Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2011 o 21:00, IlMOD napisał:

> /.../

Po co w ogóle mówić o podstawowej, średnia kraju będzie blisko 100% ;p

Żebyś się nie zdziwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 21:05, Mysterum napisał:

Ja się uczyłem tak, że wtedy po lewej daje się otwarty, po prawej domknięty.

Jedno pytanie. W zadaniach, które rozwiązywałeś na lekcjach proszono o maksymalny przedział czy po prostu o przedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 21:07, Hydro2 napisał:

> Po co w ogóle mówić o podstawowej, średnia kraju będzie blisko 100% ;p
Żebyś się nie zdziwił

Nie żartuj? Chcesz powiedzieć, ze poszli po rozum do głowy i podnieśli poziom? W końcu. Wiem, że dla niektórych matura im łatwiejsza tym lepsza, ale jak widze co się potem dzieje na studiach technicznych (gdzie na niektórych kierunkach lądują ludzie bez matury rozszerzonej z jakiegokolwiek przedmiotu ścisłego), gdzie ludzie nie umieją podstaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 21:10, Rokuto napisał:

> Ja się uczyłem tak, że wtedy po lewej daje się otwarty, po prawej domknięty.
Jedno pytanie. W zadaniach, które rozwiązywałeś na lekcjach proszono o maksymalny przedział
czy po prostu o przedział?


No, po 3 latach to nie powiem Ci dokładnej treści. Pamiętam jednak czego się uczyłem. Jeżeli okaże się, że moja metoda jest zła, to trudno. Wtedy będę mógł zawdzięczać Tobie, że czegoś się nauczyłem :)
Jednak nie sądzę, że jej nie uznają, nawet jeśli przedział ma być maksymalny 2 i -2 nie muszą w monotoniczności uczestniczyć. natomiast punkty maksymalnie nieskończenie blisko nich już tak. Oczywiście, moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 21:21, Latimeria napisał:

> > Po co w ogóle mówić o podstawowej, średnia kraju będzie blisko 100% ;p
> Żebyś się nie zdziwił
Nie żartuj? Chcesz powiedzieć, ze poszli po rozum do głowy i podnieśli poziom? W końcu.
Wiem, że dla niektórych matura im łatwiejsza tym lepsza, ale jak widze co się potem dzieje
na studiach technicznych (gdzie na niektórych kierunkach lądują ludzie bez matury rozszerzonej
z jakiegokolwiek przedmiotu ścisłego), gdzie ludzie nie umieją podstaw...

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Raczej jest to cały czas aktualnie więc średnia zdawalność znowu będzie gdzieś w granicach 80%, a średnia matmy nie wiem max 60% może 70% więcej jest niemożliwe przez ludzi którym wystarczyło 30%, kurczę, tam wszystko jest na karcie wzorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 21:21, Latimeria napisał:

> > Po co w ogóle mówić o podstawowej, średnia kraju będzie blisko 100% ;p
> Żebyś się nie zdziwił
Nie żartuj? Chcesz powiedzieć, ze poszli po rozum do głowy i podnieśli poziom? W końcu.
Wiem, że dla niektórych matura im łatwiejsza tym lepsza, ale jak widze co się potem dzieje
na studiach technicznych (gdzie na niektórych kierunkach lądują ludzie bez matury rozszerzonej
z jakiegokolwiek przedmiotu ścisłego), gdzie ludzie nie umieją podstaw...

Tu można by dyskutować na temat, że obowiązek matury z matematyki obniża jej automatycznie poziom... ale kto by słuchał. Za 2-3 lata znów zmieniają ponoć znosząc podział na rozszerzenie i podstawę, a zamiast tego mają być zadania podstawowe "by zdać" i parę z rozszerzeń, wtedy to dopiero będzie sajgon. Z drugiej strony ja nie zamierzałem się kiedykolwiek pchać na kierunki techniczne i mam teraz problem, no cóż szpadel wzywa, ktoś musi wykopać rowy i wybudować drogi na euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja matematyczka przy okazji pochodnych, całek itd. uczulała nas na to słowo "maksymalny". Jeśli jest ono podane mieliśmy wypisać przedział zawierający tę liczbę (tak jak w tym przypadku (chyba, że punkt nie należy do dziedziny)).
W sumie może być tak jak napisałeś., czyli przymkną na to oko bo jest to jednak podstawa. Zapewne egzaminatorzy też będą mieli wątpliwości i sprawa trafi do tych tam wysoko postawionych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 21:50, xmarqinaxnellx napisał:

Czy w zadaniu 9 z rozszerzenia tylko ja stwierdziłam, że jeśli nie pisze "dokładnie",
to może by więcej tych 2 i3 niż podane w zadaniu?

Wydaje mi się, że wtedy w treści byłoby napisane ''conajmniej''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 21:50, xmarqinaxnellx napisał:

Czy w zadaniu 9 z rozszerzenia tylko ja stwierdziłam, że jeśli nie pisze "dokładnie",
to może by więcej tych 2 i3 niż podane w zadaniu?

raczej nie więcej nie mniej tylko właśnie tyle, bo inaczej zadanie mogłoby być interpretowane na bardzo wiele sposobów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 21:30, Hydro2 napisał:

Z drugiej strony ja nie zamierzałem się kiedykolwiek
pchać na kierunki techniczne

W takim razie coś związanego z ekonomią? Albo coś z językami obcymi? Pomyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co wypadaloby sobie powtorzyc na jutrzejsza mature z angielskiego? jakies listy napewno. co moga dac? prosba o prace, reklamacja, co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa dzisiaj była banalna, szczególnie jeśli ktoś liczy tylko na 30+ %. Nad otwartymi można było się trochę zastanowić, ale to prościzna. Ogólnie 100 będzie :)

Rozszerzona również nie była trudna, co prawda dużo zadań na dowód, ale przynajmniej za mało punktów każde :P
Zepsułem tylko zadanie z liczbą ośmiocyfrową... Tak czy inaczej jakieś dziewięć dyszek wpadnie :D

Poza tym - to właśnie zadanie było raczej źle sformułowane, powinni teraz uznawać jakąkolwiek odpowiedź, nawet zupełnie od czapy. Takie chyba są przepisy w przypadku błędu w treści, na jakiejś maturze tak nawet było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 22:59, Malevyn napisał:

co wypadaloby sobie powtorzyc na jutrzejsza mature z angielskiego? jakies listy napewno.
co moga dac? prosba o prace, reklamacja, co jeszcze?


Nic sobie nie powtarzaj, szkoda czasu i energii. Idz sie wyspij. Nigdy nie slyszalem o nikim, kto mial mniej niz 60% z podstawy z jezyka obcego ;) Tego sie po prostu nie da nie zdac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 21:45, kindziukxxx napisał:

dzięki wielkie :), kurczę jak sobie przeglądam te zadanka to aż żałuję że się nie zdecydowałem
pisać tej matury :), a zadania nie są aż takie straszne :)


Mam dokładnie takie samo odczucia :) Trochę bym tylko powtórzył geometrii, stereometrii i byłoby dobrze, trochę bym posiedział nad zadaniami z tych działów, ale pewnie zawsze bym jakieś punkty urwał:)

A co do podstawy - jest co komentować?:P Łatwa, tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować