Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

a kumpel popłynął zupełnie i uznał fragment za nawiązanie

Dnia 04.05.2011 o 19:02, LESZ3u napisał:

do komunistycznej Polski.

pozdrów kolegę! :D mi się daty porąbały (myślałem ze bunt studentów był w 1963) więc też tak poleciałem i nie mam pojęcia co z tego będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to co mówił, zdawało się całkiem logiczne i choć sama interpretacja jest nad wyraz oryginalna (jak sam mówił, skojarzył to z innym utworem Mrożka, "Tangiem"), to może coś zapunktuje. Z drugiej strony - klucze, klucze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 21:10, LESZ3u napisał:

Z drugiej strony - klucze, klucze...

no właśnie, może się okazać że analiza techniczna to 80% punktów

@Fariin
Ja zaznaczyłem jeden X, bo stwierdziłem że stosuje się do polecenia, a to że jakiś niespełniony wewnętrznie mgr ma problem z ułożeniem poprawnie zadania to nie moja wina, tak kazali, tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przeczytałam drugi raz treśc zadania to specjalnie jeden X skreśliłam.

A tak w ogóle to powodzonka na matmie, szczególnie tej rozszerzonej, oby nie była porąbana jak polski, bo myślałam, że poszło mi nieźle, ale teraz myślę tylko tyle, żeby zdac. Adios;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 21:33, kindziukxxx napisał:

Powodzenia na jutrzejszej matmie rozszerzonej :D i się nie przejmujcie nie jest taka
straszna :D


A to jest straszne? Całki są kochane i szkoda, że ich nie ma w szkole średniej ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 21:43, tykus napisał:

> Powodzenia na jutrzejszej matmie rozszerzonej :D i się nie przejmujcie nie jest
taka
> straszna :D

A to jest straszne? Całki są kochane i szkoda, że ich nie ma w szkole średniej ;<

to nie jest straszne :D tylko przy potrójnych i krzywoliniowych jak przychodzi opcja - zrobić rysunek to może być problem przy 3 nakładających się strefach na 3 płaszczyznach :D, ale nie przejmuj się jak wybierzesz odpowiedni kierunek to polubisz całki i nauczysz się być dla nich bardziej wyrozumiały aż w końcu będziesz prawie wszystko nimi liczył, a jak kolega zapyta się o wzór na pole koła to odpowiesz mu wzorem całki powierzchniowej (autentyk!), jedyny mankament to duża albo naprawdę duża ilość wzorów, metod itp... aż sam zastanawiam sie co ma matma stosowana :)


A te przykłady co są nie należą do prostych bo najwięksi wymiatacze na roku stwierdzili że tego nie są w stanie wymęczyć nawet na 80% :) ale tak to jest jak prowadząca lubi arcusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 22:03, xmarqinaxnellx napisał:

Mogliby w liceum zrobic chociaż podstawy całek.


U mnie robili. Ale cóż, mat-fiz-inf jednak zobowiązuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 21:55, kindziukxxx napisał:

A te przykłady co są nie należą do prostych bo najwięksi wymiatacze na roku stwierdzili
że tego nie są w stanie wymęczyć nawet na 80% :) ale tak to jest jak prowadząca lubi
arcusy :)


Jak tak powiedziałeś o arcusach, to mi przychodzi na myśl moja wykładowczyni :D zresztą całki też niczego sobie, chociaz 2 zmiennych jeszcze nie miałem:P Może na Polibudzie warszawskiej jesteś?:P I masz z szanowną Ewą Stankiewicz-Wiechno?:D

A co do podstaw całek w liceum - niech chociaż pochodne zrobią, dużo to ułatwi początek studiów. Ja miałem to szczęście, że mój nauczyciel świetnie prowadził lekcje, także i pochodne przerobione miałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 22:03, xmarqinaxnellx napisał:

Mogliby w liceum zrobic chociaż podstawy całek.

oj uwierz że przydałoby się, ja nawet nie miałem pochodnych a na start jest to wymagane na fizyce ;/, no i granice ciągów też się przydają :), a tak to cała matma od zera jedynie sprawność wyrobiona w poprzednich latach pomagać może w lepszym liczeniu :), a pomyśleć że dobre 5-10 lat temu w podstawowych klasach mieli całki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 22:06, ziptofaf napisał:

> Mogliby w liceum zrobic chociaż podstawy całek.

U mnie robili. Ale cóż, mat-fiz-inf jednak zobowiązuje :)


Zazdroszczę, nam czasu nie starczyło :< Za to w pierwszej klasie mieliśmy macierze i to jedyny powiew matematyki uniwersyteckiej u mnie w klasie ;p
I mam nadzieję, że jutro na rozszerzonej matmie nie walną za dużo geometrii, bo z niej jestem najsłabszy, a jej zwyczajowo jest najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2011 o 22:08, paweldomar1 napisał:

Jak tak powiedziałeś o arcusach, to mi przychodzi na myśl moja wykładowczyni :D zresztą
całki też niczego sobie, chociaz 2 zmiennych jeszcze nie miałem:P Może na Polibudzie
warszawskiej jesteś?:P I masz z szanowną Ewą Stankiewicz-Wiechno?:D

Gdańskiej :P
co do arcusów to jest to jedyna rzecz której należy szukać kiedy nic nie widać :D, a ja w 1 semie miałem już rozpoczęte potrójne krzywoliniowe i wszystko z tym związane :), ale niestety musieli zapierdzielać z materiałem bo poźniej jest to nam potrzebne, teraz mamy równania różniczkowe :) A prowadzącą jest doc. Barbara Wikieł :)

A na zastępstwie nam szczerze gościu powiedział że najtrudniejsze całki w życiu będziemy liczyć tlyko na egzaminach a tak to jak już jakaś z podstawowych pojedynczych się może trafi a i tak na 90% wynik wyjdzie 1 lub 1/2 :)

Dnia 04.05.2011 o 22:08, paweldomar1 napisał:

A co do podstaw całek w liceum - niech chociaż pochodne zrobią, dużo to ułatwi początek
studiów. Ja miałem to szczęście, że mój nauczyciel świetnie prowadził lekcje, także i
pochodne przerobione miałem ;)


A pomyśl że kolejny rok (93) ma jeszcze mniej materiału, wszystko fajnie bo w liceum jest luz i to ogromny nawet w profilowanych klasach ale jak oni pójdą na coś bardziej ścisłego to też będzie szok po pierwszych kolokwiach i egzaminach połówkowych :)


Mi jedyne co po liceum się przydało to podstawy z programowania w C++ i bez większego wysiłku skończyłem z 4.0 po odjęciu 1.0 za zwolnienie z egzaminu, ale kobieta nas naprawdę męczyła i jak się okazało warto było to przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem o tyle dobrze, że na dodatkowej matmie (która w sumie powinna być przygotowaniem do matur) profesor chociaż w podstawowym zakresie zaprezentował nam granicę, pochodne, całki nieoznaczone, badanie przebiegu zmienności funkcji itp. A jak czlowiek dociekliwy to samemu też się co nie co posprawdzało ;) Zresztą, cała fizyka opiera się na pochodnych i zapewne dla wielu studentów fizyka w szkołach średnich to kiepski żart ;P
Oby jutro na rozsz nie dowalili za bardzo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 22:38, tykus napisał:

Ja miałem o tyle dobrze, że na dodatkowej matmie (która w sumie powinna być przygotowaniem
do matur) profesor chociaż w podstawowym zakresie zaprezentował nam granicę, pochodne,
całki nieoznaczone, badanie przebiegu zmienności funkcji itp. A jak czlowiek dociekliwy
to samemu też się co nie co posprawdzało ;) Zresztą, cała fizyka opiera się na pochodnych
i zapewne dla wielu studentów fizyka w szkołach średnich to kiepski żart ;P
Oby jutro na rozsz nie dowalili za bardzo ^^

fizyka opiera się na pochodnych ale cząstkowych :) i całkach i ogólnie inaczej jest :D ci co po zdawali maturę z fizy na 90% nie mieli pojęcia co się dzieje, bo to na początku taki skok :)


Dobra powodzenia, szczęścia nie ma co życzyć bo jak się nie umie to już tylko łaska boża pomoże, a że to nie studia to na naukę za późno :D w sumie jutro między waszymi maturami mam zaliczenie z metod numerycznych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 12:40, NecroVisioneR napisał:

No i napisane:) Ogólnie jestem zadowolony,ale szkoda że nie zdążyłem zacząć robić zadania
za 4 pkt,cóż życie :d ale i tak się cieszę


Łatwo w sumie było. Najbardziej mnie rozwaliło zadanie z turystą. Za 5pkt coś, co powinno być za 2 ;D Ale płakał nie będę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety nie doszedłem do tego zadania :( ale zaczynałem juz robić przed przed ostatnie,


edit.mam pytanie co napisaliscie w pierwszym z otwartych?chodzi mi czy narysowaliście przedział od 1/3 do 3?czy to jest poprawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować