Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2011 o 18:11, gothicsheep napisał:

Wydawac by sie moglo, ze dopiero wczoraj pisalem matury, a to juz rok minal.

Teraz sie stresujecie, ale z perspektywy czasu bedziecie fajnie ten czas wspominac, no
chyba, ze ktos obleje, ale przy obecnym poziomie to raczej niemozliwe. ;P

Szkoda, ze pogoda nie dopisala, ja mialem cieplutko. Tak czy siak, powodzenia i czekam
na jutrzejsze relacje!




u mnie teraz np jest cieplo. za cieplo. zapoce sie na maturze w tym przekletym garniturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2011 o 18:19, Malevyn napisał:

u mnie teraz np jest cieplo. za cieplo. zapoce sie na maturze w tym przekletym garniturze.


u mnie wręcz przeciwnie, cały czas wieje, aż się nie chce z domu wychodzić, ale nie miał bym nic przeciwko, żeby jutro też tak było, bo u nas na sali gimnastycznej jak słonko poświeci to jest normalnie sauna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2011 o 18:16, Wintesun napisał:

Pięć lat temu miałem pytanie: Dlaczego kobiety poddawają sie operacjom plastycznym częściej
niż mężczyźni? Nie pamiętam już co tam odpowiadałem, ale wiem że wyskoczyłem z tekstem:
"Mężczyźni są piękni z natury i nie potrzebują operacji plastycznych".



jestem ciekaw jak ty to przetlumaczyles. ja bym sobie z tym nie poradzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:10, Malevyn napisał:


> Pięć lat temu miałem pytanie: Dlaczego kobiety poddawają sie operacjom plastycznym
częściej
> niż mężczyźni? Nie pamiętam już co tam odpowiadałem, ale wiem że wyskoczyłem z tekstem:

> "Mężczyźni są piękni z natury i nie potrzebują operacji plastycznych".


jestem ciekaw jak ty to przetlumaczyles. ja bym sobie z tym nie poradzil.

Jak się zacznie, to potem już idzie z górki (sprawdzone na speechach z angola). No i trzeba znać słówka. W aktualnej sytuacji jedyne, co byłbym w stanie powiedzieć, to chyba tylko "transplantacja twarzy" zamiast operacji plastycznej. Ależ to by było ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 18:51, Paweuu napisał:


> u mnie teraz np jest cieplo. za cieplo. zapoce sie na maturze w tym przekletym garniturze.


u mnie wręcz przeciwnie, cały czas wieje, aż się nie chce z domu wychodzić, ale nie miał
bym nic przeciwko, żeby jutro też tak było, bo u nas na sali gimnastycznej jak słonko
poświeci to jest normalnie sauna :)

niestety w większości szkól tak jest, ja sie tylko modle by na historii było zimno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z tego typu rozmowkami. chocby glupie: jestes chory, powiedz na co, co ci jest itd. to tez kwestia nieznajomosci slowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 17:42, Dared00 napisał:

> Jutro matura, a ja nic nie umiem. Co robić?
1. Nie panikować
2. Wyluzować
3. Przyjść na 9:00 na egzamin


Hoho, przyjde i o 8.15 :) Wiec ten punkt spelnie :)

Dnia 03.05.2011 o 17:42, Dared00 napisał:

4. Napisać.

Czytanie ze zrozumieniem jest względnie proste, a w wypracowaniu (jeżeli naprawdę nic
nie umiesz) nie odwołuj się do całości, stracisz 6-7 pkt, ale nie polecisz za błąd rzeczowy.


A jakieś porady na matme, rozszerzony angol i rozszerzony wos? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:26, Wakizashi napisał:

A jakieś porady na matme, rozszerzony angol i rozszerzony wos? :)

Matma: będziesz miał kartę wzorów, więc z niej korzystaj
Angol: słówka.
Wos: nie wiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2011 o 19:28, Dared00 napisał:

Matma: będziesz miał kartę wzorów, więc z niej korzystaj
Angol: słówka.
Wos: nie wiem. ;)


Dzięki. Już jestem gotów do matury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja wysiadam czytając ten temat.

"Nie uczyłem się przez x lat / ostatni miesiąc / tydzień wololo, co teraz, radźcie?"

;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:30, Tyler_D napisał:

"Nie uczyłem się przez x lat / ostatni miesiąc / tydzień wololo, co teraz, radźcie?"

hehe właśnie miałem pisać to samo :) Myślę, że później spore grono będzie "szpanować" wynikami: "ha! mam 100% z rozszerzonej matematyki, a nie uczyłem się od podstawówki kiedy to pani kazała nam wkuć tabliczkę mnożenia".

Ja do jutrzejszego egzaminu jestem nastawiony pozytywnie. Nie ukrywam, że ucieszyłbym sie z "Dżumy", ale i z innymi sobie jakoś poradzę. Gorzej może być na matematyce, bo przydałoby się z 70%, ale jak będzie mniej to płakać nie będę. Aby zdać :)

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dosyć leniwie uczyłem, 4 z j.pol mam za łądne oczy ;p Mam nadzieje że lektura z j.pol siądzie. Matma muszą zadania siąść, niestety pisze rozszerzoną ;p A angielski .... przynajmniej to nie jest niemiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:22, lord0 napisał:

>
>
>
niestety w większości szkól tak jest, ja sie tylko modle by na historii było zimno :D


A co Mieszko Cię rozgrzewa?:PP U mnie raczej temperatura w szkole nie gra roli i tak będzie mi ciepło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:30, Tyler_D napisał:

Nie no, ja wysiadam czytając ten temat.

"Nie uczyłem się przez x lat / ostatni miesiąc / tydzień wololo, co teraz, radźcie?"

;-D

ja się nie uczyłem nigdy do czasów pierwszej sesji, a maturę spokojnie zdałem, więc co można radzić, spokoju i napisania tego, bo jak się chodziło na zajęcia to powinno się umieć na to co do matury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:26, Wakizashi napisał:

A jakieś porady na matme, rozszerzony angol i rozszerzony wos? :)


Podstawową matmę? Jeśli nie jesteś z niej dobry to wszystkie zadania ABCD rozwiązuj metodą "sprawdzanie odpowiedzi" - podstawiasz np. odpowiedź A pod zadanie i patrzysz czy pasuje.

Z kolei w otwartych z geometrii prawie nigdy nie warto nawet myśleć o twierdzeniu cosinusów - będziesz mieć z tego tonę obliczeń które może i dadzą wynik ale s 99% przypadków jest znacznie prostsza droga.

Prawdopodobieństwo na poziomie podstawowym z kolei zawsze możesz zrobić najprostszą metodą, drzewka ;)

Z angielskiego ciężko mi coś podpowiedzieć konkretnego. Poza jednym - twórcy matur na poziomie rozszerzonym są chamscy. I zawsze starają się upchnąć np. mieszane okresy warunkowe i cleft sentences. Notabene, jak jest z ustnymi bo już sam nie wiem - są tego samego dnia co pisemne czy jakoś inaczej? Bo u nas w szkole to tego nawet najstarsi górale nie wiedzą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:38, ziptofaf napisał:

Notabene, jak jest z ustnymi bo już sam nie wiem - są tego samego
dnia co pisemne czy jakoś inaczej? Bo u nas w szkole to tego nawet najstarsi górale nie
wiedzą xD

Są innego, powinny być listy w szkole wywieszone.

Np. ja mam pisemny 5., a ustny 25. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:38, ziptofaf napisał:

>
Z angielskiego ciężko mi coś podpowiedzieć konkretnego. Poza jednym - twórcy matur na
poziomie rozszerzonym są chamscy. I zawsze starają się upchnąć np. mieszane okresy warunkowe
i cleft sentences. Notabene, jak jest z ustnymi bo już sam nie wiem - są tego samego
dnia co pisemne czy jakoś inaczej? Bo u nas w szkole to tego nawet najstarsi górale nie
wiedzą xD

Ustna z angola ma oddzielny termin i najpierw podstawa, a później rozszerzenie. A co do rozszerzonego angola pisemnego. Często w słuchaniu dają jakieś informacje liczbowe i trzeba liczyć, ale na szczęście jestem na to przygotowany. Cała 3 klasa: słuchanie, czytanie, pisanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Notabene, jak jest z ustnymi bo już sam nie wiem - są tego samego

Dnia 03.05.2011 o 19:38, ziptofaf napisał:

dnia co pisemne czy jakoś inaczej? Bo u nas w szkole to tego nawet najstarsi górale nie
wiedzą xD

U nas to i starszyzna ze wsi wie, że matury ustne są w innych dniach niż pisemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:42, Dared00 napisał:

Są innego, powinny być listy w szkole wywieszone.

Dobrze powiedziane - powinny (i kto wie...może i były xD) Będę musiał sekretariat odwiedzić, jak widzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:34, Traitor napisał:

Gorzej może być na matematyce, bo
przydałoby się z 70%, ale jak będzie mniej to płakać nie będę. Aby zdać :)

Podstawowa? Proszę Cię... jeśli tendencja się utrzyma, tzn rok w rok łatwiejsza matura to podejrzewam, że wasza będzie na poziomie... 3 gim? Moją wyśmiała cała szkoła, a drugoklasiści ją robili jak krzyżówkę.

Powodzenia!

PS. Co do polskiego - jak jesteś ogarniety to zdasz nawet jak obu lektur, które wypadną nie czytałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować