Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Matura ustna z polskiego
Powiedziałem całą prezentacje i odpowiedziałem jedno z trzech pytań i co otrzymałem 4punkty!!!! NIE ZDAŁEM!!!
a koleś w innej szkole powiedział 10zdan odpowiedział na 1pytanie i dostał 10pkt.
NIE Sprawiedliwe
Wszystko zależy od szkoły i egzaminującego
czyli poprawiam za rok :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 12:35, Hardstyle4ever napisał:

Matura ustna z polskiego
Powiedziałem całą prezentacje i odpowiedziałem jedno z trzech pytań i co otrzymałem
4punkty!!!! NIE ZDAŁEM!!!
a koleś w innej szkole powiedział 10zdan odpowiedział na 1pytanie i dostał 10pkt.
NIE Sprawiedliwe
Wszystko zależy od szkoły i egzaminującego
czyli poprawiam za rok :/



A jaki miałeś temat i jakie pytania? Ja zdawałam ustnego polaka we wtorek - miałam 85%, wszystko przez to że przez przypadek nazwałam Kmicica rozbójnikiem i zaczęły ze mną o tym dyskutować;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po maturze :) Zdałem na 90 % , a egzaminatorka nawet nie spytala co zmienilem tylko wziela nowy plan i bibliografie bez pytań i jechalem z materiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zakończyłem przygodę z maturą :P Wczoraj francuski pisemny, dziś ustny, obydwa na rozszerzonym co nie napawało optymizmem. No ale jakoś się wybroniłem, bo ustny poszedł na 18/20 (choć moim zdaniem niezasłużenie aż tyle dostałem), a pisemny.. cóż, nie wiem jak mi poszedł bo nigdzie nie ma odpowiedzi (zarówno Gazeta jak i Onet, a nawet Wyborcza, olały ten język :P Nawet z rosyjskiego dali wyniki pierwszego dnia.. no ale nie dziwota, skoro francuski zdaje ponad 100 razy mniej ludzi niż angielski to po co się wysilać dla tych 3,5 tysiąca wariatów -.-).

Ale z tego co porównywałem z koleżankami i ludźmi na forum to poszło mi znacznie lepiej niż zakładałem, sporo ponad moje rzeczywiste umiejętności. W zależności od tego ile dostanę za wypracowanie (które tak jak na angielskim jest za 18 pkt) mogę mieć od 47% do 83% więc tak naprawdę nie wiem nic, ale raczej obydwie te granice nie są prawdopodobne (a każdy wynik powyżej 54% będzie mi się opłacał na studia wg. wyliczeń) :)

No a teraz.. wakacje :)

@Hardstyle4ever:
Współczuję, tutaj wychodzi jak bezsensowną formą sprawdzania wiadomości jest ta prezentacja :/ Ale ale, czy egzaminy poprawkowe nie są przypadkiem w czerwcu i sierpniu (tego roku)? Zwłaszcza że to ustny, nie wydaje mi się, żebyś musiał rok czekać. Zresztą, egzaminatorzy w komisji powinni byli Cię dokładnie poinformować co masz zrobić w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 14:29, Sarturias napisał:

Matura ustna z angola (podstawowa) na 100% :) No i to się nazywa dobry wstęp przed polakiem
w poniedziałek...strach się bać :D

Mam identyczna sytuacje, dzisiaj 20/20 z angola a w poniedzialek polski;) Ale przyznaj, dzieki takiemu wynikowi jestes spokojniejszy przed polakiem niz to bylo kilka dni temu, nie?;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 18:56, Honestus napisał:

> Matura ustna z angola (podstawowa) na 100% :) No i to się nazywa dobry wstęp przed
polakiem
> w poniedziałek...strach się bać :D
Mam identyczna sytuacje, dzisiaj 20/20 z angola a w poniedzialek polski;) Ale przyznaj,
dzieki takiemu wynikowi jestes spokojniejszy przed polakiem niz to bylo kilka dni temu,
nie?;P


Tak, ale i tak się dygam :D Dziewczyna z mojej klasy miała taki sam temat jak ja, na szczęście była u innej komisji niż ja będę :) Nie chciałbym po prostu, żebym był z kimś porównany. Nie mogę też liczyć na znużenie ze strony egzaminatorów bo jestem drugi na liście ;> Więc raczej "spać" nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpowiadałem z polskiego. Jak wszedłem do sali, to wydawało mi się, że siedzę bardzo krótko, jakieś 10 minut, a wychodzę i okazuje się, że to było pól godziny... Miałem temat: "Heroizacja śmierci bohatera w literaturze i sztuce", wybrałem łatwe książki, bo "Antygonę", "Pieśń o Rolandzie" i z tych normalnych, to "Ojciec Chrzestny", "Harry Potter i Książę Półkrwi". W temacie miałem "(...) i sztuce", więc jako obraz wybrałem "Wniebowstąpienie", a jako film "Gladiatora". Jednym pytaniem komisja trochę mnie zagięła, ale odpowiedziałem (według mnie średniawo). Czekam na wyniki i tu szok: 20/20!!! Najlepsze, że byłem w profilu matematyczno-geograficzno-informatycznym, więc nie liczyłem na taki wynik z polskiego. Szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z polskiego ustnego. Udało się, zdałem :D, może nie na 20/20, tylko 14/20 ale i tak jestem szczęśliwy, bo 70% to też nie jest zły wynik :D. Tak! Mam już matury za sobą, teraz tylko czekać na wyniki z pisemnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 12:11, Osiol napisał:

Właśnie wróciłem z polskiego ustnego. Udało się, zdałem :D, może nie na 20/20, tylko
14/20 ale i tak jestem szczęśliwy, bo 70% to też nie jest zły wynik :D. Tak! Mam już
matury za sobą, teraz tylko czekać na wyniki z pisemnych.

A ja zdałem 8 na 20. Szedłem na egzamin wiedząc że mam słabszą pracę.

Kiedy będą wyniki matur pisemnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 13:46, xD_ominik napisał:

A ja zdałem 8 na 20. Szedłem na egzamin wiedząc że mam słabszą pracę.

Cieszyłbym się, gdybym chociaż tyle miał.

Dnia 22.05.2009 o 13:46, xD_ominik napisał:

Kiedy będą wyniki matur pisemnych?

30czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i już po wszystkich maturach - ostatni był niemiecki podstawowy ustny. W tym roku byłam jedyną osobą odpowiadającą u tej nauczycielki i miałam ostatecznie 95% Chociaż lekko dobił mnie obrazek który wylosowałam - mała dziewczynka siedzi w przychodni z zabandażowaną nogą. Miałam 5 minut na przygotowanie się, no i zapomniałam jak jest zwichnąć nogę, wiec powiedziałam ostatecznie że ją złamała. Miałam dość łatwe pytania - dlaczego dzieci chodzą do lekarza z rodzicami i dlaczego dziewczynka trzyma w ręce maskotkęxD Rozmowy sterowane też nie były trudne - o zwiedzaniu Berlina i zakupach przez internet;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem już po wszystkim. Ustne anglik 20 polski 17 .Zadowolony jestem z wynikow nawet bardzo .Przed polskim sie bardzo denerwowałem, ale jak już wszedłem do sali i zacząłem mówić to poszło ładnie :)Teraz czekać na wyniki pisemnych do 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 13:48, Sarturias napisał:

> A ja zdałem 8 na 20. Szedłem na egzamin wiedząc że mam słabszą pracę.
Cieszyłbym się, gdybym chociaż tyle miał.

> Kiedy będą wyniki matur pisemnych?
30czerwca

Matura to nie wszystko. Przecież policealne też mają fajne kierunki. Poza tym przecież można zdawać jeszcze raz. Masz taki zamiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 20:06, xD_ominik napisał:

> > A ja zdałem 8 na 20. Szedłem na egzamin wiedząc że mam słabszą pracę.
> Cieszyłbym się, gdybym chociaż tyle miał.
>
> > Kiedy będą wyniki matur pisemnych?
> 30czerwca
>
Matura to nie wszystko. Przecież policealne też mają fajne kierunki. Poza tym przecież
można zdawać jeszcze raz. Masz taki zamiar?


Ja? Dlaczego pytasz? hmm...albo ja źle sformułowałem moje zdanie, albo Ty źle zrozumiałeś :) Wydaje mi się, że zrozumiałeś to tak, że nie zdałem matury z polaka. A ja tą maturę mam w poniedziałek; napisałem chciałbym mieć chociaż tyle bo po pierwsze to średnio umiem moją prezentację, a po drugie wynik z matury ustnej nie przydaje się na 90% kierunków :]

A co do policealnych kierunków to szkoda gadać w ogóle...wg mnie (i dla mnie) wchodzą w grę tylko studia dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2009 o 09:19, Sarturias napisał:

Ja? Dlaczego pytasz? hmm...albo ja źle sformułowałem moje zdanie, albo Ty źle zrozumiałeś
:) Wydaje mi się, że zrozumiałeś to tak, że nie zdałem matury z polaka. A ja tą maturę
mam w poniedziałek; napisałem chciałbym mieć chociaż tyle bo po pierwsze to średnio umiem
moją prezentację, a po drugie wynik z matury ustnej nie przydaje się na 90% kierunków

No właśnie tak zrozumiałem że jej nie zdałeś. Ja moją pracę całkowicie sam pisałem i właściwie nie musiałem się jej uczyć bo jak ją skończyłem to już wszystko pamiętałem. Choć i tak jeden dzień się jej uczyłem. Zresztą i tak nie powiedziałem wszystkiego komisji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wakacje ;) 13pkt/20 - 65% z matury ustnej (polak) :) Wynik mnie satysfakcjonuje. Cieszę się, że to już za mną i że wreszcie skończyłem przymusową edukację :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat na razie się uspokoił, ale zbliża się ogłoszenie wyników więc pewnie niedługo na krótko znów ożyje ;) A póki co, CKE wreszcie (po prawie miesiącu od zakończenia egzaminów pisemnych!) podało oficjalne odpowiedzi i klucze do większości przedmiotów (no bo po co podawać schematy oceniania do takich przedmiotów jak informatyka czy historia sztuki, mało osób zdawało to nie będzie awantury jak nie podamy :/), jak zwykle "najciekawszy" jest klucz do wypracowania z polskiego, choć z tego co widzę to w tym roku jest nawet nieźle ułożony (zapewne dlatego, że o bardziej schematyczne tematy raczej trudno).
W każdym razie jakby kogoś interesowało, to owe klucze można znaleźć tutaj:
http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=803&Itemid=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 17:47, Soamid napisał:

Temat na razie się uspokoił, ale zbliża się ogłoszenie wyników więc pewnie niedługo na
krótko znów ożyje ;) A póki co, CKE wreszcie (po prawie miesiącu od zakończenia egzaminów
pisemnych!) podało oficjalne odpowiedzi i klucze do większości przedmiotów (no bo po
co podawać schematy oceniania do takich przedmiotów jak informatyka czy historia sztuki,
mało osób zdawało to nie będzie awantury jak nie podamy :/), jak zwykle "najciekawszy"
jest klucz do wypracowania z polskiego, choć z tego co widzę to w tym roku jest nawet
nieźle ułożony (zapewne dlatego, że o bardziej schematyczne tematy raczej trudno).
W każdym razie jakby kogoś interesowało, to owe klucze można znaleźć tutaj:
http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=803&Itemid=2


Klucz do wypracowania z WOS roz jest beznadziejnie ułożony. Temat nr 2 Czy Szkoła powinna zmniejszać czy zwiększać róznice między uczniami. Nie jestem pewien jak będą interpretować moje wypracowanie egzaminatorzy, ale jeśli nie przestawiłem kontrargumentów za treść dostaje tylko max 4 na 12? Boże nie pamiętam, czy napisałem jakiś kontrargument:P Nauczyciele sami mają problemy, jak oceniać wypracowania, bo pan z CKE w ostatniej chwili zmienił treść zadania, a nie zmienił klucza. Zresztą podany klucz z WOS nic nam nie mówi, punkt za argument za tezą, punkt za argument przeciw tezie. Mogliby podać proponowane przykłady, a nie takie ogólnikowo.

Ehh z jednej strony jestem zadowolony, bo z zamkniętych mam 15/20, czyli 30%. Matura na pewno zdana, ale nie potrzebnie patrzyłem na ten klucz, bo tylko sie zdenerwowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować