Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2011 o 17:45, debus3 napisał:

A jak oceniacie rozszerzenie? Według mnie arkusz nie należał do najprostszych, szczególnie
w porównaniu do matur z poprzednich lat.


Podstawową mam na 100%, rozszerzoną może na 30% lub 40% ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko jedna strona brudnopisu w rozszerzeniu podczas gdy na podstawie było chyba z 6... Matura rozszerzona zdecydowanie trudniejsza od próbnej. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się łatwiejszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa maturka - w porządku. Nie znoszę geometrii więc trochę punktów straciłem ale te 70-75% będzie. Rozszerzenie za to...KTO TO WYMYŚLAŁ?! Trudniejszych pytań nie było? 20-30% się szykuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj, słabiutko mi poszło. Nie dość, że od poniedziału jadę na antybiotykach, to jeszcze dzisiaj ta rozszerzona matma.
Obstawiam jakieś osiemdziesiąt parę z podstawy i siedemdziesiąt z rozszerzonej, ale to raczej bardzo optymistyczne założenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:11, Henrar napisał:

Ajajaj, słabiutko mi poszło. Nie dość, że od poniedziału jadę na antybiotykach, to jeszcze
dzisiaj ta rozszerzona matma.
Obstawiam jakieś osiemdziesiąt parę z podstawy i siedemdziesiąt z rozszerzonej, ale to
raczej bardzo optymistyczne założenie.


70 z rozszerzonej i narzekasz.... mysle ze to byl zbedny post .... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:11, Henrar napisał:

Ajajaj, słabiutko mi poszło.
Obstawiam jakieś osiemdziesiąt parę z podstawy i siedemdziesiąt z rozszerzonej


O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:12, Wakizashi napisał:

70 z rozszerzonej i narzekasz.... mysle ze to byl zbedny post .... :P

Napisałem, że 70% to optymistyczne założenie.

Jak pisałem próbną (dwukrotnie - raz z Operonem, raz nasza nauczycielka zorganizowała) też tak myślałem.

Miałem wtedy odpowiednio 40% i 43%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2011 o 18:18, Henrar napisał:

Napisałem, że 70% to optymistyczne założenie.

Jak pisałem próbną (dwukrotnie - raz z Operonem, raz nasza nauczycielka zorganizowała)
też tak myślałem.

Miałem wtedy odpowiednio 40% i 43%.


Probne byly trudniejsze od wlasciwej - przynajmniej w przypadku podstawowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:18, Martaaa napisał:

wiatam , mam pytanko, czy mozna napisac zamiat <1/3 ; 3> to <3, 1/3> ? bo nie wiem czy mi dadzaa za to 2 pkt .

Wydaje mi się, że jest to błąd i nie dadzą punktów.

>aaa i jeszcze jedno, jak w tym zadniau z ciągów otwarte napisałam x=z+19 podzielone przez 2 to dadzą jakiś punkt ?
Zamieniłaś z z y, czy co innego zrobiłaś? Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi :)

Dnia 05.05.2011 o 18:18, Martaaa napisał:

oo i czy w tym z tym wykresem napisałam dobrze tylko inne nawiasy to dadzą cos ? ;)

To jest błąd, nie powinni dać punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahah słuchajcie co ja zrobiłam. Godzinę siedziałam nad zadaniem z graniastosłupem i zastanawiałam się, co oni pier**** że 24 krawędzi jest jak sześciokąt jest w podstawie. Tak, oczywiście chodziło o sumę miar - super!

A tak w ogóle to z podstawki liczę na 100, chociaż nie wiadomo co za błąd się trafi, z rozszerzenia na nic więcej niż zaliczenie. Zobaczcie maturę z roku 2008 lub 2009 rozszerzoną, nie wiem co oni mają do tego rocznika.

IMO próbne były łatwiejsze od tego co było teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2011 o 18:34, Rokuto napisał:

To jest błąd, nie powinni dać punktów.


To zależy - przy określaniu monotoniczności wydaje mi się, że można używać obu rodzajów nawiasów. Tylko, że dodatkowo przy określaniu kiedy funkcja rośnie, jeśli określiliśmy już kiedy maleje, trzeba użyć innych nawiasów niż w poprzednim przykładzie. Ale oczywiście nie jestem tego pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz - na podstawie wzięliście przedział monotoniczności <-2,0> czy <-2,2> ?

Na rozszerzeniu przesadzili z ilością zadań na dowód.

Generalnie, wyszedł rozszerzeniom kąt 90 stopni w jednym zadaniu, sin ileś tam z pierwiastkiem przez 41? I jaka długość symetralnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:15, Martaaa napisał:

wiatam , mam pytanko, czy mozna napisac zamiat <1/3 ; 3> to <3, 1/3> ? bo
nie wiem czy mi dadzaa za to 2 pkt .

z tego co ja wiem to jest błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2011 o 18:38, xmarqinaxnellx napisał:

Zobaczcie maturę z roku 2008 lub 2009 rozszerzoną,
nie wiem co oni mają do tego rocznika.


Wcześniej, jak jeszcze matematyka nie była obowiązkowa, to na rozszerzeniu musiało się znajdować blisko 30 % podstawy, więc niektóre zadania były prostsze. Teraz już tak nie jest, przez co wszystkie zadania to czyste rozszerzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:45, Mohair napisał:

To zależy - przy określaniu monotoniczności wydaje mi się, że można używać obu rodzajów
nawiasów. Tylko, że dodatkowo przy określaniu kiedy funkcja rośnie, jeśli określiliśmy
już kiedy maleje, trzeba użyć innych nawiasów niż w poprzednim przykładzie. Ale oczywiście
nie jestem tego pewien.

Tutaj akurat chodziło o rozwiązanie nierówności, nie o określanie kiedy rośnie czy maleje :) W sumie sam nie jestem tego pewien bo zawsze pisałem przedział od mniejszej do większej liczby (czyli tak jak zawsze podawano w zbiorach itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:49, xmarqinaxnellx napisał:

Generalnie, wyszedł rozszerzeniom kąt 90 stopni w jednym zadaniu, sin ileś tam z pierwiastkiem
przez 41? I jaka długość symetralnej?

Pierwsze pytanie: tak, drugie pytanie: tak, trzecie pytanie: już nie pamiętam, coś chyba z pierwiastkiem z 3 podzielone przez 8 (?). Ogólnie to zadanie rozwiązałem na pół strony, a dali 2 i teraz nie wiem czy złapałem się na coś czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować