Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Ja jeszcze powiem, bo zapomniałem, że kumpel miał temat "Różne sposoby mówienia o II wojnie światowej w literaturze i filmie" i miał podkład muzyczny z CoD 2 ;P
Gdy komisja pytała go powiedział że to utwory nowo zelandzkiego kompozytora i opowiedział im o samej grze (o co w niej chodzi, kto z kim walczy itp.), komisja zadała mu aż 4 cz 5 PYTAŃ! (rekord, dla porównania mi zadała 2), co świadczy że chyba była zainteresowana tematem ;P
Skończyło się że dostał 100% xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 11:23, Mixon1988 napisał:

Ja jeszcze powiem, bo zapomniałem, że kumpel miał temat "Różne sposoby mówienia o II
wojnie światowej w literaturze i filmie"

A taki temat był do wyboru z listy tematów czy sam sobie wymyślił ?? (kartka z tematami mi sie gdzieś zapodziała to pytam z ciekawości.)

Dnia 29.05.2008 o 11:23, Mixon1988 napisał:

i miał podkład muzyczny z CoD 2 ;P

Musze przyznać że to bardzo dobry pomysł :)

Dnia 29.05.2008 o 11:23, Mixon1988 napisał:

Gdy komisja pytała go powiedział że to utwory nowo zelandzkiego kompozytora i opowiedział
im o samej grze (o co w niej chodzi, kto z kim walczy itp.), komisja zadała mu aż 4 cz
5 PYTAŃ! (rekord, dla porównania mi zadała 2), co świadczy że chyba była zainteresowana
tematem ;P

Ja się tam nie dziwie że komisja była zainteresowana , bo jak można nie być zainteresowanym tak genialną grą ;] (u mnie co najmniej 5 pytań to był standard , a niektórzy nawet dobijali do 10).

Dnia 29.05.2008 o 11:23, Mixon1988 napisał:

Skończyło się że dostał 100% xD

Powiedzmy sobie szczerze że z takim świetnym tematem i w dodatku z motywami z CoD-a 2 , komisja nie miała innego wyjścia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 17:25, Sebat1 napisał:

Ja jeszcze powiem, bo zapomniałem, że kumpel miał temat "Różne sposoby mówienia
o II
> wojnie światowej w literaturze i filmie"
A taki temat był do wyboru z listy tematów czy sam sobie wymyślił ?? (kartka z tematami
mi sie gdzieś zapodziała to pytam z ciekawości.)


Temat był wybrany z listy, u nas nie można było sobie samemu wymyślać, temat był w dziale bodajże literatura z innymi dziedzinami sztuki czy jakoś tak.

Dnia 29.05.2008 o 17:25, Sebat1 napisał:

i miał podkład muzyczny z CoD 2 ;P
Musze przyznać że to bardzo dobry pomysł :)


Nom, ale musiał to napisać w bibliografii, więc z stąd to zaciekawienie komisji ;)

Dnia 29.05.2008 o 17:25, Sebat1 napisał:

Ja się tam nie dziwie że komisja była zainteresowana , bo jak można nie być zainteresowanym
tak genialną grą ;] (u mnie co najmniej 5 pytań to był standard , a niektórzy nawet
dobijali do 10).


Wow 10 pytań to lekka przesada wg. mnie dla mnie te 2 to było w sam raz, a że gra genialna to muszę się zgodzić :)

Dnia 29.05.2008 o 17:25, Sebat1 napisał:

Powiedzmy sobie szczerze że z takim świetnym tematem i w dodatku z motywami z CoD-a 2
, komisja nie miała innego wyjścia :D


No niestety nie można było dać więcej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka z mojej strony: czy na UW liczy się kolejność zgłoszeń na kierunki tzn. czy coś się stanie jeśli zarejestruję się tuż po poznaniu moich wyników (tj. 30.06)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 20:19, Dark Templar napisał:

Krótka piłka z mojej strony: czy na UW liczy się kolejność zgłoszeń na kierunki tzn.
czy coś się stanie jeśli zarejestruję się tuż po poznaniu moich wyników (tj. 30.06)?

jeśli chodzi o studia dzienne to nie liczy się. Jeśli o zaoczne to to chyba ważna jest tylko kolejność zgłoszeń do wypełnienia limitu miejsc. Jednak myślę że Ty myślisz o studiach dziennych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2008 o 20:44, Mroczny Elf99 napisał:

. Jeśli o zaoczne to to chyba ważna jest
tylko kolejność zgłoszeń do wypełnienia limitu miejsc.

W przypadku uczelni państwowych czyli i UW, chyba czy to na dziennych, czy zaocznych, czy wieczorowych to rekrutacja opiera się na systemie punktowym, a nie terminach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 07:22, Homo sum napisał:

W przypadku uczelni państwowych czyli i UW, chyba czy to na dziennych, czy zaocznych,
czy wieczorowych to rekrutacja opiera się na systemie punktowym, a nie terminach..

nie. Na UAM jeśli chodzi o studia zaoczne decyduje tylko kolejność zgłoszeń do wypełnienia limitu miejsc. Jeśli chodzi o maturę to ważne aby była zdana a na ile to ich nie interesuję.Wiadomo chodzi przede wszystkim a kasę:) Np na dziennie Administracji w zeszłym roku było tylko 100 miejsc( tutaj liczyły się punkty z matury) a na zaocznej już 500( tutaj tylko kolejność zgłoszeń:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 07:36, Mroczny Elf99 napisał:


> W przypadku uczelni państwowych czyli i UW, chyba czy to na dziennych, czy zaocznych,

> czy wieczorowych to rekrutacja opiera się na systemie punktowym, a nie terminach..

nie. Na UAM jeśli chodzi o studia zaoczne decyduje tylko kolejność zgłoszeń do wypełnienia
limitu miejsc. Jeśli chodzi o maturę to ważne aby była zdana a na ile to ich nie interesuję.Wiadomo
chodzi przede wszystkim a kasę:) Np na dziennie Administracji w zeszłym roku było tylko
100 miejsc( tutaj liczyły się punkty z matury) a na zaocznej już 500( tutaj tylko kolejność
zgłoszeń:P)

Wiesz, ale co to za różnica dla nich czy jest rekrutacja taka czy taka? Na państwowe uczelnie są zawsze oblężenia, a w oparciu o system punktowy wchodzi np te 500 najlepszych z nich.. A wybierając tych najszybszych to jest prawdopodobieństwo niskiego poziomu studentów, a to się i wiąże ze spadkiem poziomu.. No, na UG na zaocznych z tego co wiem też jest rekrutacja na podstawie punktów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 15:24, Homo sum napisał:

Wiesz, ale co to za różnica dla nich czy jest rekrutacja taka czy taka? Na państwowe
uczelnie są zawsze oblężenia, a w oparciu o system punktowy wchodzi np te 500 najlepszych
z nich.. A wybierając tych najszybszych to jest prawdopodobieństwo niskiego poziomu studentów,
a to się i wiąże ze spadkiem poziomu.. No, na UG na zaocznych z tego co wiem też jest
rekrutacja na podstawie punktów..

Myślę że takich ludzi na uniwersytecie mało interesuje jaki student reprezentuje poziom jeśli tylko uiszcza miesięczną opłatę w w wysokości ok 450zł:p po za tym dostać się na zaoczne prawo np na UAM-ie jest bardzo łatwo. wiem bo moja koleżanka z klasy tam jest a maturę zdała ledwo, ledwo. po za tym tam co roku przyjmują ok 800 osób a i tak są wolne miejsca bo to jednak kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 15:36, Mroczny Elf99 napisał:

Myślę że takich ludzi na uniwersytecie mało interesuje jaki student reprezentuje poziom
jeśli tylko uiszcza miesięczną opłatę w w wysokości ok 450zł:p po za tym dostać się na
zaoczne prawo np na UAM-ie jest bardzo łatwo. wiem bo moja koleżanka z klasy tam jest
a maturę zdała ledwo, ledwo. po za tym tam co roku przyjmują ok 800 osób a i tak są wolne
miejsca bo to jednak kosztuje

wiesz, jak sam już mówiłeś na UAM na zaoczne jest rekrutacja w oparciu o pierwszeństwo, więc nie ma sensu tu przywoływać, że tam jest łatwo się dostać.. No, a jednak w interesie uczelni jest aby poziom był wysoki na wszelkich rodzajach studiów bo to przekłada się na prestiż uczelni, a bez prestiżu to uczelnie taką mogą zacząć omijać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 16:55, Homo sum napisał:

> miejsca bo to jednak kosztuje
wiesz, jak sam już mówiłeś na UAM na zaoczne jest rekrutacja w oparciu o pierwszeństwo,
więc nie ma sensu tu przywoływać, że tam jest łatwo się dostać.. No, a jednak w interesie
uczelni jest aby poziom był wysoki na wszelkich rodzajach studiów bo to przekłada się
na prestiż uczelni, a bez prestiżu to uczelnie taką mogą zacząć omijać..

nadal upierałbym się przy tym że dla uamu prestiż jest mało ważny ponieważ ostatnio egzamin z prawa konstytucyjnego na studium zaocznym oblało 60% studentów na pierwszym terminie a oni mają to gdzieś ponieważ rozgłaszają to na prawo i lewo ja dowiedziałem się o tym od wykładowcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 20:11, Mroczny Elf99 napisał:

nadal upierałbym się przy tym że dla uamu prestiż jest mało ważny ponieważ ostatnio egzamin
z prawa konstytucyjnego na studium zaocznym oblało 60% studentów na pierwszym terminie
a oni mają to gdzieś ponieważ rozgłaszają to na prawo i lewo ja dowiedziałem się o tym
od wykładowcy:)


To są szaleńcy...
Chyba, że liczą, że dostanie się masa głąbów, którzy będą musieli dłużej zostać na uczelni aby ją ukończyć, a więc i wniosą większe środki materialne..

Ale prawdopodobnie większość po takich walkach zrezygnuje i poszuka innej drogi edukacyjnej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde , już w poniedziałek będą wyniki matur... Z początku (czyli od zakończenia ustnych egzaminów) wydawało mi się że na te wyniki będę czekał w nieskończoność , ale o dziwo okazało się że ten czas miął bardzo szybko , aż za szybko... Co do nadchodzącego poniedziałku to mam bardzo mieszane uczucia , z jednej strony jestem bardzo ciekawy jak mi poszły te pisemne egzaminy , ale z drugiej strony wiem że niewiele się do tych egzaminów przygotowywałem , więc boje się że czeka mnie poprawka w sierpniu... albo jaszcze coś gorszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyniki mogłyby sie w ogóle nie ukazać ... nie wiem ... ufo porwało, pies pogryzł i zjadł ... herbata się wylała ... każdą głupią ściemę bym przełknął byle tylko ich nie ogłaszali :-( Wstyd będzie na całe miasto, sierpień i reszta wakacji zwalona albo za rok ... tylko co ja będę robił przez rok :( Jak zdam, chociaż minimalnie to będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee tam pękacie a na bank wszystko będzie dobrze:) Taki jestem cwaniak o tylko podwyższałem wynik w tym roku a w zeszłym jak czekałem za właściwą to też myślałem, że narobię w gacie ze strachu:P To też wszystko zależy od tego co kto oczekuje, jeśli jest to kwestia zdać/nie zdać matury to naprawdę nie ma się czego obawiać, gorzej jeśli ktoś myśli o wynikach wybitnych 85%+ z rozszerzeń np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 08:42, Mroczny Elf99 napisał:

eee tam pękacie a na bank wszystko będzie dobrze:)

Tak , bardzo chciałbym żeby tak było , ale jak na pesymistę przystało będę dużo marudził w tym temacie ;) .

Dnia 28.06.2008 o 08:42, Mroczny Elf99 napisał:

Taki jestem cwaniak o tylko podwyższałem wynik w tym roku a w zeszłym jak czekałem
za właściwą to też myślałem, że narobię w gacie ze strachu:P

A co się stało że postanowiłeś podwyższyć wynik , jakaś lepsza uczelnia się trafiła ?? Jak na razie jeszcze nie czuje strachu przed tymi wynikami , raczej coś w rodzaju lekkiego stresu albo poddenerwowanie , ale może to się zmienić za dwa dni :P .

Dnia 28.06.2008 o 08:42, Mroczny Elf99 napisał:

To też wszystko zależy od tego co kto oczekuje, jeśli jest to kwestia zdać/nie zdać matury
to naprawdę nie ma się czego obawiać, gorzej jeśli ktoś myśli o wynikach wybitnych 85%+
z rozszerzeń np.

''''...nie ma się czego obawiać'''' <-- dobry żart :] rzeczywiście nie ma się czego obawiać , najwyżej będę miał zmarnowany cały sierpień , albo w ogóle będę miał cały rok w plecy xD . Chciałbym mieć te 85% z wosu i gegry , ale nawet w najśmielszych snach o tym nie marzyłem :D

88Bonzo

Też nie obraził bym się jakby wyniki matury w ogóle nie ujrzały światła dziennego , jedyne co mnie interesuje to wynik z wosu i gegry , a z polaka i angola wolał bym nie oglądać :P . Jak zdam maturę to będę drugim
najszczęśliwszym człowiekiem na świecie , zaraz po Tobie ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się najbardziej boję o Polski, bo niezła szopka z nim była, dlatego mam nadzieję że egzaminatorzy spojrzą na moją pracę łaskawszym okiem, bo nie wiem co bym zrobił jakby mi te 100% z ustnego przepadło (bo chyba jak się nie zda pisemnego to trzeba jeszcze raz ustny zdawać ?) ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 11:04, Sebat1 napisał:

Tak , bardzo chciałbym żeby tak było , ale jak na pesymistę przystało będę dużo marudził
w tym temacie ;) .

Zauważyłem ;).

Dnia 28.06.2008 o 11:04, Sebat1 napisał:

''''...nie ma się czego obawiać'''' <-- dobry żart :] rzeczywiście nie ma się czego
obawiać , najwyżej będę miał zmarnowany cały sierpień , albo w ogóle będę miał cały rok
w plecy xD . Chciałbym mieć te 85% z wosu i gegry , ale nawet w najśmielszych snach
o tym nie marzyłem :D

Stres będzie to oczywiste ... a naprawdę jest tak że KAŻDY ma stresa czy i jak zdał bo nikt nie może być pewien wyników ... Jak zdacie - świetnie ... jak nie zaliczycie jednego przedmiotu - jedna poprawka to nie taki wielki problem ... można zaliczyć albo poprawić w przyszłości ... jak się nie uda ... hm ... cóż może za rok. W tym czasie możecie śmignąć do pracy i pójść na studia zaoczne / do policealnej i będzie OK. To żadna ujma ... serio :). W każdym razie na pocieszenie mogę wam powiedzieć że ci co tak przed / po maturach kozaczyli że zdadzą na pewno na min. 70 % czasami mocno ... nawet bardzo mocno się przeliczyli ... także czekajcie na wyniki a potem się będziecie martwić bo teraz to już nic nie zrobicie a tylko wrzodów się nabawicie ;D. Po wynikach zdecydujcie co robicie bo planować na przyszłość bez wyników nie bardzo się da ;). W każdym razie życzę powodzenie i obyście się dostali tam gdzie chcecie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować