Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Podstawka napisana, liczę na 100% ;) Ze znajomymi nawet ścigaliśmy się kto pierwszy wyjdzie aby choć trochę wyzwania z tego zrobić - już podczas słuchania robiłem czytanie :P Fakt że takie odczucia to mam ja, a było nie było, z angielskiego już zdawałem najtrudniejsze egzaminy. Dla kogoś przeciętnego to podejrzewam że ten egzamin taki prosty już nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 10:47, ziptofaf napisał:

że takie odczucia to mam ja, a było nie było, z angielskiego już zdawałem najtrudniejsze
egzaminy.

Jaki egzaminy? Tak z ciekawości pytam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno takiego banału nie widziałem jak dzisiejszy egzamin z anglika. 2 nieformalne, hihihi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 11:06, Zarajev napisał:

Jaki egzaminy? Tak z ciekawości pytam :-)


FCE, CAE, Proficiency (CPE). Trudniejszych od tego ostatniego już chyba nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 11:28, ziptofaf napisał:

Trudniejszych od tego ostatniego już chyba nie ma ;)

Egzamin na tłumacza przysięgłego ;]
Ja po 3 latach od zdania CPE czuję, że opuszcza mnie mój skill -.-

A apropo dzisiejszej matury: przechodziłem obok jakiegoś liceum przed chwilą i co chwilę słyszałem o tym jak ludzie mówili, że łatwa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 11:28, ziptofaf napisał:

> Jaki egzaminy? Tak z ciekawości pytam :-)

FCE, CAE, Proficiency (CPE). Trudniejszych od tego ostatniego już chyba nie ma ;)


Spytałem, bo nie chciało mi się jakoś wierzyć, pierwszy raz spotykam się z przypadkiem żeby ktoś Proficiency zdał już w liceum o_O

A moje osobiste odczucia z angielskiego - banalnie prosty. Trochę mnie zaskoczyła krótsza forma wypowiedzi, nigdy nie spotkałem się żeby list do kogokolwiek był jako owa forma. Ale również liczę na 100% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 11:40, Zarajev napisał:

Spytałem, bo nie chciało mi się jakoś wierzyć, pierwszy raz spotykam się z przypadkiem
żeby ktoś Proficiency zdał już w liceum o_O

Zdziwiłbyś się jak wiele osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna matura. :) Raczej nie popełnilem żadnego błędu, więc osłodziło mi to trochę życie po wczorajszym przeciętnym wyniku z maty rozszerzonej. Za niecałe dwie godziny rozszerzenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 11:40, Zarajev napisał:

Spytałem, bo nie chciało mi się jakoś wierzyć, pierwszy raz spotykam się z przypadkiem
żeby ktoś Proficiency zdał już w liceum o_O

Miałem ułatwione zadanie - ojciec ma szkołę językową więc aż głupio byłoby nie zdać (w II klasie liceum skończyłem ostatnie kursy). Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to aż takie rzadkie, z 1 średniej rozmiarowo szkoły językowej rocznie średnio do proficiency podchodzi 2-3 licealistów. Jak w zeszłym roku zdawałem w Gdańsku to licealistów nie brakowało (choć rzeczywiście większość stanowili studenci).

Bardzo dużo zależy od tego jak szybko jesteś w stanie osiągnąć FCE. Dla niezłego ucznia który ma potencjał (dla wielu FCE to już max) wzniesienie się o 1 poziom wyżej to 1.5 do 2 lat. Więc jeśli zdążysz zdać go w gimnazjum i kontynuujesz naukę to do końca liceum powinieneś zdążyć zdać CPE. A w sumie warto, w wielu uczelniach wyższych honorują go jako "5" na koniec roku i brak konieczności nauki angielskiego w ogóle :D

Fakt że w tym roku to będę mieć dopiero hardcore bo czeka mnie Kyu 3 (N4) z japońskiego XD Angielski w porównaniu z tym to jest NIC :D

@ Belegdil

Dnia 06.05.2011 o 11:40, Zarajev napisał:

Ja po 3 latach od zdania CPE czuję, że opuszcza mnie mój skill -.-

Nic niezwykłego, wystarczy pół roku bezczynności i już widzisz że to co wcześniej byś zrobił nie jest już takie oczywiste (aż się boję czy chociaż rozszerzoną maturę zrobię na te 90% ^^). Jest to jeden z głównych powodów dla których osobiście planuję się wybrać na jakieś studia typu informatyka w języku angielskim - nie po to się tyle uczyłem żeby wszystko pozapominać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 12:17, ziptofaf napisał:

Nic niezwykłego, wystarczy pół roku bezczynności i już widzisz że to co wcześniej byś
zrobił nie jest już takie oczywiste (aż się boję czy chociaż rozszerzoną maturę zrobię
na te 90% ^^). Jest to jeden z głównych powodów dla których osobiście planuję się wybrać
na jakieś studia typu informatyka w języku angielskim - nie po to się tyle uczyłem żeby
wszystko pozapominać :D

Będąc na poziomie CPE, rozszerzona matura to banał. Nie uzyskanie 90% to przypadek. Tam też się robi reading i use w trakcie listeningu ;] niestety, u mnie nie chcieli wypuszczać bodajże przed upływem połowy czasu egzaminu. W każdym bądź razie powodzenia.
Idąc na informatykę ''polską'' i tak sporo materiałów masz po angielsku, także wybieranie studiów po angielsku tylko po to, żeby podtrzymywać skill''a mija się z celem.

A jeśli chodzi o japoński - respect ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2011 o 12:17, ziptofaf napisał:


Fakt że w tym roku to będę mieć dopiero hardcore bo czeka mnie Kyu 3 (N4) z japońskiego
XD Angielski w porównaniu z tym to jest NIC :D

Aj tam tam ;p Przy stosunkowo głupiej pisowni japoński ma gramatykę dość łatwą do nauczenia. A jak ktoś zna dobrze język polski, to gramatyka japońca nie powinna sprawiać problemów. Tak samo wymowa i rozumienie języka mówionego. Szkoda, że wielu ludzi ocenia japoński przez pryzmat "krzaczków", bo język jest świetny. Też przymierzam się do N4 i myślę, że nie będziemy z tym mieli większych problemów. Z tym, że ja dopiero w przyszłym roku będę chyba podchodził.

Aby nie było offtopic. Angielski banalny. Z matur został mi tylko jeden pisemny i 2 ustne :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem waszą matematykę podstawową i mimo tego, że matematykę skończyłem
w drugiej klasie liceum czyli 5 lat temu ( o zgrozo! ) to uważam, że zdałbym bez problemu.
Myślę, że to dobrze, że jej poziom trudności nie jest wyśrubowany skoro ma być obowiązkowa, a wiadomo
że znaczny odsetek uczniów po prostu jej nie lubi, żeby nie powiedzieć nie rozumie:)
Edit: nie no matma w 3 klasie też była, co nie zmienia faktu, że nigdy nie było nam po drodze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 11:28, ziptofaf napisał:

FCE, CAE, Proficiency (CPE). Trudniejszych od tego ostatniego już chyba nie ma ;)

Sorry za offtop, ale ciekawi mnie czym się różnią certyfikaty TELCa od w/w, które zdawałeś? Wiem, że są one też popularne i warto się do nich przygotowywać czy bardziej do tych od Cambridge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 13:53, 4RileH napisał:

Były jakieś zadania zamknięte z angielskiego? i Kiedy wyniki z Podstawowego anglika?


Wszystkie wyniki pisemnych matur będą pod koniec czerwca, bodajże 30(?). A ustnych są ogłaszane tego samego dnia, w którym się zdawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 12:54, Dark_elves napisał:

Edit: nie no matma w 3 klasie też była, co nie zmienia faktu, że nigdy nie było nam po
drodze:)


Haha :p You made my day dude ;)
Co do wczorajszej matmy to faktycznie mogę stwierdzić, że była znacznie trudniejsza niż ta, którą pisałem rok temu,a podstawowy angielski jak co roku - banał, na zakończenie obowiązkowych pisemnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Angielski też mogli dać trudny. Co za różnica. Mi się na studia liczy tyle co 10 matm rozszerzonych. Czyli jak zdam na 80% to mam równoważność 8% rozszerzonej. No generalnie rozszerzona nie poszła tragicznie ale jak w każdym zadaniu drobny błąd, jedno przez głupotę zostawione puste. No i myślałam że 4 najłatwiejsze a chyba się pomyliłam przy wyniku i podałam jeden przedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować