Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2010 o 16:14, miodus napisał:

Składał moze ktoś z was do OKE paier o ponowne spradzenie matur ? Mozecie powiedziec
jak wygląda rozmowa z gościem który ponownie spradza mature?

Rozmowa? Ekhm ... jak ja zdawałem pare lat temu maturę to z tego co pamiętam owszem - można samemu jechać do Gdańska do tego całego CKE i tam na miejscu zobaczyć swoją sprawdzoną już maturę, arkusze i tak dalej [ tyle że chyba trzeba najpierw to z nimi jakoś wcześniej uzgodnić, jak nie wiesz co i jak to najpewniej będzie przejść się do sekretariatu i zapytać bo tam znają procedury ]. Można też złożyć wniosek o ponowne sprawdzenie matur ale o rozmowie z gościem który to zrobi i "ugadaniu" tego nie ma mowy. Heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:22, Tyler_D napisał:

> Składał moze ktoś z was do OKE paier o ponowne spradzenie matur ? Mozecie powiedziec

> jak wygląda rozmowa z gościem który ponownie spradza mature?
Rozmowa? Ekhm ... jak ja zdawałem pare lat temu maturę to z tego co pamiętam owszem -
można samemu jechać do Gdańska do tego całego CKE i tam na miejscu zobaczyć swoją sprawdzoną
już maturę, arkusze i tak dalej [ tyle że chyba trzeba najpierw to z nimi jakoś wcześniej
uzgodnić, jak nie wiesz co i jak to najpewniej będzie przejść się do sekretariatu i zapytać
bo tam znają procedury ]. Można też złożyć wniosek o ponowne sprawdzenie matur ale o
rozmowie z gościem który to zrobi i "ugadaniu" tego nie ma mowy. Heheh.


czyli tak jak ja słyszałem kurde to tylko 1 pkt moze da sie jakos na litość ;p zobacze jutro jak pojade
dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:24, miodus napisał:

czyli tak jak ja słyszałem kurde to tylko 1 pkt moze da sie jakos na litość ;p zobacze
jutro jak pojade
dzieki za pomoc

Dziwne, jak mnie nauczyciele pocieszali żebym się nie przejmował matmą to jak im wyskoczyłem z tekstem "taa, a jak będzie 28% ?!" to dostawałem prostą odpowiedź "egzaminatorzy chamidłami nie są i Cie podciągną" tak oczywiście :/ u mnie w klasie niestety też nie zabrakło takich pechowców jak Ty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>dostawałem prostą odpowiedź "egzaminatorzy chamidłami

Dnia 04.07.2010 o 19:34, Exelius napisał:

nie są i Cie podciągną" tak oczywiście :/ u mnie w klasie niestety też nie zabrakło takich
pechowców jak Ty :(

Heh ... akurat jak ja zdawałem to zawsze nam powtarzano że mamy robić wszystkie zadania na maksa, nawet strzelać jak kompletnie nie wiemy etc etc. Bo może wśród tych bzdur będzie ten jeden czy dwa punkty które zadecydują o zdaniu bądź nie całej matury. A takie podejście nauczycieli jest cokolwiek żałosne - oni chyba najlepiej powinni wiedzieć że egzaminator pod żadnym pozorem nie powinien naciągać punktów lub dawać ich za free w przypadku ponownego rozpatrywania matury [ swoją drogą to też się tyczy egzaminów zawodowych w szkołach policealnych i technikach ] ponieważ takie prace sprawdzane są przez co najmniej dwóch jeżeli nie więcej egzaminatorów a w razie wykrycia nadużyć mogą mieć nieliche problemy więc bardzo wątpliwe że poszliby uczniom na rękę nadstawiając karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:38, Tyler_D napisał:

wątpliwe że poszliby uczniom na rękę nadstawiając karku

Ciężko powiedzieć w matematyce zawsze byłem zdania - nie umiesz, nie zdajesz bo nie ma z czego naciągnąć, bo w zadaniu otwartym samo wypisanie wzoru punktu nie daje (ja swoje szałowe 36% uzyskałem głównie na zadaniach otwartych), przy reszcie przedmiotów egzaminatorzy mogą nie tyle co podciągnąć, ale spojrzeć przychylnym okiem np. w polskim (w którym może być wiele teorii).

@MaccCry uwierz mi, że jedna z tychże osób była nawet szczęśliwa, że może napisać poprawkę 10 sierpnia, stwierdził, że woli napisać na większy wynik niż 30%, ambitny ? może, ale jak dla mnie trzeba było się trochę wcześniej obudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2010 o 19:47, Exelius napisał:

@MaccCry uwierz mi, że jedna z tychże osób była nawet szczęśliwa, że może napisać poprawkę
10 sierpnia, stwierdził, że woli napisać na większy wynik niż 30%, ambitny ? może, ale
jak dla mnie trzeba było się trochę wcześniej obudzić :)

Taa, bardzo ambitny. Nie zdał, ale chce miec dużo więcej niż 30%. Jakże to logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2010 o 20:00, MaccCry napisał:

Taa, bardzo ambitny. Nie zdał, ale chce miec dużo więcej niż 30%. Jakże to logiczne.

Owszem i nie ma jak zawalone lato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że przelewy jakie wykonałem dojdą na czas, czyli do poniedziałku. Zrobiłem je w czwartek, więc teoretycznie powinny zdążyć:| Inaczej wywalą mnie z rekrutacji i stracę kilkaset złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 20:37, In_The_End napisał:

Mam nadzieje, że przelewy jakie wykonałem dojdą na czas, czyli do poniedziałku. Zrobiłem
je w czwartek, więc teoretycznie powinny zdążyć:| Inaczej wywalą mnie z rekrutacji i
stracę kilkaset złotych...

Chyba na niektorych uczelniach jest tak, ze akceptuja przelewy i w weekendy, a na niektorych tylko w dni robocze. U mnie, poki co kasa wplynela na 2 uczelnie z 4 (z czego te 2 pozostale, gdzie srodkow nie ma to jedno i to samo miasto...), a zapisy do jutra, wiec troche sie zaczynam obawiac... Jak do 16-17 nie wplyna, to wysylam mejlem pokwitowania.

A co do tych 28% z matmy - wspolczuje... Aczkolwiek w pewnym stopniu mialem ''przyjemnosc'' odczuc na wlasnej skorze dzialanie takiego wyniku - na 2 probnych mialem po tyle procent. xd Inna sprawa, ze totalnie je olalem, bo i tak nie byly do niczego te probne. Na prawdziwej maturze juz na spokojnie, dwa razy lepszy wynik, co akurat z tego przedmiotu mi w zupelnosci wystarczy, bo na nic kompletnie mi to nie jest potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 20:37, In_The_End napisał:

Mam nadzieje, że przelewy jakie wykonałem dojdą na czas, czyli do poniedziałku. Zrobiłem
je w czwartek, więc teoretycznie powinny zdążyć:| Inaczej wywalą mnie z rekrutacji i
stracę kilkaset złotych...

Spokojnie ja muszę wpłacić 170 zł do 10tego, jutro idę na pocztę zrobić przelew, a jeśliby pieniądze nie wpłynęły zawsze masz druczek wpłaty, że takowa transakcja została wykonana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:34, Exelius napisał:

> czyli tak jak ja słyszałem kurde to tylko 1 pkt moze da sie jakos na litość ;p zobacze

> jutro jak pojade
> dzieki za pomoc
Dziwne, jak mnie nauczyciele pocieszali żebym się nie przejmował matmą to jak im wyskoczyłem
z tekstem "taa, a jak będzie 28% ?!" to dostawałem prostą odpowiedź "egzaminatorzy chamidłami
nie są i Cie podciągną" tak oczywiście :/ u mnie w klasie niestety też nie zabrakło takich
pechowców jak Ty :(

Byłem dzis w oke za cholere nie da sie z nimi dogadać :P trudno w sierpniu poprawka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z konta na stronce AGH:
"Studia stacjonarne pierwszego stopnia
Wydział Matematyki Stosowanej
Kierunek Matematyka
Informujemy, że twój status został zmieniony na:
kandydat." ^^
Znaczy, że "pinonszki" już wpłynęły :)
Szybko, zważywszy, że wpłacałam dopiero w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 17:45, YOUlia napisał:

Z konta na stronce AGH:
"Studia stacjonarne pierwszego stopnia
Wydział Matematyki Stosowanej
Kierunek Matematyka
Informujemy, że twój status został zmieniony na:
kandydat." ^^
Znaczy, że "pinonszki" już wpłynęły :)
Szybko, zważywszy, że wpłacałam dopiero w piątek.


dostać się na pewno dostaniesz, bo to taki "oblegany" kierunek, ja mam w czwartek rozmowę kwalifikacyjna na studia i test sprawności :), kto wie może się wszystko okaże już w czwartek i nie będę musiał czekać na wyniki do 13 lipca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wyniki na Politechnikę Warszawską będę miał już 11 lipca, lecz prawie na 100% się dostanę. Znając próg, który był rok temu, wiedząc że średnie z rozszerzonej matmy i fizyki były wyższe. Idę na elektronikę ;)


P.S Owca ----> Ja też w ogóle olewałem matmę podstawową i co? 98% Ciągle się zastanawiam gdzie zjadłem jeden punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziwnie z przelewami - termin do dziś, pieniądze przelałem w piątek. I co?

''Gawno''. Zero złotych. I skąd mam wiedzieć, czy wszystko jest w porządku, skoro łaskawie dopiero 7 lipca kasa może być widoczna? Brawo.

Btw. Do kiedy trzeba dawać zdjęcie do legitymacji? Bo ten punkt świeci się jako 'Ważny punkt rekrutacji', ale ni w czort nie wiem, do kiedy mam to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:39, ww3pl napisał:

U mnie też dziwnie z przelewami - termin do dziś, pieniądze przelałem w piątek. I co?

''Gawno''. Zero złotych. I skąd mam wiedzieć, czy wszystko jest w porządku, skoro łaskawie
dopiero 7 lipca kasa może być widoczna? Brawo.

Troche za późno się bierzecie za te przelewy, oni to księgują kilka dni. Mój przelew szedł chyba ze trzy, cztery dni. Ja chyba ze dwa tygodnie temu kase przelałem żeby sie nie stresowac później. Może teraz się szybciej zbiorą ale nie ma pewności.

Dnia 05.07.2010 o 18:39, ww3pl napisał:

Btw. Do kiedy trzeba dawać zdjęcie do legitymacji? Bo ten punkt świeci się jako ''Ważny
punkt rekrutacji'', ale ni w czort nie wiem, do kiedy mam to zrobić.

Zdjęcie masz chyba dodac przed końcem rekrutacji. Jak nie prześlesz to chyba nie wezma cię pod uwagę w rekrutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa wszędzie weszła. Mam nadzieję, że poprawnie wypełniłem formularze bo niektóre z nich były trudniejsze od matury z polskiego - części czytanie ze zrozumieniem:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:39, ww3pl napisał:

U mnie też dziwnie z przelewami - termin do dziś, pieniądze przelałem w piątek. I co?


Ale nie ma się co obawiać bo liczy się data stempla pocztowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować