Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2011 o 12:11, Asthariel napisał:

Bardzo związane z językiem polskim, nie ma co.


Inna sprawa, że z tego co wiem, komisja nie ma prawa zadać Ci pytania dotyczącego Twojego własnego życia, poglądów, religii, czegokolwiek :) W takim wypadku można zanegować cały przebieg egzaminu, bo egzaminujący nie zastosował się do regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro wyczerpała temat i komisja nie mogła wymyślić innego pytania, strzelam w ciemno wynik 20/20, więc chyba koleżanka nie ma ochoty niczego negować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam takie pytanie, oreintuje się może ktoś jak sprawdzane są wypracowania z historii? Nie chodzi mi o kryteria tylko o to czy wpisują je na jakiś program żeby zobaczyć czy ktoś nie ściągnął go z internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 16:08, zalamana320 napisał:

Hej. Mam takie pytanie, oreintuje się może ktoś jak sprawdzane są wypracowania z historii?
Nie chodzi mi o kryteria tylko o to czy wpisują je na jakiś program żeby zobaczyć czy
ktoś nie ściągnął go z internetu?

A co, jakimś cudem ściągnęłaś wypracowanie na maturze z historii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 16:21, Hydro2 napisał:

> Hej. Mam takie pytanie, oreintuje się może ktoś jak sprawdzane są wypracowania z
historii?
> Nie chodzi mi o kryteria tylko o to czy wpisują je na jakiś program żeby zobaczyć
czy
> ktoś nie ściągnął go z internetu?
A co, jakimś cudem ściągnęłaś wypracowanie na maturze z historii?



Chyba można tak powiedzieć. Tylko tyle że nie z internetu tylko z takiej małej książeczki... I co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2011 o 18:48, zalamana320 napisał:

I co teraz?


O_O
Zdajesz sobie sprawę, że najgorsze, co mogłaś zrobić po oszustwie na państwowym egzaminie, to przyznać się do tego w Internecie?... Gratuluję intelektu.
Ale, żeby Cię uspokoić - raczej nikt nie przepisuje wypracować do wersji elektronicznej tylko po to, żeby sprawdzić, czy to nie kopia, bo chyba nikt z góry takiej możliwości nie zakłada...
Chryste... O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na maturze, ale na studiach juz czasem maja odpowiednie programy do sprawdzania czy praca lub jej czesc nie byly w mniejszym lub wiekszym stopniu zerzniete skads. W sumie nie widze powodu, zeby na maturze czegos takiego nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 18:48, zalamana320 napisał:

Chyba można tak powiedzieć. Tylko tyle że nie z internetu tylko z takiej małej książeczki...
I co teraz?

Hmm powiem tak, gratuluję bezczelności
1)Ściąganie na państwowym egzaminie- przestępstwo
2)Kompletny objaw (tu wstaw odpowiednie negatywne określenie, zacząłbym od słowa na S) wobec ludzi takich jak ja, którzy się uczyli i uczciwie przygotowali oraz napisali maturę. Mam nadzieję, że to zauważą bo w CKE z tego co mi wiadomo zasiadają osoby piszące podręczniki,repetytoria etc
EDIT:
Kurde co to za komisja w takim razie tam siedziała, że ktoś ściąga z książki wypracowanie? Czy to w razie wykrycia nie powinno się skończyć anulowaniem dla całej grupy matury? I kolejne pytanie- ile tego typu "przymykania oczu" było w skali całej Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 23:12, Hydro2 napisał:

Kurde co to za komisja w takim razie tam siedziała, że ktoś ściąga z książki wypracowanie?
Czy to w razie wykrycia nie powinno się skończyć anulowaniem dla całej grupy matury?
I kolejne pytanie- ile tego typu "przymykania oczu" było w skali całej Polski?

Skoro ludzie wrzucali zadania z matmy na facebooka, żeby im je ktoś rozwiązał, to chyba dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 23:12, Hydro2 napisał:

EDIT:
Kurde co to za komisja w takim razie tam siedziała, że ktoś ściąga z książki wypracowanie?
Czy to w razie wykrycia nie powinno się skończyć anulowaniem dla całej grupy matury?
I kolejne pytanie- ile tego typu "przymykania oczu" było w skali całej Polski?


oj, byś się zdziwił .. u mnie w mieście znam przypadki, gdzie nawet przed maturą ustną wchodziła wychowawczyni do komisji i prosiła o przymknięcie oka na niektóre sprawy, ogólnie szkoła nie ma wysokiej renomy dotyczącej zdawania matur, a wyniki wynosiły średnio pewnie gdzieś z 15 punktów

na pisemnym angielskim jeden gość wniósł telefon i jego dziewczyna mu pisała list w sms-ach

a takich przypadków w Polsce jest na pewno wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach


Najbardziej wkurza mnie fakt, że z takmi osobami to ja muszę walczyć o miejsca na uczelni....Naszła mnie myśl, że chcą walczyć z korupcją i oszustwami, a nie potrafią upilnować, wręcz przyzwalają na po prostu oszustwo na najważniejszym egzaminie państwowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że przynajmniej w mojej szkole na bardzo dużo pozwalali.:) Wiadomo w komisjach
nauczyciele ze szkoły+ jakiś zaprzyjaźniny nauczyciel z zewnątrz. Pamiętam nawet sytuację na podstawie
z historii gdy jeden z nauczycieli chodził po sali i przechodząc obok kolegi szepnął mu, że wszysycy z tyłu mają
odpowiedź:b, podczas gdy on miał: c.hehe do dzisiaj wspominam to z uśmiechem na twarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas na ustnym angielskim rozszerzonym niezłe jajca. Ja miałem 65% - byłem trochę zaskoczony tym wynikiem, bo wydawało mi się, że szło mi nawet lepiej niż na podstawce, którą zaliczyłem na 90%. Ale gdy dowiedziałem się, że mój kumpel, u którego spodziewałem się stówki, ma 70%, to stwierdziłem, że coś tu jest nie tak. Na dodatek najgorsi idioci w szkole mieli po 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 16:14, Graszcz napisał:

U nas na ustnym angielskim rozszerzonym niezłe jajca. Ja miałem 65% - byłem trochę zaskoczony
tym wynikiem, bo wydawało mi się, że szło mi nawet lepiej niż na podstawce, którą zaliczyłem
na 90%. Ale gdy dowiedziałem się, że mój kumpel, u którego spodziewałem się stówki, ma
70%, to stwierdziłem, że coś tu jest nie tak. Na dodatek najgorsi idioci w szkole mieli
po 90%

Na angliku rozszerzonym czesto niestety decyduje fart w losowaniu tematu. U mnie bylo podobnie, z podstawki 18 czy 19, na rozszerzeniu juz tylko 13, a to dlatego, ze trafilem chyba na najgorszy temat, na jaki moglem trafic - cos z energia jadrowa, elektrowniami... Juz dokladnie nie pamietam, ale temat byl naprawde poryty i jedyne co przychodzilo mi do glowy podczas przygotowywania dialogu, to jedno wielkie WTF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam rok temu na ustnym podstawowym angliku, mialem 16 a na rozszerzonym 19. Traf chcial ze zawsze losowalem typowe tematy, czyli o zywieniu ;)

P.S. Srr za brak polskich znakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o temacie, bo ja miałem niezbyt trudny. Zresztą na podstawce też się losuje tematy. Chodzi mi raczej o wyjątkowo subiektywny sposób oceniania. W mojej klasie najlepiej - bo na 95% - zdała idiotka, której nikt by w życiu nie posądził o wysoki wynik (w zasadzie to ja się trochę zdziwiłem, że ona w ogóle rozszerzony zdaje)

@Piotrbov: na rozszerzeniu też miałem żywienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w temacie, wiec pytam: jak wygląda rekrutacja na studia? Nie muszę się nią przejmować aż do ogłoszenia wyników matur,. czy muszę juz teraz jakoś zgłaszać zainteresowanie dostaniem się na określone uczelnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli chcesz do wojskowej to już chyba ostatni dzwonek jak już nie za późno. Z tego co przeglądałem to spokojnie możesz czekać na wyniki ale wtedy masz nawet 3-4 dni na wniesienie opłaty. W większości. Czasami rekrutacja kończy się 29 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować