Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2012 o 16:01, zyje_z_zasilku napisał:

Nie no nie wiem co napisać, jesteś wielki, na prawdę wielkie dzięki!


Napisz jutro jak Ci poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 14:53, zyje_z_zasilku napisał:

Nie proszę o napisanie za mnie prezentacji, tylko o kilka wskazówek na czym
powinenem się skupić i jak powinno to mniej więcej wyglądać, bo egzaminy pisemne poszły
mi b. dobrze i głupio byłoby oblać takie coś.


Nie będę powtarzał tego co Ci napisał Daelor, aczkolwiek jeżeli chodzi o Ferdydurke, to tam praktycznie cała relacja Józia z pensjonarką (+ ewentualnie jej rodzicami), która de facto jest jednym wielkim pojedynkiem, polega na tym, że obie strony starają się bronić swoich przekonań. Józio się broni przed nowoczesnością, a pozostali nie chcą pozwolić mu na zaburzenie ich nowoczesnej postawy. A co do pychy...może i faktycznie wszyscy wykazują się pewną pychą, agresją w narzucaniu innym swoich poglądów (profesor, który chce "upupić" Józia), aczkolwiek to trzeba by się dokładnie wczytać, żeby znaleźć jakieś konkretne argumenty.
Filmu nie pamiętam, sorasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 14:53, zyje_z_zasilku napisał:

Mam taką prośbę...


Od siebie dodam tylko, bo koledzy pominęli ten wątek, że w "Ferdydurkę" najbardziej widocznym przejawem pojedynku, w którym rysuje się pycha, jest starcie Miętusa z Syfonem na miny.
Obaj chcą się popisać przed swoim przeciwnikiem (i przed resztą uczniów) tym, jak bardzo są dumni i jak górują jeden nad drugim. Ich pojedynek nie miał w zasadzie żadnego nadrzędneg celu niż to ''popisanie się'' przed innymi,
Stanowił tylko narzędzie do tego, który "kształt" życia (czy sztuki) jest lepszy - ten szpetny, prezentowany przez Miętusa, czy ten doniosły, który prezentował Syfon. Mimo że w książce ma to głębsze znaczenie, to tak na prawdę dla samych bohaterów ten pojedynek był aktem egoistycznym, mającym pokazać ich wyżość nad ogółem.
Czyli, pojedynkując się, tak na prawdę się pysznili :)

"True Grid" niestety, ale nie oglądałem, więc w tym aspekcie Ci nie pomogę. Szkoda, że zamiast tego nie masz np. "Nie-boskiej komedii", byłoby prościej wtedy Ci pomóc :)

Pozdrowienia i powodzenia jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:30, Mohair napisał:

Ktoś z forum pisał dziś (poza mną) biologię na maturze? ;)


ja, rozszrz. wspaniała, piekna matura. nie sądze ze bedzie ponizej 92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2012 o 14:19, MrGregorA napisał:

ja, rozszrz. wspaniała, piekna matura. nie sądze ze bedzie ponizej 92


No, pisało się całkiem przyjemnie :) Nie chcę zapeszać, ale również mam nadzieję na wysoki wynik, chociaż pewnie punktów na różnych rzeczach mi odleci, znając życie ;)
Co prawda, miałem nadzieję (ochotę) na coś bardziej zaawansowanego, w stylu większej ilości hormonów, oddychania komórkowego, fotosyntezy itp... No, ale to co dostaliśmy nie było złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 14:27, Mohair napisał:


> ja, rozszrz. wspaniała, piekna matura. nie sądze ze bedzie ponizej 92

No, pisało się całkiem przyjemnie :) Nie chcę zapeszać, ale również mam nadzieję na wysoki
wynik, chociaż pewnie punktów na różnych rzeczach mi odleci, znając życie ;)
Co prawda, miałem nadzieję (ochotę) na coś bardziej zaawansowanego, w stylu większej
ilości hormonów, oddychania komórkowego, fotosyntezy itp... No, ale to co dostaliśmy
nie było złe.


Będziesz miał 45% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2012 o 14:40, kulfonito napisał:

Będziesz miał 45% :D


To i tak była by wielokrotność tego, jaki wynik uzyskasz z angielskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 14:27, Mohair napisał:


> ja, rozszrz. wspaniała, piekna matura. nie sądze ze bedzie ponizej 92

No, pisało się całkiem przyjemnie :) Nie chcę zapeszać, ale również mam nadzieję na wysoki
wynik, chociaż pewnie punktów na różnych rzeczach mi odleci, znając życie ;)
Co prawda, miałem nadzieję (ochotę) na coś bardziej zaawansowanego, w stylu większej
ilości hormonów, oddychania komórkowego, fotosyntezy itp... No, ale to co dostaliśmy
nie było złe.


ta... ja jestem w biochemach, bralem udzial w olimpiadzie itp itd. a modliliem sie o taka mature. daliby cos trudniejszego to bys zobaczyl. czasami jest tak powalony klucz odpowiedzi ze za glowe sie łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 15:00, Mohair napisał:


> Będziesz miał 45% :D

To i tak była by wielokrotność tego, jaki wynik uzyskasz z angielskiego ;)


Zebyś sie nie zdziwił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 15:00, Mohair napisał:


> Będziesz miał 45% :D

To i tak była by wielokrotność tego, jaki wynik uzyskasz z angielskiego ;)


a tak swoja drogą.... piszesz rozsz polski i piszesz byłaby osobno? : D oj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 17:39, zyje_z_zasilku napisał:

13/20, czyli więcej niż się spodziewałem. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzili na
mojego posta, na prawdę pomogliście :)


Jak było, jakie pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 17:39, zyje_z_zasilku napisał:

13/20, czyli więcej niż się spodziewałem. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzili na
mojego posta, na prawdę pomogliście :)


Jak na parę godzin przygotowań to dobrze poszło, gratuluję i powodzenia w rekrutacji na studia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już zacząłem mówić to cały stres odszedł, powiedziałem swoje i usiadłem żeby zadali mi kilka na prawdę łatwych, nawet jak dla mnie, pytań. Pytali m. in dlaczego Gombrowicz napisał Ferdydurke, o motywacje do walki Achillesa, o to dlaczego Prawdziwe Męstwo wyłamuje sie z konwecnji westernu i dlaczego współcześni pisarze, przy kreowaniu bohaterów swoich powieści, tak chętnie sięgają po wzorce ze starszych epok, takie jak Achilles, Hektor itp. Ogólnie jestem bardzo zadowolony :)

Daelor, Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 18:28, zyje_z_zasilku napisał:

Jak już zacząłem mówić to cały stres odszedł, powiedziałem swoje i usiadłem żeby zadali
mi kilka na prawdę łatwych, nawet jak dla mnie, pytań. Pytali m. in dlaczego Gombrowicz
napisał Ferdydurke, o motywacje do walki Achillesa, o to dlaczego Prawdziwe Męstwo wyłamuje
sie z konwecnji westernu i dlaczego współcześni pisarze, przy kreowaniu bohaterów swoich
powieści, tak chętnie sięgają po wzorce ze starszych epok, takie jak Achilles, Hektor
itp. Ogólnie jestem bardzo zadowolony :)

Daelor, Dziękuję :)


I dlaczego sięgają po wzorce? :D To mi powiedz, bo nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 18:51, kulfonito napisał:

> Jak już zacząłem mówić to cały stres odszedł, powiedziałem swoje i usiadłem żeby
zadali
> mi kilka na prawdę łatwych, nawet jak dla mnie, pytań. Pytali m. in dlaczego Gombrowicz

> napisał Ferdydurke, o motywacje do walki Achillesa, o to dlaczego Prawdziwe Męstwo
wyłamuje
> sie z konwecnji westernu i dlaczego współcześni pisarze, przy kreowaniu bohaterów
swoich
> powieści, tak chętnie sięgają po wzorce ze starszych epok, takie jak Achilles, Hektor

> itp. Ogólnie jestem bardzo zadowolony :)
>
> Daelor, Dziękuję :)

I dlaczego sięgają po wzorce? :D To mi powiedz, bo nie wiem ;)


Jak to dlaczego? Bo brakuje im pomysłów a termin goni, więc co "boroczki" mają robić? Otwiera taki mitologię i przerabia co popadnie do dzisiejszych realiów. I potem mamy potworki w stytu : martyrologia Hanki Mostowiak w jej walce z pudełkami ala. upadek Ikara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 19:02, KrzysztofT napisał:

> > Jak już zacząłem mówić to cały stres odszedł, powiedziałem swoje i usiadłem
żeby
> zadali
> > mi kilka na prawdę łatwych, nawet jak dla mnie, pytań. Pytali m. in dlaczego
Gombrowicz
>
> > napisał Ferdydurke, o motywacje do walki Achillesa, o to dlaczego Prawdziwe
Męstwo
> wyłamuje
> > sie z konwecnji westernu i dlaczego współcześni pisarze, przy kreowaniu bohaterów

> swoich
> > powieści, tak chętnie sięgają po wzorce ze starszych epok, takie jak Achilles,
Hektor
>
> > itp. Ogólnie jestem bardzo zadowolony :)
> >
> > Daelor, Dziękuję :)
>
> I dlaczego sięgają po wzorce? :D To mi powiedz, bo nie wiem ;)
>

Jak to dlaczego? Bo brakuje im pomysłów a termin goni, więc co "boroczki" mają robić?
Otwiera taki mitologię i przerabia co popadnie do dzisiejszych realiów. I potem mamy
potworki w stytu : martyrologia Hanki Mostowiak w jej walce z pudełkami ala. upadek Ikara.


Dowaliles z Hanką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie przy tym pytaniu troche mnie przytkało, ale trzymałem się myśli, że w tych starszych powieśiach bohaterowie służyli za idealny wzorzec męża, ojca wojownika itp. i jakoś to rozwinąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować