Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2008 o 11:21, THE WITCHER1990 napisał:

Właśnie napisałem próbną z polskiego no i jestem zaskoczony... pozytywnie:) Nie była
wcale taka trudna jak nam mówili i jak ja się spodziewałem. Na wypracowaniu wybrałem
drugi temat o charakterystyce dwóch władców- Ramzesa XIII i Scurviego z "Szewców". Pierwszy
temat odrzuciłem po przeczytaniu pierwszej strofy wiersza. Co do źródłowego- też nie
było źle, był to zrozumiały tekst, a nie jakiś naukowy bełkot, a same pytania też nie
były z kosmosu. Mam nadzieję, że udzieliłem dobrych odpowiedzi teraz nic tylko czekać
na wyniki, no a spodziewam się dobrych:p


Hehe też miałem dzisiaj próbną z polskiego ale chyba miałem inny arkusz. Tekst źródłowy o kłamstwie a wybór wypracowania to charakterystyka Izabeli Łęckiej z Lalki a drugi to coś tam z Makbeta. Wybrałem pierwszy bo wydawał mi się łatwiejszy. Tekst źródłowy wydaje mi się że poszedł bardzo dobrze ale wypracowania nie zabardzo.. nie chciało mi się pisać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Hehe też miałem dzisiaj próbną z polskiego ale chyba miałem inny arkusz. Tekst źródłowy

Dnia 26.11.2008 o 11:53, Grizzly. napisał:

o kłamstwie a wybór wypracowania to charakterystyka Izabeli Łęckiej z Lalki a drugi to
coś tam z Makbeta. Wybrałem pierwszy bo wydawał mi się łatwiejszy. Tekst źródłowy wydaje
mi się że poszedł bardzo dobrze ale wypracowania nie zabardzo.. nie chciało mi się pisać.
:P


Też miałem ten arkusz i wydaje mi sie że w miare łatwy test. O kłamstwie. Nie zrobiłem tylko zadanie kiedy mieliśmy wypisać z tekstu cytaty z języka potocznego. Wypracowanie napisałem o Łęckiej i zajebiście poszło xD Pamiętałem z II klasy coś o niej, bo to taka postac co ma więcej złych cech, niż dobrychxD Na ponad 500 słow napisałem. Myśle że koło 50% procent dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2008 o 11:53, Grizzly. napisał:


Hehe też miałem dzisiaj próbną z polskiego ale chyba miałem inny arkusz. Tekst źródłowy
o kłamstwie a wybór wypracowania to charakterystyka Izabeli Łęckiej z Lalki a drugi to
coś tam z Makbeta. Wybrałem pierwszy bo wydawał mi się łatwiejszy. Tekst źródłowy wydaje
mi się że poszedł bardzo dobrze ale wypracowania nie zabardzo.. nie chciało mi się pisać.
:P

taa ty miałeś poziom podstawowy bo właśnie takie tematy były na podstawie. Ogólnie nie taka zła ta matura jak ją malują:) Oczywiście angielski będzie trudniejszy (o ustnym na rozszerzeniu nie wspomnę to jest samobójstwo) no i jeszcze wos w środę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez ten arkusz mialem i martwilem sie bo przez cala szkole srednia nie przeczytalem ani jednej lektury a co gorsza nawet streszczen nei przeczytalem jeszcze ale w sumie mysle ze poszlo mi niezle o tej calej lalce, polalo sie wode na ponad 300 slow wiec mysle ze wynik bedzie zadowalajacy ;) Najbardziej podobalo mi sie jak sie wszyscy zastanawiali kto to do cholery jest ten caly Wokulski (kumle obstawiali ze jakis kochanek Izabeli ale ja napsialem ze byl to jeden z adoratorow wiec byl to strzal w dziesiatke ;);))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja mialem 65% z polskiego, 62% z niemca i 57% z historii, to jesli chodzi o pisemne. Ustne 2 x 90 % z niemieckiego i polskiego. Uczyłem sie tak srednio bo szybko wszystko zapamietuje, no a stresik troche był, bo przeciez to matura. Ogolnie pozytywne wrażenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 13:10, Makus89 napisał:

Tez ten arkusz mialem i martwilem sie bo przez cala szkole srednia nie przeczytalem ani
jednej lektury a co gorsza nawet streszczen nei przeczytalem jeszcze ale w sumie mysle
ze poszlo mi niezle o tej calej lalce, polalo sie wode na ponad 300 slow wiec mysle ze
wynik bedzie zadowalajacy ;) Najbardziej podobalo mi sie jak sie wszyscy zastanawiali
kto to do cholery jest ten caly Wokulski (kumle obstawiali ze jakis kochanek Izabeli
ale ja napsialem ze byl to jeden z adoratorow wiec byl to strzal w dziesiatke ;);))


Wokulskiego nie potrzeba było nawet o nim wspominać. Ja napisałem, że był on idealnym kandydatem na męża, dla wymagającej Łęckiej. Był bogaty, inteligentny, rozpoznawalna wśród szlachty. Wystarczyło napisać, że Łecka to materialistka, która leci tylko na kasexD No oczywiście rozwinąć wypowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak tez napsialem ;) O Wokulskim wspomnialem bo martwilem sie ze nie bede mial 250 slow ;) W zakonczeniu napisalem tylko o Łęckiej "nie wszystko złoto co sie swieci" ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 14:37, Makus89 napisał:

No to tak tez napsialem ;) O Wokulskim wspomnialem bo martwilem sie ze nie bede mial
250 slow ;) W zakonczeniu napisalem tylko o Łęckiej "nie wszystko złoto co sie swieci"
;);)


największym błędem, jaki możesz popełnić na maturze, to ''pisanie na styk'', byleby mieć te 250 słów. egzaminator od razu połapie się, że z polskiego jesteś noga i nastawi się negatywnie. a pisanie liczby słów na marginesie to już w ogóle samobójstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:15, Dark Templar napisał:

Ja też stawiałbym na "Lalkę" oraz "Wesele".


Dzisiaj na mojej próbnej maturze były dwa tematy rozprawki do wyboru "Lalka" i "Makbet". Ja wybrałem "Lalkę" gdyż z niej więcej wiem. Było trzeba scharakteryzować Izabele Łęcką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2008 o 15:15, White Eagle napisał:

Dzisiaj na mojej próbnej maturze były dwa tematy rozprawki do wyboru "Lalka" i "Makbet".
Ja wybrałem "Lalkę" gdyż z niej więcej wiem. Było trzeba scharakteryzować Izabele Łęcką.


Hoho życzę Wam takich łatwiutkich temacików na prawdziwej maturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2008 o 11:56, marcinshinoda napisał:

Też miałem ten arkusz i wydaje mi sie że w miare łatwy test. O kłamstwie. Nie zrobiłem
tylko zadanie kiedy mieliśmy wypisać z tekstu cytaty z języka potocznego.


wogóle nic nie napisałeś w tym zadaniu ? Było trzeba przynajmniej coś tam spróbować. Muszę przyznać że też miałem z tym problem i zrobiłem je na samym końcu, po napisaniu wypracowania. Podałem te 3 zwroty ale potem jak mi koleżanki powiedziały swoje przykłady to myślę że mogę mieć źle. Jedno zwrot to napisałem jak autor porównał ludzi do szarańczy, drugi to słowo "bylegdzie" a trzeciego już nie pamiętam.

Dnia 26.11.2008 o 11:56, marcinshinoda napisał:

Wypracowanie
napisałem o Łęckiej i zajebiście poszło xD Pamiętałem z II klasy coś o niej, bo to taka
postac co ma więcej złych cech, niż dobrychxD Na ponad 500 słow napisałem. Myśle że koło
50% procent dostane.


O to widze że ładnie popłynąłeś. Ja nie lubię wypracowań i nawet nie wiem czy napisałem na te 250.. ale chyba tak bo tak mi zajęło równo z 2 strony. Oddałem arkusz 50 min. przed końcem.. większość u nas też tak zrobiła xD

------> THE WITCHER1990

Dnia 26.11.2008 o 11:56, marcinshinoda napisał:

taa ty miałeś poziom podstawowy bo właśnie takie tematy były na podstawie. Ogólnie nie taka zła ta matura > jak ją malują:)


to Ty wziąłeś polski rozszerzony.. to to jest dopiero samobójstwo. To lektury na bank wszystkie chyba musisz czytać.

Dnia 26.11.2008 o 11:56, marcinshinoda napisał:

Oczywiście angielski będzie trudniejszy (o ustnym na rozszerzeniu nie wspomnę to jest
samobójstwo)


nom my jutro też będziemy mieli ustny próbny z angola. Tak dodatkowo.. nauczyciel chce nas sprawdzić :)

Dnia 26.11.2008 o 11:56, marcinshinoda napisał:

no i jeszcze wos w środę:)


Też mam wos ale piszę go w piątek a nie w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 15:43, 88Bonzo napisał:

Hoho życzę Wam takich łatwiutkich temacików na prawdziwej maturze :)


Temat był łatwy, ale były zamieszczone dwa fragmenty z lektury, skrajnie różnie przedstawiające Łęcką z dwóch różnych perspektyw. Ja odwołałem się do całości lektury, a do tych dwóch fragmentów trochę nawiązałem. Jak ktoś nie znał dobrze lektury to było kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany pisałem o Makbecie. Jest dla mnie jakiś taki... wyrazistszy. Wiadomo, w końcu morderca :D

A ten tekst o kłamstwie to nawet ciekawy był dzięki czemu łatwiej było odpowiadać na pytania dotyczące go.

Jutro ang. rozszerzony ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem o Makbecie. O wiele ciekawszy temat, Lalki sobie szczególnie nie upodobałem, a tu jeszcze każą wredną pindę opisywać...
Podobnie jak wasamir, jutro piszę roz. angielski. Ciekawe ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> największym błędem, jaki możesz popełnić na maturze, to ''pisanie na styk'', byleby mieć

Dnia 26.11.2008 o 14:41, Azrathel napisał:

te 250 słów. egzaminator od razu połapie się, że z polskiego jesteś noga i nastawi się
negatywnie. a pisanie liczby słów na marginesie to już w ogóle samobójstwo.


A wyrazy typu: i, z, w są liczone? Tak sie zastanawiałem czy je liczyć, bo na maturze z angielskiego nie są liczone am, are, and itd. Nawet bez tylko wyrazów powyżej wyszło mi ponad 500^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja wyrazów nawet nie liczyłem bo uważam to za głupotę. Pisze tyle, ile potrafię/mam weny/ochoty/pomysłów i ani nie będę na siłę czegoś dodawał ani czegoś skreślał.

@Zimek1990
Co piszesz w piątek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć, że dzisiejsza matura dosyć prosta była (podstawowa ofc). Znacznie bardziej obawiam się jutrzejszego angielskiego (rozszerzony), a piątkowa rozszerzona matma to już w ogóle będzie masakra. Mam nadzieję, że coś napiszę i nie zrobię z siebie kompletnego idioty ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będą mnie więcej wyniki tej matury? Prace są sprawdzane przez szkołe, nie CKE więc chyba wmiare szybko. Po miesiącu?


Matura próbna CKE, kiedy jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować