Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2011 o 13:57, paweldomar1 napisał:

> Były jakieś zadania zamknięte z angielskiego? i Kiedy wyniki z Podstawowego anglika?


Wszystkie wyniki pisemnych matur będą pod koniec czerwca, bodajże 30(?). A ustnych są
ogłaszane tego samego dnia, w którym się zdawało.


Ale jak ktos zdawal tylko angielski podstawowy to pisal test pisemny i potem mial odpowiedz ustna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 15:30, 4RileH napisał:

Ale jak ktos zdawal tylko angielski podstawowy to pisal test pisemny i potem mial odpowiedz
ustna?


Ustnej powienieneś dostać tego samego dnia, co odpowiadałeś ustnie. A pisemnej, tak jak pisałem, bodajże 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 12:17, ziptofaf napisał:

Fakt że w tym roku to będę mieć dopiero hardcore bo czeka mnie Kyu 3 (N4) z japońskiego
XD Angielski w porównaniu z tym to jest NIC :D

Nie bój się. O ile N4 przypomina starą 3, to nie jest tak ciężko wcale. Ja sam po 2 latach nauki, bez nauczycieli i kursów zdałem to z bardzo dobrym wynikiem (346/400), a nie jestem geniuszem językowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

K%@ mać! Muszę tu wylać frustrację w związku z organizacją dzisiejszej matury w mojej budzie (nie wiem, czy wszędzie jest tak samo, ale pewnie tak).

Na godzinę 9 podstawa z angola. Przychodzę, kończę po 40 minutach. O 14 rozszerzenie. Fajnie, ale jako, że jest 10.40, to mam ponad 3 godziny czekania. Do domu się nie opyla wracać, siedzieć w budzie też do kitu, bo biblioteka zamknięta, a kompy nieczynne tak czy siak. Dobra, dotrwałem do 14. Dają nam arkusze - aż 3 zadania. Jedno to wypracowanie, dwa gramatyczne. Kończę po 40 minutach. I co? Muszę sobie teraz czekać do 16.30 na drugą część (listening). Powoli ch*j mnie strzela. Tym razem prawie dwie godzinki czekania. I znowu - 30 minut i koniec.

Ja się k***a pytam - co za idioto to wymyśla? Czy nie można zacząć od listeningu, a potem, kto skończył dostaje następny arkusz? Albo nie można zrobić rozszerzenia godzinę po podstawie (tzn skoro trwa do 11, to o 12 roz.)? Nie rozumiem. W każdym razie mam dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 16:29, azure83 napisał:


Cóż, wiedziałem, że w 9 trzeba dwie odpowiedzi wybrać :)

U nas na rozszerzeniu płytka zaczęła się przycinać. Szybko wymieniono drugą i ... też się cięła. Całe szczęście, że nie tak bardzo, jak za pierwszym razem. Innym grupom w szkole też te płytki dziwnie chodziły.

Jak listy i rozprawka będą bez błędów to będę miał 100% z podstawy i 98% z rozszerzonej. Tego jednego błędu z pierwszego słuchania sobie nigdy nie wybaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tak jest wszędzie. I musi tak być, bo wiesz, gdyby ktoś zaczął wcześniej pisać listening czy na przykład writing, to byłyby przecieki i takie tam. Niestety, trzeba to przesiedzieć i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 17:59, paweldomar1 napisał:

Tak. Tak jest wszędzie. I musi tak być, bo wiesz, gdyby ktoś zaczął wcześniej pisać listening
czy na przykład writing, to byłyby przecieki i takie tam. Niestety, trzeba to przesiedzieć
i tyle.


Jakie przecieki? Przecież piszący i tak w tym czasie by pisali. Powinna to być jedna matura, tak jak jest na podstawie. Najpierw listening, a potem robisz resztę. A rozszerzony jest rozbity. Ja w tym sensu nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 18:09, Mikex napisał:

Ja w tym sensu nie widzę.


Ja też nie widziałem, ale co za różnica - napisałeś i masz fajrant ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 18:09, Mikex napisał:

Jakie przecieki? Przecież piszący i tak w tym czasie by pisali. Powinna to być jedna
matura, tak jak jest na podstawie. Najpierw listening, a potem robisz resztę. A rozszerzony
jest rozbity. Ja w tym sensu nie widzę.


Ktoś szybko odda listening, nic nie pisząc, dostaje writing. wychodzi z sali, i zna tematy po 5 minutach. A pozostali siedzący dopiero listening mają. Tamten co wyszedł wysyła gotowe rozwiązania do writingu.

Taaak, uwielbiam wymyślać teorie spiskowe:D Ale tak to mogłoby wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 17:59, paweldomar1 napisał:

Tak. Tak jest wszędzie. I musi tak być, bo wiesz, gdyby ktoś zaczął wcześniej pisać listening
czy na przykład writing, to byłyby przecieki i takie tam. Niestety, trzeba to przesiedzieć
i tyle.



moznaby bylo poprostu zrobic to wszystko wczesniej D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2011 o 18:13, paweldomar1 napisał:

Ktoś szybko odda listening, nic nie pisząc, dostaje writing. wychodzi z sali, i zna tematy
po 5 minutach. A pozostali siedzący dopiero listening mają. Tamten co wyszedł wysyła
gotowe rozwiązania do writingu.

Taaak, uwielbiam wymyślać teorie spiskowe:D Ale tak to mogłoby wyglądać.


Na bank ktoś będzie zawalał sobie maturę tylko po to, żeby komuś napisać co było/pomóc. Poza tym podstawa jest na takich zasadach i nie widzę, żeby ktoś szybko wychodził i pisał komuś co było ;D

Koniec tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2011 o 18:13, paweldomar1 napisał:

Ktoś szybko odda listening, nic nie pisząc, dostaje writing. wychodzi z sali, i zna tematy
po 5 minutach. A pozostali siedzący dopiero listening mają. Tamten co wyszedł wysyła
gotowe rozwiązania do writingu.

Taaak, uwielbiam wymyślać teorie spiskowe:D Ale tak to mogłoby wyglądać.

może nie 5 min ale około 30 min zajęła mi podstawa w zeszłym roku :) może max 45 min a to daje sporo czasu na rozesłanie wiadomości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 17:45, Mikex napisał:

Ja się k***a pytam - co za idioto to wymyśla? Czy nie można zacząć od listeningu, a potem,
kto skończył dostaje następny arkusz? Albo nie można zrobić rozszerzenia godzinę po podstawie
(tzn skoro trwa do 11, to o 12 roz.)?

Co do angielskiego to faktycznie mozna zrobić tak jak na podstawce, że jeden arkusz. Co do godzin, podejrzewam, że są dopasowane np. do matematyki, którą pisze się 3 godziny (niecałe). Później przerwa na odpoczynek nie tylko dla Ciebie ale też dla komisji, która w trakcie gdy Ty piszesz musi zachować ciszę itd itp :P Także mają dwie godziny na wygadanie się. Poza tym - skoro matura jest przewidziana np. na 170 minut to tyle trwa. Jest dostosowana do uczniów, którzy mają chęć siedzieć dłużej i np. coś sprawdzić, lub nie są tak bystrzy i inteligentni jak Ty i pewne zadania zajmują im więcej czasu.

PS. Na studiach też będziesz marudzić jak będziesz mieć np. 2 h przerwy? ;/
Ja miałam dwie w środy w pierwszym semestrze. Obie dwugodzinne. Szłam na 8, kończyłam 20:45. Do domu się nie opłacało na tych przerwach jechać. A Ty marudzisz, że są takie godziny a nie inne. Są i koniec. Matura to dobrowolny wybór a nie obowiązek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podstawowy angielski żałosny, jak będę miał poniżej 90%, to nie wiem co zrobię, rozszerzenie całkiem w miarę, jakieś 70-80% powinno być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie wypracowania z polskiego nt. Granicy,chodzi mi o dwie sprawy:po pierwsze jeżeli napisałem że Justyna wychowywała się bez rodziców czy będzie to poważy błąd?Po drugie jeżeli napisałem Żancia,zamiast matka Zenona to tez może być poważny błąd?Jak to w ogóle jest z tymi błędami rzeczowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 22:43, NecroVisioneR napisał:

Jak to w ogóle jest z tymi błędami rzeczowymi?


Fragment, który zawiera w sobie błąd rzeczowy nie jest oceniany - ale nikt Ci głowy nie urwie, jak przekręciłeś mało ważne rzeczy. Spałbym spokojnie na twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować