Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2007 o 12:38, rob006 napisał:

Ja ze szkoły dostałem taki wzór: (screen). Ale z tego co widzę, to wszędzie jest inaczej.

Dzięki. Mam bardzo podobnie. To "W:" muszę tylko zapisać w nawiasie kwadratowym, tak więc faktycznie jest inaczej.

Dnia 15.04.2007 o 12:38, rob006 napisał:

BTW: A tej bibliografii nie trzeba było oddać tak z tydzień temu?

U mnie w tej kwestii jest również inaczej. Muszę oddać konspekt do końca przyszłego tygodnia. Bibliografia wcześniej nie musiałem oddawać.

@.Sabina.

Dnia 15.04.2007 o 12:38, rob006 napisał:

Myślę, że teraz też jest podobnie, ale żeby się upewnić może zapytaj jakiegoś polonisty...

Właśnie wczoraj byłem na konsultacjach u polonistki, ale mi tak nabazgrała wzór, że nie byłem pewny :D Teraz, po obejrzeniu screena nie mam już żadnych wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 13:01, hunter22 napisał:

U mnie na przykład nie był wymagany numer ISBN... w każdej szkole w Polsce powinien byc na
stanie ten sam wzór bibliografii... i nie byłoby problemów.


P.S.

Tez musicie oddać plan prezentacji do 26 kwietnia?


Moja polonistka na całe szczęście wymagała jedynie skrócony zapis bibliograficzny, bez żadnych zbędnych szczegółów...

A plan prezentacji musiałam oddać najpóźniej 4 kwietnia...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 13:55, judyta88 napisał:

A plan prezentacji musiałam oddać najpóźniej 4 kwietnia...:/


To szybko. Ja musze oddać do 26, bo 27 mam zakończenie trzeciej klasy... jeszcze ponad tydzień został mi na opracowanie planu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 14:11, hunter22 napisał:

To szybko. Ja musze oddać do 26, bo 27 mam zakończenie trzeciej klasy... jeszcze ponad tydzień
został mi na opracowanie planu :)


Właśnie też się dziwię dlaczego tak szybko musiałam złożyć wsyztskie dokumenty ...heh... ale dzieki temu mam już cały plan zrobiony i praca na ustną też gotowa, teraz tylko się nauczyć :D
Do tego musieliśmy jeszcze składać już np kalkulatory...:/ co dla mnie jest bez sensu... nie wiem po co im to, może będą sprawdzać czy nie pochowałam tam żadnych ściąg...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 14:22, judyta88 napisał:

Właśnie też się dziwię dlaczego tak szybko musiałam złożyć wsyztskie dokumenty ...heh... ale
dzieki temu mam już cały plan zrobiony i praca na ustną też gotowa, teraz tylko się nauczyć
:D


Ja jeszcze nie przeczytałem mojej pracy, całej na raz :P Mam 2 i 1/3 strony, więc nie będzie problemu z nauczeniem się tego.

Dnia 15.04.2007 o 14:22, judyta88 napisał:

Do tego musieliśmy jeszcze składać już np kalkulatory...:/ co dla mnie jest bez sensu... nie
wiem po co im to, może będą sprawdzać czy nie pochowałam tam żadnych ściąg...;)


Tak. Każdy kalkulator jest rozkręcany i sprawdzają czy nic "podejrzanego" nie zostało w nim ukryte... :P
No, niektóre rzeczy są bezsensowne, na przykład trzeba być godzinę wcześniej przed maturą ustną (przynajmniej u mnie), tylko po co? Niepotrzebnie się ludzie będa denerwować w tym oczekiwaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wkurza mnie to całe zamieszanie...:P
W gruncie rzeczy to teeraz powinnam siedzieć nad książkami, ale im więcej siedzę nad chemią to myślę, że mniej potrafię, więc chyba już się nie uczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 14:36, judyta88 napisał:

W ogóle wkurza mnie to całe zamieszanie...:P


Za miesiąc i kilka dni będzie po wszystkim... ;P

Dnia 15.04.2007 o 14:36, judyta88 napisał:

W gruncie rzeczy to teeraz powinnam siedzieć nad książkami, ale im więcej siedzę nad chemią
to myślę, że mniej potrafię, więc chyba już się nie uczę :D


Ja jeszcze nie zasiadłem do książek ani razu (pewnie przez to, że wiekszości nie zakupiłem :P). Maturę mógłbym pisać w każdej chwili, najbardziej oczywiście się obawiam ustanej z polskiego, ale jak opanuję tekst który na wybrany temat stworzyłem powinno byc dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 14:41, hunter22 napisał:

Ja jeszcze nie zasiadłem do książek ani razu (pewnie przez to, że wiekszości nie zakupiłem
:P). Maturę mógłbym pisać w każdej chwili, najbardziej oczywiście się obawiam ustanej z polskiego,
ale jak opanuję tekst który na wybrany temat stworzyłem powinno byc dobrze :D


Ja właściwie też jeszcze pożądnie sie nie zaczęłam uczyć, ale w skzole mam juz przerobiony materiał i robimy same zadania maturalne... a zarówno biologia jak i chemia to bardzo obszerny materiał, który mnie przeraża...ale doszłam do wniosku, że w te ostatnie dni przed matura pod wpływem adrenalinyi innych takich tam wiecej się naucze w krótszym czasie:D Pytanie tylko jak długo będę to pamiętać??....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 14:52, judyta88 napisał:

Ja właściwie też jeszcze pożądnie sie nie zaczęłam uczyć, ale w skzole mam juz przerobiony
materiał i robimy same zadania maturalne...


U mnie jeszcze wszystko nie przerobione, na przykład z polskiego dopiero konczymy "współczesnośc" i robimy powtórki ze wszystkich epok literackich.

Dnia 15.04.2007 o 14:52, judyta88 napisał:

a zarówno biologia jak i chemia to bardzo obszerny
materiał, który mnie przeraża...ale doszłam do wniosku, że w te ostatnie dni przed matura pod
wpływem adrenalinyi innych takich tam wiecej się naucze w krótszym czasie:D Pytanie tylko jak
długo będę to pamiętać??....


Biologia i chemia to obszerne materiałowo przedmioty, na szczęście zdaje z łatwych dla mnie przedmiotów. Nie takich obszernych w materiały, ale też nie takich "łatwych", np. geografia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 15:02, hunter22 napisał:

U mnie jeszcze wszystko nie przerobione, na przykład z polskiego dopiero konczymy "współczesnośc"
i robimy powtórki ze wszystkich epok literackich.

Dnia 15.04.2007 o 15:02, hunter22 napisał:

Biologia i chemia to obszerne materiałowo przedmioty, na szczęście zdaje z łatwych dla mnie
przedmiotów. Nie takich obszernych w materiały, ale też nie takich "łatwych", np. geografia.


Z polskiego też dopiero kończymy współczesność, ale w tygodniu mieliśmy ustalone dodatkowe lekcje tzw. fakultety i na nich mieliśmy powtórki, teraz powtarzamy młodą polske a reszta była całkiem niedawno...więc nie jest źle...

Ja zdaję biologię i chemię, bo jestem na profilu biologiczno-chemicznym, te przedmioty miałam na poziomie rozszerzonym i łatwiej mi teraz zdać te przedmioty... do tego jeszcze zdaję rosyjski:) ale to to już pikuś w porównaniu z resztą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 15:08, judyta88 napisał:

Ja zdaję biologię i chemię, bo jestem na profilu biologiczno-chemicznym, te przedmioty miałam
na poziomie rozszerzonym i łatwiej mi teraz zdać te przedmioty... do tego jeszcze zdaję rosyjski:)
ale to to już pikuś w porównaniu z resztą :D


Ja sobie zdaję z geografii, dobrze mi z gegry idzie, na próbnej maturze miałem drugi wynik w szkole. Chodzę na rozszerzoną geografię bardziej jako "wolny słuchacz" niż normalny uczeń, ale jaką wiedze zdobyłem.

Rosyjski? Ja wolę angielski. Każdy zdaję co uznaje za słuszne... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 15:17, hunter22 napisał:

Rosyjski? Ja wolę angielski. Każdy zdaję co uznaje za słuszne... :)


Zdaję rosyjski, bo wiem, że łatwiej będzie mi zdobyć wiekszą liczbę punktów... a angielskiego i tak się uczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 13:25, hunter22 napisał:

Załamujesz mnie tym co piszesz, u mnie takich "wymagań" nie mieli... na screenie dałem swoją
bibliografię, wszystko było z nia w porządku, tylko polonistka przyczepiła się do ilości pozycji
w niej zawartych... a co miałem na siłe wpisywać coś z czego nie korzystałem? Nie skumasz nauczycieli.

Heh, u mnie czegoś takiego to by do ręki nie wzięła. Jak koleś przyniósł coś takiego, to powiedziała, że popełnił wszystkie możliwe błędy :)
BTW: A nie przyczepiała się, że imienia nie napisałeś, tylko samo "nazwisko"? ;D

Dnia 15.04.2007 o 13:25, hunter22 napisał:

Bedzie trzeba niedługo opracować plan...

Jak znam życie, to pewnie zrobię go ostatniego dnia, połowę punktów zapomnę wpisać i wszystkiego będę musiał sie nauczyć na pamięć. No i trzeba w końcu przygotować samą prezentację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 19:45, rob006 napisał:

Heh, u mnie czegoś takiego to by do ręki nie wzięła. Jak koleś przyniósł coś takiego, to powiedziała,
że popełnił wszystkie możliwe błędy :)


Co szkoła to inaczej :P

Dnia 15.04.2007 o 19:45, rob006 napisał:

BTW: A nie przyczepiała się, że imienia nie napisałeś, tylko samo "nazwisko"? ;D


Napisałem imie i nazwisko... :P

Dnia 15.04.2007 o 19:45, rob006 napisał:

> Bedzie trzeba niedługo opracować plan...
Jak znam życie, to pewnie zrobię go ostatniego dnia, połowę punktów zapomnę wpisać i wszystkiego
będę musiał sie nauczyć na pamięć.


Ja tam nie wiem jak się za to zabrać teraz. Mogłem sobie zacząć pisac całą pracę według planu a nie na odwrót :P Ponad tydzien jeszcze został, więc dam radę.

Dnia 15.04.2007 o 19:45, rob006 napisał:

No i trzeba w końcu przygotować samą prezentację...


To powodzenia w przygotowywaniach... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem plan ramowy wypowiedzi na ustną z polskiego i... po raz drugi zwrócono mi uwagę, że napisałem "netykieta" zamiast "etykieta"... Jak takie osoby będa w mojej komisji, to chyba połowę mojej prezentacji będę musiał poświęcić na wytłumaczenie co to w ogóle jest ten cały internet. :)

No i oczywiście zapomniałem o kilku punktach, które powinny się w tym planie znaleźć, a się nie znalazły. Tak to jest, jak się pisze plan, nie mając jeszcze nic na prezentację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam taką głupią prośbę - mógłby mi ktoś podać listę lektur obowiązkowych na poziomie podstawowym? Co jak co, ale czas najwyższy zacząć się uczyć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 10:14, Deejay napisał:

Ja może zadam takie mało mądre pytanie... ;)
Na którą godzinę jutrzejsza matura...? :]

9 rano, ale zdaje się że trzeba być o 8.30 :) Ja mam inny problem: nie mam pojęcia gdzie piszę i będę musiał się nabiegać po szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

życzę maturzystom powodzenia!

a ja jestem ciekawy, co jeszcze Papa Giertych wymyśli... Mam nadzieję, że przywrócą zasady "starej nowej matury", czyli jak chcesz pisać rozszerzenie to pierw podstawa a potem dopiero arkusz rozszerzony :) tak jest bezpieczniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować