Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Ehh. Właśnie doszedłem do wniosku że zwaliłem Elmirę :\
Czy jeśli scharakteryzowałem resztę poprawnie to mam szansę na przyzwoity wynik z wypracowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 17:05, YOUlia napisał:

Ale zrozumcie, egzaminatorom mogło chodzić o charakterystykę głównego bohatera, czyli
Orgona oraz omówienie stosunku do postaci tytułowej, czyli Tartuffa! Nie sądzicie, że
CKE chciało nas przechytrzyć?


W sumie jak teraz poszperałem w Internecie, to rzeczywiście rodzą się we mnie wątpliwości. Jednak w moim wypracowaniu jest zarówno opisany szczegółowo Orgon i Tartuffe, więc ja problemów większych mieć nie powinienem. Jednak czy rzeczywiście CKE zależało na tym, by upupić zdających?
EDIT: Zresztą, w różnych źródłach piszą raz, że głównym bohaterem jest Orgon, a gdzie indziej, że Tartuffe, a jeszcze gdzie indziej, że obaj są głównymi bohaterami. Chciałbym zobaczyć klucz odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się schizuję, że na rozszerzeniu nie napisałem numerka tematu. Grrr... Ledwo miejsca mi starczyło na pracę.

... Ale ja napisałem ten numerek, no jedynka jak nic!

... a może nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :-P

I tak sobie patrzę ... jakbym zdawał w tym roku a nie trzy lata temu to miałbym niezły maraton - 4,5,6,7 - cztery matury pisemne pod rząd.

Ale jak ja zdawałem to nie było jeszcze dodatkowej matematyki. ^_^

@up też dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja także wybrałem pierwszy temat i nie mam wątpliwości kto jest głównym bohaterem. Po co omawiac Orgona, a zaraz potem postawę jego do świętoszka, gdzie byłoby to zawarte w tym pierwszym? A po drugie to Tartuff to jest główna postac, bo praktycznie o niej jest komedia, więc skąd te wątpliwości. Jak dla mnie to jeden z łatwiejszych tematów z jakimi się spotkałem. Drugi też tragiczny nie był, ale jako że Świętoszka sobie lepiej zapamiętałem, a raczej przypomniałem, wolałem pisac pierwszy temat. No i w końcu udało mi się to jakoś rozpisac, bo zawsze balansuję nieco ponad 250 słów, a teraz wyszło mi ponad 360.

Btw, kumplowi odbiło i ubzdurało mu się, ze to ma byc tylko 250 słów, a jako że miał prawie 300 zaczął skracac... No i ma teraz ok. 270 słów xD
Btw, co napisaliście w pytaniu bodaj 13? (ten o subiektywizmie i obiektywizmie) Ja nie mogłem w ogóle tego pytania ogarnąc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 18:12, MaccCry napisał:

Btw, co napisaliście w pytaniu bodaj 13? (ten o subiektywizmie i obiektywizmie) Ja nie
mogłem w ogóle tego pytania ogarnąc :/

Oj uwierz że nie tylko Ty:) Ja sie pytałem prawie calej klasy, nikt nie wiedział, brat też sie pytał całej klasy (chodzi do 4 technikum, zdajemy razem) i nikt nie wiedział. To było chyba takie pytanie trudniejsze, nam raczej nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 18:12, MaccCry napisał:

Btw, co napisaliście w pytaniu bodaj 13? (ten o subiektywizmie i obiektywizmie) Ja nie
mogłem w ogóle tego pytania ogarnąc :/


No właśnie nie wiadomo. W internecie krążą dwie wersje :P Jedna że chodziło np. subiektywizm - recenzja, obiektywizm - relacja itp. A druga że chodziło o cechy wypowiedzi która jest taka czy taka(np podanie tylko jednego punktu widzenia etc) Ja napisałem tym drugim sposobem, ale nie liczę na wiele w tym zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi temat na rozszerzonej... to jednak nie był dobry pomysł, bo zastanawiam się teraz czy będzie to praca na temat ;) Ale najgorsze i tak jutro. Matma nawet podstawowa po "chómanie", gdzie przez 3 lata w LO nie było normalnych lekcji będzie trudna. Ale 30% wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zdążyć przed panem Bogiem" chciałam powtórzyć wczoraj wieczorem, ale stwierdziłam: "ee tam, nie ma sensu, tego pewnie i tak nie będzie" :D
Gdy już szłam spać, przypomniałam sobie, że miałam przerobić "Świętoszka" i to mi nie dawało spokoju. Rano obudziłam się dosyć wcześnie i nie mogłam zasnąć, więc stwierdziłam, że przeczytam sobie streszczenie :) Palec Boży, intuicja? Sama nie wiem, co mnie natchnęło :D
Mam ogromne szczęście, bo inaczej musiałabym zmierzyć się z dwiema jedynymi lekturami, których nie przerobiłam :P

Tak więc zapamiętajcie moje słowa - powtarzajcie lektury! Wszystkie, bez wyjątków! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 18:42, YOUlia napisał:

Tak więc zapamiętajcie moje słowa - powtarzajcie lektury! Wszystkie, bez wyjątków! :D

Ale na farta liczyć też można;P Ja przerobiłem kilka tylko a trafiła się najlepsza jak mogła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 18:23, Kresseleth napisał:

Drugi temat na rozszerzonej... to jednak nie był dobry pomysł, bo zastanawiam się teraz
czy będzie to praca na temat ;) Ale najgorsze i tak jutro. Matma nawet podstawowa po
"chómanie", gdzie przez 3 lata w LO nie było normalnych lekcji będzie trudna. Ale 30%
wystarczy :)

no ja właśnie mam to samo. Nie wiem czy to był dobry wybór.. W sumie zaryzykowałem bo nie wiedziałem do końca o co im chodzi w tej konwencji, no ale już po ptokach. generalnie ciągle pisałem o realizmie w "Lalce" i wątkach fantastycznych i biblijnych u Schulza. Nic więcej w sumie nie odkryłem. Dobrze, że ważniejsza dla mnie historia i WOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszyscy trzymajmy kciuki, aby się wpasować w klucz odpowiedzi. Yeah!

A ja wybrałem drugi temat (podstawowa), bo "Świętoszka" zupełnie nie pamiętam. I tak lałem wodę równo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja napisałem coś w stylu tego drugiego, ale też nie do końca to. Cóż, jak dla mnie fail ze strony piszących te zadania, w ogóle nie wiadomo było o co im chodzi.

YOUlia=> Cóż, ja powtórzyłem wszystkie lektury parę dni wcześniej, więc mogłem napisac oba tematy, nawet myślałem, czy nie zacząc tego drugie pisac, bo została mi ponad godzina, ale odechciało mi się. No i przyczyniam się do twych słów końcowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować