Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

No to właśnie wróciłem z ustnego polskiego. Komplet, czyli 20/20 :)

Mówiłem około 15 minut, dostałem 7 pytań. Wchodziłem jako ostatni więc długo na wyniki nie czekałem. Pracy uczyłem się od wczorajszego wieczoru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 16:25, PolishWerewolf napisał:

No to właśnie wróciłem z ustnego polskiego. Komplet, czyli 20/20 :)

Mówiłem około 15 minut, dostałem 7 pytań. Wchodziłem jako ostatni więc długo na wyniki
nie czekałem. Pracy uczyłem się od wczorajszego wieczoru ;)


No to gratuluję. Ja mam w poniedziałek... byle zdać to cholerstwo bo i tak do niczego nie przydatne -.-
Jaki miałeś temat? I czemu tak dużo pytań? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, gratuluję wyniku. :)
Sporo pytań dostałeś, no ale w sumie to był rozszerzony poziom. Ja mam ustny egzamin w środę i idę jako pierwszy, więc za wynikami to sobie nieco poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 16:48, szerszeń45 napisał:

Oho, gratuluję wyniku. :)
Sporo pytań dostałeś, no ale w sumie to był rozszerzony poziom.


Ale przecież ustny egzamin z polskiego jest na tym samym poziomie dla wszystkich. Tylko pisemny możesz sobie wybrać. Chyba, że się mylę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 16:48, szerszeń45 napisał:

Oho, gratuluję wyniku. :)
Sporo pytań dostałeś, no ale w sumie to był rozszerzony poziom. Ja mam ustny egzamin
w środę i idę jako pierwszy, więc za wynikami to sobie nieco poczekam.

przecież ustny język polski nie ma poziomów tylko ustne języki obce mają poziomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 16:38, jakoktochce napisał:

Jaki miałeś temat?

Kreacja świata horroru w literaturze. Dokonaj analizy wybranych utworów.

Dnia 12.05.2008 o 16:38, jakoktochce napisał:

I czemu tak dużo pytań? ;D

Tak jakoś wyszło :)

Szerszeń -> Dziękować ;) Jak już Ci powiedziano - poziom mam ten sam co Ty, niezależnie od tego co wybierałem do pisania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz tak jakoś mi przyszedł do głowy tytuł na grę, a więc i pomysł przy okazji..
Jets taka stara gra Kozacy Europejskie Boje, no i mi wpadło do głowy Licealiści: Maturalne Boje ..

Dodatki: Sztuka Ściągania (ew. kucia), oraz Powtórka Matur..

Ehh jutro rozszerzona historia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 12.05.2008 o 18:57, Homo sum napisał:

Ehh jutro rozszerzona historia..

Rozszerzenia to nie przelewki ze wszystkiego. Chciałem zdawać rozszerzoną historię ale ostatecznie zdecydowałem się na podstawę efekt 91%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2008 o 18:35, Dark Templar napisał:


Dzięki za linka, dzisiaj rano próbowałem zaplanować wpasowanie się w wymagania egzaminatorów, ale nic z tego nie wyszło ;P

Dnia 11.05.2008 o 18:35, Dark Templar napisał:

Jeżeli nie znasz jakiegoś słowa, kombinuj nawet gdyby miało to brzmieć idiotycznie ;]


Miałem takiego pecha że trafiły mi się dość trudne rozmowy sterowane i kombinowałem jak tylko mogłem, na pewno kilka moich zdań brzmiało bardzo idiotycznie :)

Dnia 11.05.2008 o 18:35, Dark Templar napisał:

Pamiętaj, że nie musisz przekazać informacji w identycznej formie jak w poleceniu - używaj
innych słów/ewentualnie opisz o jaką rzecz Ci chodzi. W żadnym wypadku nie nastawiaj
się, że musisz ze 100% dokładnością przetłumaczyć polecenie.


W zastępowaniu słów których nie pamiętam/nie znam oraz w opisywaniu przedmiotów jestem bardzo słaby, więc niestety kilka razy rozmowa zakończyła się zdaniem ,,I do not know how to say this'''' (a i tak nie wiem czy to poprawnie gramatycznie :D) , na szczęście zdjęcie mnie uratowało bo nie było zbyt trudne, więc pozwoliło mi to uzyskać oszałamiający wynik aż sześciu punktów x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1:czy to prawda że jak zdaje oprócz 2 podstawowych(polski, jezyk obcy) dwa przedmioty(w moim przypadku będzie WOS i Geo) to któryś z tych musi być rozszerzony??

2: Jak wygląda próbna matura która pisze sie październik/listopad? Z jakiej częsci materiału ona jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 20:15, marcinshinoda napisał:

1:czy to prawda że jak zdaje oprócz 2 podstawowych(polski, jezyk obcy) dwa przedmioty(w
moim przypadku będzie WOS i Geo) to któryś z tych musi być rozszerzony??

2: Jak wygląda próbna matura która pisze sie październik/listopad? Z jakiej częsci materiału
ona jest?


próbna jak próbna. Czasem z cześci, do której powinieneś przerobić, a czasem materiał zdarzy się np z kwietnia.

Co do wyboru poziomów. Na maturę musisz wybrać 3 przedmioty obowiazkowe (polski, obcy, jakikolwiek) te przedmioty mogą być zdawane na różnych poziomach. Jeżeli chcesz przedmioty dodatkowe, to musza być one zdawane na rozszerzeniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yyyy jest taka głupia sprawa jestem w klasie matematyczo-historycznej(wiem że to gupio wygląda) chce zdawać WOS na maturze ale ani w pierwszej ani w drugiej klasie nie miałem WOS''u. Dopiero w III klasie będe miał. I co wtedyxP do próbnej bede musiał sie nauczyć 2 lat w 2 miesiące:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18/20=90%

Prezentacji uczyłem się wczoraj i trochę dziś przed samym wejściem. Wychodzę z założenia, że trzeba prezentować to co się lubi i w czym jest się mocnym, dlatego temat mojej prezentacji brzmiał: "Adaptacje utworów literackich w grach video. Zanalizuj na podstawie różnych płaszczyzn (językowa, fabularna, kreacja postaci itp.) ;)

Przekroczyłem nieco czas, jednak w zasadzie najbardziej liczą się pytania, które były dosyć proste - m.in. cechy prozy A. Sapkowskiego, analogie i różnice bohatera książkowego i w grze, oraz charakterystyka fantastyki.

Ogólnie dość pozytywnie, w zasadzie nie wiem po co ten stres ;)

Jutro rozszerzona historia (nadobowiązkowa na szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>analogie i różnice bohatera książkowego

Dnia 12.05.2008 o 21:25, Simon Whiteman napisał:

i w grze,


Mógłbyś mi coś podpowiedzieć na ten temat ,bo mam bardzo zbliżoną prezentację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam ustny niemiecki na poziomie podstawowym i w związku z tym mam dwa pytania.
Pierwsze: Czy na egzaminie można mieć swój słownik, czy też może mają tam własne? A może w ogóle nie można mieć?
Drugie: Jak wejdę do sali to mam powiedzieć "Dzień dobry" czy "Guten morgen". Bo jak wejdę i powiem po polsku to mogą się zniesmaczyć a jak po niemiecku to pomyślą, że jestem jakiś pr0... A tak nie jest. Ja chcę tylko zdać xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 12:45, jakoktochce napisał:

Jutro mam ustny niemiecki na poziomie podstawowym i w związku z tym mam dwa pytania.
Pierwsze: Czy na egzaminie można mieć swój słownik, czy też może mają tam własne? A może
w ogóle nie można mieć?

Co ty myślisz ,że wchodzisz na ustny niemiecki i sobie będziesz słówek w słowniku szukał ? Hehehe .A na pisemnym mogłeś mieć słownik ? No właśnie .To jest matura

Dnia 13.05.2008 o 12:45, jakoktochce napisał:

Drugie: Jak wejdę do sali to mam powiedzieć "Dzień dobry" czy "Guten morgen". Bo jak
wejdę i powiem po polsku to mogą się zniesmaczyć a jak po niemiecku to pomyślą, że jestem
jakiś pr0... A tak nie jest. Ja chcę tylko zdać xP

Nie ma różnicy .Możesz powiedzieć po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 12:47, jackass napisał:

Co ty myślisz ,że wchodzisz na ustny niemiecki i sobie będziesz słówek w słowniku szukał
? Hehehe .A na pisemnym mogłeś mieć słownik ? No właśnie .To jest matura


Aha. Upewnić się chciałem. Różne wersje słyszałem. Ale po tym co napisałeś przypomniałem sobie, że nawet w klasie jak były ćwiczenia to nie można było korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po historii... a tym samym po całej mojej maturze :))

Sama testówka poszła mi całkiem nieźle, wypracowanie trochę gorzej. Jak zwykle nieprzewidywalne, i jak zwykle trzeba było improwizować. Ale wybrałem temat II i coś tam nabazgrałem. Wyglądało to całkiem spójnie i logicznie :)

Powinno być pomiędzy 60- 70 %
Oczywiście poziom roz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 13:27, Darkstar181 napisał:


Towarzyszu I Sekretarzu, tak na prawdę trzeba poczekac na odpowiedzi, a najlepiej wyniki..
Ale też poszło mi chyba dobrze i ten sam temat napisałem.. Teraz czekać do 15 na przykładowe odpowiedzi, i będę wiedział czego się spodziewać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować