Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Nareszcie opublikowano odpowiedzi do podstawowego niemieckiego.
http://matura.gazeta.pl/matura/1,79505,5189458.html
Były już co prawda, ale dopiero teraz poprawiono to, że link nie działał poprzednio. I co się okazuje? Poszło nieźle, mogę być zadowolony, tak ze słuchu jak i z czytania, formy do pisania są akurat najłatwiejsze. Tylko dziwny mi się wydał ten arkusz, czy to normalne, że są odpowiedzi pomieszane? Np. pytania zamknięte są w innej kolejności niż zapamiętałem z matury. IMO to trochę dziwne. I teraz jeszcze jedno pytanie, czy ktoś tutaj zdawał jeszcze niemiecki? ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na każdej maturze, gdzie były zadania zamknięte, było kilka wersji arkusza. Więc tak - jest to normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, bo z tego co pamiętałem odpowiedzi miałem w większości takie jak na arkuszu z odpowiedziami, tylko były na innej pozycji i na twarzy pojawił się karpik. :o
: )
A najtrudniejsze zadanie chyba było z przypasowaniem pytań. Dużo nieznanych słówek zrobiło swoje. Jednak o niemiecki się nie mam co martwić, podobnie o geografię jutro. Jedyna obawa to polski. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 18:33, szerszeń45 napisał:

A najtrudniejsze zadanie chyba było z przypasowaniem pytań. Dużo nieznanych słówek zrobiło
swoje. Jednak o niemiecki się nie mam co martwić, podobnie o geografię jutro. Jedyna
obawa to polski. : /


Mam nadzieje, ze geografii nie zrobią jakieś super trudnej (podstawa). No nic, przekonamy się jutro;)Moj ostatni wynik z ostatniego arkusza ktory robilem to 82%. Obym go powtorzyl!:)Powodzenia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie, w końcu to tylko podstawowa, dużo rzeczy można brać na logiczne myślenie, nie potrzeba wiele wiedzy. Swoją drogą, że tak zapytam, można jutro zabrać kalkulator, nie? Bo, że lupę i linijkę to na pewno wiem, że należy wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 18:50, szerszeń45 napisał:

Myślę, że nie, w końcu to tylko podstawowa, dużo rzeczy można brać na logiczne myślenie,
nie potrzeba wiele wiedzy. Swoją drogą, że tak zapytam, można jutro zabrać kalkulator,
nie? Bo, że lupę i linijkę to na pewno wiem, że należy wziąć.

Znaczy się geografia jutro? Nie zdaję gegry ale zdaje mi się, że można posiadać kalkulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie orientuję się, bo osobiście nie pisałem. Ale słyszałem, że nowa matura to gniot promujący kujonów i głupawych prymusów, którzy uczą się myśleć tak jak im podpowiada klucz w arkuszu. Przykładem może być sprawa tych dwóch wybitnych intelektualistów, nazwisk nie pomnę, którym matury z j. polskiego poszły fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2008 o 18:16, PolishWerewolf napisał:

Nie jesteś sam w tym rozszerzeniu.


Ciekaw jestem czy tylko nasza trójka zdaje rozszerzoną gegre czy jeszcze ktoś, być może dowiem się tego jutro :P

Dnia 08.05.2008 o 18:16, PolishWerewolf napisał:

Mówisz, że masz dość rozszerzeń. Ile ich zdajesz? ;) Bo ja 5. Wszystko co wybrałem mam
na rozszerzeniu.


Ja mam AŻ dwa przedmioty na rozszerzonym i to wydaje mi się zdecydowanie zbyt dużo, a co dopiero mówić o pięciu. Wybierasz się na jakieś wyższe studia, że wybrałeś wszystko rozszerzone ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Politechnika. Polski/Angielski/Geografia bo wiem że zdam z palcem gdzieś, a Matma/Fiza, bo ich potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 18:50, szerszeń45 napisał:

Myślę, że nie, w końcu to tylko podstawowa, dużo rzeczy można brać na logiczne myślenie,
nie potrzeba wiele wiedzy. Swoją drogą, że tak zapytam, można jutro zabrać kalkulator,
nie? Bo, że lupę i linijkę to na pewno wiem, że należy wziąć.


Można, można:) of course prosty:) Mam tez taka wypasioną lupę ze srebrną rączką w futerale specjalnym ^^ dostalem na 18tke od znajomych rodzicow, ktorzy dowiedzieli sie, ze zdaje geografie:) Szczerze przyznam, ze dlugo zastanawialem sie po co mi to:P, ale teraz jestem z niej bardzo zadowolony i mysle ze przyda mi sie jutro i przyniesie przy okazji szczescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 15:23, Mogrim napisał:

Miałeś prezentacje o holocauście? Jak to wyglądało? Wymieniałeś różnice między utworami
czy tylko przedstawiłeś treść?


''Holocaust jako temat literacki i filmowy. Omów problem na wybranych przykładach.''
Początek Szczypiorskiego, Opowiadania Borowskiego, Lista Schindlera Spielberga i Pianista Polańskiego. Przedstawiłem to co było w książkach. Bez kozery powiem, że pracy sam nie pisałem tylko pożyczyłem od koleżanki. Wiele osób tak robi, a tym bardziej, że nie jest to nigdzie potrzebne to tym bardziej nie chciało mi się pisać. Powiem jeszcze, że dużo zależy od komisji, gdyż ona miała 90% a ja tylko 50%.
Pozdrawiam

@PolishWerewolf
Gratuluję odwagi, że wszystko wziąłeś na rozszerzeniu. Jednakże jak się idzie na politechnikę to wystarcza tylko matma na rozszerzeniu albo i nawet nic. Skąd to wiem? Gdyż mój kuzyn dostał się na polibudę poznańską zdawając polski, angol i matmę - wszystko na podstawie. Dlatego ja nie widzialem sensu się przemęczać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2008 o 08:25, DEViANCE napisał:

@PolishWerewolf
Gratuluję odwagi, że wszystko wziąłeś na rozszerzeniu. Jednakże jak się idzie na politechnikę
to wystarcza tylko matma na rozszerzeniu albo i nawet nic. Skąd to wiem? Gdyż mój kuzyn
dostał się na polibudę poznańską zdawając polski, angol i matmę - wszystko na podstawie.
Dlatego ja nie widzialem sensu się przemęczać ;]

Wiadomo ,że tak jest przecież mało osób stosunkowo decyduje się na przedmioty ścisłe na maturze, dlatego na dużej większości kierunków technicznych pozostają wolne miejsca także 5 przedmiotów na rozszerzeniu zdawać to już moim zdaniem zbędne ryzyko ,jeśli chce się iść na politechnikę, w tym jeszcze Polski xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, nareszcie jestem po prezentacji z polskiego. Nie mam jeszcze wyników, ale wiem na pewno, że moja akcja wielka improwizacja na pewno zakończyła się sukcesem (zdam). Ale to chyba był najbardziej stresujący egzamin, na samą chwilę przed wejściem koszmarnie rozbolał mnie brzuch i robiło mi się słabo, mimo to dałam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:06, cubba napisał:

To Ty nie czekasz na wyniki w szkole? :P


Nie, ktoś ze znajomych wyśle mi smsa. Nie będę tam czekać do 15, to się mija z celem. Ale już mam to za sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że chyba największy stres już za tobą ;). Ekhm ... jak to nie masz wyników jeszcze ? ... Albo ja jestem niedoinformowany ale jak ja zdawałem w zeszłym roku to wyniki podano nam tego samego dnia jak wszyscy skończyli ;D albo coś się zmieniło. Jak coś pominąłem to mnie poprawcie ... :D.

EDIT: acha ... już wszystko jasne ... ja tam z innymi czekałem do końca ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paranojo kochana nasza, jesteśmy z ciebie dumni!

Ja to mam w czwartek dopiero ustny polak... hmm muszę dokończyć prezentację..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować