Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Ufff, i po maturze z polskiego. Tekst do zadań ze zrozumieniem dość prosty, przyjemny w odbiorze. Gorzej było z wypracowaniami, bo na początku byłem w kropce. "Chłopów" ni cholery nie kojarzyłem, tym bardziej jakiegoś Bylicy. Przestraszyłem się już, że na drugiej stronie będzie wiersz... a tu Pan Tadzio. Też na początku zniesmaczenie, bo Pan Tadzio to książka ciężka i jakoś dla mnie niemiła w odbiorze. Na szczęście temat był dość prosty, bo Zosia i Telimena wyjątkowo wbiły mi się w pamięć. Napisałem na 5,5 strony, tak się rozpisałem :D Pisałem wszystko co wiedziałem :P
Jutro angielski rozszerzony, trzymajcie kciuki ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brat? Co prawda napisałem na trochę ponad 2 strony ale temat ten sam, jutro taki sam poziom angielskiego, hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem była łatwizna... jak kiedyś pisałem to rzeczywiście maturka jest łatwiejsza niż belfrzy mówili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż maturka wg mnie była w miarę prosta. Prosty i fajny tekst o hipnozie. Jeżeli chodzi o wypracowanie to wczoraj pisałem w tym temacie że nie chciałbym aby pojawili się Chłopi.Ale los okazał się okrutny ale jednak nie do końca bo w sumie temat był prosty i to z "Chłopów" właśnie pisałem wypracowanie. Pana Tadka ostatnio czytałem(streszczenie) a Chłopów nie czytałem ale to temat o Chłopach był prostszy bo lektury nie trzeba było znać. No i w sumie napisałem na maturce prawie wszystko , oprócz jednego pytania za 2 pkt.

Jutro Anglik podstawowy więc może być troszkę gorzej ale luzik musi być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nom maturka dzisiaj była prościzna. Z tych pytań to wydaje mi się że będe miał 100%. Trche główkowałem nad wypracowaniem, wybrałem pana Taedeusza bo temat wydawał mi się łatwiejszy. Ani tego ani chłopów nie przeczytałem, nawet opracowań. Ale i tak nie było problemu bo coś tam ogarniam hehe :D Poza tym z samego tekstu źródłowego jak dużo można napisać. Uważam że napisałem na temat boję się tylko o składnie. Bo nie pisało mi się tak płynnie. Miałem zawieszki że się zastanawiałem hehe. Jak tak mam to mi potem różne rzeczy wychodzą. Ale wiem że będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o "Chłopach"- temat wydał mi się dużo prostszy. Co prawda nie napisałem, że Hanka to żona Antka, mimo że byłem tego pewny na 99%, to nie chciałem ryzykować. Gdzie tam będę porównywał kreację Telimeny i Zosi. W "Chłopach" było spoko- Bylica nie chce się żalić, bo to w końcu jego córka, ale ma kijowo, Hanka dużo bardziej interesuje się ojcem, wyciąga z niego wyznania, ma dużo lepsze relacje z ojcem itepe. Trochę nie wiedziałem co napisać o postawie Weroniki wobec ojca, ale w końcu wydumałem, że stara się zapewnić mu opiekę, ale ze względu na trudną sytuację nie daje rady. No i we wnioskach "Dziś, w dobie zasiłków i emerytur, nie zdajemy sobie sprawy, jak ciężko było ludziom starszym na wsi". Mam nadzieję, że tym zdaniem zniszczę komisję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 13:16, Erton napisał:

Ja pisałem o "Chłopach"- temat wydał mi się dużo prostszy. Co prawda nie napisałem, że
Hanka to żona Antka, mimo że byłem tego pewny na 99%, to nie chciałem ryzykować. Gdzie
tam będę porównywał kreację Telimeny i Zosi. W "Chłopach" było spoko- Bylica nie chce
się żalić, bo to w końcu jego córka, ale ma kijowo, Hanka dużo bardziej interesuje się
ojcem, wyciąga z niego wyznania, ma dużo lepsze relacje z ojcem itepe. Trochę nie wiedziałem
co napisać o postawie Weroniki wobec ojca, ale w końcu wydumałem, że stara się zapewnić
mu opiekę, ale ze względu na trudną sytuację nie daje rady. No i we wnioskach "Dziś,
w dobie zasiłków i emerytur, nie zdajemy sobie sprawy, jak ciężko było ludziom starszym
na wsi". Mam nadzieję, że tym zdaniem zniszczę komisję :)

Hmm... Ja z tego fragmentu zrozumiałem, że Weronka własnie nie interesuje się ojcem :P Przecież Bylica gadał, że Stach zarabia u organisty, sprzedają ser i masło, Weronka pracuje tkając, a do tego wzięła cały majątek po matce. Z tego wynika, że miała pieniądze, ale wolała inwestować w dzieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 14:13, elTadziko napisał:

Hmm... Ja z tego fragmentu zrozumiałem, że Weronka własnie nie interesuje się ojcem :P
Przecież Bylica gadał, że Stach zarabia u organisty, sprzedają ser i masło, Weronka pracuje
tkając, a do tego wzięła cały majątek po matce. Z tego wynika, że miała pieniądze, ale
wolała inwestować w dzieci :P

No owszem, nie interesuje się, bo nie ma czasu, jest zajęta itepe. Też pisałem, że tak naprawdę sobie olewa tego Bylicę i że dla jej rodziny jest tylko niepotrzebnym ciężarem. Ale nie chciałem pisać, że jest taką burą s*ką, więc napisałem, że nie pomaga tylko ze względu na trudną sytuację materialną, a nie z wrodzonego chamstwa. Bo nie dało się na podstawie tego fragmentu jednoznacznie ocenić zachowania Weroniki. Zdanie starego na jej temat- owszem, ale nie wiadomo za wiele o samej Weronice. Ale z drugiej strony, z tego co czytałem "Chłopów", to ta Weronika mogła sobie na czilu wywalić ojca z domu. A że tego nie zrobiła to świadczy, że jednak jej trochę zależy. Oj nie wiem tam, napisałem o tym tylko ze 3 zdania, więc tak czy siak jakiegoś wielkiego rabanu nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 13:11, gniazdus napisał:

O proszę, czyżbym był jedynym, który zdawał rozszerzenie? ;)


7% maturzystów zdawało rozszerzenie w tym roku :P
nie odniosłeś wrażenia, że "po ch*j przez trzy lata interpretowałem wiersze i czytałem lektury, jak na najważniejszym egzaminie w liceum dostałem opowiadanie o którym pierwszy raz słyszę?!" ? bo ja tak ;]
oczywiście był też Kochanowski, ale IMO to już wyższa szkoła jazdy, wolałem nie ryzykować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maturra... za jakieś 4 lata to samo mnie czeka ;/
Pana Tadeusza omawiam teraz, nie przeczytałem, bo jest niezrozumiały, teraz się dowiaduje o ciekawej treści(omawiamy lekturę)
Dobrze, że czytałaś Ludzi Bezdomnych - i wyszłaś na plus ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 14:36, Azra napisał:

7% maturzystów zdawało rozszerzenie w tym roku :P

Wiadomo, elyta ;D

Dnia 04.05.2009 o 14:36, Azra napisał:

nie odniosłeś wrażenia, że "po ch*j przez trzy lata interpretowałem wiersze i czytałem lektury, jak na
najważniejszym egzaminie w liceum dostałem opowiadanie o którym pierwszy raz słyszę?!" ? bo ja tak ;]

W zasadzie nie, właśnie takie zagranie CKE obstawiałem ;) chociaż z drugiej strony rzeczywiście, głowę mam pełną bełkotu na temat Cudzoziemki (ło matko...), Ludzi bezdomnych (kurde, no) czy Granicy (nosz kur*a!), czyli "dzieł", które do niczego mi się nie przydały i - mogę się o to założyć - nie przydadzą ;)

Dnia 04.05.2009 o 14:36, Azra napisał:

oczywiście był też Kochanowski, ale IMO to już wyższa szkoła jazdy, wolałem nie ryzykować ;]

Skądś znam to nastawienie ;) ja ogólnie interpretowanie poezji omijam szeeerokim łukiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matura ogólnie za trudna nie była czytanie ze zrozumieniem było raczej proste a pisałem na temat z tadkiem bo troche mnie rozwalił tekst w chłopach że "Bylica ruchał sie ledwo":P Wie ktos czy dzisiaj bedą podane gdzies odpowiedzi?
A tu taki bonusik odemnie fajna piosenka o maturce:P http://www.youtube.com/watch?v=RatQ1u--IxE#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi o to ja wybrałem temat numer 2, czyli z Panem Tadkiem. W sumie skoro do prezentacji ustnej wybrałem tą lekturę, to szkoda byłoby nie wybrać teraz ;p. W każdym razie "Chłopów" trochę pamiętam, nawet miałem mały koncept, aby napisać, że starzy ludzie nie byli dobrze traktowani przez swoje dzieci kiedy te oddawało swój majątek potomstwu i dlatego Bylica był taki zły ;p. W każdym razie...za mało bym napisał wybierając pierwszy temat, więc mam nadzieje, że zdobędę te 30%, bo tekst o hipnozie był no łatwy...ale czy odpowiedzi dobrze sformułowałem...to już inna bajka. Dla psychicznego bezpieczeństwa poczekam na wyniki zamiast porównywać odpowiedzi, które będą/są już w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaa ładnie Wam się przyfarciło z tematami :D raczej nikt nie powinien narzekać :P szczerze mówiąc to takich tematów prędzej bym się spodziewał na teście gimnazjalnym niż na maturze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 15:25, Crew_900 napisał:

To znaczy że ledwo się ruszał a nie w sensie seksualnym ;]

domyslilem sie:P ale zabrzmiało fajnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 15:25, Crew_900 napisał:

To znaczy że ledwo się ruszał a nie w sensie seksualnym ;]

No shit, sherlock! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 15:16, gniazdus napisał:

> 7% maturzystów zdawało rozszerzenie w tym roku :P
Wiadomo, elyta ;D

Eee elita to ci z rozszerzonej maty:D Też zdawałem pol na roz:)

Dnia 04.05.2009 o 15:16, gniazdus napisał:

> nie odniosłeś wrażenia, że "po ch*j przez trzy lata interpretowałem wiersze i czytałem
lektury, jak na
> najważniejszym egzaminie w liceum dostałem opowiadanie o którym pierwszy raz słyszę?!"
? bo ja tak ;]
W zasadzie nie, właśnie takie zagranie CKE obstawiałem ;) chociaż z drugiej strony rzeczywiście,
głowę mam pełną bełkotu na temat Cudzoziemki (ło matko...), Ludzi bezdomnych
(kurde, no) czy Granicy (nosz kur*a!), czyli "dzieł", które do niczego mi się
nie przydały i - mogę się o to założyć - nie przydadzą ;)

Z własnego doświadczenia wiem (choćby po próbnej) że na maturze z polaka wiedza się nie liczy. Przynajmniej na roz. To czy znasz lektury i ich problematykę gówno daje i tak jest klucz którego nie zlikwidują;/
Ciekawe jak mi poszło. Ogólnie myślę, że nieźle ale po próbnej też tak myślałem a było 34% o_O teraz napisałem wypracowanie na 4 IMO wszystko wycisnąłem z tekstu ale to się oczywiście zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować