Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2011 o 12:52, NecroVisioneR napisał:

A czy w przypadku jeśli ten bład rzeczowy znajdował się w dużym akapicie anulują cały
akapit?Hmmm mi się wydaje że raczej nie,że jak już cos to te błędne zdanie.

jeżeli cały akapit jest oparty na tym błędnym stwierdzeniu to anulują cały, jezżeli to jest luźna uwaga zawierająca błąd to tylko to zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 12:54, Tomek1120 napisał:

Jak wygląda ta kwestia czasu na polskim ustnym? Czy np jak będę mówił szybko albo coś
pominę i łącznie wyjdzie np. jakieś 12 minut to bardzo się czepiają?


Odejmują za styl wypowiedzi i za pomijanie ważnych faktów, czyli tak. Jeśli będziesz mówił ładnie i niczego nie pominiesz, a i tak będzie to trwać 12 min to niczego ci nie odejmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jeśli będę mówił dajmy na to 20 minut? Odejmą coś czy dopiero przy dłuższej "przemowie" się czepiają? Nie wiem czy skracać swoją pracę, a wychodzi mi jakieś 17-18 minut zamiast 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 19:02, dzej_bi napisał:

Po 15 minutach przerywają Ci, dając szanse jedynie na dokończenie ostatniej myśli.

Aha, czyli jednak nieco skrócę prezentację. W sumie to mam czas do środy, kupa czasu :) Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosilbym o opisanie i sposob kreacji oraz ocenienie funkcjonalnosci postaci fantastycznych w nastepujacych dzielach:

faust goethego
dusiolek lesmiana
switezianka mickiewicza
oraz irytka czy tego drugiego w harrym potterze.


jezeli ktos czytal jakas ksiazke z wyzej wymienionych bylbym wdzieczny za pomoc.
potrzebuje tego na jutrzejsza ustna mature z polskiego.

dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pewne pytanie: postanowiłem zdawać angielski rozszerzony ... pisemny juz za mną ale moje pytanie dotyczy ustnego: czy jeżeli nie podejdę do egzaminu ustnego to czy pisemny zostanie mi normalnie policzony?? z tego co wiem idą na jakikolwiek kierunek prócz anglistyki ustnego roz. nie biorą pod uwagę, ale czy w takim razie mogę do niego po prostu nie podejść?? i co wtedy wpisują na świadectwie maturalnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 20:37, Bonaventtura napisał:

mam pewne pytanie:


Nie przystępując do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu bez żadnego ważnego powodu (np. zdrowotny) nie zdajesz tego przedmiotu. Przy ustnym z angielskiego rozszerzonego prawdopodobnie nic się nie stanie, tylko wpiszą ci w tą rubrykę 0%. Jeśli natomiast nie pójdziesz na maturę ustną z podstawowego angielskiego, wtedy nie zdajesz całej matury.

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio? No to powodzenia w takim razie. Poza tym nazywanie "książką" "Dusiołka", czy też "Świtezianki" to też niezły fail. Nic, trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

egzamin rozszerzony ani żadne inne egzamin dodatkowy nie jest na zdanie, otrzymujesz z niego tylko i wyłącznie wynik, czyli jeśli na studia nie potrzebujesz ustnego ang rozszerzonego to 0% Ci z niego nie zaszkodzi, na podstawę jednak zdać musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z fizyką? Jak np w 1 z zadań będę miał coś wyliczyć i zrobię to źle a następnie to coś będę musiał podstawić w kolejnym zadaniu, więc oczywiście wynik będzie również błędny to jak to z pkt za 2 zadanie jest? Bo słyszałem że mimo złej danej i tak jest max?

Rozszerzenie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest, choć też zdaję, ale prawdopodobnie dostaje się punkty za wyprowadzenie wzoru w kolejnej części, ale trudno dostać punkt za wynik, gdy złą wartość się podstawia.

Bonaventtura - idź na ten egzamin, przecież dostać te 6 pkt. specjalnie trudno nie jest (myślę, że naście również), wykuj parę szpanerskich zwrotów na wyrażanie opinii i już będziesz mógł się jakoś podratować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 22:53, Tomek1120 napisał:

Jak to jest z fizyką? Jak np w 1 z zadań będę miał coś wyliczyć i zrobię to źle a następnie
to coś będę musiał podstawić w kolejnym zadaniu, więc oczywiście wynik będzie również
błędny to jak to z pkt za 2 zadanie jest? Bo słyszałem że mimo złej danej i tak jest
max?

Jeżeli źle wyliczysz wartość i wykorzystujesz ją w następnym podpunkcie zadania to sprawdzający musi wyliczyć wynik z twoją błędnie wyliczoną wartością. Więc tak, dostaniesz maxa w takim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 13:41, Wakizashi napisał:

WOS rozszerzony to jakaś kpina? Żarcik ze strony CKE? Złośliwość? ... ;/


Ale podstawa była dosyć łatwa. A muszę przyznać, że NIC się nie uczyłem, bo myślałem, że i tak nie da się WOSu nauczyć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 13:41, Wakizashi napisał:

WOS rozszerzony to jakaś kpina? Żarcik ze strony CKE? Złośliwość? ... ;/


możesz trochę naświetlić sytuację? chodzi o to, że był zaskakująco trudny? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 14:03, Laid_back napisał:

> WOS rozszerzony to jakaś kpina? Żarcik ze strony CKE? Złośliwość? ... ;/

możesz trochę naświetlić sytuację? chodzi o to, że był zaskakująco trudny? :)


Zaskakująco trudny. Naprawde ;/ Robilem wczesniej wszystkie poprzednie arkusze z poprzednich lat i powiem tylko ze tamte a ten to niebo a ziemia. ;/ Szczegolnie czesc pierwsza - wiedzówka ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 14:33, Wakizashi napisał:

> > WOS rozszerzony to jakaś kpina? Żarcik ze strony CKE? Złośliwość? ... ;/
>
> możesz trochę naświetlić sytuację? chodzi o to, że był zaskakująco trudny? :)

Zaskakująco trudny. Naprawde ;/ Robilem wczesniej wszystkie poprzednie arkusze z poprzednich
lat i powiem tylko ze tamte a ten to niebo a ziemia. ;/ Szczegolnie czesc pierwsza -
wiedzówka ... ;/

Ty tak serio?

Ja się strasznie obawiałem, ale rozszerzona matura z WOSu nie okazała się tak trudna. Część czytania ze zrozumieniem mogła sprawić trochę problemów, jednak wypracowanie już nie (mówię o 2. temacie). Jeśli nie wiesz co to państwo prawa, pomyliłeś matury. Imo, temat równie dobrze mógł się trafić na podstawie.

W kwestii 1. części - wiedzówka. Bo to jest sprawdzenie wiedzy jaką posiadasz, nie wiem czego się spodziewałeś. -Ok, trzy monarchie, których głowa państwa nie nosi tytułu królewskiego - można nie wiedzieć, że Lichtenstein, Monako i Luksemburg to księstwa.
-Można nie wiedzieć, że Kazachstan należy do OBWE (ale co za problem zapamiętać jakie państwa spoza Europy są w OBWE)
-Mapka Bałkanów mogła sprawić problem

Ale reszta pytań to poziom względnie niski.

Ogólnie nie rozumiem żalów ludzi z matury. Jest to egzamin na koniec liceum, sprawdzenie wiedzy z całej twojej edukacji, nie ma niczego co nie było w programie lub zakresie materiałów. Na j. polskim ma być kolorowanka, a na matematyce sudoku? Błagam.

Pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam dziś angol ustny podstawę;) Zrochę miałam problem z laniem wody w pewnych momentach (dlaczego dzieci interesuje telewizja, dla mnie pytanie nie jest w stresie proste; ) ) ale generalnie 90%, więc spoko, jeszcze tylko polak ustny. ALe wciąż ubolewam nad słabą podstawą z polaka i rozszerzeniem z matmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 15:45, Zarajev napisał:

Ty tak serio?

Serio

Dnia 09.05.2011 o 15:45, Zarajev napisał:

Ja się strasznie obawiałem, ale rozszerzona matura z WOSu nie okazała się tak trudna.
Część czytania ze zrozumieniem mogła sprawić trochę problemów, jednak wypracowanie już
nie (mówię o 2. temacie). Jeśli nie wiesz co to państwo prawa, pomyliłeś matury. Imo,
temat równie dobrze mógł się trafić na podstawie.


Temat pracy wybralem o prezydencie i nie sprawil mi problemow ;)

Dnia 09.05.2011 o 15:45, Zarajev napisał:


W kwestii 1. części - wiedzówka. Bo to jest sprawdzenie wiedzy jaką posiadasz, nie wiem
czego się spodziewałeś. -Ok, trzy monarchie, których głowa państwa nie nosi tytułu królewskiego
- można nie wiedzieć, że Lichtenstein, Monako i Luksemburg to księstwa.
-Można nie wiedzieć, że Kazachstan należy do OBWE (ale co za problem zapamiętać jakie
państwa spoza Europy są w OBWE)
-Mapka Bałkanów mogła sprawić problem


Wszystko co wymieniles wiedzialem ;) Chodzi mi o inne pierdoly, takie jak kolejnosc wyborow po 89, czy tez nazwy aktu administracyjnego itp.

Dnia 09.05.2011 o 15:45, Zarajev napisał:



Ogólnie nie rozumiem żalów ludzi z matury. Jest to egzamin na koniec liceum, sprawdzenie
wiedzy z całej twojej edukacji, nie ma niczego co nie było w programie lub zakresie materiałów.
Na j. polskim ma być kolorowanka, a na matematyce sudoku? Błagam.


Widzisz, robilem poprzednie matury z wosu i tegoroczna matura jest po prostu trudniejsza. Poza tym - podstawy obowiazkowe i rozszerzenie z angola sa nieproporcjonalnie proste do poziomu wosu. A co do tego czy byl trudny, to w sumie wzglednie mozna by traktowac. Wiem ze dostane minimum 60 procent, lecz nastawialem sie na 80 procent bo jakoś ogarniam wos. A poprzeczka na wybrane przeze mnie studia wynosi 70 proc dlatego sie zawiodlem troszke na poziomie arkusza...

Dnia 09.05.2011 o 15:45, Zarajev napisał:


Pozdrawiam

I ja również pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować