Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2011 o 16:16, Mysterum napisał:

Za błąd rzeczowy skreślany jest cały akapit, w którym ten błąd się pojawił. W związku
z tym akapit ten nie jest oceniany. I błąd ten powinien być naprawdę syty, w stylu: Elżbieta
porzuciła dziecko w górach niedaleko Koryntu ;p Na próbnej maturze moja koleżanka napisała,
że Raskolnikow chodził po Warszawie i nic jej nie zrobili.


Zależy jaki błąd rzeczowy. Ja napisałem, że Elżbieta to żona Ziembiewicza, a w książce było, że to była jego narzeczona. Wątpię, żeby mi skreślili za to cały akapit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Elżbieta później była żoną Ziembiewicza. Więc nigdzie tu błędu nie ma. I napisałem przecież, że zależy od błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:28, Prophett napisał:

> Za błąd rzeczowy skreślany jest cały akapit, w którym ten błąd się pojawił. W związku

> z tym akapit ten nie jest oceniany. I błąd ten powinien być naprawdę syty, w stylu:
Elżbieta
> porzuciła dziecko w górach niedaleko Koryntu ;p Na próbnej maturze moja koleżanka
napisała,
> że Raskolnikow chodził po Warszawie i nic jej nie zrobili.

Zależy jaki błąd rzeczowy. Ja napisałem, że Elżbieta to żona Ziembiewicza, a w książce
było, że to była jego narzeczona. Wątpię, żeby mi skreślili za to cały akapit.

Jaki akapit? Mają skreślić 1/3 pracy? A aak ktoś nie zrobił akapitu, to mają mu skreślić całą pracę?
Jak już, to skreślą 1 zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:08, ziptofaf napisał:

Zależy który egzamin - czy któryś z tych obowiązkowych (polski, angielski, matematyka
na poziomie podstawowym) czy te nieobowiązkowe. W pierwszym przypadku - masz po prostu
niezdaną całą maturę. Poprawa za rok. Jeśli to za późno to proponowałbym wtedy albo lecieć
do znajomego lekarza i liczyć na jego łaskę albo, jeśli takiego nie znasz, iść złamać
nogę (albo jeszcze lepiej rękę której używasz do pisania).
W przypadku nieobowiązkowych to ponoć po prostu dostaniesz 0% z tego przedmiotu i tyle.


Pytałem z dwóch różnych powodów... znaczy znajoma mnie prosiła i tak się zastanawiam czy iść na angielski ustny rozszerzony- niby nic wielkiego bo tak czy siak mi tego nie policzą(na anglistykę się nie wybieram) a może wypaść różnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2011 o 17:32, Maker3 napisał:

> było, że to była jego narzeczona. Wątpię, żeby mi skreślili za to cały akapit.
Jaki akapit? Mają skreślić 1/3 pracy? A aak ktoś nie zrobił akapitu, to mają mu skreślić
całą pracę?
Jak już, to skreślą 1 zdanie.


No, no, myślisz że na czym ludzie oblewają polski? Skreśla się cały akapit, jak błąd się powtarza w kolejnych to całą pracę. Z tym, że błąd musi być naprawdę dający podstawę to twierdzenia, że delikwent nie wie o czym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak to jest z ustnym? Jeśli np mam na 10 egzamin a wyniki dopiero po 16.00. To mogę sobie np przyjść parę dni później w czasie gdy będę miał inną maturę i wtedy się dowiedzieć? Czy muszę tego dnia się stawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:40, Tomek1120 napisał:

Wie ktoś może jak to jest z ustnym? Jeśli np mam na 10 egzamin a wyniki dopiero po 16.00.
To mogę sobie np przyjść parę dni później w czasie gdy będę miał inną maturę i wtedy
się dowiedzieć? Czy muszę tego dnia się stawić?


Chyba jest tak że przy odczytaniu wyników muszą być wszyscy egzaminowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:38, Mysterum napisał:


> > było, że to była jego narzeczona. Wątpię, żeby mi skreślili za to cały akapit.

> Jaki akapit? Mają skreślić 1/3 pracy? A aak ktoś nie zrobił akapitu, to mają mu
skreślić
> całą pracę?
> Jak już, to skreślą 1 zdanie.

No, no, myślisz że na czym ludzie oblewają polski? Skreśla się cały akapit, jak błąd
się powtarza w kolejnych to całą pracę. Z tym, że błąd musi być naprawdę dający podstawę
to twierdzenia, że delikwent nie wie o czym pisze.

Nie strasz maturzystów. Nic nie skreślają.
Nie zdają ci co kompletnie nic nie wiedzą, i nic im się nie zgadza z kryteriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:57, Caymanpl napisał:

> Wie ktoś może jak to jest z ustnym? Jeśli np mam na 10 egzamin a wyniki dopiero
po 16.00.
> To mogę sobie np przyjść parę dni później w czasie gdy będę miał inną maturę i wtedy

> się dowiedzieć? Czy muszę tego dnia się stawić?

Chyba jest tak że przy odczytaniu wyników muszą być wszyscy egzaminowani.

Wyniki nie mogą być czytane, na zakończenie matur dostaniesz świstek papieru z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:20, Asthariel napisał:

Szybkie pytanie - w zadaniu dotyczącym polemiki autorki tekstu z powszechnymi poglądami
napisałem, że polemizuje z mitem, że słuchanie jest proste, i rozmowa jest prosta.


Napisałem to samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.> Nie zdają ci co kompletnie nic nie wiedzą, i nic im się nie zgadza z kryteriami.

Dnia 04.05.2011 o 18:11, Maker3 napisał:



Pewnie tak. Ja połowę pracy pisałem o historii zenona , a później dopiero coś tam o jego kobietach. Jak już wcześniej wspomniałem nie rozumiałem tematu więc pisałem wszystko co wiem plus relacje miedzy Elżbietą Justyną i Zenonem. Znając te matury za takie lanie wody dostane trochę punktów bo coś tam zawsze się wstrzeli w klucz.

Jak zenon popełnił samobójstwo ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 18:13, Jave napisał:

Wyniki nie mogą być czytane, na zakończenie matur dostaniesz świstek papieru z nimi.

Ekhm ... ? To jakaś nowa zasada wprowadzona niedawno? Jeszcze 4 lata temu było zwykłe odczytywanie przez komisję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 18:18, Axuwax napisał:

Jak zenon popełnił samobójstwo ?

Jak już pisałem, wybrałem pierwszy temat, bo o Granicy wiem tyle co kot napłakał, ale wydaje mi się, że sie zastrzelił. Przyczyną na pewno w jakimś stopniu był fakt, że "Justynka" oblała go jakimś żrącym kwasem :)
Powodzenia jutro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 18:22, Tyler_D napisał:

> Wyniki nie mogą być czytane, na zakończenie matur dostaniesz świstek papieru z nimi.

Ekhm ... ? To jakaś nowa zasada wprowadzona niedawno? Jeszcze 4 lata temu było zwykłe
odczytywanie przez komisję.

W dalszym ciągu komisja czyta. U mnie niestety trzeba czekać na ostatnią osobę zanim przeczytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 18:13, Jave napisał:

> > Wie ktoś może jak to jest z ustnym? Jeśli np mam na 10 egzamin a wyniki dopiero

> po 16.00.
> > To mogę sobie np przyjść parę dni później w czasie gdy będę miał inną maturę
i wtedy
>
> > się dowiedzieć? Czy muszę tego dnia się stawić?
>
> Chyba jest tak że przy odczytaniu wyników muszą być wszyscy egzaminowani.
Wyniki nie mogą być czytane, na zakończenie matur dostaniesz świstek papieru z nimi.


Maturę ustną komisja odczytuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto pisał rozszerzenie? Jak podeszliście do 1. tematu? Ja zinterpretowałem to jako krytykę poetów romantycznych, klasyków, moja luba pisała, że oberwało się młodzieży, która nie rozumie przesłania wielkich dzieł, a kumpel popłynął zupełnie i uznał fragment za nawiązanie do komunistycznej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:02, LESZ3u napisał:



Ja pisałem o krytyce polskiego szkolnictwa, a także zrzuceniu z piedestału dzieł romantyków, którzy są przesadnie maglowani w szkołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem na 2 temat, aczkolwiek oba uważam za dosyć... hmmm jakby to powiedzieć... ciekawe...

Mam takie pytanko: ile "Xów" zaznaczyliście w tym zadaniu z tabelką ? Ja dałem jeden bo polecenie sugerowało jedną odpowiedź, na punkty nawet nie spojrzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:02, LESZ3u napisał:

Kto pisał rozszerzenie? Jak podeszliście do 1. tematu?


Napisałem b. podobnie jak Ty, z tego co pamiętam. No i pogratuluj koledze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2011 o 19:32, Fariin napisał:

Mam takie pytanko: ile "Xów" zaznaczyliście w tym zadaniu z tabelką ? Ja dałem jeden
bo polecenie sugerowało jedną odpowiedź, na punkty nawet nie spojrzałem.


Napisałem 2 bo wszyscy wokół mnie tak zrobili ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować