Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie


Mam takie pytanie w związku z moją jutrzejszą ustną maturą z angielskiego: Czy jakbym w miarę dobrze opisał obrazek, a rozmowy kontrolowane poszły by mi dość słabo, to miałbym szanse zdać na te 30-40 % ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na dokładną punktację - na stronie CKE powinna być. Z tego co wiem, za każdą przekazaną informację w dialogach masz aż 1pkt, czyli maks. możesz zdobyć 9 pkt. Lepiej zatem pokombinować przy dialogach, bo tutaj te 9 pkt jest niemalże za free - wystarczy, że egzaminator jako tako zrozumie co chciałeś powiedzieć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ilu slajdów powinna się składać prezentacja multimedialna na ustny polak ? Czy na slajdach mają być tylko zdjęcia ,bez tekstu ? Czy z tą prezentacją jest jakoś tak ,że dzień przed się przychodzi i sprawdza sprzęt jak działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie zdaję w tym roku rozszerzony francuski( w zeszłym roku nie zdawałem) i automatycznie muszę jednocześnie zdawać ustny( rozszerzony) który nie jest mi do niczego potrzebny. Moje pytanie jest następujące czy jeśli nie zdam ustnego a zdam pisemny to matura pisemna zostanie mi zaliczona normalnie czy istnieje jakieś sprzężenie między nimi i jeśli nie zdam ustnej to automatycznie nie mam pisemnej. Pamiętajcie ,że jest to przedmiot wybrany dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 13:01, jackass napisał:

Z ilu slajdów powinna się składać prezentacja multimedialna na ustny polak ?

Z ilu chcesz, byle byś tylko zmieścił się w czasie.
>Czy na slajdach

Dnia 11.05.2008 o 13:01, jackass napisał:

mają być tylko zdjęcia ,bez tekstu ?

Tekst może być, ale w minimalnych ilościach. Podpisy, parę zdań na temat poszczególnych zagadnień... a nie wklejanie całego referatu.
>Czy z tą prezentacją jest jakoś tak ,że dzień przed

Dnia 11.05.2008 o 13:01, jackass napisał:

się przychodzi i sprawdza sprzęt jak działa ?

Nie jest to wymagane. Ale wiadomo, lepiej sprawdzić sobie czy płytka i prezentacją będą działać na szkolnym komputerze.
Natomiast szkoła ma zadbać o to by był sprawny komputer, bądź projektor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2008 o 15:02, Darkstar181 napisał:

Nie jest to wymagane. Ale wiadomo, lepiej sprawdzić sobie czy płytka i prezentacją będą
działać na szkolnym komputerze.
Natomiast szkoła ma zadbać o to by był sprawny komputer, bądź projektor.


U mnie to trzeba mieć chyba własny laptop, no projektor do pożyczenia ze szkoły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, jestem prawie pewien, ale jeszcze dla upewnienia chce się zapytać. Mogę mieć przed sobą i korzystać z planu prezentacji podczas zdawania polskiego ustnego no nie? Bo teraz tak patrze, że bez tego planu to ani rusz będzie :) Natomiast z planem, tylko będę sobie patrzył na niego i rozwijał tematy to już jakoś pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 16:02, MastAlol napisał:

Natomiast z planem,
tylko będę sobie patrzył na niego i rozwijał tematy to już jakoś pójdzie...

No chyba tak nawet trzeba robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to kamień z serca :) Jutro mam maturę, a dziś się zacząłem uczyć (prace napisałem już daaaawno), myślę, że z planem jakoś to będzie nawet. IMO lepiej uczyć się właśnie tak rozwijać temat, niż uczyć się na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 16:06, MastAlol napisał:



Znów pewnie zależy od szkoły, ale u mnie ci co chcieli mieć plany prezentacji ze sobą na ustnej, to musieli najpierw jedną kopię dać do akt/papierów szkolnych. Plan to plan ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 16:18, DEViANCE napisał:

>

Znów pewnie zależy od szkoły, ale u mnie ci co chcieli mieć plany prezentacji ze sobą
na ustnej, to musieli najpierw jedną kopię dać do akt/papierów szkolnych. Plan to plan
;]



Plan prezentacji jest wymagany do oddana na tydzień przed egzaminem.. Nie oddanie planu prezentacji, jest chyba równoznaczne z rezygnacją zdawania ustnego egzaminu z języka polskiego.. A podczas egzaminu dostaje się ten plan który się oddało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojego wyboru... Dziwne połączenie muszę przyznać :)

Jednakże jeśli chodzi o matmę - mam dziwne przeczucie, że nie będzie najprostsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2008 o 12:41, Dark Templar napisał:

Popatrz sobie na dokładną punktację - na stronie CKE powinna być. Z tego co wiem, za
każdą przekazaną informację w dialogach masz aż 1pkt, czyli maks. możesz zdobyć 9 pkt.
Lepiej zatem pokombinować przy dialogach, bo tutaj te 9 pkt jest niemalże za free - wystarczy,
że egzaminator jako tako zrozumie co chciałeś powiedzieć ;]


Ta punktacja jest chyba gdzieś perfidnie ukryta, no chyba że jestem ślepy (ta druga możliwość chyba bardziej prawdopodobna :D), ale postaram się poszukać.
Dla mnie najgorsze jest to że mam braki w słownictwie i boje się że nieznając jednego lub dwóch kluczowych słów nie będę wiedział o co dokładnie chodzi egzaminatorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w odpowiednim informatorze: http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=54&Itemid=69

Jeżeli nie znasz jakiegoś słowa, kombinuj nawet gdyby miało to brzmieć idiotycznie ;] Pamiętaj, że nie musisz przekazać informacji w identycznej formie jak w poleceniu - używaj innych słów/ewentualnie opisz o jaką rzecz Ci chodzi. W żadnym wypadku nie nastawiaj się, że musisz ze 100% dokładnością przetłumaczyć polecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2008 o 18:35, Dark Templar napisał:

Jeżeli nie znasz jakiegoś słowa, kombinuj nawet gdyby miało to brzmieć idiotycznie ;]
Pamiętaj, że nie musisz przekazać informacji w identycznej formie jak w poleceniu - używaj
innych słów/ewentualnie opisz o jaką rzecz Ci chodzi. W żadnym wypadku nie nastawiaj
się, że musisz ze 100% dokładnością przetłumaczyć polecenie.


Właśnie, kombinować trzeba.. Jakieś wymijanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie .Zrobiłem właśnie prezentację na ustny polak w Office Power Point 2007 .Czy jak wejdę w progi szkoły i na tamtejszym laptopie załaduję swoją prezentację ,gdzie będzie starsza wersja Office to mi odpali moja prezentacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:43, jackass napisał:

Hej mam pytanie .Zrobiłem właśnie prezentację na ustny polak w Office Power Point 2007
.Czy jak wejdę w progi szkoły i na tamtejszym laptopie załaduję swoją prezentację ,gdzie
będzie starsza wersja Office to mi odpali moja prezentacja ?

Jeśli zapiszesz ją jako "Prezentację programu PowerPoint 97-2003" to nie powinno być jakiegokolwiek problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:43, jackass napisał:

Hej mam pytanie .Zrobiłem właśnie prezentację na ustny polak w Office Power Point 2007
.Czy jak wejdę w progi szkoły i na tamtejszym laptopie załaduję swoją prezentację ,gdzie
będzie starsza wersja Office to mi odpali moja prezentacja ?


Nawet na tej samej wersji, ale innym kompie, mogą być cuda.. Dlatego najlepiej zawsze mieć własny laptop..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:43, jackass napisał:

Hej mam pytanie .Zrobiłem właśnie prezentację na ustny polak w Office Power Point 2007
.Czy jak wejdę w progi szkoły i na tamtejszym laptopie załaduję swoją prezentację ,gdzie
będzie starsza wersja Office to mi odpali moja prezentacja ?


Przyjdź dzień wcześniej do szkoły i sprawdź, czy działa. Jeśli nie - popraw co możesz. Jeśli tak - powiedz w sekretariacie, czy gdzie tam, że chcesz na maturze skorzystać z właśnie tego sprzętu, na którym sprawdzałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować