Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2007 o 20:53, rob006 napisał:

Polski, język obcy nowożytny (tak to się chyba profesjonalnie nazywa :)) i jeden wybrany przedmiot
obowiązkowy. A więc 3 (o ile się nie pomyliłem)


Ten obowiązkowy to nie znaczy chyba z rozszerzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 14:32, Sophikar napisał:

Ten obowiązkowy to nie znaczy chyba z rozszerzenia?


Nie, możesz go zdawać na poziome podstawowym. Chodzi o to, że musisz go zdać (chociaż amnestia...).
Oprócz tych 3 możesz wybrać jeszcze 3 inne, które musisz już zdawać na poziomie rozszerzonym, ale jesli ich nie zdasz, to i tak dostaniesz maturę (nawet bez amnestii). Tak mi się przynajmniej wydaje, ale juz sam sie w tym pogubiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 14:40, rob006 napisał:

Oprócz tych 3 możesz wybrać jeszcze 3 inne, które musisz już zdawać na poziomie rozszerzonym,
ale jesli ich nie zdasz, to i tak dostaniesz maturę (nawet bez amnestii). Tak mi się przynajmniej
wydaje, ale juz sam sie w tym pogubiłem...

Dobrze mówisz, jeśli się nie zaliczy przedmiotów dodatkowych to matura i tak uznana jest za zdana, z tym, że na świadectwie napisana będzie ilość uzyskanych procentów... Naprawdę można pisać z 3 dodatkowych przedmiotów?? Mi się wydawało, że z 2, ale może się myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 14:47, judyta88 napisał:

Naprawdę można pisać z 3 dodatkowych przedmiotów?? Mi się wydawało, że z 2, ale może się myle.


Można pisać 3. Minimalna ilość przedmiotów, które można zdawać na maturze to 3, maksymalna - 6. Ale komu by sie chciało uczyć na 6 przedmiotów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 14:58, rob006 napisał:

Można pisać 3. Minimalna ilość przedmiotów, które można zdawać na maturze to 3, maksymalna
- 6. Ale komu by sie chciało uczyć na 6 przedmiotów? :)


Ojj... są tacy którzy pisali by z 6 przedmiotów, ja piszę z 4 i boję się, że się nie wyrobie...ehh...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok..
Matematyka. Tylko jaka - rozszerzona,czy podstawowa? Juz taki mi mątlik w głowie zrobili z tym, że sam nie wiem. Jak to z tym jest? Mozna zdawac podstawowa i rozszerzona, prawda? Wiec w sumie gdybym zdal podstawowa na - powiedzmy - 90% a rozszerzona na 50% to może się okazać, że bardziej opłaca mi się pisać podstawowa..hmm..dobrze rozumuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo :) Tylko tegoroczni maturzyści musieli się decydować na jeden z poziomów. Ty możesz pisać oba, więc zawsze korzystniej będzie jeśli przystąpisz do egzaminu na poziomie rozszerzonym z prostej przyczyny: nie będziesz musiał go zdać i wystarczy, że zaliczysz podstawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 14:51, Sophikar napisał:

No dobra... Thx za wiadomość... Co by tu brać? Angol, Hista i WOK... (?)
Pisał ktoś maturę z WOKu lub Histy?

Z woku? A nie z wosu przypadkiem? :) A ile masz jeszcze lat do matury? W każdym roku uczelnie mają inne kryteria przyjmowania kandydatów i proponuję to uzależnić właśnie od tego. Poszukaj na stronach uniwersytetów interesujących kierunków i sprawdź wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOK - wiedza o kulturze - wiesz mam artystyczne zapędy... :) Mam część swoich dzieł na swoim GS - zapraszam do odwiedzenia i wystawienia swoich opini! ;)
Obecnie jestem w 1 kl. LO, ale wolę już ćwiczyć - zwłaszcza, że jestem na rozszerzeniu jęz. - inf. - troche to rozbieżne, ale... W każdym razie patrzyłem na stronki uniwerka i potrzeba mi Polaka, Histy i ogólnej wiedzy o kulturze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tej artyści porozmawiamy za rok jak mature będziecie zdawać zobaczymy co wtedy pokażecie bo jak narazie to tylko się chwalicie radze już se wybrać przedmiot który będziecie zdawać i przyłożyć się to za rok będzie wam łatwiej powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak poprawnie zapisać w konspekcie w literaturze podmiotu tytuł opowiadania, jeśli książka to zbiór kilku opowiadań? Dokładnie to chodzi mi o zbiór opowiadań Andrzeja Sapkowskiego zatytułowany "Ostatnie Życzenie", a ja mam zamiar przedstawić temat tylko na podstawie opowiadania "Kraniec Świata".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 1 LO. Wie może ktoś czy będe musiał pisać obowiązkową mature z matmy ? Bo miało być coś takiego (oczywiście Giertych to w prowadził) i nie wiadomo czy ma być. Mnie to wogóle nie cieszy bo niechciałbym pisać matury z matematyki, nienawidze tego przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 01:47, Albatross napisał:

Wie ktoś może jak poprawnie zapisać w konspekcie w literaturze podmiotu tytuł opowiadania,
jeśli książka to zbiór kilku opowiadań? Dokładnie to chodzi mi o zbiór opowiadań Andrzeja Sapkowskiego
zatytułowany "Ostatnie Życzenie", a ja mam zamiar przedstawić temat tylko na podstawie opowiadania
"Kraniec Świata".


Dwa lata temu wystarczyło napisać w konspekcie tytuł książki (+ te inne ważne rzeczy) i dalej po prostu zaznaczyć strony (np. od 80-90). Myślę, że teraz też jest podobnie, ale żeby się upewnić może zapytaj jakiegoś polonisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze szkoły dostałem taki wzór: (screen). Ale z tego co widzę, to wszędzie jest inaczej.
BTW: A tej bibliografii nie trzeba było oddać tak z tydzień temu?

@Grizzly.
Jeśli Giertych nie wpadnie na kolejny genialny pomysł, to pewnie będziesz musiał pisać matmę.
Zresztą dobrze wam tak - mi polski nie jest do niczego potrzebny, a zdawać muszę. W końcu będzie sprawiedliwość! ;P

20070415123510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 12:38, rob006 napisał:

Ja ze szkoły dostałem taki wzór: (screen). Ale z tego co widzę, to wszędzie jest inaczej.


U mnie na przykład nie był wymagany numer ISBN... w każdej szkole w Polsce powinien byc na stanie ten sam wzór bibliografii... i nie byłoby problemów.


P.S.

Tez musicie oddać plan prezentacji do 26 kwietnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 13:01, hunter22 napisał:

U mnie na przykład nie był wymagany numer ISBN... w każdej szkole w Polsce powinien byc na
stanie ten sam wzór bibliografii... i nie byłoby problemów.

Wg mnie cała to szopka z bibliografiami to jedno wielkie nieporozumienie. U mnie przyczepiali sie do najmniejszych szczegółów, typu "Tego nie napisałeś kursywą! A nazwisko autora do dużymi literami się pisze. A tu powinna być kropka a nie przecinek!" To jakieś chore! Przecież tego nie będzie sprawdzał komputer tylko człowiek i nawet moja średnio inteligenta polonista domyśli sie o co chodzi.

Dnia 15.04.2007 o 13:01, hunter22 napisał:

Tez musicie oddać plan prezentacji do 26 kwietnia?

Niestety tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 13:11, rob006 napisał:

Wg mnie cała to szopka z bibliografiami to jedno wielkie nieporozumienie. U mnie przyczepiali
sie do najmniejszych szczegółów, typu "Tego nie napisałeś kursywą! A nazwisko autora do
dużymi literami się pisze. A tu powinna być kropka a nie przecinek!
" To jakieś chore!


Załamujesz mnie tym co piszesz, u mnie takich "wymagań" nie mieli... na screenie dałem swoją bibliografię, wszystko było z nia w porządku, tylko polonistka przyczepiła się do ilości pozycji w niej zawartych... a co miałem na siłe wpisywać coś z czego nie korzystałem? Nie skumasz nauczycieli.

Dnia 15.04.2007 o 13:11, rob006 napisał:

Przecież
tego nie będzie sprawdzał komputer tylko człowiek i nawet moja średnio inteligenta polonista
domyśli sie o co chodzi.


Moja też jarzy, może i z problemami nieraz, ale jarzy i kuma co sie dzieje... :P

Dnia 15.04.2007 o 13:11, rob006 napisał:

> Tez musicie oddać plan prezentacji do 26 kwietnia?
Niestety tak...


Bedzie trzeba niedługo opracować plan...

20070415132501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować