Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2011 o 12:50, NecroVisioneR napisał:

No ja niestety nie doszedłem do tego zadania :( ale zaczynałem juz robić przed przed
ostatnie,


edit.mam pytanie co napisaliscie w pierwszym z otwartych?chodzi mi czy narysowaliście
przedział od 1/3 do 3?czy to jest poprawne?


X e <1/3 ; 3>. Czyli tak jak Tobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 12:53, NecroVisioneR napisał:

Aha no i narysowałeś układ no nie?chodzi mi że zaznaczyłeś na układzie rozwiązania od
1/3 do 3?


Tak, narysowałem parabole ramionami do góry (a>0), która przechodziła przez punkty 1/3 i 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 12:56, NecroVisioneR napisał:

Najważniejsze to było napisać że X należy do przedziału od 1/3 do 3 :)


No tak, ale tą parabole i tak trzeba narysować, żeby wiedzieć, że np. x nie należy do zbioru od (-nieskończonośc;1/3)u(3;+nieskończoność). Tzn nam tak zawsze mówili, więc tak zrobiłem. Oczywiście można to w pamięci zrobić, ale na wszelki wypadek...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 13:05, NecroVisioneR napisał:

A i jeszcze jedno,zadanie z wykresem funkcji,jak zaznaczyliście przedziały i monotoniczność?Chodzi
mi o nawaiasy ) czy }?


Ja dałem zwykłe nawiasy, ale niech wypowie się ktoś, kto lepiej się na tym zna - ja uczyłem się do matury z matmy parę dni, a w ciągu 3 lat LO nie robiłem nic ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funkcja malejąca była dla x=<-2;2>
Zbiór wartości podany był w takich samych nawiasach, ale już nie pamiętam za bardzo danych i nie chcę skłamać.

I pytanie - na zabój zapomniałem, że zbiór funkcji oznacza się literą Y i oznaczyłem go jako m (obok wyjaśniłem). Punkty polecą, czy będzie liczył się wynik?

Ogólnie poszło mi chyba nie najgorzej, choć na razie spotykałem się głównie z opiniami, że było strasznie trudne. Jedna znajoma rozpaczała, że prawdopodobnie nie zdała, kumpel też był niezbyt zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 14:16, Piotr13PL napisał:

Ehhh jakoś poszło, według odpowiedzi na onecie, będę miał MEGA na styk 15 punktów. Jaka
ulga : O

Czy ja wiem, wg. Onetu 9% z 189 to 1890....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się dałem złapać na banalnym zadaniu, to z obliczeniem kąta w okręgu, dałem się podpuścić i policzyłem 160/2 i zaznaczyłem 80 stopni, a to trzeba było na odwrót 360 - 160, potem / 2 i wychodziło 100 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 14:33, Paweuu napisał:

ja się dałem złapać na banalnym zadaniu, to z obliczeniem kąta w okręgu, dałem się podpuścić
i policzyłem 160/2 i zaznaczyłem 80 stopni, a to trzeba było na odwrót 360 - 160, potem
/ 2 i wychodziło 100 :(


Ja prawie też się na to złapałem, ale się zorientowałem ;) Faktycznie troszkę to podchwytliwe było i z rozpędu można było się pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, mam pytanie- za sformułowanie w ostatnim zadaniu równania i częściowego obliczenia można liczyć chociaż na jeden punkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 14:41, Hydro2 napisał:

Właśnie, mam pytanie- za sformułowanie w ostatnim zadaniu równania i częściowego obliczenia
można liczyć chociaż na jeden punkt?


Jeśli za zadanie jest np. 4 pkt, tzn, że najczęściej są 4 kroki do wykonania (ale czasem jeden jest liczony za 2pkt, więc nie jest to reguła). Bardzo często - jak przeglądałem klucze odpowiedzi - za ułożenie odpowiedniej proporcji/równania jest przyznawany punkt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 14:16, Piotr13PL napisał:

Ehhh jakoś poszło, według odpowiedzi na onecie, będę miał MEGA na styk 15 punktów. Jaka
ulga : O


Ja sobie wyliczylem 13 pewniaków z zamknietych, i zrobilem 2 otwarte, tylko nie jestem pewien kompletnie czy dobrze zrobilem.

Bardzo mi brakowało brudnopisu, ja jestem slabiakiem z matmy i wolalem kazde zadanie analizowac dogłebnie i troche miejsca mi zajelo...dlatego zrezygnowalem z ostantiego zadania i tam zrobilem brudnopis :D

Oczywiscie nie licze na wiecej niz 17pktów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 albo 19 punktów z ABCD! Reszty nawet nie sprawdzam, życie jest piękne! Teraz został już tylko prościutki angielski podstawowy i jeszcze prostsza geografia na tymże samym poziomie :) Z polskim ustnym raczej nie będę miał problemu, angielski ustny zdam na pewno. No... i jeszcze fizyka podstawowa... nie zdam na 99,(9)%, wpisałem bo fakultet był w trakcie lekcji :))

CHWALMY PANA! ZDAŁEM MATME!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z onetem w najgorszym wypadku będę miał 25 pkt,w najlepszym 27-28,czyli jest szansa że będzie 50%> i na to liczyłem :)

edit.zamknięte na 19 albo na 20 jest git :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować