Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Wczoraj rozmawiałem z sąsiadką, zapytałem się jak poszła matura - ona z radością odpowiedziała, że bardzo dobrze. Jednakże w jej klasie, która liczyła 24 osoby połowa (12 osób) nie zdała! Jak dla mnie to jest masakra. Z całego serca współczuje tym, którzy mają sierpień i muszą się nadal stresować :( ja to nie wiem czy dałbym radę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:17, Konował napisał:

Wynik uzyskałem całkiem niezły....chyba? Jak sądzicie?
Polski pods. 69%
Ang pods. 100%
hist post. 73%
Wos roz. 60%

Hmm...dostane się z tym gdzieś na prawo?

W Poznaniu na prawo liczą 3 podstawy( polak, język obcy, historia) ale to trzeba mieć naprawdę wybitne wyniki, myślę że mogłoby Ci trochę zabraknąć jednak ja bym spróbował na Twoim miejscu zresztą sam próbuję w tym roku drugi raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj obcziłem średnie wyniki na gazeta.pl z tegorocznej matury....

Na AGH w przeliczeniu mam 897/1000 z maty 82% rozszerz. i 69% z angla biligwalnego... no iteraz tak. jakby progi byly jak w zeszlym roku to sie dostane na informatyke. bo bylo 857, natomiast 2 lata temu bylo 908. wiec mi braknie. :)

Jak myslicie? wg tych srednich wynikow. mata to 54%... wiec moje 82. to dość dużo.. hmmm

Pewnie wyladuje na infie stosowanej. troszke prostszym kierunku, natomiast wg mnie nie tak satysfakcjonujacym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 11:38, Wiecha14 napisał:

A ja wczoraj obcziłem średnie wyniki na gazeta.pl z tegorocznej matury....

Na AGH w przeliczeniu mam 897/1000 z maty 82% rozszerz. i 69% z angla biligwalnego...
no iteraz tak. jakby progi byly jak w zeszlym roku to sie dostane na informatyke. bo
bylo 857, natomiast 2 lata temu bylo 908. wiec mi braknie. :)

Jak myslicie? wg tych srednich wynikow. mata to 54%... wiec moje 82. to dość dużo.. hmmm

Pewnie wyladuje na infie stosowanej. troszke prostszym kierunku, natomiast wg mnie nie
tak satysfakcjonujacym. :)


Dostać się to nie problem gdyż teraz na studia wchodzi niż demograficzny i brakuje studentów, ale utrzymać się na studiach to już coś, po pierwszej sesji zawsze kupa osób odpada gdyż nie dają sobie rady nawet osoby które bardzo dobrze zdały maturę.
PS. Dzisiejsza "nowa matura" nie jest wskaźnikiem posiadanej wiedzy i umiejętność (możesz mieć zdane wszystko na 100% a na studiach będziesz 2 zbierać dla przykładu moja koleżanka z roku zdała na 87% biologię roz i na 92% chemię roz a na I roku lewo chemie zaliczyła ) jest kawałkiem papieru nie to co stara matura i egzaminy wstępne, dlatego po nowej maturze ponad 60% studentów pewnych kierunków odpada na pierwszej sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:38, Michapod napisał:

> A ja wczoraj obcziłem średnie wyniki na gazeta.pl z tegorocznej matury....
>
> Na AGH w przeliczeniu mam 897/1000 z maty 82% rozszerz. i 69% z angla biligwalnego...

> no iteraz tak. jakby progi byly jak w zeszlym roku to sie dostane na informatyke.
bo
> bylo 857, natomiast 2 lata temu bylo 908. wiec mi braknie. :)
>
> Jak myslicie? wg tych srednich wynikow. mata to 54%... wiec moje 82. to dość dużo..
hmmm
>
> Pewnie wyladuje na infie stosowanej. troszke prostszym kierunku, natomiast wg mnie
nie
> tak satysfakcjonujacym. :)

Dostać się to nie problem gdyż teraz na studia wchodzi niż demograficzny i brakuje studentów,
ale utrzymać się na studiach to już coś, po pierwszej sesji zawsze kupa osób odpada gdyż
nie dają sobie rady nawet osoby które bardzo dobrze zdały maturę.
PS. Dzisiejsza "nowa matura" nie jest wskaźnikiem posiadanej wiedzy i umiejętność
(możesz mieć zdane wszystko na 100% a na studiach będziesz 2 zbierać dla przykładu moja
koleżanka z roku zdała na 87% biologię roz i na 92% chemię roz a na I roku lewo chemie
zaliczyła ) jest kawałkiem papieru nie to co stara matura i egzaminy wstępne, dlatego
po nowej maturze ponad 60% studentów pewnych kierunków odpada na pierwszej sesji.


Ja wiem o co tu biega i oczywiście masz rację, natomiast swoją wiedze oceniam właśnie na takie 80%.. będę się bardzo starał, by na studiach pozostać.. Na szczeście nie mam we krwi omijania lekcji, czy zostawiania całości materiału na ostatnią chwilę.

Tam gdzie się wybieram wiem, że jest kosmicznie dużo maty i choć nie sprawia mi ona obecnie większego problemu, to wiem, że będzie cieżko, a jako, że matematykę bardzo lubię, to idę na korepetycje. :) Bo mieć lepszy start.. Wiem, że to w co teraz włoże mój wysiłek, kiedyś zaprocentuje. :) Za 12 miesiecy napisze, czy zdałem na 2rok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Za 12 miesiecy napisze, czy zdałem na 2rok. :)
Możesz napisać za sześć miesięcy jak zaliczysz pierwszy semestr ( to nie ogólniak pierwszy semestr i OUT) czy zostałeś czy odpadłeś, Ja życzę ci powodzenia i wytrwałości w twoim podejściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 22:26, Dark Templar napisał:

No i jak? Dowiemy się czy któryś z tegorocznych gram-maturzystów jest zainteresowany
ofertą tej "firmy"? :D
http://pl.youtube.com/watch?v=ooOybsmoodU

Sam mam kategorię D, więc trochę żal :/

Dark ,a właśnie jak poszła matura bo pamiętam, że między innymi franca zdawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna moja "koleżanka" uważała się zawsze za "inteligętnom"... najlepsza uczennica... z angola i biologii nie zdała, "heloł, heloł" - tak się z nią witamy... bubuhahaha xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jupikajej :D

"Z przyjemnością informujemy, że został Pan zakwalifikowany na listę rankingową na I rok studiów stacjonarnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! ;)

Nie wiesz ile bym dał żeby jutro móc się pochwalić takim samym rezultatem - w zasadzie dzisiaj miały być wyniki rekrutacji na Uniwersytecie Wrocławskim, jednak prawdopodobnie padły im serwery...

Cóż - jestem samobójcą - 2150 chętnych na 200 miejsc na Stosunkach Międzynarodowych. Otrzymać wiadomość, jaką Ty otrzymałeś - dla mnie ''bezcenne'' (nawiązując do pewnej kampanii reklamowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jako koleny na tym forum moge pochwalic sie tym, ze Krakow juz mnie wyczekuje. :*

Zakwalifikowany do przyjecia na Politechnike Krakowska na Informatyke...

Prawdopodobnie tej uczelnie i tak nie wybiore, gdyz zalezy mi na AGH, natomiast milo jest wiedziec, ze na 100%, gdyby czarny scenariusz sie spelnil, bede studiowal tam gdzie chce. :)

Zycze powodzenia innym i czekam dzis do 18 na wyniki AGH. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 19:06, Dark Templar napisał:

Poszła całkiem, a nawet bardzo dobrze ;]
Polski P - 80%
Angielski R - 97%
Matematyka R - 98%
WOS R - 72%
Historia R - 90%
Francuski P - 98%

hmmm...chyba najlepsze wyniki jakie kiedykolwiek widziałem. Matematyka, angielski i historia to w ogóle bez komentarza. W ogóle samo połączenie rozszerzonej matematyki i historii w dodatku osiągnięcie takich rezultatów no ręce same składają się do oklasków, jeszcze raz gratuluję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 20:30, Dark Templar napisał:

Wielkie dzięki. Ale i tak z tego co wyczytałem z WOSu muszę przed Tobą chylić czoła ;]

no fakt całe 2%:P szczerzę to WOS aż taki niezbędny mi nie jest bo potrzebuję go tylko na stosunki międzynarodowe na UAM a to drugi wybór. Przede wszystkim postawiłem na prawo a wyniki już w poniedziałek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 14:03, Dark Templar napisał:

Pytanko dość "prywatne": a co porabiałeś przez ostatni rok? Studia czy może "gap year"?

Nie no studiuję Administrację na UAM nawet zaliczyłem pierwszy rok, jednak prawo pozwala na lepszą pracę, nie jest to może coś co mnie jakoś nie wiadomo jak ciekawi ale myślę że sprawdziłbym się w tym zawodzie więc próbuję jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dnia dzisiejszego jestem oficjalnym studentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki :] Jeszcze tylko złożyć wszystkie wymagane dokumenty i można zacząć wakacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować