Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

I ja się nic nie uczę, pocinam w Civ4. W końcu, polski to głównie czytanie ze zrozumieniem, i interpretacja fragmentów lektur / wierszy - niby czego mogę się nauczyć do czegoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 14:02, Mikex napisał:

Gorzej, jak się wcześniej nic nie robiło ;D Ja jeszcze nie zacząłem robić pracy na ustny
polski ;D Ale spoczko, egzamin dopiero 16. Zrobi się 15 ;D

ja mam ustny dopiero 27 maja, ostatniego dnia matur, narazie sobie tym głowy nie zawracam, po ustnym niemieckim 18 maja coś pokombinuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 17:39, Wakizashi napisał:

Jutro matura, a ja nic nie umiem. Co robić?


Zgłosić nieprzygotowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 17:39, Wakizashi napisał:

Jutro matura, a ja nic nie umiem. Co robić?

1. Nie panikować
2. Wyluzować
3. Przyjść na 9:00 na egzamin
4. Napisać.

Czytanie ze zrozumieniem jest względnie proste, a w wypracowaniu (jeżeli naprawdę nic nie umiesz) nie odwołuj się do całości, stracisz 6-7 pkt, ale nie polecisz za błąd rzeczowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie mimo wszystko dzisiaj jeszcze trochę powtarzam. Jestem na Przedwiośniu i mam zamiar dokończyć materiał. Kiedyś trzeba. Nie liczę, że mi to jakoś szczególnie pomoże, zwracam uwagę głównie na jakieś mądre słownictwo z zeszytu ;) Uczyłem się regularnie, o to, czy zdam to się nie martwię, bardziej to JAK zdam.

Czwartkowa matematyka problemu mi raczej nie zrobi, nauczę się jeszcze tych cholernych pociągów i będzie ok. Gorzej w piątek - podstawa angielskiego to banał, ale wziąłem też rozszerzenie. Chyba rzuciłem się z przysłowiową motyką na Słońce, cała nadzieja w czytaniu i słuchaniu. Rozprawkę też powinienem napisać, ale z gramatyki nie zrobiłem kompletnie NIC. ~50/60% zadowoli mnie w zupełności.

No i jeszcze za dwa tygodnie rozszerzona historia. Coś czuję, że może być ciężko, ale tym razem mam naprawdę mocne postanowienie, że będę się uczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku 39 stopni gorączki. Fajnie jutro będzie się pisać. O tym, co będzie w czwartek wolę już nawet nie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 17:41, Mohair napisał:

> Jutro matura, a ja nic nie umiem. Co robić?

Zgłosić nieprzygotowanie?


Dobre... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2011 o 17:48, LESZ3u napisał:

Czwartkowa matematyka problemu mi raczej nie zrobi, nauczę się jeszcze tych cholernych
pociągów i będzie ok. Gorzej w piątek - podstawa angielskiego to banał, ale wziąłem też
rozszerzenie. Chyba rzuciłem się z przysłowiową motyką na Słońce, cała nadzieja w czytaniu
i słuchaniu. Rozprawkę też powinienem napisać, ale z gramatyki nie zrobiłem kompletnie
NIC. ~50/60% zadowoli mnie w zupełności.


Ja się na próbne z angola nigdy nie uczyłem i z rozszerzenia mam około 90%. Powiem lepiej - raz z podstawy miałem 86%, a z rozszerzenia 89% :D Dla mnie najgorszy zawsze jest listening - te charczące radia to porażka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 17:39, Wakizashi napisał:

Jutro matura, a ja nic nie umiem. Co robić?

Ja też nie umiem, ale te 30% z polaka to chyba nie problem.
Ktoś wie co trzeba powiedzieć na maturze ustnej z niemieckiego, jeśli chcę "przeskoczyć" do następnego punktu?
Jak powiem "nekst plis" to przeskoczymy, czy muszę po niemiecku całe zdanie powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do angielskiego - na większości uczelni jest chyba tak, że rozszerzony daje dwa razy tyle punktów co podstawa, więc nawet 52% jest wynikiem satysfakcjonującym (w porównaniu do nawet 100% podstawy) :]

Tylko kurczę polski jutro... Ja stawiam na "Dżumę" i "Inny Świat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 18:01, tomas92 napisał:

Tylko kurczę polski jutro... Ja stawiam na "Dżumę" i "Inny Świat"



A ja na coś, co ma super fabułę - Nad Niemnem lub Wesele ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 18:01, tomas92 napisał:

Tylko kurczę polski jutro... Ja stawiam na "Dżumę" i "Inny Świat"

Jakby była Dżuma albo Tango, to bym się pochlastał z radości.

Pytanie do tych, co mają już za sobą egzamin: jakie mieliście pytanie/zestaw na rozszerzonym ustnym angolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2011 o 18:01, tomas92 napisał:

Tylko kurczę polski jutro... Ja stawiam na "Dżumę" i "Inny Świat"

A nie łatwiej jest analizować i interpretować wiersz? Te wypracowania oparte na lekturach to dla mnie totalna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 18:07, Dared00 napisał:

Pytanie do tych, co mają już za sobą egzamin: jakie mieliście pytanie/zestaw na rozszerzonym
ustnym angolu?


Materiał stymulujący - kilka obrazków, na przykład zegarek, kolczyki, ubranie, czapki. Poopowiadać o modzie młodzieżowej, w jakich sklepach młodzież najczęściej kupuje itd.

A co do 2 tematów do wyboru : miałem opowiedzieć o Polsce jako dobrym miejscem do wypoczynku dla turystów z zagranicy:) Ogółem bardzo fajnie trafiłem, 18/20 pkt miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem trochę inny - nigdy nie lubiłem wierszy interpretować ;)
Z drugiej strony - poprzednie matury opierały się wyłącznie na fragmentach podanych w arkuszu, tylko próbne wymagały szerszej wiedzy.

PS. Tango bym dał raczej na rozszerzenie, a Weselem również bym nie pogardził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawac by sie moglo, ze dopiero wczoraj pisalem matury, a to juz rok minal.

Teraz sie stresujecie, ale z perspektywy czasu bedziecie fajnie ten czas wspominac, no chyba, ze ktos obleje, ale przy obecnym poziomie to raczej niemozliwe. ;P

Szkoda, ze pogoda nie dopisala, ja mialem cieplutko. Tak czy siak, powodzenia i czekam na jutrzejsze relacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 18:07, Dared00 napisał:

Pytanie do tych, co mają już za sobą egzamin: jakie mieliście pytanie/zestaw na rozszerzonym
ustnym angolu?


Pięć lat temu miałem pytanie: Dlaczego kobiety poddawają sie operacjom plastycznym częściej niż mężczyźni? Nie pamiętam już co tam odpowiadałem, ale wiem że wyskoczyłem z tekstem: "Mężczyźni są piękni z natury i nie potrzebują operacji plastycznych". W komsji były trzy babki (nauczyciel od angola mi potem powiedział że to nie było zbyt dobre i taktowne w obliczu kobiet, które miały mnie oceniać i mogło miec negatywny wydźwięk na moją ocenę). Niemniej maturę zdałem. To wszystko autentyk. Jeszcze pamiętam, że babka spóźniła sie na maturę ponad półtorej godziny, i do dzisiaj nie jestem pewien, czy w takiej sytuacji egzamin powinien się odbyć (oczywiście egzaminatorka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować