyć trudna. W tym z kolei ma być łatwa.

Zastanawia mnie więc, czy poważnie utrudni to w dostaniu się na Uniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 16:48, Illidan Shando napisał:

Hmm... co do nowej matury:
lepsza czy gorsza?


Lepsza, wreszcie matura to nie fikcja.

Dnia 06.10.2005 o 16:48, Illidan Shando napisał:

łatwiejsza czy trudniejsza?


Nie było zle, pewnie trudniejsza bo nie mozna sciagac, jednak egzaminy ustne sa w sumie dosc proste.

Dnia 06.10.2005 o 16:48, Illidan Shando napisał:

mniej stresowa czy bardziej?


Pisemna to jak sprawdzian :) Niektorzy stresuja sie przed ustnym.

Dnia 06.10.2005 o 16:48, Illidan Shando napisał:

Ja dopiero bede
pisał, i pewno wiekszosc uzytkownikow rowniez.
Wasze opinie


Ja juz pisalem i powiem tak: Matura ma wielkie oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 16:52, Backside napisał:

Mnie tylko zastanawia jak będzie wyglądała matura z historii.
W zeszłym roku ponoć byłą dosyć trudna. W tym z kolei ma być
łatwa.

Zastanawia mnie więc, czy poważnie utrudni to w dostaniu się na Uniw.


Punkty to punkty i jak bedzies zmial wystarczajaca ilosc to powinni cie przyjac bez problemu co ty mozesz poradzic ze gosciom w cke sie zachcialo w tym roku latwe pytania ulozyc.

mnie nurtuje problem prezentacji bo znowu jest problem z kupowaniem tych prac os zeszlorocznych maturzystow i podobno maja po prezentacji tluc tymi pytaniami o temat masakrycznie a pozatym ma sie punktacja zmienic mniej punktow za sama prezentacje wiecej za dobre odpowiedzi na pytania egzaminatorow
pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja również zdaje mature.... owszem jak każdy chyba mam jakąś treme...... matma i fiza rozszerzona... super<jupi>... teraz przez gram.pl i zespół CDP moge nie odchodzić od kompa... oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polak podstawowy, angol rozszerzony, matma rozszerzona i informatyka rozszerzona (podstawowa nie istnieje :P) > To mój zadeklarowany zestaw, a temat na polak, to: scharakteryzuj język Internetu...
No więc tak. Myślę, że polski i angielski to jest pikuś, natomiast schody zaczynają się na rozszerzonej matmie. Na moje nieszczęście muszę uczyć się sam w domu, bo nauczycielkę mam fatalną, a co za tym idzie niestety nie będę mógł się wyrobić z przerobieniem (powtórzeniem) całego materiału, więc mogę liczyć na łut szczęścia i proste zadanka na egzaminie :P A informatyka, to szkoda gadać - średnia mojego województwa w tym roku 26% (w-m), a szkoły 32% (pisało 8 osób). A w tym ''sezonie'' tak się wszyscy przerazili, że na całą szkołę piszą tą maturkę tylko 3 osoby :D :D Ja jednak liczę na to, że w tym roku zadania będą dużo łatwiejsze i nie ma się czym tak przejmować i od tego uciekać, bo w końcu po to się chodzi czasem ;) do tej szkoły, żeby się tego nauczyć... Tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli liczycie ze tego rocznamatura bedzie prosta to mozecie sie przeliczyc
sam zdawalem nowa mature w maju i powiem ze byla bardzo trudna tym bardziej ze zdawalem mamteatyke rozszerzona (chcialbym nadmienic ze podstawowa matma wcale nie byla trudna) ale nauczyciele piszacy pokazali pazury dopiero na czesci 2. jaki z tego wniosek ? jak sie okazalo na studiach ok 70 % osob mojej grupy to osoby ze stara matura co wedlug mnie jest tragiczne (stara matura byla prstsza od nowej) no ale teraz bedzie Wam latwiej sie dostac poniewaz kadzy bedzie pisac nowa i kazdy bedzie mial rowne szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustna matura jest banalna. Wybierasz temat (możesz nawet wymyśleć swój) i przygotowywujesz o nim prezentację. Potem 3 pytanka z tego tematu, który przygotowałeś. No czy może być coś łatwiejszego??
Pisemna matura teraz rzeczywiście sprawdza wiadomości, a nie tylko lanie wody. Punkty dostajesz za konkrety, a nie za jakieś banialuki ;-) Jak znasz lektury, to z poslkiego wymiatasz. A z języki, to jak z językami ;-) albo umiesz albo nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:44, SiniS napisał:

Ustna matura jest banalna. Wybierasz temat (możesz nawet wymyśleć swój) i przygotowywujesz o nim prezentację. Potem 3 pytanka
z tego tematu, który przygotowałeś. No czy może być coś łatwiejszego??
Pisemna matura teraz rzeczywiście sprawdza wiadomości,
a nie tylko lanie wody. Punkty dostajesz za konkrety, a nie za jakieś banialuki ;-) Jak znasz lektury, to z poslkiego wymiatasz.
A z języki, to jak z językami ;-) albo umiesz albo nie :P


Jasne - a jak ugną ci się nogi, wchodząc do sali, zacznie boleć brzuch i złapią cię dreszcze :]. Nawet jeśli jesteś mega-pilny, może się wyłożyć.


A co do "ściemnianych odpowiedzi usntych" - ponoć są takie opcje, że nie dość, że ktos kupuje prezentację to jeszcze uczy się jej na pamieć.
A potem, w trakcie odpowiedzi, zacina się w pewnym momencie "wierszyka" i pyta się czy może zacząć od początku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zdaje mature:
Polski - podstawowy
Angielski - rozszerzony (ustny i pisemny)
Historia - rozszerzona

I jestem troche przerazony :-), wolalem stara mature... teraz same problemy z ta cudowna reforma :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dwie [podstawowe zasady są:
1. Zrób samemu materiał
2. Nie ucz się go na pamięć
Ja tak zrobiłem i dostałem 20 punktów na 20 możliwych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:29, Sebastian` napisał:

Polak podstawowy, angol rozszerzony, matma rozszerzona i informatyka rozszerzona (podstawowa nie istnieje :P) > To mój
zadeklarowany zestaw, a temat na polak, to: scharakteryzuj język Internetu...


Kurde...... Stary... Wiesz, że wybrałe DOKŁADNIE to samo :O

Sam najbardziej boję sie:
- Polaka. Mimo, że podstawa.. To kurcze boję sie, bo z poloka to ja Down jestem (nawet na głupiego nie zasługuję)
- Mata - W ciągu miesiąca zdałem sobie sprawę.. Że ciężko będzie. W chwili obecnej mój tydzień prezentuje się tak:
-Poniedziałek - 4 maty w szkole + 2 dodatkowe na które jeżdżę do gliwic
-Wtorek, Środa, Czwartek - nauka samodzielna w domu
-Piątek - 2 maty w szkole
-Weekend na powtórzenia.. I chcę się jeszcze na 3 h tygodniowo do katowic na UŚ zapisać :/
Bo póki co słabo mi idzie (tylko 4 na koniec 2 klasy było :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu musiało się to stać. Teraz też jestem w klasie maturalnej.
Ale narazie to tak średnio się tym przejmuję. Poziomy ustaliłem sobie tydzień przed 30.09 a temat jak zwykle na dzień przed. Ostatno pare dni pod rząd męczymy się ze sprawdzaniem deklaracji czy wszystko dobrze, do tego musieliśmy jeszcze raz napisać deklarację na kompie i ją wysłać gdzieś tam (jak każdy zresztą chyba) To całe zamieszanie jest nam troche na rękę bo dzięki temu umyka nam spora część lekcji.
Ja wybrałem tak:
- polski rozszerzony (a co jak szaleć to szaleć, zawsze więcej punktów)
- angielski rozszerzony (pisemny i ustny, luzik)
- matma rozszerzona
- fizyka rozszerzona

Mam nadzieję że jakoś to będzie, najbardziej boję się ustnego polskiego (sam nie wiem czemu ;)
Ale do matury jeszcze sporo czasu więc się nie przejmuje nią narazie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:52, Kris_bla napisał:

Ja w tym roku zdaje mature:
Polski - podstawowy
Angielski - rozszerzony (ustny i pisemny)
Historia - rozszerzona

I jestem
troche przerazony :-), wolalem stara mature... teraz same problemy z ta cudowna reforma :-/


Dokładnie te same przedmioty, ale dobrałem na wszelki wypadek WOS dodatkowy. Nie zdać go nie można, a jak nie uda się na Historię, to nie zostanę bez wyboru :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, dlaczego niektórzy wybierają na maturze informatykę rozsz, a nie fizykę. Z tego co sam dla siebie przeglądałem (więc nie wszystkie uczelnie widziałem) to informatyki nigdzie nie wymagają - nawet na studiach informatycznych. Wszędzie zestaw mat+fiz. No chyba że wybieracie się na studia gdzieś za granicę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 07:21, LifaR napisał:

A ja się zastanawiam, dlaczego niektórzy wybierają na maturze informatykę rozsz, a nie fizykę. Z tego co sam dla siebie
przeglądałem (więc nie wszystkie uczelnie widziałem) to informatyki nigdzie nie wymagają - nawet na studiach informatycznych.
Wszędzie zestaw mat+fiz. No chyba że wybieracie się na studia gdzieś za granicę ;-)


Bo fizyka jest porąbana i prawie nikt jej nie czai, a z informatyka wielu ludzi nie ma żadnych problemów. Tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 09:20, Budo napisał:

Bo fizyka jest porąbana i prawie
nikt jej nie czai, a z informatyka wielu ludzi nie ma żadnych problemów. Tak mi się wydaje.

No nie wiem, nie wiem. Tutaj bym sie klocil... u mnie w szkole z Informatyki byli tacy frajerzy, ze szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 09:52, BajteK_ napisał:

> Bo fizyka jest porąbana i prawie
> nikt jej nie czai, a z informatyka wielu ludzi nie ma żadnych problemów. Tak
mi się wydaje.
No nie wiem, nie wiem. Tutaj bym sie klocil... u mnie w szkole z Informatyki byli tacy frajerzy, ze szkoda
gadac.


U mnie odrwotnie :D
Opróćz dziewczyn rzecz jasna, one były ciemnie z obu dziedzin ;P Raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 09:52, BajteK_ napisał:

> Bo fizyka jest porąbana i prawie
> nikt jej nie czai, a z informatyka wielu ludzi nie ma żadnych problemów. Tak
mi się wydaje.
No nie wiem, nie wiem. Tutaj bym sie klocil... u mnie w szkole z Informatyki byli tacy frajerzy, ze szkoda
gadac.


U mnie tez wiekszasc ludzi z informatyki ledwo ledwo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować