Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2008 o 12:56, cubba napisał:

Znajomi mówią, że trudne było, a ja twierdzę odwrotnie. (...)


Osobiście twierdzę, że zadania był trudne, lecz każde z nich dało się rozwiązać przy odpowiednim pomyślunku. Były wymagające i sprawdzały pewne umiejętności. BTW, czy ktokolwiek przypuszczał, że na maturze będą zadania z jednokładności? Jak dla mnie było to zaskakujące. Osobiście uważam, że poszło mi dość dobrze, więc mam nadzieję, że przynajmniej te 80% będę mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 12:56, cubba napisał:

> Właśnie wróciłem z matematyki rozszerzonej. Mogę tylko powiedzieć jedno. Jestem
super
> szczęśliwy!!! Arkusz nie okazał się jakiś super trudny, natomiast nie wiem czemu,
zadanie
> ze stereometrii sprawiło mi duży kłopot.
>
> Średnio liczę, że stracę 6-7 punktów, co daje 86-88%, ale myślę, że na 80% wyciągnę.

> Mój cel został osiągnięty. :)

Mhm... :) Mam takie samo odczucie. :) Cieszę się niezmiernie. Choć ja miałem problem
z ostrosłupem, podpunktu a) nawet nie tknąłem... :d

Znajomi mówią, że trudne było, a ja twierdzę odwrotnie. Chociaż nie jestem pewien czy
to dobrze... ;) Będzie to znaczyć, że na Politechnikę zrobią dość wysokie progi. Choć
mam nadzieję, że matma poszła mi na tyle dobrze, że żadne progi nie będą mi straszne
:)

Ehh... Teraz czeka mnie tylko najtrudniejszy przedmiot moim zdaniem... Fizyka. Tego akurat
się boję. W ciągu ostatnich tygodni mało rzeczy powtórzyłem z tego i dlatego się tego
przedmiotu obawiam... Wynik na poziomie 50% będzie dla mnie w miarę zadowalający. :)



Ja się wybieram na AGH i też boję się podwyższenia progów z powodu dość prostej matury, natomiast mają dodać więcej miejsc na interesujących mnie kierunkach, a to chyba obnizy progi. Porównując do ostatnich lat, uważam, że zarobiłem punktów wystarczająco, by być studentem na tej akademii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś ile uczniów zdawało mature z poszczególne przedmiotów w 2007 roku? Jakies źródło bo chce porównać z tym rokiem :p bo w tym matematyke - 80 tys. uczniów, WOS - 144 tys., biologię - 107 tys., geografię - 170 tys. interesuje mnie szczególnie matma i gegra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 16:18, Paoro napisał:

Wie ktoś ile uczniów zdawało mature z poszczególne przedmiotów w 2007 roku? Jakies źródło
bo chce porównać z tym rokiem :p bo w tym matematyke - 80 tys. uczniów, WOS - 144 tys.,
biologię - 107 tys., geografię - 170 tys. interesuje mnie szczególnie matma i gegra...


Aj, zmęczenie... Źle przeczytałem post, dlatego moja odpowiedź chwilowo nie ważna ;) Zaraz postaram się znaleźć odpowiednie wskazówki, bo gdzieś mi się to przewinęło (przeczytałem "ile NIE zdało" ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tak srednio zadowolony:p jak to ja - jak zwykle musialem kilka drobnych bledow porobic, przez co strace po punkcie z niektorych zadan, no ale w ogolnym rozrachunku nie jest zle;) (chociaz moglo byc lepiej^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 16:21, lordfett napisał:

A skąd takie dokładne dane? Wydawało mi się, że matematykę maturzyści zdawali dopiero
dziś... dziwi mnie więc podanie ilości tych, którzy nie zdali, skoro sprawdzanie zapewne
dopiero rusza ;)


na onecie podali ile ludzi przystąpiło do poszczególnych egzaminów ;) nie chodzi mi ilu zdało, ale ile przystąpiło do egzaminu, w sumie juz i tak znalazłem geografie zdawało w tym roku więcej ludzi, a matme mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 16:25, Paoro napisał:

na onecie podali ile ludzi przystąpiło do poszczególnych egzaminów ;) nie chodzi mi ilu
zdało, ale ile przystąpiło do egzaminu, w sumie juz i tak znalazłem geografie zdawało
w tym roku więcej ludzi, a matme mniej.


http://www.cke.edu.pl/images/stories/Matura_2007/koment_wyb_mat_07.pdf - tutaj jest troszkę informacji odnośnie roku 2007, mam nadzieję, że wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 16:28, lordfett napisał:

http://www.cke.edu.pl/images/stories/Matura_2007/koment_wyb_mat_07.pdf - tutaj jest troszkę
informacji odnośnie roku 2007, mam nadzieję, że wystarczy :)


Nie wielkie różnice. Po prostu ciekaw jestem czy będzie łatwie się dostać w tym roku niż w poprzednim :) to prawda ze nasz rocznik (maturzystów 2008) jest mniej liczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 16:40, Paoro napisał:

Nie wielkie różnice. Po prostu ciekaw jestem czy będzie łatwie się dostać w tym roku
niż w poprzednim :) to prawda ze nasz rocznik (maturzystów 2008) jest mniej liczny?


Nie mam pojęcia czy mnie liczny, za to z własnego doświadczenia wiem, że wszelakie progi, wyliczenia, porównywania z poprzednimi rocznikami są... bezowocne. W każdym roku średnia wyników prezentuje się inaczej i na ten przykład w 2007 ktoś z dwiema maturami na poziomie 70% mógł się na daną uczelnię nie dostać, podczas gdy w tym ktoś mając np. 65% z obu dostanie się jako przodujący (przykład zmyślony ;)). Polecam zapisać się tam, gdzie planuje się studia, a dodatkowo znaleźć uczelnię robiącą za koło bezpieczeństwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby w stanie powiedzieć mi jakie teoretycznie mógłbym dostać pytania do tematu z polskiego: ''''Ruiny, groby, opustoszałe zamki. Omów motyw przemijania w literaturze i sztuce różnych epok.'''' Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ nie czuje się zbyt mocno w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównie to popatrz na ten temat pod kątem omawianych przez siebie lektur - komisja raczej nie będzie od Ciebie wymagała szczegółowej wiedzy o innych lekturach/epokach, no chyba, że nie zawarłeś jakiegoś kluczowego pojęcia.

Z tego co wiem ten moty przejawia się bardzo silnie w romantyzmie, więc z tego na pewno bym coś powtórzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swój plan ramowy. Ewentualnie wszystkie inne materiały, które zadeklarowałeś w oświadczeniu do 28 kwietnia (czyli prezentacje multimedialne, zdjęcia, itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 18:11, PolishWerewolf napisał:

Swój plan ramowy. Ewentualnie wszystkie inne materiały, które zadeklarowałeś w oświadczeniu
do 28 kwietnia (czyli prezentacje multimedialne, zdjęcia, itd.).


Plan ramowy to oddawałem, więc chyba od nich powinienem dostać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budy w takim razie, bo ja miałem oddać dwie sztuki konspektu, jedną dla egzaminatorów, a jedną dadzą mi na egzamin, sam zabieram tylko kartkę z pomocniczymi cytatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tak. Jednak nie spotkałem się z żadną relacją, że to egzaminatorzy oddają swoją kopię uczniowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 11:26, Homo sum napisał:

Ja to walczę z prezentacją(temat z języka, o pochodzeniu nazw miejscowych),


Też mialem temat o nazwach miejscowych, a dokladniej: "Omów pochodzenie nazw miejscowych Kociewia"... mialem dwie kartki A4 prezentacji, powiedzialem co mialem powiedziec, odpowiedzialem na pytania... i z 16 czy 17 punktow dalo :)

Byłem pozytywnie zaskoczony :D

Dnia 14.05.2008 o 11:26, Homo sum napisał:

wie ktoś
może, co dokładnie znaczy nazwa topograficzna, oraz nazwa dzierżawcza ?...


To pozostawie bez komentarza... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować