Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2012 o 11:22, MrGregorA napisał:

wiec w rozszerzeniu nie liczac pisania stracilem jeden pkt łącznie. zle nie jest


Nice ;) Mi parę punktów odleciało w pierwszym i ostatnim zadaniu (literówki i wahanie, najpierw miałem dobre odpowiedzi, później je zmieniałem :) ).
Ale opcji, że będę miał mniej, niż 80% raczej nie przewiduję, więc nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 11:23, JackXPPL napisał:

Jak tam straceńcy z WOSu? Niezłą maturę w tym roku pocisnęli... Obstawiam max 40%, jak
z próbnych miałem 74%,


Mógłbyś podać mniej więcej jakie tematy były na tej maturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 11:51, raven91 napisał:

> Jak tam straceńcy z WOSu? Niezłą maturę w tym roku pocisnęli... Obstawiam max 40%,
jak
> z próbnych miałem 74%,

Mógłbyś podać mniej więcej jakie tematy były na tej maturze?


Sytuacja społeczno-kulturowa Polakówżyjących na stałę poza granicami krajui. Co mogą zrobić organy państwowe, samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe, by tę sytuację poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Angielski rozszerzenie około 80%, nie rozumiem gdzie była ta trudnośćtego egzaminu. Nie hcodze na żadne korepetycje, pierwszy raz na oczy widziałem arkusz rozszerzenia, przez to obetna mi troche na wypracowaniu, a i tak wynik zadowalajacy.

http://fakty.interia.pl/raport/matura-2012/news/matura-2012-arkusz-i-rozwiazania-z-jezyka-angielskiego,1794124,7352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prff słuchanie na rozszerzeniu poszło mi na bank lepiej, niż na podstawie. Dlaczego? Bo zrobili nam maturę podstawową na dużej sali gimnastycznej i z tragikomicznym nagłośnieniem, gdzie w takich warunkach się zrozumie jedno na trzy słowa. Rozszerzona na małej gimnastycznej i z lepszym nagłośnieniem to były tylko jakieś tam problemy, jak bardzo się rozumie angielski.

Co do rozszerzenia to bardzo przyjemne, w miarę proste teksty. Czytając o facecie i tej grubej typówie w pewnym momencie zapomniałem, że siedzę i robię maturę :)

Ktoś powie, na jakim poziomie był WoS podstawa? Ja z tego przedmiotu jestem bardzo cienki i chcę wiedzieć, czy dużo straciłem przez to, że nie podchodziłem do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w zadaniu o to kiedy jest 2 tura wyborów napisałem "Kiedy żaden z kandydatów na prezydenta nie uzyska popracia w głosowaniu większego od 50%" to będzie zaliczone?


Edit

I jeszcze to: C. Wyjaśnij, dlaczego byłoby błędem zamieszczenie w tabeli wyborów, w wyniku
których urząd Prezydenta PRL objął Wojciech Jaruzelski

Napisałem: "Ponieważ Polska nie była wtedy wolnym demokratycznym państwem i była zależna od ZSRR" Na edulandiii mają coś o tym, że nie bo zotał wybrany przez zgromadzenie narodowe :/ Nie wystarczy napisać tek jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2012 o 15:42, JackXPPL napisał:

I jeszcze to: C. Wyjaśnij, dlaczego byłoby błędem zamieszczenie w tabeli wyborów, w wyniku
których urząd Prezydenta PRL objął Wojciech Jaruzelski


Zdecydowanie zbyt ogólna odpowiedź, ma mało wspólnego moim zdaniem z tym, czemu on serio nie chciał ich umieścić. To, że Polska nie była wolnym krajem w praktyce nie stało jakoś na przeszkodzie ku temu, aby to opublikować.
Ale ja piszę to tak na podstawie logicznego myślenia, wos nigdy nie był moim konikiem, bo się nigdy do niego nie przykładałem. Aczkolwiek ja bym chyba tego nie uznał niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 15:42, JackXPPL napisał:

Napisałem: "Ponieważ Polska nie była wtedy wolnym demokratycznym państwem i była zależna
od ZSRR" Na edulandiii mają coś o tym, że nie bo zotał wybrany przez zgromadzenie narodowe
:/ Nie wystarczy napisać tek jak ja?


Nie uznają, bo nie o to chodziło w zadaniu. Nie podali frekwencji, bo to fizycznie nie możliwe. Nie było żadnych wyborów, nie szło się do urny głosować na prezydenta, tylko wybrał go Sejm i Senat. ZSRR nie ma z tym nic wspólnego.
Ogólnie matura z WOSu trudna, strasznie dużo o UE :/ Ale z fizyki podstawy to jakaś parodia, od chyba 16 zadania do końca nie było żadnego liczenia, samo pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2012 o 18:00, ManweKallahan napisał:

Ogólnie matura z WOSu trudna, strasznie dużo o UE :/ Ale z fizyki podstawy to jakaś parodia,
od chyba 16 zadania do końca nie było żadnego liczenia, samo pisanie.


wiekszosc to byla teoria. zart chyba. bedzie z 50%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 19:38, MrGregorA napisał:

wiekszosc to byla teoria. zart chyba. bedzie z 50%...


Zawsze tak jest, że podstawa z fizyki to ma sporo teorii w przeciwieństwo do rozszerzonej, która ma głównie zadania obliczeniowe, na wzorach itd.
Przez to właśnie sporo osób uważa, że rozszerzenie jest łatwiejsze od podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 20:33, Piotrbov napisał:

> wiekszosc to byla teoria. zart chyba. bedzie z 50%...

Zawsze tak jest, że podstawa z fizyki to ma sporo teorii w przeciwieństwo do rozszerzonej,
która ma głównie zadania obliczeniowe, na wzorach itd.
Przez to właśnie sporo osób uważa, że rozszerzenie jest łatwiejsze od podstawy.


sporo teorii?! ile jej bylo na maturze w poprzednich latach? a tutaj? polowa arkusza. nawet wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę, otóż na jutro mam wyznaczony termin egzaminu ustnego z j. polskiego i jeszcze nie skończyłem mojej prezentacji. Właściwie oprócz tezy nie mam kompletnie nic, a odkąd przyszedłem do liceum to wogóle nie radzę sobie na lekcjach z polskiego. Bardzo dobrze rozumiem przedmioty ścisłe, ale z polskiego nie potrafie kompletnie nic i dlatego nie za bardzo wiem jak się za taką prezentację zabrać. Mam temat rola pojedynku w lietarturze i filmie, a teza którą przygotowałem brzmi: pojedynek, jako sposób obrony własnych wartości, ale także jako przejaw pychy. Książki z których korzystam to: ferdydurke, Iliada, Biblia i pojedynek Dawida z Goliatem oraz film Prawdziwe Męstwo i ostatnia strzelanina na koniach. Nie proszę o napisanie za mnie prezentacji, tylko o kilka wskazówek na czym powinenem się skupić i jak powinno to mniej więcej wyglądać, bo egzaminy pisemne poszły mi b. dobrze i głupio byłoby oblać takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tezę masz dobrą (zdanie twierdzące), dodatkowo kontrastujesz dwie rzeczy (zmieniłbym może kosmetycznie na "pojedynek w literaturze i filmie przejawia się jako sposób obrony własnych wartości lub jako objaw pychy" - w czasie trwania prezentacji masz udowodnić postawioną przez siebię tezę). Na tym powinieneś więc oprzeć swoją wypowiedź - skonfrontować dwa rozumienia pojedynku.
Proponuję: zacznij od dobrych stron pojedynku (walka Dawida z Goliatem - Dawid jest dobry, broni innych, pokonuje złego), potem Iliada (Hektor jest dobry, broni swojego miasta, z drugiej strony Achilles, choć potężny, jest pyszny i zadufany w sobie) [i tutaj Achillesem zaczynasz wymieniać złe strony pojedynku]. Ferdydurke i filmu nie pamiętam, więc sam musisz je gdzieś wpleść (zachowując kontrast pozytywne strony na początku / negatywne strony pojedynku na końcu).
W zakończeniu dajesz zdanie "Podsumowując, udało mi się potwierdzić postawioną we wstępie tezę, że pojedynek w literaturze i filmie może być sposobem obrony wartości lub przejawem pychy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować