Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2012 o 14:21, kedzior141 napisał:

Ja mam jeden, pierwszy w Mango, fuck.


Ja tam samo. Jeden błąd w:
5.1. The family had grown by the time they moved to Mango Street - TRUE
Nie bardzo ogarnąłem ten pierwszy akapit. Nad tą odpowiedzią zastanawiałem się najwięcej ze wszystkich w całym arkuszu.
Z tego co widzę, dużo osób miało z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa 66% z zamkniętych. Tzn tych wszystkich bez listu.

Tam w ostatnim miał być list połformalny czy coś... Jak pisałem do niego coś typu "If you could" itp do będzie zaliczone? Bo nie było to strasznie oficjalne ale ani też takie jak do kumpla. Dobra, tak koło 84% liczę. Zależy jak mnie ocenią.

Jak Wam poszło rozszerzenie? Tematy na część pisemną dość łatwe, ja opowiadanie machnąłemw niecałe 50 minut. Normalnie się czułem jakbym pisał kolejną pracę na lekcji. Chillout totalny ale to może dlatego, że klasa była w dobrym nastroju i miałem fajnych nuczycieli - komisję. :)

Gorzej poszło z tą 2gą częścią. Zmęczenie dało się we znaki i niby odpowiedzi się zgadzały ale jakoś tak dziwnie... W jednym zadaniu zaznaczyłem tylko C i D. Wątpię żeby było bez A i B. Ale czekamy na arkusze i odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podstawa z angola załosnie prosta. roz zreszta tez nie trduny. oczywsice pomylilem faithfully z sincerely w liscie :/ ale tak to mysle ze reszta na 100 dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do podstawy z angielskiego to zrobiłem 2 głupie błędy już w 1 zadaniu, także z zamkniętych 33/35. Generalnie liczę na ok. 95%

Co do rozszerzenia to na pewno było latwiejsza niż próbna. Ciekawy temat do rozprawki, przekształcenia jak zawsze średno, liistening przyjemny, teksty w sumie też. Czekam teraz na dobre odpowiedzi. Jestem raczej dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa raczej na 100%, bo z testu mam wszystko dobrze, a listy też poprawnie. Z rozszerzenia nie widzialem odpowiedzi, więc nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja w liście napisałem Best regards. Jeśli odejmą za to punkty, to znaczy, że znają lepiej angielski, niż sami Brytyjczycy, którzy używają tej formy w formalnych listach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JackXPPL - odpowiem w taki sposób, bo z jakiegoś powodu nie działają mi odpowiedzi na forum... Anyway :)

Twoje pytanie jest dosyć złożone, bo zależy od tego, co rozumiesz przez słowo "poprawny" :)
Jeśli pytasz, czy można go stosować? Owszem, można. Ale czy na maturze Ci go uznają, tego już nie wiem.
Bo widzisz, to o czym piszesz, to forma pochodząca z języka angielskiego, ale w odmianie amerykańskiej - nie brytyjskiej. W UK czegoś takiego się nie uświadczy, a przynajmniej nie tak powszechnie.

Jest jeszcze jedna różnica - "Sincerely yours" używamy wtedy, kiedy obowiązkowo znamy imię odbiorcy, np. piszemy do przyjaciela - jest to bowiem zwrot nacechowany uczuciowo i używa się go tylko wtedy, kiedy z odbiorcą jesteśmy w bliskich stosunkach :)

Inna sprawa to to, w jaki sposób napisałeś słówko "sincerely". Jeśli tak jak w poście powyżej, to na 100% Ci tego nie uznają, ponieważ ten wyraz poprawnie piszemy tylko przez jedno - a nie przez dwa - "L" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak ma wyglądać kartka z cytatami do prezentacji? Po prostu fragmenty tekstu, czy z opisem z jakiej książki itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mohair - dzięki za odpowiedź. Wynika że przez głupią literówkę straciłem ileś tam punktów.Oby tylko 1. A powiem Tobie, że u mojego nauczyciela od ang pisałem właśnie Sincerely Yours i zawsze zaliczał.

Pewnie robię takie błędy przez to, że oglądam mnóstwo amerykańskich seriali i gier (w grach chyba też jest bardziej american english?) a z brytyjskim językiem prawie się nie spotykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za błąd? napisz garbage - jest dobrze, napiszesz parking lot, elevator, french fries itp. to wszystko dobrze. ale np. w niektorych stanach uzywa sie innych czasow w niektorych sytuacjach niz w bryt. angielskim. a nas uczą gramtyki angielskiej, wiec zamiana presnt perfect na past simple jest juz błędem.

EDIT: color, colour, harbor, harbour, center, centre - tez wszystko jest dopsz'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 20:52, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Użycie American English na maturze jest uznawane za błąd?


Nie mam pojęcia. Może tak, może nie - co nie zmienia faktu, że koledze wyżej i tak zwrotu nie uznają ze względu na literówkę.

JackXPPL - zależy w jakie grasz gry albo jakie seriale oglądasz :) Generalnie różnice pomiędzy ang US a UK są dość subtelne, skupiają się bardziej na prepositions, składnii, różnicy w pisownii wyrazów czy ich nazewnictwie; takich rzeczach.
W języku mówionym nie jest to zbytnią przeszkodą, bo i tak można się porozumieć z Amerykaninem używając ang uk i odwrotnie. Te róznice wynikają po prostu ze stylu życia danych narodów i ich nalecialosci kulturowych, nic więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 10:07, kedzior141 napisał:

Matury ustnej z polskiego raczej nikt pod uwagę na studia nie bierze?

Żadnej ustnej nie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 10:07, kedzior141 napisał:

Matury ustnej z polskiego raczej nikt pod uwagę na studia nie bierze?


Ani z polskiego ani angielskego. Ani wynik ani temat ani nic z matur ustnych nikogo nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście już odpowiedzi z angielskiego rozszerzonego?...
Ja jestem trochę zawiedziony, bo zgodnie z nimi prawdopodobnie odpadnie mi jakieś 4-5 punktów; aczkolwiek już w tym momencie w paru kwestiach eksperci z BC piszą, że czasami pasuje więcej niż jedna odpowiedź...
Nie ma to jak pełen profesjonalizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 11:16, Mohair napisał:

Sprawdzaliście już odpowiedzi z angielskiego rozszerzonego?...
Ja jestem trochę zawiedziony, bo zgodnie z nimi prawdopodobnie odpadnie mi jakieś 4-5
punktów; aczkolwiek już w tym momencie w paru kwestiach eksperci z BC piszą, że czasami
pasuje więcej niż jedna odpowiedź...
Nie ma to jak pełen profesjonalizm :)


z angola podst z zamk. mam 100 a z roz mam 2 błedy: phrasal verb i glomorous (takie popularne słówko, a ja po prostu dodałem do glomour - ous) wiec w rozszerzeniu nie liczac pisania stracilem jeden pkt łącznie. zle nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować