Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2010 o 20:33, In_The_End napisał:

Do kiedy i gdzie trzeba zgłosić chęć poprawy jednego egzaminu z matury? Zapewne w swojej
szkole, ale na pewno?


Tak jest. Będziesz miał do wypełnienia podobny druk, który wypełniałeś jak pisałeś maturę za pierwszym razem: http://www.cke.edu.pl/images/stories/Komunikaty_2010/deklaracja_1b_popr.pdf

A do kiedy, to tak samo jak za pierwszym razem, czyli do 30 września najpóźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 20:33, In_The_End napisał:

Do kiedy i gdzie trzeba zgłosić chęć poprawy jednego egzaminu z matury? Zapewne w swojej
szkole, ale na pewno?

Ja zaniosłem jakoś pod koniec stycznia, czyli do wtedy gdy można się ostatecznie zdeklarować
i spokojnie mi przyjęli, bo do 30 września to i tak jest tylko wstępna deklaracja, którą też Ci co zdają
po raz pierwszy muszą jeszcze potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 08:07, Dark_elves napisał:

Ja zaniosłem jakoś pod koniec stycznia, czyli do wtedy gdy można się ostatecznie zdeklarować
i spokojnie mi przyjęli, bo do 30 września to i tak jest tylko wstępna deklaracja, którą
też Ci co zdają
po raz pierwszy muszą jeszcze potwierdzić.


A to nie tak, że wstępna deklaracja jest obowiązkowa, bo inaczej się nie będzie matury pisało? Tak mi mówiono w moim liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos poprawy... jakbym zdawał geografię i fizykę, ale oba te przedmioty bym oblał (oczywiście zakładając, że matematykę, polski i obcy bym zdał), to w sierpniu będę mógł poprawiać tylko jeden z tych dwóch przedmiotów, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie jest tak że w sierpniu można poprawiać tylko przedmioty obowiązkowe. Ja w tym roku chciałem poprawić sobie matematykę rozszerzoną i mi powiedziano że jest możliwość poprawy tylko obowiązkowych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 14:18, MasterOfBlaster napisał:

Nie wiem czy nie jest tak że w sierpniu można poprawiać tylko przedmioty obowiązkowe.
Ja w tym roku chciałem poprawić sobie matematykę rozszerzoną i mi powiedziano że jest
możliwość poprawy tylko obowiązkowych przedmiotów.

To by było nieciekawe, ale wystarczające jako odpowiedź :) Dzięki, jeszcze się spytam nauczycielki w szkole, ale to dopiero w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 14:12, Traitor napisał:

A propos poprawy... jakbym zdawał geografię i fizykę, ale oba te przedmioty bym oblał
(oczywiście zakładając, że matematykę, polski i obcy bym zdał), to w sierpniu będę mógł
poprawiać tylko jeden z tych dwóch przedmiotów, tak?


Dopowiem do poprzedniego posta: przedmiotów dodatkowych nie można oblać, więc możesz mieć 1% z tej fizyki i geografii, a i tak zdasz. Oznacza to, że nie ma poprawek z przedmiotów dodatkowych. Wynik z przedmiotów dodatkowych można natomiast podwyższać - odbywa się to jednak w czasie właściwej sesji maturalnej. Do podwyższenia można podchodzić w ciągu 5 lat od pierwszej matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 15:44, Mysterum napisał:

Dopowiem do poprzedniego posta: przedmiotów dodatkowych nie można oblać, więc możesz
mieć 1% z tej fizyki i geografii, a i tak zdasz. Oznacza to, że nie ma poprawek z przedmiotów
dodatkowych. Wynik z przedmiotów dodatkowych można natomiast podwyższać - odbywa się
to jednak w czasie właściwej sesji maturalnej. Do podwyższenia można podchodzić w ciągu
5 lat od pierwszej matury.

Aaaa, takie buty. Wielkie dzięki za pomoc. Teraz bez żadnych wątpliwości mogę podejść do obu przedmiotów (z fizyki się przygotuję lepiej, bo bardziej mi się przyda na studiach, a z geografią zobaczę jak to będzie, chcę ją zdać dla siebie, więc nawet jak podejdę z marszu to nic złego się nie stanie :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Podejrzewam, że Geografię zdasz bez problemowo, przy nie wielkim nakładzie pracy
można osiągnąć nawet niezły wynik, i moim zdaniem lepiej brać rozszerzony, bo
akurat na tym przedmiocie poziom podstawowy od rozszerzonego nie różni się
za bardzo. Co do Fizyki to się nie wypowiadam bo podczas całej mojej edukacji, było
mi mocno nie po drodze z tym przedmiotem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 11:03, Dark_elves napisał:

Podejrzewam, że Geografię zdasz bez problemowo, przy nie wielkim nakładzie pracy
można osiągnąć nawet niezły wynik,

Też tak myślę, nie tylko dlatego, że to jeden z moich ulubionych przedmiotów, ale głównie przez to, że widziałem maturę z tego przedmiotu. Również sądzę, że pójście na podstawę to żaden wybór/wysiłek, większość pytań albo z diagramów/map, albo tak banalna, że szkoda gadać. Matura z geografii i tak pewnie do niczego mi się w życiu nie przyda, a jako, że zdaję ją tylko dla siebie (chcę sprawdzić swoją wiedzę z tego przedmiotu) to podejdę właśnie do rozszerzenia. Jak zdobędę mało punktów, to będzie to jedyną stratą dla mnie będzie fakt, że się przeliczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrał sobie ktoś na maturę ustną z polskiego temat "Język prasy. Omów różne gatunki bla bla dziam dziam"?

Potrzebuję bibliografii. Mam na razie "Retorykę Dziennikarską" Pisarka i "Dziennikarstwo i świat mediów" Bauera. Polecacie coś jeszcze? No oczywiście oprócz artykułów, pokazujących przykład konkretnych gatunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 18:44, Zarajev napisał:

Wybrał sobie ktoś na maturę ustną z polskiego temat "Język prasy. Omów różne gatunki
bla bla dziam dziam"?

Omów różne gatunki co? Nie mam pojęcia co ci polecić, nie znając pełnego polecenia.

Odnosząc się do pierwszego członu zagadnienia polecam przeczytać książkę "Gatunki dziennikarskie" Kazimierza wolnego-zmorzyńskiego i Furmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 19:50, Rick napisał:

> Wybrał sobie ktoś na maturę ustną z polskiego temat "Język prasy. Omów różne gatunki

> bla bla dziam dziam"?
Omów różne gatunki co? Nie mam pojęcia co ci polecić, nie znając pełnego polecenia.

Odnosząc się do pierwszego członu zagadnienia polecam przeczytać książkę "Gatunki dziennikarskie"
Kazimierza wolnego-zmorzyńskiego i Furmana.

Rodzaje gatunków prasowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2010 o 10:02, Zarajev napisał:

> Odnosząc się do pierwszego członu zagadnienia polecam przeczytać książkę "Gatunki
dziennikarskie"
> Kazimierza wolnego-zmorzyńskiego i Furmana.
Rodzaje gatunków prasowych :)

Hm, no to dobrą książkę podałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każą nam wypełniać wstępne deklaracje maturalne, w których mamy wybrać temat matury ustnej z polskiego. Potem do 7 lutego można zmienić, które matury dodatkowe chcemy zdawać. Czy do tego terminu mogę też zmienić temat matury ustnej? Na razie nie jestem do końca pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 17:36, Tomek1120 napisał:

Każą nam wypełniać wstępne deklaracje maturalne, w których mamy wybrać temat matury ustnej
z polskiego. Potem do 7 lutego można zmienić, które matury dodatkowe chcemy zdawać. Czy
do tego terminu mogę też zmienić temat matury ustnej? Na razie nie jestem do końca pewien.


Oczywiście. Do 7 lutego możesz zmienić całą deklarację, nawet ustne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrego zbioru zadań/podręcznika, żeby przygotować się do maturki z rozszerzonej fizyki. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 20:10, Lex napisał:

Potrzebuję dobrego zbioru zadań/podręcznika, żeby przygotować się do maturki z rozszerzonej
fizyki. Jakieś propozycje?


"Wybieram Fizykę" wszystkie 3 tomy wydawnictwo "ZamKor"

Jak chcesz mogę ci odsprzedać, sam z nich korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować