Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2008 o 23:22, 88Bonzo napisał:

ehh chciałoby się powiedzieć "powodzenia" ale tak na prawdę to nie ma już do czego. Teraz
tylko opatrzność Boska i jakiś cud (w moim przypadku) mogą pomóc. Nie wiem jak Wy ale
ja się strasznie stresuje :( chyba nawet bardziej niż przed egzaminami, bo wtedy miałem
nadzieję na to, że być może trafię w temat bądź cokolwiek będę wiedział. Teraz jestem
bezradny :( i czuje jakbym miał ręce związane.


Ja też już dostałem mocnego stresu , ale akurat w moim przypadku to przed egzaminami to chyba był jednak większy i też mam to uczucie związanych rąk... Jak sobie tak myślę że za jakieś 1,5 do dwóch godzin będę już znał wyniki to aż mnie ponosi , najchętniej to bym coś rozwalił np. krzesło , albo najlepiej kilka i od razu jeszcze stół do tego... Życzę Tobie i sobie powodzenia , niebawem wszystko będzie jasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 12:11, Sebat1 napisał:

>ciach


Ja już mogę śmiało obwieścić wszystkim, że matura to BZDURA!! Sprawdzając odpowiedzi po egzaminach oscylowałem:

polski - jedna wielka niewiadoma
gegra - poszła mi najsłabiej - 30% to byłoby zbawienie dla duszy.
angielski - max 45%

Po odebraniu świstka:

polski - 66%
angielski - 72%
geografia - 50%

dalszy komentarz jest już raczej zbędny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello maturzyści :). Jak tam wasze wyniki ? Widzę że coś na razie pusto ale mam nadzieję że wszyscy zdacie ;). To może i ja się podzielę z wami moimi wynikami maturalnymi z zeszłego roku ( wszystko na poziomie podstawowym ):

polski ustny 65 %

angielski ustny 95 %

polski pisemny 56 %

angielski pisemny 73 %

WOS pisemny 68 %

Nienajgorzej ale mogło być lepiej ;).

PS. 88Bonzo => gratuluję ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie rewelacyjne, ale i tak podam:

Polski pisemny podst - 61%
polski ustny - 100%
angielski pisemny podst - 64%
angielski ustny podst 60%

historia roz 58%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki oczywiście bardzo słabe , ale i tak nie miałem co liczyć na jakiś pozytywny wynik... :/ Najważniejsze że wszystko zdane.

Pisemny Angielski 40 % - O to bałem się najbardziej , poszło mi strasznie beznadziejnie...

Pisemny Polski 51 % - O to też się odrobinę bałem , ale liczyłem na jakieś 30 % , więc w sumie jestem zadowolony.

Pisemny Wos ros 51 % - Jak zobaczyłem że dokładnie tyle samo procent co w polskim to się trochę zdziwiłem. Jestem wku... yyy... znaczy się zdenerwowany że próbne matury były gów... yyy... to znaczy guzik warte bo były zdecydowanie zbyt łatwe w porównaniu z prawdziwą maturą i odpowiednio mnie nie przygotowały...

Pisemna Geografia roz 58% - Tutaj chyba największe zaskoczenie , ostatni raz normalną lekcję geografii miałem w kwietniu zaszłego roku i od tamtej pory nie zaglądałem do książek żeby się czegoś pouczyć , więc byłem przygotowany nawet na niezdanie , a tutaj okazało się że zdobyłem najwyższy wynik w całej szkole. Szkoda że nie zdawałem podstawy może było by z 90 % .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2008 o 17:22, Sebat1 napisał:

Pisemna Geografia roz 58% - Tutaj chyba największe zaskoczenie , ostatni raz normalną
lekcję geografii miałem w kwietniu zaszłego roku i od tamtej pory nie zaglądałem do książek
żeby się czegoś pouczyć , więc byłem przygotowany nawet na niezdanie , a tutaj okazało
się że zdobyłem najwyższy wynik w całej szkole. Szkoda że nie zdawałem podstawy może
było by z 90 % .

I co ci po tych 90 % z podstawy ? Roz. liczy się wyżej. Przykładowo, na wielu uczelniach dwa razy lepiej. Jeśli więc masz te 58 %, to na punkty liczy ci się jako 116, podczas gdy z podstawy miałbyś właśnie tylko te 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyniki mocno takie sobie, ale mnie interesują tylko cztery literki układające się w Z-D-A-Ł. :) Mimo to wyniki są następujące:

Polak ustny - 90%
Niemiec ustny 95%

Polak pisemny - 49%
niemiecki pisemny - 84%
Geografia - 54%

Wszystko podstawy. Widać, że nie jest to szczyt, ale i tak wybierałem się na studia zaoczne. Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza z niemieckiego. Teraz trochę żal tego, że nie zdawałem angielskiego dodatkowo. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 17:38, Konował napisał:

Ekhem, te wyniki są gdzieś na necie? Where? Na CKE nic nie znalazłem... ;|


Na CKE masz ogólne sprawozdanie z tegorocznych matur... Ale chyba nie spodziewasz się, że będzie tam lista wszystkich maturzystów i ich wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2008 o 18:17, Homo sum napisał:

Na CKE masz ogólne sprawozdanie z tegorocznych matur... Ale chyba nie spodziewasz się,
że będzie tam lista wszystkich maturzystów i ich wyniki?

Spodziewałem się właśnie ;P...
Myślałem ,że są trochę bardziej zinformatyzowani. W każdym razie to byłby niezły pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2008 o 17:39, Darkstar181 napisał:

I co ci po tych 90 % z podstawy ? Roz. liczy się wyżej. Przykładowo, na wielu uczelniach
dwa razy lepiej. Jeśli więc masz te 58 %, to na punkty liczy ci się jako 116, podczas
gdy z podstawy miałbyś właśnie tylko te 90.


No tak , rzeczywiście ten wynik w wielu przypadkach może okazać się zdecydowanie lepszy niż te 90 % z podstawy , być może będę się starał aby iść na ochronę środowiska i kto wie może dzięki temu będę miał większe szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 19:02, Sebat1 napisał:

No tak , rzeczywiście ten wynik w wielu przypadkach może okazać się zdecydowanie lepszy
niż te 90 % z podstawy , być może będę się starał aby iść na ochronę środowiska i kto
wie może dzięki temu będę miał większe szanse.


Ja chodziłem do Technikum Ochrony Środowiska i powiem Ci tak: chemia, chemia, chemia... + laboratorium ;)
Więc nie licz ze tam na geografii będziesz żył, chyba że wybierzesz jakąś specjalizacje, gdzie nie będzie dużo chemii ale ciężko z tym będzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jestem zadowolony z tegorocznej poprawki matury mimo iż Francuskiego nie zdałem( chcialem więcej niż mogę) to przecież był dodatkowo wybrany przedmiot i nic mi nie mogą zrobić:P to z rozszerzonego wosu 74% to myślę naprawdę dobry wynik patrząc na to,że ta matura wcale nie była łatwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2008 o 19:09, Mixon1988 napisał:

Ja chodziłem do Technikum Ochrony Środowiska i powiem Ci tak: chemia, chemia, chemia...
+ laboratorium ;)


Chemia !? NIE , tylko nie to... :( nie nawadze tego przedmiotu , w drugiej klasie o mało nie zdałem przez ten przedmiot...

Dnia 30.06.2008 o 19:09, Mixon1988 napisał:

Więc nie licz ze tam na geografii będziesz żył, chyba że wybierzesz jakąś specjalizacje,
gdzie nie będzie dużo chemii ale ciężko z tym będzie ;P


Jednak mimo wszystko mam nadzieję że jednak znajdzie się jakaś specjalizacja z mniejszą ilością chemii.

PS. Oż Ty skubany , Przewodniczący jeden ;) , graty :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 18:58, Konował napisał:


> Na CKE masz ogólne sprawozdanie z tegorocznych matur... Ale chyba nie spodziewasz
się,
> że będzie tam lista wszystkich maturzystów i ich wyniki?
Spodziewałem się właśnie ;P...
Myślałem ,że są trochę bardziej zinformatyzowani. W każdym razie to byłby niezły pomysł.


Taka publikacja byłaby niezgodna z pewnością z ustawą o ochronie danych osobowych i czymś jeszcze na pewno... nawet jakby chcieli to by musieli dodatkowo od wszystkich maturzystów zebrać stosowną zgodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 19:41, Mroczny Elf99 napisał:

mam pytanie czy można gdzieś sprawdzić swój wynik matury np po peselu na stronie OKE?
Bo kolega nie zdążył dzisiaj do szkoły bo trochę zabalował wczoraj:P


Wynik wyłącznie do odebrania w ukończonej szkole średniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chemia !? NIE , tylko nie to... :( nie nawadze tego przedmiotu , w drugiej klasie o
mało nie zdałem przez ten przedmiot...
Ja studiuje ochronę środowiska skończyłem właśnie II rok i jeśli masz problemy z chemią to sobie daruj, przez pierwszy semestr masz Chemię nieorganiczną przez drugi Chemię organiczną na trzecim semestrze Biochemię. No i jeszcze parę ciekawych przedmiotów z I roku : Matematyka i statystyka, Fizyka to te ciekawsze. Ogólnie jest to dość trudny kierunek u mnie na roku po pierwszym semestrze odpadło 70% osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować