Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2011 o 14:50, NecroVisioneR napisał:

edit^^^^^ pytanie do osób,które zdawały rok temu,bądź miały kontakt z matura z przed
roku;ktróa z matur tegoroczna czy zeszłoroczna był trudniejsza?Tak pytam z ciekawości
bo rok temu moja szkoło chlubiła się z 4 miejsca w województwie jeśli chodzi o j.polski.


Rok temu pisałem maturę i pamiętam, że jedyne lektury jakie znałem to Molière''a, reszta tych "lektur" w ogóle mnie nie interesowała, wynik -> 80% bez jakiegokolwiek przygotowania. Szczerze to nie rozumiem pytań i rozterek pt: "w tym roku łatwa, w tamtym trudna?" - to jest kwestia albo się trafi albo nie i tyle, ktoś może znać dobrze dane lektury a pozostałych nie i na odwrót, no chyba że aspiruje się na kierunki polonistyczne. Zawsze wychodziłem z założenia, że temat, w którym trzeba odnieść się do fragmentu to temat zdany bo wystarczy mieć szare komórki by przeczytać i wyciągnąć wnioski, no chyba że ktoś jest amebą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 15:04, NecroVisioneR napisał:

No i właśnie jest tu te 9 zadanie,czy trzeba było zaznaczyć dwie czy jedną odp?


Nie wiadomo, ja zaznaczyłem dwie (pierwszą i drugą) bo dwie mi pasowały i zadanie było za dwa punkty. Ale polecenie jest niejednoznaczne,a ilość możliwych odpowiedzi sugeruje jedną poprawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powtarzałam Granicy no i oczywiście pomyliłam bohaterki, tzn. napisałam że Justyna zostawiła dziecko i wyjechała za granicę i za to dostanę po dupie. Generalnie rozpisałam się na wszystkie strony, które były dostępne w arkuszu, ale mam wrażenie, że pisałam nie na temat.

A "zamknięte" z tego co czytałam poszły mi chyba źle. Tzn. na przykład, tam gdzie trzeba było wpisać 3 i 2, nie doczytałam i upchnęłam tez gdzieś 1;] Życie, chyba zdam, a zależy mi tylko na matmie rozszerzonej. Oby poszła, a reszta, zeby zdać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 15:29, xmarqinaxnellx napisał:

Nie powtarzałam Granicy no i oczywiście pomyliłam bohaterki, tzn. napisałam że Justyna
zostawiła dziecko i wyjechała za granicę i za to dostanę po dupie. Generalnie rozpisałam
się na wszystkie strony, które były dostępne w arkuszu, ale mam wrażenie, że pisałam
nie na temat.


Nie chce cie straszyć, ale taki błąd rzeczowy nie jest wiążący? Bo moja koleżanka na jakiejś próbnej pomyliła miasta w Zbrodni i Karze i dostała 0 punktow za cale. Ale nie jestem pewien, czy nie uznają tego za "przejęzyczenie się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 15:38, Malevyn napisał:

a granica w jakiej epoki? napisalem, ze mloda polska.

Dwudziestolecie międzywojenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 15:37, Wakizashi napisał:

Nie chce cie straszyć, ale taki błąd rzeczowy nie jest wiążący? Bo moja koleżanka na
jakiejś próbnej pomyliła miasta w Zbrodni i Karze i dostała 0 punktow za cale. Ale nie
jestem pewien, czy nie uznają tego za "przejęzyczenie się".


Mój kolega w zeszłym roku pisząc na maturze (temat ze Świętoszka), że Elmira była zakochana w Tartuffie popełnił rażący błąd rzeczowy a mimo to zdał choć wynik musiał mieć marny bo do dzisiaj nie powiedział ile % miał z tego egzaminu ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2011 o 15:48, Glabrezu napisał:

Mój kolega w zeszłym roku pisząc na maturze (temat ze Świętoszka), że Elmira była zakochana
w Tartuffie popełnił rażący błąd rzeczowy a mimo to zdał choć wynik musiał mieć marny
bo do dzisiaj nie powiedział ile % miał z tego egzaminu ; )


Nie pamietam czy ta matura probna byla okregowa czy szkolna, tak wiec mozliwe ze to byl po prostu wymysl mojej nauczycielki ze wystawila 0 punktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mnie mówili, że jeżeli będzie jakąś głupotę powtarzał przez całą pracę, to wtedy dopiero dadzą 0%, w innym przypadku przymkną na to oko, więc nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 15:50, Wakizashi napisał:

Nie pamietam czy ta matura probna byla okregowa czy szkolna, tak wiec mozliwe ze to byl
po prostu wymysl mojej nauczycielki ze wystawila 0 punktow


Możliwe, nauczyciele robią to po to by przestraszyć (i zakuć do łba ;D ) by nie robić takich pomyłek. Nie ma co się teraz nad tym rozczulać, skoro napisane to tylko czekać na wynik : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest z matura z matmy rozszerzona i podstawowa? Dostaje sie wyniki od razu czy trzeba czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 16:04, 4RileH napisał:

Powiedzcie mi jak to jest z matura z matmy rozszerzona i podstawowa? Dostaje sie wyniki
od razu czy trzeba czekac?


Wyniki dostajesz pod koniec czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 15:53, Rokuto napisał:

Natomiast mnie mówili, że jeżeli będzie jakąś głupotę powtarzał przez całą pracę, to
wtedy dopiero dadzą 0%, w innym przypadku przymkną na to oko, więc nie martw się :)


Oby, nie straszcie mnie;/ Imię napisałam tylko raz, w sumie z głupoty. Ale napisałam. Reszta się zgadza na pewno tylko, że napisałam Justyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować