Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2011 o 17:06, Dark_elves napisał:

Ja bym mimo wszystko poszedł,a nóż się uda. Coś będziesz wiedział sam coś kolega podpowie
i matura się napisze:) Z czego ta matura?

To wspaniały pomysł, z tym podpowiadaniem, zwłaszcza, że konsekwencje złapania dla niego są znikome (bo i tak nie ma zamiaru tego napisać) a dla całej sali ogromne, bo istnieje możliwość unieważnienia matury w całej sali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 18:11, dzej_bi napisał:


> Ja bym mimo wszystko poszedł,a nóż się uda. Coś będziesz wiedział sam coś kolega
podpowie

> i matura się napisze:) Z czego ta matura?
To wspaniały pomysł, z tym podpowiadaniem, zwłaszcza, że konsekwencje złapania dla niego
są znikome (bo i tak nie ma zamiaru tego napisać) a dla całej sali ogromne, bo istnieje
możliwość unieważnienia matury w całej sali ;)

Taa już widzę jak matura jest unieważniana:) Nie jedną pisałem i wiem jak sprawa wygląda. Nie mówię
żeby konsultować każde pytanie, choć i to jest bez problemu możliwe np. na takiej maturze jak
podstawowa historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 13:19, Ichvander napisał:

Takie szybkie pytanko:
Jak mam przedmiot na dodatkowym, to musze na nim byc, albo obleje mature? Czy moge nie
pojsc i dostac to 0%? Pytam, bo pewien nie jestem a jestem sierota i zapomnialem zmienic
deklaracje... -.-


Musisz na niej być i chociaż wpisać swoje dane, potem możesz sobie iść i masz te 0% (a przynajmniej tak słyszałem od nauczycieli u mnie w szkole). Inaczej oblewasz maturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 17:09, azure83 napisał:

wiedzieliście że na maturze lepiej pisać przeciętnie? :D
http://matura2011.net/okielznaj-mature-z-polskiego/


Hm, trochę racji w tym jest. Nasza nauczycielka z polaka robiła nam lekcję, na których dostawaliśmy klucz maturalny i sprawdzaliśmy pracę kolegi/koleżanki. Często ludzie z super słownictwem wypadali sporo słabiej od tych, którzy pisali bez polotu, ale rzeczowo. Z drugiej strony za język jest aż 12pkt także to tylko jedna strona medalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 20:59, Paweuu napisał:

Co do możliwych tematów wypracowań na maturze z polaka, to nam polonista przekazała,
że teraz władza ma hopla na temat patriotyzmu (po Smoleńsku itd)


:) Bardzo ciekawy sposób myślenia tej Twojej polonistki. Szkoda tylko, że nasze arkusze maturalne były już gotowe 2 lata temu (ich poziom jest określany na podstawie wyników danego rocznika z testu gimnazjalnego między innymi) i to, że rok temu zmarł nam prezydent w żaden sposób tego nie zmienia :)

Edit. @azure83 - a to jest jakieś wielkie i nowe odkrycie? Bo ja o tym już wiem od listopada, czyli od próbnej matury, którą zawaliłem (50-60% z podst. i roz.) właśnie za zbyt skomplikowany język. A jak wiadomo - mądry Polak po szkodzie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 20:21, Mohair napisał:

:) Bardzo ciekawy sposób myślenia tej Twojej polonistki. Szkoda tylko, że nasze arkusze
maturalne były już gotowe 2 lata temu (ich poziom jest określany na podstawie wyników
danego rocznika z testu gimnazjalnego między innymi) i to, że rok temu zmarł nam prezydent
w żaden sposób tego nie zmienia :)

A skąd posiadasz takie informacje jeśli można wiedzieć? Szczerze mówiąc pierwszy raz o tym słyszę, wydawało mi się że arkusze się wymyśla na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 20:21, Mohair napisał:

> Co do możliwych tematów wypracowań na maturze z polaka, to nam polonista przekazała,

> że teraz władza ma hopla na temat patriotyzmu (po Smoleńsku itd)

:) Bardzo ciekawy sposób myślenia tej Twojej polonistki. Szkoda tylko, że nasze arkusze
maturalne były już gotowe 2 lata temu (ich poziom jest określany na podstawie wyników
danego rocznika z testu gimnazjalnego między innymi) i to, że rok temu zmarł nam prezydent
w żaden sposób tego nie zmienia :)


Mohair dobrze prawi. Sama CKE potwierdziła, że na arkusze nie mają wpływu żadne wydarzenia typu Smoleńsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliżają się matury...plotka głosi, ze na geografie mogę wnieść... lupę. Prawda to? Są jakieś ograniczenia co do rozmiarów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 11:58, Traitor napisał:

Zbliżają się matury...plotka głosi, ze na geografie mogę wnieść... lupę. Prawda to?

Prawda. Możesz wnieść lupę na wszystkie przedmioty, gdzie trzeba pracować z mapami: geografia i historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tam maturzyści? ja już nie wiem, co mam dzisiaj robić, staram się powtarzać lektury na jutro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 12:51, Paweuu napisał:

jak tam maturzyści? ja już nie wiem, co mam dzisiaj robić, staram się powtarzać lektury
na jutro :P


Bo i tylko to może zostać... a mówią że 24h przed maturą się nie uczyć, odpocząć i tak dalej ;D

Ja skończę i chyba sobie w Blood Bowl''a pogram dla relaksu, bo pojeździć na rowerze to nie... za zimno XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 12:51, Paweuu napisał:

jak tam maturzyści? ja już nie wiem, co mam dzisiaj robić, staram się powtarzać lektury
na jutro :P


Ja nie robię absolutnie nic. Próby nauki czegokolwiek na dzień przed maturą raczej dadzą efekt odwrotny do zamierzonego ;) Grać do upadłego, oglądać tony Anime, poszkicować trochę - to mój plan na dziś ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 13:56, Muradin_07 napisał:

> jak tam maturzyści? ja już nie wiem, co mam dzisiaj robić, staram się powtarzać
lektury
> na jutro :P

Bo i tylko to może zostać... a mówią że 24h przed maturą się nie uczyć, odpocząć i tak
dalej ;D

Gorzej, jak się wcześniej nic nie robiło ;D Ja jeszcze nie zacząłem robić pracy na ustny polski ;D Ale spoczko, egzamin dopiero 16. Zrobi się 15 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 13:58, ziptofaf napisał:

> jak tam maturzyści? ja już nie wiem, co mam dzisiaj robić, staram się powtarzać
lektury
> na jutro :P

Ja nie robię absolutnie nic. Próby nauki czegokolwiek na dzień przed maturą raczej dadzą
efekt odwrotny do zamierzonego ;) Grać do upadłego, oglądać tony Anime, poszkicować trochę
- to mój plan na dziś ;P

Jak wyżej. Mam 8h podcastów do nadrobienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 14:02, Mikex napisał:

Gorzej, jak się wcześniej nic nie robiło ;D Ja jeszcze nie zacząłem robić pracy na ustny
polski ;D Ale spoczko, egzamin dopiero 16. Zrobi się 15 ;D


Czyli nie tylko ja podszedłem do ustnej tak samo... :D

Wcześniej się powtarzało pozytywizm przez cały czas, dzisiaj tylko została współczesność... tak żeby przypomnieć to co było niedawno dość... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować