Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Witam wszystkich. Mam pytanie do obeznanych - mature zdawalem kilka lat temu, w tym roku zapisalem sie na angielski rozszerzony (wczesniej pisalem podstawe). Niestety, nie moge sie pojawic na egzaminie - egzamin na studiach :) I teraz pytania:

a) czy w takim wypadku wydadza aneks do mojej matury z wynikiem 0%, czy nie dadza zadnego papierka? Czy ma to jakis wplyw na wynik matury sprzed kilku lat?

b) czy informowac o nieobecnosci, czy po prostu "olac"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2011 o 20:08, Latimeria napisał:

Podstawowa? Proszę Cię... jeśli tendencja się utrzyma, tzn rok w rok łatwiejsza matura
to podejrzewam, że wasza będzie na poziomie... 3 gim? Moją wyśmiała cała szkoła, a drugoklasiści
ją robili jak krzyżówkę.



pewnie chodzisz do szkoly, gdzie trzeba nosic mundurki a ty jestes najlepsza uczennica w klasie.
z kolei dla wiekszosci osob z mojej szkoly wlacznie ze mna to bedzie wyzwanie, zeby zdac mature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 21:36, Malevyn napisał:

z kolei dla wiekszosci osob z mojej szkoly wlacznie ze mna to bedzie wyzwanie, zeby zdac
mature

Z czystej ciekawości - dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 21:36, Malevyn napisał:

z kolei dla wiekszosci osob z mojej szkoly wlacznie ze mna to bedzie wyzwanie, zeby zdac
mature



Liceum profilowane czy technikum? Statystyczne to w LP jest największy odsetek tych co nie zdają, przynajmniej tak było 4 lata temu jak ja zdawałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 20:11, nekr napisał:

Witam wszystkich. Mam pytanie do obeznanych - mature zdawalem kilka lat temu, w tym roku
zapisalem sie na angielski rozszerzony (wczesniej pisalem podstawe). Niestety, nie moge
sie pojawic na egzaminie - egzamin na studiach :) I teraz pytania:

a) czy w takim wypadku wydadza aneks do mojej matury z wynikiem 0%, czy nie dadza zadnego
papierka? Czy ma to jakis wplyw na wynik matury sprzed kilku lat?

b) czy informowac o nieobecnosci, czy po prostu "olac"?


c) pójść na maturę i załatwić sobie zwolnienie na egzaminie, bo egzamin możesz pisać wtedy w dodatkowym terminie, a co od matury to nie mam pojęcia, u mnie też jutro mają problem i decydują się jednak iść na maturę, a wykładowcy to też ludzie więc można się z nimi dogadać, oczywiście wszystko ma pewne granice,

d), poprawiasz maturę dla własnej satysfakcji, czy chesz się przenieść na inny kierunek, wydział bo jeśli to drugie to też idź na maturę skoro i tak będziesz zmieniać kierunek to oblany ogzamin nic nie zrobi (chyba że będzie można przepisać oceny)


Edit:
No i zawsze możesz mieć poprawkę z egzaminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

życzę wszystkim jutro powodzenia na polskim :)
mam nadzieje, że po maturze wszyscy będą zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 21:54, Citkowsky napisał:

> z kolei dla wiekszosci osob z mojej szkoly wlacznie ze mna to bedzie wyzwanie, zeby
zdac
> mature


Liceum profilowane czy technikum? Statystyczne to w LP jest największy odsetek tych co
nie zdają, przynajmniej tak było 4 lata temu jak ja zdawałem:)



liceum ogolnoksztalcace. w technikum jest wiecej ogarnietych masek - ludzi, ktorzy naprawde lubia sie uczyc.

@Paweuu
nie dziekuje i tez mam taka nadzieje :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia wszystkim, pokażcie naszemu językowi ojczystemu jak dobrze go opanowaliście, jak dobrze znacie wszystko co z nim związane i jak perfekcyjnie umiecie wstrzelić się w klucz, czy to na poziomie podstawowym, czy też rozszerzonym :)

Będzie dobrze - bardziej skomplikowanego komentarza dodawać nie trzeba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wybrał liceum w tym roku już bym pisał :), ale coś mnie pokusiło i wybrałem technikum, niestety. Bo egzaminu technicznego nie zdam na 100% czyli jestem rok do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powodzenia wszystkim :)
Swoją drogą też miałem plany poprawiać maturę aby mieć łanie matmę rozszerzoną napisaną, ale po I semie zrezygnowałem, bo materiału z samej Matmy pod rożnymi nazwami było więcej niż przez 3 lata liceum i po pięknym zaliczeniu na 3.5 postanowiłem dać sobie spokój zwłaszcza że część osób mająca po 80% z rozszerza nie zaliczyła :D


Co do jutra, nie trzeba nawet czytać lektur jedyne co należy zrobić to w rozwinięciu przepisać co 3-4 zdanie swoimi słowami i to wystarczy aby wstrzelić się w klucz :D


jeszcze raz Powodzenia wszystkim :-)

PS i nie ściągajcie bo to nie ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, ze zalatwianie zwolnienia z egzaminu nie jest mi na reke - jest to termin przyspieszony, bo na przelomie czerwca i lipca jest obrona pracy :) dlatego w moim wypadku egzamin > matura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 10:42, Laid_back napisał:

Ciekawe kto pierwszy się pochwali swoimi osiągnięciami z dzisiejszych egzaminów ;)

O osiągnięciach to będziemy mówić w czerwcu. Teraz to będzie: "eee tam, nie było tak źle","spoko, wyciągnę co najmniej 80%", "nie rozumiem tych co się boją matury, przecież była łatwa". :P

A co ja mam powiedzieć? Trzeba zacząć uczyć się do SESJI! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst czytania ze zrozumieniem:
Nie wiedziałem trzech odpowiedzi z czego wszystkie trzy dotyczyły funkcji jakiegoś fragmentu w tekście.

Praca twórcza:
Większość moich znajomych wybrało "Granicę", ja jednak postanowiłem napisać na pierwszy temat (analiza wierszy). Nie poszło mi rewelacyjnie, ale biorąc pod uwagę fakt, że z "Granicy" nie napisałbym nic, albo prawie nic to nie jest źle (aczkolwiek gorzej niż zwykle, spodziewałem się łatwiejszego tematu).

W czerwcu zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że jutrzejszy z matmy będzie łatwy, przydałaby się ewentualność poprawki z polskiego z sierpniu dla uspokojenia nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie czuje się jakoś świetnie po maturze, ale wydaję się że powinna być zdana(niby co to za sukces, ale co tam). Ja wybrałem temat nr.2 ze względu na to, że chociaż lektury tej nie znałem, to wierszy nie znoszę. Zatem łatwiej mi się piszę , jak mam jakieś fragmenty, zawsze można lać wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostre lanie wody było, pisałem temat drugi na temat granicy, na początku był lekki stres, bo nie do końca ogarniam tą lekturę, ale teraz stwierdzam - nie poszło tak źle jak mogło być ! :D z samych fragmentów dużo wyciągnełem, gorzej było z odwołaniem się do całości, ale suma sumarum powinno być nieźle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 10:58, Rick napisał:

A co ja mam powiedzieć? Trzeba zacząć uczyć się do SESJI! :o

Weź mnie nawet nie dobijaj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiersza nie wybrałem z zasady ;D Tradycyjnie już grałem na czas (w mojej budzie pisałem około 15 matur pisemnych z polaka, bo nasza szkoła jest przewrażliwiona na tym punkcie) - przeczytałem temat, zobaczyłem, że nudy i siedziałem przez prawie godzinkę nic nie robiąc ;D Potem napisałem szybko na temacik o Granicy, bo czas się kończył i tyle. Przewidywania? Hm, nie mam pojęcia tak szczerze ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko ja wybrałem wiersze? XD

Jakoś mi pasował bardziej niż pisanie o Granicy, której kompletnie nie pamiętałem... Może też dlatego że wierszy więcej przerobiliśmy, a mniej tekstów u nas. Tak czy inaczej- będzie dobrze i trzeba myśleć o matematyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować