Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Z drugiej strony, jeżeli są dwa krzyżyki, to jakkolwiek bym nie zaznaczył, to zawsze mam ten jeden punkt za free. Nie wiem czy ma to sens, trzeba poczekać na oficjalny klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JAK ZLAMIŁEM!!!11

O boże. Teraz dopiero się ogarnąłem i zobaczyłem że tematem pierwszym wypracowania były "Marzenia i rzeczywistość" a ja pisałem wszystko w formie raju i nieba, miejsca jako sielanki gdzie można się udać po śmierci lub w czasie snu (drugi wiersz) jak myslicie, pojadą mi ostro na punktach za tematu? : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mozna zdawac polski podstawowy i rozszerzony oraz matme podstawowa i rozszerzona? jak to wyglada? Polski pisemny to jest podstawowy i potem ustny to rozszerzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:15, Piotr13PL napisał:

jak myslicie, pojadą mi ostro na punktach za tematu? : (

Pojadą na 100%, pytanie czy po wszystkich. Nie chce cie załamywać, ale wystarczy tekścik: "praca niezgodna z tematem" :/ Zawsze zostaje poprawka, tylko pilnuj się na matmie i obcym :)
No... mam nadzieję, że jednak jakoś wyjdziesz z tego obronną ręką, bo faktycznie głupia sprawa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie granica poszła średnio - troche lałem wody i pewno dostane po dupie za kompozycje, bo namieszałem troche... Byle by było te 30% :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:24, 4RileH napisał:

Hej mozna zdawac polski podstawowy i rozszerzony oraz matme podstawowa i rozszerzona?
jak to wyglada? Polski pisemny to jest podstawowy i potem ustny to rozszerzenie?

Po kolei.
1) Można zdawać polski podstawowy i rozszerzony oraz matmematykę. (zgodnie z przepisami, podstawę i rozszerzenie razem zdaje się z przedmiotów obowiązkowych tj. PL, matma, j.obcy - z przedmiotów dodatkowych musisz wybrać podstawę lub rozszerzenie)
2) Jeśli zdajesz przykładowo język polski na podstawie i chcesz potem na rozszerzeniu to jedziesz najpierw pisemny podstawowy a następnie pisemny rozszerzony (tego samego dnia, jeśli się nie mylę to rozszerzenia są o 14:00), co do ustnych to nie pamiętam jak to było - wydaje mi się, że masz 2 egzaminy ustne (tak jak z językiem obcym) ale nie jestem pewien tak więc odsyłam do strony CKE, tam znajdziesz odpowiedź (nie chce mi się szukać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:25, Traitor napisał:

> jak myslicie, pojadą mi ostro na punktach za tematu? : (
Pojadą na 100%, pytanie czy po wszystkich. Nie chce cie załamywać, ale wystarczy tekścik:
"praca niezgodna z tematem" :/ Zawsze zostaje poprawka, tylko pilnuj się na matmie i
obcym :)
No... mam nadzieję, że jednak jakoś wyjdziesz z tego obronną ręką, bo faktycznie głupia
sprawa/


Osz kurde, jak myslałem o poprawce to bardziej matematyka a nie polski! Zawsze mogę dostac punkty za ortografie, kompozycje itp. Raczej zdam na 30%... oby : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:36, Piotr13PL napisał:

Osz kurde, jak myslałem o poprawce to bardziej matematyka a nie polski! Zawsze mogę dostac
punkty za ortografie, kompozycje itp. Raczej zdam na 30%... oby : <


W sumie jeżeli analizujesz wiersze to ciężko jest napisać pracę niezgodną z tematem. Chociaż trochę pomieszałeś z pierwszym wierszem bo podmiot liryczny jest jak najbardziej żywy tylko porównuje siebie do trupa. Twierdzi, że dusza uszła z jego ciała w kierunku utraconej ojczyzny. Innymi słowy myślami jest cały czas przy "kraju lat dziecinnych"... Będzie mi brakowało polskiego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że było jakieś polecenie gdzie było 2 pkt,ale nie było powiedziane że mają być dwie odpowiedzi,także zaznaczyłem tylko jedna ,pierwszą no i zobaczymy ocb.Hmmm z tym czwartym w ogóle pomieszałem chyba,ale jak patrze to tylko oz tym :d

edit. bodajże w 9 zaznaczyliście c?ironię?:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:46, NecroVisioneR napisał:

Pamiętam że było jakieś polecenie gdzie było 2 pkt,ale nie było powiedziane że mają być
dwie odpowiedzi,także zaznaczyłem tylko jedna ,pierwszą no i zobaczymy ocb.Hmmm z tym
czwartym w ogóle pomieszałem chyba,ale jak patrze to tylko oz tym :d


W czwartym "Jednak" i "Tak więc".

Dnia 04.05.2011 o 14:46, NecroVisioneR napisał:

edit. bodajże w 9 zaznaczyliście c?ironię?:d


Tak w dziesiątym c - ironia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:46, o_Orange napisał:

W sumie jeżeli analizujesz wiersze to ciężko jest napisać pracę niezgodną z tematem.
Chociaż trochę pomieszałeś z pierwszym wierszem bo podmiot liryczny jest jak najbardziej
żywy tylko porównuje siebie do trupa. Twierdzi, że dusza uszła z jego ciała w kierunku
utraconej ojczyzny. Innymi słowy myślami jest cały czas przy "kraju lat dziecinnych"...
Będzie mi brakowało polskiego. :)


Wiem wiem, ale tak się stresowałem że próbująć analizować ten pierwszy fragment, za bardzo się skupiłem na słowie "trup" i potem już było z górki :/ Ale chyba nie będzie tak źle bo CKE ponoć w takich przypadkach robi tak:

Spoiler

Jeśli zachodzi podejrzenie, że praca jest nie na temat, egzaminator zgłasza przewodniczącej komisji i wspólnie decydują, czy praca rzeczywiście jest nie na temat (i wówczas nie sprawdza się jej wcale) czy "pozostaje w związku z tematem" .Jeśli "znacznie odbiega od tematu, ale pozostaje z nim w związku" to należy się zero za treść i (chyba) za kompozycję, ale głowy za kompozycję nie dam. Zatem maksimum, które możesz uzyskać zostaje zmniejszone o 5 lub 9 punktów.



Także 9pkt straconych na 50 możliwych to może nie będzie tak źle uff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:46, NecroVisioneR napisał:

edit. bodajże w 9 zaznaczyliście c?ironię?:d

Tak, na nic innego to nie wyglądało. Akurat tą odpowiedź zaznaczyłem bez zastanowienia, ironia aż kipiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,nie wiesz jak to zinterpretuje klucz z CKE


Swoją drogą zawsze wiedziałem żeby 3mać się z daleka od wierszy,no chyba że Baczyński bo jego wiersze mnie poruszają[o nich na ustnej m.in. będę mówić]


edit^^^^^ pytanie do osób,które zdawały rok temu,bądź miały kontakt z matura z przed roku;ktróa z matur tegoroczna czy zeszłoroczna był trudniejsza?Tak pytam z ciekawości bo rok temu moja szkoło chlubiła się z 4 miejsca w województwie jeśli chodzi o j.polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czwarte spaliłem,a przynajmniej jeden punkt mi zabiorą,trudno nie rozkminiłem dokładnie o co chodzi

A jeszcze jedno,była taka tabelka i tam się wpisywał od 1 do 3,co wpisaliście i gdzie?:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem takie sobie, tekst fajny, zadania trochę gorsze. Zgodnie z podstawowym kluczem na niektórych stronach przewiduję od 10 do 14 punktów za to. Z wypracowania dałem "Granicę". Tak ostro byłem z niej pytany, że tę książkę pod każdym kątem mógłbym omawiać ;p Słowem: jestem zadowolony z egzaminu, do najtrudniejszych nie należał. Najgorsze w tym wszystkim jest tylko czekanie do 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:52, NecroVisioneR napisał:

A jeszcze jedno,była taka tabelka i tam się wpisywał od 1 do 3,co wpisaliście i gdzie?:d


Impresywna - 3
Poznawcza - 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:36, Piotr13PL napisał:

Osz kurde, jak myslałem o poprawce to bardziej matematyka a nie polski! Zawsze mogę dostac
punkty za ortografie, kompozycje itp. Raczej zdam na 30%... oby : <

Nie ma się co stresować. Na próbnej za treść miałem tylko kilka pkt. (Coś na pewno napisałeś dobrze, nie?) A wuchtę punktów dostałem za kompozycję i język. Pisząc dobrze czytanie ze zrozumieniem dostałem 50%. Więc na spokojnie. Skup się na reszcie matur. ;)

Ja pisałem o Granicy. Temat, jak dla mnie był w miarę przyjemny. Teraz czas na matmę. Mam tylko nadzieję, że kosmosów na rozszerzonej nie będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:54, o_Orange napisał:

> A jeszcze jedno,była taka tabelka i tam się wpisywał od 1 do 3,co wpisaliście i
gdzie?:d

Impresywna - 3
Poznawcza - 2 :)


Kurcze,jakbyś podał mi co było napisane w tych punktach,jeśli pamiętasz,bo nie pamiętam cyferek ale pamiętam treść,będę wdzięczny:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że nie ma się czym przejmować. Jeżeli nie zawaliłeś czytania to zdasz na samych punktach za kompozycję, język i styl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować