Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2008 o 11:04, Sebat1 napisał:

> za właściwą to też myślałem, że narobię w gacie ze strachu:P
A co się stało że postanowiłeś podwyższyć wynik , jakaś lepsza uczelnia się trafiła
?? Jak na razie jeszcze nie czuje strachu przed tymi wynikami , raczej coś w rodzaju

Poczytałem sobie o Europeistyce na UAM i spodobał mi się ten kierunek ale trzeba było mieć dwa języki obce więc poszedłem na rozszerzony francuski:P jaki będzie tego efekt dowiem się w poniedziałek, oprócz tego chcę spróbować jeszcze raz na prawo bo w zeszłym roku brakował mi nie wiele:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam cholernie ważne pytanie.

Od którego momentu dokładnie liczy się moja rejestracja na państwowej uczelni ?
Chodzi mi o to, że jest ten limit : można się rejestrować na maksymalnie trzech państwowych uczelniach, nie ?

No i numer jest taki, że chcę z jednej zrezygnować, na rzecz innej. I tu właśnie jest ten problem. Czy rejestracja liczy mi się od momentu samego stworzenia konta na danej uczelni, czy też dopiero po dodaniu wyników, i opłaceniu kierunków?

Czyli krótko mówiąc, czy mogę sobie stworzyć konto, na np. 5 uczelniach państwowych, a potem kiedy będę miał wyniki, wybrać kierunki spośród trzech z nich, i je opłacić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 12:20, Darkstar181 napisał:

Mam cholernie ważne pytanie.

Od którego momentu dokładnie liczy się moja rejestracja na państwowej uczelni ?
Chodzi mi o to, że jest ten limit : można się rejestrować na maksymalnie trzech państwowych
uczelniach, nie ?

Szczerzę mówiąc pierwsze słyszę o takim limicie. I co uczelnie wymieniają się danymi żeby zobaczyć czy ktoś przypadkiem nie zarejestrował się na 4? Po za tym to by było wbrew logice bo to by był mniejszy zysk dla tych uczelnie bo wiadomo że każda rejestracja wymaga od kandydata wniesienia opłaty rejestracyjnej. Gdzie przeczytałeś o tym limicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2008 o 12:25, Mroczny Elf99 napisał:

Szczerzę mówiąc pierwsze słyszę o takim limicie. I co uczelnie wymieniają się danymi
żeby zobaczyć czy ktoś przypadkiem nie zarejestrował się na 4? Po za tym to by było wbrew
logice bo to by był mniejszy zysk dla tych uczelnie bo wiadomo że każda rejestracja wymaga
od kandydata wniesienia opłaty rejestracyjnej. Gdzie przeczytałeś o tym limicie?

Od kolegi.
Widać coś mi namieszał.
Czyli nie ma takiego limitu ? Mogę się rejestrować na wszystkich uczelniach na jakie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2008 o 12:28, Darkstar181 napisał:

Od kolegi.
Widać coś mi namieszał.
Czyli nie ma takiego limitu ? Mogę się rejestrować na wszystkich uczelniach na jakie
chce?

Ja powiem tak, czytałem cały regulamin rekrutacji na Uniwersytecie Im.Adama Mickiewicza w Poznaniu w tym roku i w zeszłym i nie było tam nawet wzmianki o takim limicie. Moim zdaniem śmiało możesz na tyle uczelni ile chcesz:) Ale co roku krążą takie mity dotyczące różnych rzeczy mi np błędnie powiedziano w zeszłym roku, że mogę się zarejestrować tylko na 3 kierunki na danej uczelni:) Kompletna bzdura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo ja to jestem przekonany, ze zdam, no może o polski się boje, tylko kolejena sprawa to zdać dobrze i się gdzieś dostać..
Ale i tak już buszuje na forum rekrutacyjnym UG i nawet wniosłem opłatę rekrutacyjną na dwa kierunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale co roku krążą takie mity dotyczące

Dnia 28.06.2008 o 12:31, Mroczny Elf99 napisał:

różnych rzeczy mi np błędnie powiedziano w zeszłym roku, że mogę się zarejestrować tylko
na 3 kierunki na danej uczelni:) Kompletna bzdura...

Heh, o tym też słyszałem :)
Czyli to wszystko bzdura ?
No to super. Pozostaje mi tylko wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 12:31, Mroczny Elf99 napisał:


> Od kolegi.
> Widać coś mi namieszał.
> Czyli nie ma takiego limitu ? Mogę się rejestrować na wszystkich uczelniach na jakie

> chce?
Ja powiem tak, czytałem cały regulamin rekrutacji na Uniwersytecie Im.Adama Mickiewicza
w Poznaniu w tym roku i w zeszłym i nie było tam nawet wzmianki o takim limicie. Moim
zdaniem śmiało możesz na tyle uczelni ile chcesz:) Ale co roku krążą takie mity dotyczące
różnych rzeczy mi np błędnie powiedziano w zeszłym roku, że mogę się zarejestrować tylko
na 3 kierunki na danej uczelni:) Kompletna bzdura...


Ale to ze mozesz na jeden wydzial juz tak... AGH Kraków pozwala na wybor jednego wydzialu na studia dzienne (w ramach ktorego uszeregowujesz sobie do 5 kierunkow podlegajacych pod niego), oraz jednego wydzialu na studiach nie stacjonarnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2008 o 11:17, KŁEJK napisał:

Zauważyłem ;).


Jestem ciekaw czy i ile pojawi się marudzenia w poniedziałek w wykonaniu innych gramowiczów...

Dnia 28.06.2008 o 11:17, KŁEJK napisał:

/Ciach/


Nie wiem jak inni ale ja nawet najgorszy wynik przyjmę jak najbardziej po męsku czyli z uśmiechem na ustach :) . Nawet nie mam pojęcia jak będzie wyglądał cały mój przyszły rok szkolny jakbym wszystko dobrze zdał , a co dopiero jakby (odpukać) coś mi nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak normalnie mój koszmar stał się jawą to jest nieuczciwe że my mamy mieć maturę z matematyki ;p Kurcze a tak się składa że z matmy to ja jestem kompletna noga =/ no ale cóż czas pokarze mam nadzieje że te wcześniej obgadywane ustawy które miały wejść w życie i które mówiły o tym że niby to matematyka ma być wycofana,mam nadzieję że zostaną wprowadzone bo jeżeli nie to "Baj Baj Maturoo" =/
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak matematyka ma być wycofana jak jest przywracana? To jest w sumie konieczność.. za dużo humanistów się zrobiło więc trzeba jakoś rozbudzić miłość do przedmiotów ścisłych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wasza matura z matmy to bzdura. Dostaniecie wzory i wystarczy powstawiać dane. Wielka mi matura, taką to i ja mogę napisać, a że kalkulator prosty zabrać można, to właściwie zdać matmę to banał. Najśmieszniejsze jest to, że ta szopka obowiązuje tylko przez rok, a potem znów tylko polski obowiązkowo. Normalnie ręce opadają (i nie tylko ręce).
Zaś polski zawsze będzie wielką niewiadomą. 30 czerwca wyniki, nie wiem co to będzie ale drżę tylko o wynik z polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 11:56, szerszeń45 napisał:

Ta wasza matura z matmy to bzdura. Dostaniecie wzory i wystarczy powstawiać dane. Wielka
mi matura, taką to i ja mogę napisać, a że kalkulator prosty zabrać można, to właściwie
zdać matmę to banał. Najśmieszniejsze jest to, że ta szopka obowiązuje tylko przez rok,
a potem znów tylko polski obowiązkowo. Normalnie ręce opadają (i nie tylko ręce).
Zaś polski zawsze będzie wielką niewiadomą. 30 czerwca wyniki, nie wiem co to będzie
ale drżę tylko o wynik z polskiego.

Moim zdaniem polski to wielka bzdura. W zeszłym roku pisałem rozszerzenie i miałem 76% ,a nie miałem pojęcia o książkach, które interpretowałem( "Pani Bovary" i " Republika Marzeń") zastosowałem po prostu" metodę cytryny" chcąc wycisnąć z tekstu jak najwięcej analizowałem linijkę po linijce ubierając wszystko w miarę wyszukane zdania i to wystrczyło. Psss... żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem w ulotce na UW liczy sie suma pkt z uzyskanych przedmiotów. Poziom podstawowy 1%=1 pkt, poziom rozszerzony 1%=2 pkt Hmmm czy dobrze rozumiem że lepiej napisać rozszerzoną na 40% niż podstawową na 79%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest na Uniwersytecie Wrocławskim - dlatego lepiej zdawać poziom rozszerzony... Przynajmniej jeśli są takie przeliczniki. W Opolu przykładowo nie ma specjalnie dużej różnicy: mnożnik 0,2 za rozszerzony angielski, natomiast 0,12 za podstawowy...

Hmm, nie wiem czego się spodziewać - podobno nasz rocznik zaliczył niż demograficzny? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh chciałoby się powiedzieć "powodzenia" ale tak na prawdę to nie ma już do czego. Teraz tylko opatrzność Boska i jakiś cud (w moim przypadku) mogą pomóc. Nie wiem jak Wy ale ja się strasznie stresuje :( chyba nawet bardziej niż przed egzaminami, bo wtedy miałem nadzieję na to, że być może trafię w temat bądź cokolwiek będę wiedział. Teraz jestem bezradny :( i czuje jakbym miał ręce związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest 30 czerwiec....o której wyniki? :P
Damn...jestem prawie kompletnie niepoinformowany, co, gdzie, jak...

Jedyne co mogę teoretycznie zawalić to Polski. Ale oby mi szczęście dopisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować