Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Temat z granicy był tak durnie przedstawiony że nie do końca go zrozumiałem i rozumiem ;p Dlatego pisałem wszystko co wiem o tej lekturze plus relacje między bohaterami. Coś tam musi trafić na te 21 p ... 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 12:31, Axuwax napisał:

Temat z granicy był tak durnie przedstawiony że nie do końca go zrozumiałem i rozumiem
;p Dlatego pisałem wszystko co wiem o tej lekturze plus relacje między bohaterami. Coś
tam musi trafić na te 21 p ... 30%.


Z tym się zgodzę. Temat był przedstawiony z dupy ;D Ważne, że jutro matma pójdzie na 100%!:D

PS U nas w szkole jest trochę zwalone z tymi maturami. Mamy rok w rok 100% zdawalności, więc każdy się boi, że jak nie zda, to będzie sam na całą budę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 12:35, Mikex napisał:

PS U nas w szkole jest trochę zwalone z tymi maturami. Mamy rok w rok 100% zdawalności,
więc każdy się boi, że jak nie zda, to będzie sam na całą budę ;D


A Ty myślisz że u nas tego nie ma?

To by był dopiero fail, żeby sam na całą szkołę i zawalać statystykę całości XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2011 o 12:39, Muradin_07 napisał:

A Ty myślisz że u nas tego nie ma?

To by był dopiero fail, żeby sam na całą szkołę i zawalać statystykę całości XD


No właśnie ;D Potem jedyny na poprawkę w sierpniu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 12:40, Mikex napisał:

No właśnie ;D Potem jedyny na poprawkę w sierpniu ;D


Nauczyciele powiedzą, że przez ciebie jedynego musieliśmy tyrać do szkoły na komisję... XD

Axuwax: no to szczęścia życzę... ja się modlę żeby podstawę dobrze zdać... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak są sprawdzane arkusze maturalne? Sprawdza je 1 osoba, czy np. ktoś po niej ocenia czy nie było błędów czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i poszła Granica,ufff cud że przypomniałem sobie tą lekturę,na początku myślałem że będzie ciężko,ale zacząłem spokojnie analizować wszystkie 4 fragmenty,pisałem o romansie Justy i Zenka,ogólnie o Justynie i Zenonie,tak ze wydaje mi sie że nie było źle.Co do czytania ze zrozumieniem to nawet nawet,z tym że z 3 pytaniami miałem lekkie problemy,cóż czekam na matmę jutro,oj czekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 12:30, Muradin_07 napisał:

To tylko ja wybrałem wiersze? XD


Nie ty jeden.
Wybrałem wiersze bo w ogóle nie przypominałem sobie lektur. Granicy to już w ogóle nie pamiętałem. Dobrze chociaż, że temat i same wiersze były łatwe do opracowania... Chociaż niczego nie można być pewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 12:58, NecroVisioneR napisał:

No i poszła Granica,ufff cud że przypomniałem sobie tą lekturę,na początku myślałem że
będzie ciężko,ale zacząłem spokojnie analizować wszystkie 4 fragmenty,pisałem o romansie
Justy i Zenka,ogólnie o Justynie i Zenonie,tak ze wydaje mi sie że nie było źle.


Wybrałem wiersze, żadnej wiedzy nie trzeba było by ten temat napisać. Nawet notka o Jasnorzewskiej była podana... Ot czyste pisanie tego co się chce.

Dnia 04.05.2011 o 12:58, NecroVisioneR napisał:

Co do czytania ze zrozumieniem to nawet nawet,z tym że z 3 pytaniami miałem lekkie problemy


Niech zgadnę - wyznaczniki spójności tekstu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czytanie w miarę proste, ale pytania z d*** wzięte, podobnie jak sformułowanie tematu o "Granicy". Nie zmienia to faktu, że wybrałem właśnie powieść, o wierszach nie napisałbym nic sensownego. W sumie wszystko zajęło mi jakieś 2 godziny.

Jutro matma na 100%!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 13:15, 4RileH napisał:

Już była matura z rozszerzonego polskiego? btw. kiedy ustna z polaka?

o 14 jest rozszerzenie dziś, a ustna z polaka to ustala sobie szkoła, u nas są 9 maja i 24,25,26,27 maja czy jakoś tak :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 12:53, Tomek1120 napisał:

Wie ktoś może jak są sprawdzane arkusze maturalne? Sprawdza je 1 osoba, czy np. ktoś
po niej ocenia czy nie było błędów czy coś?


Najpierw arkusz jest sprawdzany przez polonistę, następnie w przypadku wątpliwości albo pracy na granicy 30% trafia do weryfikatora. Później punkty na każdej pracy przelicza jeszcze raz człowiek odpowiedzialny za przeliczanie punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 13:36, Fallen-Death napisał:

Co myślicie o zadaniu 9 dużo sporów jest o to czy mają być dwa krzyżyki czy jeden.


A tak, też się nad tym zastanawiałem. Uznałem, że skoro są dwa punkty i dwie odpowiedzi mi pasują to zaznaczę obie (pierwszą i drugą). Polecenie jest trochę niejednoznaczne ale w końcu to tylko dwa punkty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 13:41, o_Orange napisał:

A tak, też się nad tym zastanawiałem. Uznałem, że skoro są dwa punkty i dwie odpowiedzi
mi pasują to zaznaczę obie (pierwszą i drugą). Polecenie jest trochę niejednoznaczne
ale w końcu to tylko dwa punkty. :)


Tylko albo aż... ;)

Ja też zaznaczyłem pierwsze i drugie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować