Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2011 o 15:53, Prophett napisał:

Z tego co pamiętam za każdy błąd rzeczowy dostaje się -2 pkt. Czyli aż tak dużo.

Za błąd rzeczowy skreślany jest cały akapit, w którym ten błąd się pojawił. W związku z tym akapit ten nie jest oceniany. I błąd ten powinien być naprawdę syty, w stylu: Elżbieta porzuciła dziecko w górach niedaleko Koryntu ;p Na próbnej maturze moja koleżanka napisała, że Raskolnikow chodził po Warszawie i nic jej nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 16:13, xmarqinaxnellx napisał:

Oby, nie straszcie mnie;/ Imię napisałam tylko raz, w sumie z głupoty. Ale napisałam.
Reszta się zgadza na pewno tylko, że napisałam Justyna.

Jeśli się zgadza na pewno, to wezmą to jako zwykłą pomyłkę. Będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:15, Piotr13PL napisał:

JAK ZLAMIŁEM!!!11

O boże. Teraz dopiero się ogarnąłem i zobaczyłem że tematem pierwszym wypracowania były
"Marzenia i rzeczywistość" a ja pisałem wszystko w formie raju i nieba, miejsca jako
sielanki gdzie można się udać po śmierci lub w czasie snu (drugi wiersz) jak myslicie,
pojadą mi ostro na punktach za tematu? : (

Luz, moja siostra parę lat temu pomyliła teksty do porównania (miała jeden dobry, i jeden zły). Po punktach jej pojechali, ale wzięli pod uwagę analizę tego pierwszego, coś tam policzyli, i zdała rozszerzoną wersją na 70% Czyli w zasadzie tylko o 5% gorzej ode mnie, a ja tekstów nie pomyliłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 21:36, Malevyn napisał:

z kolei dla wiekszosci osob z mojej szkoly wlacznie ze mna to bedzie wyzwanie, zeby zdac
mature

No sorry dude ale czegoś tu nie rozumiem - piszesz że chodzisz do LO, macie mniejsze obciążenie przedmiotami dodatkowymi niż ludzie w technikach, więcej czasu na naukę przedmiotów stricte "maturalnych" i ty mi piszesz że to będzie wyzwanie? Skoro matura tak Cię przeraża to albo nie uczyłeś się wcale przez te 3 lata albo olałeś przygotowania do matury więc pretensje możesz mieć tylko do siebie. Zresztą po co się wybierałeś do LO skoro tak tu najwyraźniej cisną nauką ... ? Na poziomie dzisiejszych matur problemem jest nie tyle zdanie co zdanie ich w sposób zadowalający ...

A i teza że w technikach jest więcej osób skorych do nauki jest dość mocno naciągana i wiem to z autopsji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie,chodzi mi o rozczytanie pracy maturalnej,ogólnie starałem się pisać ładniej niż zazwyczaj[próbna pisaną po mojemu jakos rozczytali:d] a tak na serio pytam czy moze tak być że komus pracy nie rozczytaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w szkole od lat jest zdawalnoś na maturach 100% (z wyjątkiem zeszłego roku, gdzie jednemu kolesiowi zadzwonił telefon), a mimo to rozszerzonej matmy się boję. Poprzednie matury z matmy byly łatwe, ale też czemu by nie mieli raz się wyłama. Na próbnych zbyt genialnie mi nie poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 16:38, NecroVisioneR napisał:

Mam jeszcze pytanie,chodzi mi o rozczytanie pracy maturalnej,ogólnie starałem się pisać
ładniej niż zazwyczaj[próbna pisaną po mojemu jakos rozczytali:d] a tak na serio pytam
czy moze tak być że komus pracy nie rozczytaja?

No co Ty xDD zawsze coś tam dojdą. Matury sprawdzają ludzie, którzy niejedne hieroglify już badali. : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy - albo każdy dowiaduje się od razu zaraz po egzaminie albo na koniec wszyscy razem przy odczytywaniu wyników przez komisję się dowiadują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 16:38, NecroVisioneR napisał:

Mam jeszcze pytanie,chodzi mi o rozczytanie pracy maturalnej,ogólnie starałem się pisać
ładniej niż zazwyczaj[próbna pisaną po mojemu jakos rozczytali:d] a tak na serio pytam
czy moze tak być że komus pracy nie rozczytaja?

Może, ale jest bardzo nikła szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 16:46, Tyler_D napisał:

Zależy - albo każdy dowiaduje się od razu zaraz po egzaminie albo na koniec wszyscy razem
przy odczytywaniu wyników przez komisję się dowiadują.


Ale wyniki sa podawane od razu tylko przy maturze ustnej z matmy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie ryzyko jest zawsze, zwłaszcza jak ktoś ma coś takiego że po prostu nie umie / chce / potrafi pisać normalnie. Miałem swego czasu w klasie gościa który zamiast liter stawiał jakieś wielkie, niekształtne szlaczki ...

No ale że większość ludzi jest od tego typu schorzeń wolna to problemu być nie powinno, tu raczej chodzi o to żeby nie wpieniać sprawdzających swoimi bazgrołami bo ślęczenie kolejny raz nad jakąś pisaną "lekką ręką" pracą może być irytujące i wprawić sprawdzającego w uzasadnione rzucanie inwektywami co z kolei może się odbić negatywnie na wyniku dla zdającego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej maturze ustnej poznasz wyniki tego samego dnia. Kwestia tylko tego czy po egzaminie swoim czy gdy skończą wszyscy z twojej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i maturki (podstawowa + rozszerzenie) napisane ;)

Podstawka w sumie nie była zła choć przynajmniej jedno pytanie (dziewiąte) było źle sformułowane - jeśli w poleceniu wprost mi piszą że mam zaznaczyć jedną odpowiedź to zaznaczam jedną odpowiedź (drugą). A jak widzę to w kluczach często podaje się pierwszą (co mi nie pasowało bo nie jest to do końca prawda - w tekście jest powiedziane "poczucie, że razem możecie więcej niż w pojedynkę" co nie jest jednoznaczne z "daje szansę wspólnego rozwiązywania problemów") i drugą.

Wypracowanie napisałem o "Granicy" (nie czytałem ale co tam :D). Z tego co widzę po kluczach to poszło mi chyba nie najgorzej. Ale i tak dopóki nie zobaczę tych z CKE to ciężko ocenić.

Rozszerzenie za to to inna para butów, było trudne. Dwa dość wymagające tematy, z dwojga złego wolałem wybrać ten pierwszy i popisać trochę losowych bzdur na temat intertekstualności do twórczości Mickiewicza, nieśmiertelności poezji, dramatycznym klimacie itp. aniżeli próbować interpretować wersy pokroju "Wątłe mięśnie naprężam i udaję siłacza" w kontekście porównania motywu tańca w dwóch wierszach. Choć przyznam że po godzinie pisania zabrakło mi już weny twórczej i bardziej chciało mi się spać aniżeli myśleć nad interpretacją więc szybko dokończyłem i sobie poszedłem.

No cóż, a jutro prawdziwy Doomsday ;) 6 pełnych godzin pisania się szykuje ;D I tylko liczę na to że nie przegną z geometrią i trygonometrią bo nie jest to coś co lubię i opanowałem do perfekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko na temat matury: jakie są konsekwencje nie stawienia się na egzamin?? To znaczy, z jednej strony co wpisują w miejsce ewentualnych punktów na świadectwie maturalnym oraz kiedy/po jakim czasie istnieje ewentualna możliwość poprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:04, Bonaventtura napisał:

Mam takie pytanko na temat matury: jakie są konsekwencje nie stawienia się na egzamin??
To znaczy, z jednej strony co wpisują w miejsce ewentualnych punktów na świadectwie maturalnym
oraz kiedy/po jakim czasie istnieje ewentualna możliwość poprawy?

Z tego co słyszałem, to matura jest automatycznie oblana bez możliwości poprawki w sierpniu. Chyba, że się ma poważny powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:04, Bonaventtura napisał:

Mam takie pytanko na temat matury: jakie są konsekwencje nie stawienia się na egzamin??
To znaczy, z jednej strony co wpisują w miejsce ewentualnych punktów na świadectwie maturalnym
oraz kiedy/po jakim czasie istnieje ewentualna możliwość poprawy?


Zależy który egzamin - czy któryś z tych obowiązkowych (polski, angielski, matematyka na poziomie podstawowym) czy te nieobowiązkowe. W pierwszym przypadku - masz po prostu niezdaną całą maturę. Poprawa za rok. Jeśli to za późno to proponowałbym wtedy albo lecieć do znajomego lekarza i liczyć na jego łaskę albo, jeśli takiego nie znasz, iść złamać nogę (albo jeszcze lepiej rękę której używasz do pisania).
W przypadku nieobowiązkowych to ponoć po prostu dostaniesz 0% z tego przedmiotu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - w zadaniu dotyczącym polemiki autorki tekstu z powszechnymi poglądami napisałem, że polemizuje z mitem, że słuchanie jest proste, i rozmowa jest prosta. Uznalibyście to? Na stronie z odpowiedziami na poprzedniej stronie odpowiedzi są inne, i już zaczynam płakać za straconymi dwoma pktami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są odpowiedzi przykładowe, więc jeszcze nic straconego.
Czekaj na klucz odpowiedzi zamieszczany na stronie CKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować