Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2008 o 11:08, KŁEJK napisał:

No to widzę że chyba największy stres już za tobą ;). Ekhm ... jak to nie masz wyników
jeszcze ? ... Albo ja jestem niedoinformowany ale jak ja zdawałem w zeszłym roku to wyniki
podano nam tego samego dnia jak wszyscy skończyli ;D albo coś się zmieniło. Jak coś pominąłem
to mnie poprawcie ... :D.


Tak, nadal jest..

Dnia 09.05.2008 o 11:08, KŁEJK napisał:

EDIT: acha ... już wszystko jasne ... ja tam z innymi czekałem do końca ;D ;D



Ja też będę czekać do końca.. zawsze można pogadać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze matury ustne się jeszcze nie skończyły, dlatego dopiero o 15 będą wyniki, jak wszystkich już przepytają. Zamiast siedzieć tam i czekać stwierdziłam, że pójdę coś zjeść i załatwię parę spraw w centrum. Do domu przyszłam tylko aby się przebrać, już mnie denerwuje to chodzenie w białej bluzce i spódnicy dzień w dzień :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:07, Paranoja napisał:

> To Ty nie czekasz na wyniki w szkole? :P

Nie, ktoś ze znajomych wyśle mi smsa. Nie będę tam czekać do 15, to się mija z celem.
Ale już mam to za sobą ;)


A powiedziałaś komisji, że życzysz sobie, aby Twoje wyniki podać bez obecności Twojej osoby? Jeśli nie, to niestety tych wyników oni nie mogą podać. Może u Ciebie jest inaczej, ale w mojej szkole i w wielu innych wyników nie podają przez osoby bez specjalnej zgody zdającego, którego nie ma na ogłaszaniu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:13, Paranoja napisał:

Dzisiejsze matury ustne się jeszcze nie skończyły, dlatego dopiero o 15 będą wyniki,
jak wszystkich już przepytają. Zamiast siedzieć tam i czekać stwierdziłam, że pójdę coś
zjeść i załatwię parę spraw w centrum. Do domu przyszłam tylko aby się przebrać, już
mnie denerwuje to chodzenie w białej bluzce i spódnicy dzień w dzień :-/


Ja to lubię chodzić w garniturze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matura na poziomie podstawowym była bardzo prosta :] łatwiejsza niż próbna ale nigdy nic nie wiadomo. Zawsze można przejechać się nawet na najłatwiejszym pytaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2008 o 11:14, DEViANCE napisał:

A powiedziałaś komisji, że życzysz sobie, aby Twoje wyniki podać bez obecności Twojej
osoby? Jeśli nie, to niestety tych wyników oni nie mogą podać. Może u Ciebie jest
inaczej, ale w mojej szkole i w wielu innych wyników nie podają przez osoby bez specjalnej
zgody zdającego, którego nie ma na ogłaszaniu ;]


U mnie wczoraj na angielskim przeczytali wyniki wszystkich z danej grupy.. łącznie z nieobecnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:15, Homo sum napisał:

Ja to lubię chodzić w garniturze..


Taa ... :) ... tylko aby było w nim wygodnie musi być dobrze skrojony :D, poza tym garniak czy chociażby koszula z kamizelką nie za bardzo się nadają na słoneczną pogodę ... szczególnie na dłuższe wyjścia ;D, ale trzeba przyznać że w garniaku człowiek czuje się jakoś tak ... inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2008 o 11:15, Homo sum napisał:


Ja to lubię chodzić w garniturze..


Mi w sumie spódnice też nie przeszkadzają, ale nienawidzę rajstop to jest jakaś zmora.

Tak czy siak, została już tylko historia i ustny angielski, ale to ostatnie to będzie czysta formalność, chociaż pewnie też nieźle się zestresuję.

Moja szkoła jest mała, myślę, że ktoś tam się wystara o mój wynik. Poza tym ja słyszałam, że oni je mają gdzieś wywiesić czy coś. Najwyżej wbiję potem do szkoły na chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2008 o 11:19, Paranoja napisał:

Moja szkoła jest mała, myślę, że ktoś tam się wystara o mój wynik. Poza tym ja słyszałam,
że oni je mają gdzieś wywiesić czy coś. Najwyżej wbiję potem do szkoły na chwilkę.


U mnie zaprosili całą grupę do sali i przeczytali jak leci.. Nie sprawdzajac kto jest,a kto nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2008 o 11:22, Homo sum napisał:

U mnie zaprosili całą grupę do sali i przeczytali jak leci.. Nie sprawdzajac kto jest,a
kto nie..


Mam nadzieję, że tak będzie, ktoś wtedy da mi znać. Ja już naprawdę po 12 latach spędzonych w szkole nie chcę za bardzo siedzieć tam przez kolejne 3 godziny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 lat??.. Podstawówka, gimnazjum, liceum? ... Ja to w żadnej szkole nie wytrzymałem dłużej jak 3 lata.. w klasie 1-3 podstawówki najbliższa podstawówka, potem 4-6 inna podstawówka, sportowa, potem inne gimnazjum, potem LO...

Jak ja wytrzymam studia?? zrobienie doktora zajmie mi jakoś 9 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:31, Homo sum napisał:

12 lat??.. Podstawówka, gimnazjum, liceum? ... Ja to w żadnej szkole nie wytrzymałem
dłużej jak 3 lata.. w klasie 1-3 podstawówki najbliższa podstawówka, potem 4-6 inna podstawówka,
sportowa, potem inne gimnazjum, potem LO...

Jak ja wytrzymam studia?? zrobienie doktora zajmie mi jakoś 9 lat..


Nie no ja też zmieniałam szkołę i to nie raz, ale jakoś ostatnimi czasy czuję się umęczona - nie żebym spędzała w tym roku aż tak dużo czasu w szkole hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zakończyła się rozszerzona geografia, ogólnie nie była aż tak trudna jak z początku przypuszczałem, czytając niektóre pytania zastanawiałem się czy aby na pewno jest to rozszerzony przedmiot, ale nie ma co narzekać, trzeba cieszyć się z łatwo zdobytych punktów :) Swoją drogą nie rozumiem po co na ten egzamin wyznaczone jest aż dwie i pół godziny, ja napisałem całość w półtorej godziny i nawet zdążyłem sprawdzić czy nie mam jakiś błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:35, Paranoja napisał:

Nie no ja też zmieniałam szkołę i to nie raz, ale jakoś ostatnimi czasy czuję się umęczona
- nie żebym spędzała w tym roku aż tak dużo czasu w szkole hehe.

Ja tam byłem 6 lat w tej samej podstawówce, 3 lata w tym samym gimnazjum, i 4 lata w tej samej średniej ... a wracając do tematu ... klasa maturalna a dokładniej jej końcówka ... gdzieś tak od lutego jest najbardziej stresująca i męcząca ... człowiek ma na głowie koniec szkoły, matury, egzaminy zawodowe, widzi ile czasu w budzie spędził a po maturze widać że wielu rzeczy się niepotrzebnie uczył i coś się raz na zawsze skończyło ( na całe szczęście ;D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie denerwuje? Te ograniczenia liczby słów w wypracowaniach z języka angielskiego. Szczególnie na poziomie rozszerzonym. Za kompozycję mogą mi polecieć punkty (pewnie z 1, bo tak na oko naliczyłem jakieś 268 słów). Gdyby tego nie było, byłoby OK. Tak to mam jeszcze 3 błędy (w sumie stracę 2,5 pkt). Zobaczymy jak wyjdzie ustny. A dzisiaj była geografia, może zdam ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:39, KŁEJK napisał:

> Nie no ja też zmieniałam szkołę i to nie raz, ale jakoś ostatnimi czasy czuję się
umęczona
> - nie żebym spędzała w tym roku aż tak dużo czasu w szkole hehe.
Ja tam byłem 6 lat w tej samej podstawówce, 3 lata w tym samym gimnazjum, i 4 lata w
tej samej średniej ... a wracając do tematu ... klasa maturalna a dokładniej jej końcówka
... gdzieś tak od lutego jest najbardziej stresująca i męcząca ... człowiek ma na głowie
koniec szkoły, matury, egzaminy zawodowe, widzi ile czasu w budzie spędził a po maturze
widać że wielu rzeczy się niepotrzebnie uczył i coś się raz na zawsze skończyło ( na
całe szczęście ;D ).

Najgorsze jest właśnie to poczucie zmarnowanego czasu, tzn. czasu który trzeba było poświęcić na zakuwanie niepotrzebnych danej osobie przedmiotów. Ja niby w tym roku nie pracowałam jakoś wybitnie ciężko, chyba gorzej było np. w I liceum, ale mimo wszystko żyłam w ciągłym stresie, a to jest bardziej męczące od solidnej nauki i zarywania nocy.

@Skywalker560:

Mnie tez zawsze to wkurzało. Matura rozszerzona - co to jest 250 słów? I w tych słowach mamy się popisać czym, bogatym słownictwem i rozbudowanymi zdaniami? Przecież każdy wie, że aby się w tym zmieścić trzeba pisać proste, łopatologiczne zdania, wyrzucić wszystkie przymiotniki i najlepiej wywalić jeszcze kilka articles, bo za błędy (jeśli ich suma nie przekracza 5% liczby słów) nie odejmują błędów, a za przekroczenie limitu o chociażby jedno słówko - już tak. To żenujące, ale co zrobić. Ja na szczęście przez te trzy lata opanowałam sztukę minimalizmu - niestety na egzaminach z angielskiego też są takie wymogi (choć nie tak skandaliczne jak na maturze). Na szczęście teraz mam już wszystko pozdawane i nikt mi nie będzie nigdy mówił, że ma być tyle to a tyle słówek.

To tyle, wybijam do centrum na jakieś dobre jedzenie. Jak będę już mieć wyniki ustnego, to się z wami podzielę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, mi tak łatwo nie poszło :| Niektóre zadania faktycznie banalne, ale było parę co zaginały koparę i to nieźle.
Dla mnie najgorsze było to co trzeba było powiedzieć gdzie jest siarka i miedź. Myślę, że jednak z 50 wzwyż punktów będzie.
BTW: Jak wyjdzie źle to się poprawi w sierpniu, bo chyba można poprawić jeden przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:54, MastAlol napisał:

Kurdę, mi tak łatwo nie poszło :| Niektóre zadania faktycznie banalne, ale było parę
co zaginały koparę i to nieźle.
Dla mnie najgorsze było to co trzeba było powiedzieć gdzie jest siarka i miedź. Myślę,
że jednak z 50 wzwyż punktów będzie.
BTW: Jak wyjdzie źle to się poprawi w sierpniu, bo chyba można poprawić jeden przedmiot.


Ale sierpniowa poprawka nie wpłynie już na studia... będzie po rekrutacji chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować