Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Ang podst ustny- 90%
Ang podst pisemny - 83%

Polak podst ustny - 75%
Polak podst pisemny - 69 %

Gegra roz - 55%

ciekawe czy mam szanse dostac sie na AGH w Krakowie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 20:10, Darkstar181 napisał:

Cholera, gdzie jest ten numer świadectwa ? W lewym dolnym rogu są jakieś dwa podane.
Który z nich to ten do wpisania przy rekrutacji ?

podczas wpisywania do internetowych rekrutacji potrzebny jest ten, który kończy się ...../08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 20:10, Darkstar181 napisał:

Cholera, gdzie jest ten numer świadectwa ? W lewym dolnym rogu są jakieś dwa podane.
Który z nich to ten do wpisania przy rekrutacji ?


Przed tym numerem jest "nr" a pierwszym znakiem numeru jest M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2008 o 19:51, Michapod napisał:

Ja studiuje ochronę środowiska skończyłem właśnie II rok i jeśli masz problemy z chemią
to sobie daruj, przez pierwszy semestr masz Chemię nieorganiczną przez drugi Chemię
organiczną
na trzecim semestrze Biochemię. No i jeszcze parę ciekawych przedmiotów
z I roku : Matematyka i statystyka, Fizyka to te ciekawsze. Ogólnie jest
to dość trudny kierunek u mnie na roku po pierwszym semestrze odpadło 70% osób.


Chemie to jeszcze mogę zrozumieć , ale po jakiego grzyba matematyka i fizyka na ochronie środowiska O_o Trzy przedmioty które najbardziej nienawidzę... dziękuje bardzo postoje... Ten kierunek to zdecydowanie nie dla mnie.

Tylko ja mogłem mieć takiego pecha , dzisiaj przez pomyłkę kolego zabrał ze sobą do domu ten świstek z moimi wynikami , więc w domu nie mogłem się pochwalić moimi procentami , dopiero jutro odbiorę od niego ten papier i dopiero wtedy będę mógł nacieszyć oczy... ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2008 o 23:07, Sebat1 napisał:

Chemie to jeszcze mogę zrozumieć , ale po jakiego grzyba matematyka i fizyka na ochronie
środowiska O_o Trzy przedmioty które najbardziej nienawidzę... dziękuje bardzo postoje...
Ten kierunek to zdecydowanie nie dla mnie.

Te przedmioty są dla tego że są to studia inżynierskie z nachyleniem na nauki biologiczne ale są także przedmioty techniczne jak infrastruktura techniczna , ekonomika
Tu masz plan I semestru
http://msos.sggw.pl/pliki/01_zimowy.doc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 09:31, hunter22 napisał:

Z tego co słyszałem to tylko 79% maturzystów zaliczyło... tragicznie to wypadło :(


Nie, to dobry wynik... W zeszłym roku było więcej bo wspaniały Roman I zarządził amnestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Well... wyniki, które mnie nie podobają mi się zbytnio... szczególnie angielski :/

polski roz - 44% ( przez 2,5 lata bylem pewien, ze będzie podstawa, w lutym zmieniłem na roz i nie dotykakalem książek)
angielski roz - 64% ( tragedia , coś skopałem kompletnie. Próbne wszystkie pisałem na 75+ % )
hisotira roz - 68% ( z tego jestem zadowolony, ponieważ na historie roz jest to przyzwoity wynik, średnia krajowa to 48%, czyli jestem wysoko ponad normę )

Zobaczymy czy z takimi wynikami uda mi się dostać na prawo na UŁ. Punktowo z tego co liczyłem mam więcej niż ostatni przyjęty w zeszłym roku. We will see :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 10:14, Homo sum napisał:

Nie, to dobry wynik... W zeszłym roku było więcej bo wspaniały Roman I zarządził amnestie


Gdyby nie amnestia to w zeszłym roku byłoby podobnie... jak dla mnie to słabiutki wynik... co piąty maturzysta nie zdał... to co taka osoba przez te trzy lata w liceum robiła? Ja tam sobie odpoczywałem, ale zdałem maturke bez problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 10:43, zpawelz napisał:

Patrząc po postach to wszyscy zdawali matematykę albo fizykę ;)


Gdzie to widzisz?... pseudonimy proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór przedmiotów przez maturzystów: matematyka 18%, fizyka 6% . Ja tam bym wprowadził obowiązkową matmę. Co jak co ale liczyć trzeba umieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 10:59, zpawelz napisał:

Wybór przedmiotów przez maturzystów: matematyka 18%, fizyka 6% . Ja tam bym wprowadził
obowiązkową matmę. Co jak co ale liczyć trzeba umieć...


Na takiej zasadzie można też i historie wprowadzić obowiązkową. Co jak co ale historie własnego kraju znać się powinno :)


I tak można gadać i gadać :) Nikomu nie jest potrzebne to co jest teraz na matematyce :) Funkcje liniowe, wielomiany, rachunek prawdopodobieństwa ( akurat to było śmieszne , fajna ciekawostka ;p ), etc. To co tak naprawdę jest potrzebne człowiekowi z matematyki do życia to zakres gimnazjum. Liczenie najprostszych rzeczy, jakieś proste równania i nierówności, jakieś proste bryły i tyle. Nie widzę po prostu sensu nauki się dalej, bo tego nie wykorzystamy w życiu codziennym.

Zresztą, matura nie jest obowiązkowa, więc dlaczego trzeba matmę zdawać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 11:25, -Elk- napisał:

Zresztą, matura nie jest obowiązkowa, więc dlaczego trzeba matmę zdawać? :)


Ano właśnie, matura nie jest obowiązkowa a więc podchodzą do niej ludzie, którzy chcą. Ma ona obrazować wykształcenie ogólne ucznia a nie humanistyczne. A co powszechnie widać matura to taki duży test "nauk" humanistycznych. Bo na pewno nie zaliczę geografii do nauk ścisłych... Przynajmniej tej szkolnej geografii.
Także skoro ktoś się decyduje zdawać maturę to znaczy, że posiada wiedzę ogólną na danym (i tak już zaniżonym) poziomie. Jasne, że jest coś takiego jak profil matematyczny, profil humanistyczny- ale taki profil nie oznacza przecież, że dany uczeń może nie posiadać wiedzy z zakresu nauk "przeciwnych" do wybranego profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:08, zpawelz napisał:

> Zresztą, matura nie jest obowiązkowa, więc dlaczego trzeba matmę zdawać? :)

Ano właśnie, matura nie jest obowiązkowa a więc podchodzą do niej ludzie, którzy chcą.
Ma ona obrazować wykształcenie ogólne ucznia a nie humanistyczne. A co
powszechnie widać matura to taki duży test "nauk" humanistycznych. Bo na pewno nie zaliczę
geografii do nauk ścisłych... Przynajmniej tej szkolnej geografii.
Także skoro ktoś się decyduje zdawać maturę to znaczy, że posiada wiedzę ogólną
na danym (i tak już zaniżonym) poziomie. Jasne, że jest coś takiego jak profil matematyczny,
profil humanistyczny- ale taki profil nie oznacza przecież, że dany uczeń może nie posiadać
wiedzy z zakresu nauk "przeciwnych" do wybranego profilu.



Kolejny sfrustrowany matematyk :) Język polski zdajesz to jest to Twój język ojczysty, którym posługujesz się na co dzień. Nie oznacza to wcale, że matura jest dla "humanistów". Jest to coś co potrzebujesz by funkcjonować w społeczeństwie polskim. A języka obcego raczej nikt nie zaliczy do "humanistycznego" :)

Oczywiście nie oznacza to, że nie zgadzam się z tym co napisałeś. Bo masz racje z jednym "ale". Wykształcenie ogólne masz po ukończeniu liceum. Matura jakby nie jest częścią liceum. To taki egzamin, do którego możesz podejść po ukończeniu kursu. Został on tak skonstruowany w taki sposób, że sprawdza umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz znajomość języka obcego. Tak naprawdę dopiero 3 przedmiot, który sam wybierasz decyduje o tym, jaki kierunek wybierasz dalej na uczelni wyższej, czy ścisły czy humanistyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, zaś interpretacja wierszy (a to się głównie robi na j. polskim w liceach) jest bardzo przydatna w życiu jak doskonale wiemy. A już na poważnie - ja jestem zdania, że na polskim winno się uczyć wyłącznie ortografii i gramatyki. Jedyne co się w życiu faktycznie z tego przedmiotu się przydaje to właśnie to. Na tej samej zasadzie zdaje się na matmie "zupełnie niepotrzebne" wielomiany, funkcje kwadratowe itp. Tylko dlaczego matma jest nieobowiązkowa, a polski jest? Co by nie mówić, oba powinny być obowiązkowo zdawane. Zaś historia... mhm niby wypada znać fakty z przeszłości, zwłaszcza własnego kraju, ale petycji do obowiązkowej historii na maturze bym się nie podpisał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:31, szerszeń45 napisał:

Tylko dlaczego matma jest nieobowiązkowa, a polski jest? Co by nie mówić, oba powinny być obowiązkowo
zdawane.

Tia, i tak wlasnie bedzie. Poczatek tego "procederu" wypadnie akurat na moj rocznik. ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak miało być. Ale nie będzie. Tylko wasz rocznik pisze matmę obowiązkowo, kolejny znowu ma wolne od tego. No chyba, że coś się zmieniło? Jednak z tego co wiem ta obowiązkowa matma jest tylko na ten rok kiedy Offca zdaje maturę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:44, szerszeń45 napisał:

Tak miało być. Ale nie będzie. Tylko wasz rocznik pisze matmę obowiązkowo, kolejny znowu
ma wolne od tego. No chyba, że coś się zmieniło? Jednak z tego co wiem ta obowiązkowa
matma jest tylko na ten rok kiedy Offca zdaje maturę. :)

Co?! :O Mam byc krolikiem doswiadczalnym...? :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować