Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2011 o 20:02, Prophett napisał:

Pytanie dotyczące prezentacji z polskiego - usunięcie jednej pozycji z materiałów dodatkowych
w konspekcie, która jest w bibliografii ma jakieś znaczenie? Czy może nikt nie zwróci
na to uwagi? Pytam, bo doszedłem do wniosku, że kartka z cytatami mi się wcale nie przyda.

Jeśli to tylko kartka z cytatami, to nie powinno być żadnego problemu.

(w sumie z żadnym z materiałów dodatkowych, którego się nie użyje, nie powinno być kłopotu, co najwyżej komisja może się spytać dlaczego z czegoś zrezygnowałeś, ale nie wyobrażam sobie, żeby miało to jakikolwiek wpływ na wynik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie prawda, jeżeli wpisałeś sobie prezentacja ppt i jej nie użyjesz to komisja może obniżyć Ci punkty za prezentacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to w taki sposób że oznaczyłem k. podstawy jako 6x a k. boczną jako 5x nastepnie z równania (5x)^2=(3x)^2+h^2 obliczyłem wysokość jaką ma ściana boczna czyli 4x i potem znowu z pitagorasa (4x)^2=(3x)^2+H^2 obliczyłem wysokość ostrosłupa czyli pierwiastek z 7. Napisałem że sinus wynosi pierwiastek7/4 bo x się skraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 22:09, lord0 napisał:

nie prawda, jeżeli wpisałeś sobie prezentacja ppt i jej nie użyjesz to komisja może obniżyć
Ci punkty za prezentacje

Na jakiej podstawie? Nam nikt czegoś takiego nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 22:42, Miklak napisał:

> nie prawda, jeżeli wpisałeś sobie prezentacja ppt i jej nie użyjesz to komisja może
obniżyć
> Ci punkty za prezentacje
Na jakiej podstawie? Nam nikt czegoś takiego nie mówił.

na podstawie tego że mogłeś to zrobić lepiej oraz tego że na ostatnią chwile coś robisz i zmieniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 22:45, Miklak napisał:

Spodziewaj się 0 punktów, bo nic nie zgadza się z treścią zadania :/

No niestety zmyliło mnie to, że było napisane że długość podstawy tyle wynosi. Ech 12% w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 20:02, Prophett napisał:

Pytanie dotyczące prezentacji z polskiego - usunięcie jednej pozycji z materiałów dodatkowych
w konspekcie, która jest w bibliografii ma jakieś znaczenie? Czy może nikt nie zwróci
na to uwagi? Pytam, bo doszedłem do wniosku, że kartka z cytatami mi się wcale nie przyda.

Myślę, że spoko. Ja w prezentacji w ogóle nie odniosłem się się do jednej z książek, którą miałem
w literaturze podmiotu, po prostu zapomniałem, a polonistki nie zapytały i tak było 20 pkt:)
Edit: Fajnie wygląda, choć jedno 100% na świadectwie maturalnym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie apropo jednego z zadań otwartych na matematyce pp,chodzi mi o zadanie sin X cos,policzyłem to trochę innym sposobem,założenia że sin i cos mają po 45 stopni[bo pisało ze to ką ostry] i wynik wyszedł mi dobry 1/2,jak myślicie za ten sposób moge dostać 2,1 czy 0 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 10:41, NecroVisioneR napisał:

Mam pytanie apropo jednego z zadań otwartych na matematyce pp,chodzi mi o zadanie sin
X cos,policzyłem to trochę innym sposobem,założenia że sin i cos mają po 45 stopni[bo
pisało ze to ką ostry] i wynik wyszedł mi dobry 1/2,jak myślicie za ten sposób moge dostać
2,1 czy 0 pkt?


Założyłeś, że x to 45 stopni i wyszedł Ci sinx = 1/2 ? Jeśli tak to nie licz na punkty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 11:17, NecroVisioneR napisał:

No taki wyszedł mi wynik 1/2 i on się zgadza...


No fajnie, ale jeśli założyłeś, że x=45 stopni to jego sinus nie wynosi 1/2. Po za tym sam sinx nie może być równy 45 stopni, tylko x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 11:25, NecroVisioneR napisał:

Ehhh nie o to mi chodzi że sin równa sie 1/2,tylko ze wynik sin x cos równa się 1/2,czyli
wynik o jaki proszą w zadaniu.


Nie no to wiem, spokojnie :) Ale pisałeś o 45 stopniach i tego mogą się czepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 11:26, Evertsen_Dante napisał:

> Ehhh nie o to mi chodzi że sin równa sie 1/2,tylko ze wynik sin x cos równa się
1/2,czyli
> wynik o jaki proszą w zadaniu.

Nie no to wiem, spokojnie :) Ale pisałeś o 45 stopniach i tego mogą się czepić.


Hmmm,możliwe,ale pamiętam że w zadaniu pisało że alfa jest ostry i z tego załozenia wyszedłem,cóż zobaczy sie w czerwcu :)

A jeszcze jedno za pierwsze zadanie otwarte za napisanie tylko że X E <1/3,3> ale za brak paraboli będą 2 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde nie mogłem edytować:

czy ktoś wie ile pkt plus minus zostanie mi odjęte za to że raz w zdaniu pomyliłem się i napisałem że Żancia była ciotka Justyny?Podkreślam że napisałem to tylko w jednym zdaniu a to się nazywa rzeczowy błąd chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2011 o 11:29, NecroVisioneR napisał:

Hmmm,możliwe,ale pamiętam że w zadaniu pisało że alfa jest ostry i z tego załozenia wyszedłem,cóż
zobaczy sie w czerwcu :)


To zależy jak bardzo się oparłeś o te 45 stopni.

Dnia 08.05.2011 o 11:29, NecroVisioneR napisał:

A jeszcze jedno za pierwsze zadanie otwarte za napisanie tylko że X E <1/3,3> ale
za brak paraboli będą 2 pkt?


Mieliśmy matematykę z nauczycielką która sprawdza matury i na próbnych lub nawet na sprawdzianach za brak paraboli nie dawała max. punktów. Po prostu oceniała nas wg. standartów maturalnych. Więc tu też mogłeś stracić punkt. Ale powtarzam - mogłeś, nie musiałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 11:36, NecroVisioneR napisał:

kurde nie mogłem edytować:

czy ktoś wie ile pkt plus minus zostanie mi odjęte za to że raz w zdaniu pomyliłem się
i napisałem że Żancia była ciotka Justyny?Podkreślam że napisałem to tylko w jednym zdaniu
a to się nazywa rzeczowy błąd chyba.

w przypadku błędu rzeczowego anulowane jest całe zdanie/akapit, same pkt. bezpośrednio odejmowane nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w przypadku jeśli ten bład rzeczowy znajdował się w dużym akapicie anulują cały akapit?Hmmm mi się wydaje że raczej nie,że jak już cos to te błędne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ta kwestia czasu na polskim ustnym? Czy np jak będę mówił szybko albo coś pominę i łącznie wyjdzie np. jakieś 12 minut to bardzo się czepiają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować