Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2008 o 18:24, szerszeń45 napisał:

Zależy od budy w takim razie, bo ja miałem oddać dwie sztuki konspektu, jedną dla egzaminatorów,
a jedną dadzą mi na egzamin, sam zabieram tylko kartkę z pomocniczymi cytatami.


No tak też może być. Jedni musieli dać dwie sztuki by na egzaminie otrzymać ją, a w innych szkołach jedną dla egzaminatorów, a drugą sam sobie przynosiłeś. W tym drugim to, jak nie sprawdzali co w nosisz, to mogłeś wnieść całą prezentację nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 18:24, szerszeń45 napisał:

Zależy od budy w takim razie, bo ja miałem oddać dwie sztuki konspektu, jedną dla egzaminatorów,
a jedną dadzą mi na egzamin, sam zabieram tylko kartkę z pomocniczymi cytatami.


U mnie znów ta druga to była "zapasówka", leżąca gdzieś w archiwach komisji, jakby maturzysta zapomniał swojej ;) Ale przynieść trzeba było własną kopie, coby zamieszania nie robić i czasu nie tracić... Z resztą... to chyba nie problem takową wydrukować/skserować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to żaden problem i nawet mam wydrukowany konspekt i w sumie mogę go zabrać, tylko w sumie wiem, że mam go ubogo zrobionego (pół strony 9 Verdana) i nie wiem, czy będę w ogóle z niego korzystał na egzaminie.
Mam tylko nadzieję, że nie będą zadawać jakiś głupich pytań. xD

________________

--> DEViANCE
I tak biorę pracę, poczytam przed samym egzaminem. Ale najważniejsza jest kartka z cytatami, a ten konspekt, może sobie być, ale pomocny to on mi nie będzie za bardzo, choć może będę zaglądał, kto wie czy mnie trema mała nie złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.
Czy jak oddałem plan ramowy to teraz muszę dokładnie trzymać się przedstawionej w nim kolejność czy nie?
Na przykładzie: Na planie, który oddałem jako pierwszy utwór mam Dziady, to czy mogę np. jako pierwszy omówić jakiś inny np. Makbet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 20:47, Mixon1988 napisał:

Mam takie pytanie.
Czy jak oddałem plan ramowy to teraz muszę dokładnie trzymać się przedstawionej w nim
kolejność czy nie?
Na przykładzie: Na planie, który oddałem jako pierwszy utwór mam Dziady, to czy mogę
np. jako pierwszy omówić jakiś inny np. Makbet?


Myślę, że nie powinno to robić różnicy. Plan ramowy jest bardziej wskazówką dla komisji, jakie pytania mają Ci zadawać. A kolejność tego co powiesz nie powinna rokować o tym, jaką ilość punktów otrzymasz. Ja zacząłem zupełnie w inny sposób, a jakoś bez wahania Panie postawiły mi 20 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to masz plan prezentacji, ażeby się trzymać wyznaczonej kolejności - komisja musi wiedzieć o czym opowiadasz - zresztą za to też przyznają punkty.

Przynajmniej takie odnoszę wrażenie po licznych opiniach odnośnie prezentacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

ok. Trochę jestem podzielony po waszych opiniach które tez są podzielone, ale skoro Ty nie trzymałeś się całkiem planu a otrzymałeś max punktów, to chyba też trochę "zjadę" z ustalonej kolejności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 21:01, Mixon1988 napisał:

>/.../

ok. Trochę jestem podzielony po waszych opiniach które tez są podzielone, ale skoro Ty
nie trzymałeś się całkiem planu a otrzymałeś max punktów, to chyba też trochę "zjadę"
z ustalonej kolejności ;)


Wszystko tak naprawdę zależy od komisji, jedna może być całkowicie "twarda" i żądająca porządku, a inna nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wszystko tak naprawdę zależy od komisji, jedna może być całkowicie "twarda" i żądająca

Dnia 14.05.2008 o 21:10, Homo sum napisał:

porządku, a inna nie..


No wiem, ale mam nadzieję, że "moja'' komisja nie będzie "rządzić twardą ręką" ;)

A i jeszcze jedno pytanie odnośnie prezentacji.
Czy jak w Bibliografii nie napisałem że będę miał cytaty, to teraz nie mogę używać żadnych cytatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i w sumie już po wszystkich 3 maturach ustnych do dwóch z zeszłego roku dzisiaj dołączyłem dzisiaj kolejny język obcy w dodatku na poziomie rozszerzonym:P i tak:
-polski 20/20
Język angielski( podst) 13/20
-język francuski (roz) 11/20
bałem się najbardziej ze wszystkich matur ale udało się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra miała pecha: był wypadek kiedy jechała wczoraj na maturę. no na szczęście wróciła do domu i na ostatnią chwilę została zawieziona... Ja bym chyba padła, gdybym miała takie przygody w dzień matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co robi CKE i Legutko... to @!#$&$#$&@&#$ i dupa. Kto nie widział niech obejrzy relację z TVN24, do "Gazety" nie chciał się wypowiadać i swoim urzędnikom zabronił. Zrobiliście źle, matematycy to widzą, uczniowie też --> to k***a czemu nie możecie się przyznać, że błąd popełniliście? WTF?! Brak mi słów... Limit przekleństw wyczerpany na ten dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już koniec tego biegu przełajowego :-) ustne 80 i 75% jestem w pełni zadowolony. Pozdrawiam wszystkich tegorocznych maturzystów i życzę udanej imprezy na juwenaliach :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2008 o 18:01, Dark Templar napisał:

Głównie to popatrz na ten temat pod kątem omawianych przez siebie lektur - komisja raczej
nie będzie od Ciebie wymagała szczegółowej wiedzy o innych lekturach/epokach, no chyba,
że nie zawarłeś jakiegoś kluczowego pojęcia.


Właśnie tego się boje ponieważ nie wiem czy aby na pewno w prezentacji zawarłem wszystkie kluczowe pojęcia, bo jak okażę się że nie mam czegoś ważnego to najpewniej nie odpowiem na teki pytanie.

Dnia 14.05.2008 o 18:01, Dark Templar napisał:

Z tego co wiem ten moty przejawia się bardzo silnie w romantyzmie, więc z tego na pewno
bym coś powtórzył.


Prawie cała moja praca związana jest z romantyzmem, dopiero pod koniec wspomnę o pozytywizmie, boje się też że komisja stwierdzi że za mało powiedziałem właśnie o pozytywizmie i będzie o to pytać, a ja niestety niewiele z tego umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustny polski 18/20, czyli 90%. Dla mnie to bardzo dużo punktów jak na polski, choć muszę przyznać, że nie było tak źle jak myślałem. :)
Jeszcze tylko niemiecki 20 maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustny polski 20pkt czyli 100% !
A zdawałem w komisji dość "ostrej".. wcześniej słyszałem opinie, że maks jaki dali to 13... Noo albo trochę się rozluźnili na koniec.. ale potem byli ludzie bardziej przygotowani, i wyniki generalnie były na poziomie 12-16pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dzisiaj zdawał polski ustny. Miał ten sam temat co ja, czyli ukazanie rzeczywistości w tekstach młodzieżowych piosenek. Wybrał sobie kilka kawałków z rapu i je opisał. Nie dość że zaczął uczyć się dzień przed maturą, to w bibliografii miał tylko film "Blokersi". Dostał 15 punktów, a babka w komisji zadawału mu takie banalne pytanie, że odpowiadał na pełnym spontanie, niektóre w ogóle nie były nawet związane z tematem, tylko takie ogólne. Zdaje mi się że komisja w ogóle nie rozumiała co znaczy słowo rap...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba tegoroczne matury dostarczyły najwięcej problemów z pośród wszystkich roczników które do tej pory zdawały nową maturę:) praktycznie każdy przedmiot budził mniejsze lub większe kontrowersje. I można powiedzieć że już praktycznie posprzątane znowu ten temat zostanie uśpiony do maja 2009..heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować