Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dobra, jeszcze kilka pytań. Jak sobie rozplanowujecie naukę pomiędzy kilka przedmiotów i zmuszacie do nauki? Też macie tak, że jak nie możecie czegoś zrozumieć/nie potraficie rozwiązać zadania to się denerwujecie i nie macie ochoty na więcej nauki(chyba mój największy problem). No i ostatnie, co polecacie do nauki teorii z fizyki na maturę rozszerzoną? Podjąłem decyzję, że jednak wybieram fizykę i muszę się uczyć od 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 12:36, Zb4wiciel napisał:

W skali Polski może tak, ale w Warszawie nie bez powodu UKSW rozwija się jako "Uniwersytet
Którego Się Wstydzę" :)


Lol, skąd to określenie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) Postaraj się tylko dobrać takie książki żeby babki nie mogły Ci za wiele pytań zadać, bo te to Polonistki powinny znać.
No i btw bez spiny - ja nauczyłem się pracy dzień przed maturą ustną, troszkę poczytałem opracowań lektur które wybrałem i miałem spokojnie 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 22:10, zerohunter napisał:

Jak myślicie, Kordian, Drużyna Pierścienia, i Forrest Gump nadadzą się do prezentacji
"Rola motywu wędrówki w sztuce itd..." ?

Miałem podobny temat. "Literackie ujęcie motywy wędrówki".
Moja bibliografia zawierała: Kordiana, Boską komedię, Odyseję, Jądro Ciemności, Księgę Wyjścia, Sonety Krymskie i wiersz Wędrówką życie jest człowieka E.Stachury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woow, na co tyle tego:D

Kirabaxior, właśnie biorę to co wymieniłem, bo mnie pomęczą Kordianem i tyle, wiem że mam mówić z 12 minut, tylko jak to przełożyć na ilość slajdów, problem w tym że nie umiem lać wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 17:29, Kirabaxior napisał:

Aż nie możliwe... serio? Jak widziałem statystyki to ustną maturę mało kto nie zdaje.

No akurat były dwie klasy matematyczne u nas. My trafiliśmy na tą kose, ale nie mogła być chociaż na naszej maturze, ta druga klasa miała pecha. I tak jak napisałem z +-80% ulała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zdawałem to też "jeden rzut" mówił, że strasznie ciśną z pytaniami i chyba z 8 osób nie zaliczyło. Jednak jakoś innych grup nie cisnęli i prawie wszyscy zdali. Toteż wybacz ale nie wierzę :D Po prostu te 80 pct musiało olać ustny, bo jak się chce to nie ma opcji żeby nie zaliczyć. Nauczycielka sama z siebie też by nie obniżała średniej zdawalności dla danej szkoły.
No, ale zresztą... nie było mnie tam, może i to prawda, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu taka cisza w tym roku, czyżby na gramie nie było tegorocznych maturzystów? Jestem ciekaw opinii z matematyki, bo z tego co słyszałem są skrajnie podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matma mnie zniszczyła, kolega zamiast turysty narysował zamek, a ja jedyne zadanie które mógłbym mieć dobrze, zepsułem bo zapomniałem kwadratu, i ogólnie jeszcze trójkąt 30 60 90 pomyliłem.

A tak ogólnie, treść że tak powiem fabularna, listu z angielskiego jest brana pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2014 o 20:27, zerohunter napisał:

A tak ogólnie, treść że tak powiem fabularna, listu z angielskiego jest brana pod uwagę?


Nie jest. Na angielskim w ogóle nie zwracają uwagi na treść wypowiedzi, możesz pisać totalnie abstrakcyjne przykłady lub argumenty, ale dopóki są na temat masz szansę na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 15:26, ArkStorm napisał:

A co tu taka cisza w tym roku, czyżby na gramie nie było tegorocznych maturzystów? Jestem
ciekaw opinii z matematyki, bo z tego co słyszałem są skrajnie podzielone.


Co prawda maturę pisałem rok temu jednak muszę przyznać ze w tym była trochę trudniejsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matura z matematyki w tym roku? Ciężkawa w porównaniu do poprzedniego roku ( wiem, każdy tak mówi ;). Wszystkie otwarte za dwa punkty dobrze, prócz tego z 3k^2. To z zamkiem, to dobry wzór, ale powaliłem się w delcie przez tę godzinę i CZTERY minuty. Minuty, które nie pozwoliły mi stworzyć fajnego ułamka dziesiętnego ;)
Ostatniego nie zrobiłem, czasu mi zabrakło : O
Z zamkniętych jeśli dobrze przepisałem na kartę odpowiedzi, to 23,24/25 powinno być dobrze.
Prócz tego z polskiego niby sprawdzałem odpowiedzi, to powininem spokojnie zdać.
Angielski to dzisiaj, więc nie jestem pewien. Jako, że nie jestem fanem języków, to dla mnie rozszerzenie, które pisałem dla siebie było bardzo ciężkie i potwierdzili to ludzie, którzy ogarniają angielski ( uważali, że dosyć trudne ).
Jednak nie chcę udawać kogoś pewnego siebie i dopóki nie dostanę wyników, to zawsze boję się o zdanie/ niezdanie.
Jutro fizyka rozszerzona, przyznam, że odpuściłem troszkę uczenie się jej samodzielnie, więc pewnie przerobię mocno. Pojutrze matematyka rozszerzona. I w następnym tygodniu geografia rozszerzona, która jest dla mnie równie ważna co matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 22:59, SurgeonOfDeath napisał:

Oglądałem maturę i była banalna. Zwłaszcza tak darmowe zadania jak 21.
100% do zrobienia wszystko w karcie wzorów i schematyczne zadania na zero myślenia.

Zgodzę się, że oczywiście zadania proste, ale jednak gdy jest stres, bo przynajmniej w moim wypadku jest stres zawsze, bo nie jestem zbyt pewny siebie, to różne rzeczy się zdarzają :)

Chociaż do tej pory powiem wam szczerze, że taki egazmin teoretyczny na prawo jazdy wzbudził we mnie o wiele więcej stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 23:03, Nikodem95 napisał:

Chociaż do tej pory powiem wam szczerze, że taki egazmin teoretyczny na prawo jazdy wzbudził
we mnie o wiele więcej stresu.

To prawda. Do dziś pamiętam ten stresujący dzień. Szedłem na ten pierwszy termin w przeświadczeniu, że i tak nie zdam, bo nigdy nie czułem się jako kierowca. Egzamin teoretyczny, to tam łatwizna, ale jazda.
Źle wspominam mimo, że zdałem za pierwszym razem. Miałem jeden błąd w czasie jazdy na jednokierunkowej ulicy kobieta otworzyła drzwi od samochodu 20-40m przede mną i zahamowałem gwałtownie.
Mogłem, to zrobić ciut łagodniej pewnie, ale gdybym skasował drzwi, to bym oblał.

Próbował oblać mnie w kilku miejscach, ale je znałem. I moja ostatnia sytuacja kazał mi zawrócić na drodze rondzie dodam, że droga jednokierunkowa. Pojechałem kawałek za daleko i to, zauważyłem, ale jako iż nigdy się nie poddaje, to okrążyłem drugi raz rondo i wyjechałem dobrze. Rondo było na tyle małe, że nawet tego nie zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować