Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Widzę, że nie tylko ja jestem... niezadowolony z wyniku. Dzisiaj zdawałem polski, podobnie jak Ty - prezentacja o sarmatyzmie, z tymże u mnie ogólna charakterystyka, do tego wybrałem Paska, Krasickiego i Sienkiewicza. Wydaje mi się, że powiedziałem w miarę dobrze, język płynny itd., dodałem jeszcze portrety osobiste, trumienne. I co? 11/20. No brak mi słów...

Ech, chyb mogłem pójść na łatwiznę i wykuć temat z języka. Ale nie, wolałem zabłysnąć i mówić o czymś ciekawym, co mnie zresztą interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 22:32, tomas92 napisał:


Ech, chyb mogłem pójść na łatwiznę i wykuć temat z języka. Ale nie, wolałem zabłysnąć
i mówić o czymś ciekawym, co mnie zresztą interesuje.


Nie ma się czym przejmować - i tak do niczego Ci to nie jest potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to rozumiem :) Chodzi mi tylko o ten fatalny system, kiedy np. poświęcając kilka dni na przygotowanie prezentacji mam gorszy wynik niż ktoś, kto nie wie o czym mówi. Ogólnie dzisiaj to już po mnie spłynęło, teraz uwagę skupiam na czwartkowej fizyce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 22:41, tomas92 napisał:

Oczywiście to rozumiem :) Chodzi mi tylko o ten fatalny system, kiedy np. poświęcając
kilka dni na przygotowanie prezentacji mam gorszy wynik niż ktoś, kto nie wie o czym
mówi. Ogólnie dzisiaj to już po mnie spłynęło, teraz uwagę skupiam na czwartkowej fizyce
:D


Przyzwyczajaj się - w końcu to Polska ;D Na studiach to dopiero zobaczysz fatalny system. Swoją drogą to smutne, że w takiej Anglii studia są 10x prostsze, a ludzie zarabiają 10x tyle, co my. Nie wspominając o tym, że plan jest tak ułożony, aby uzyskana wiedza przydała się w pracy, a nie tak jak u nas - zakuć, zdać, zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem bardzo ciekawy temat prezentacji - o obrazach Łodzi. Interesujący, szeroki, trochę jeszcze niedopracowany, ale fajny.
Może to zależy od tego na jakiego egzaminatora traficie, jak mówili ludzie przed wami, a przede wszystkim czy sprawiacie wrażenie, że wiecie o czym mówicie i potraficie odpowiedzieć na pytania komisji. Jeżeli się odmówi odpowiedzi to dostaje się do 10 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeżeli się odmówi odpowiedzi to dostaje się do 10 pkt.
A mi mówili, że jeżeli nie podejmie się konwersacji (tzn. nie odpowie się na żadne pytanie) to dostaje się 0 pkt. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:01, Traitor napisał:

>Jeżeli się odmówi odpowiedzi to dostaje się do 10 pkt.
A mi mówili, że jeżeli nie podejmie się konwersacji (tzn. nie odpowie się na żadne pytanie)
to dostaje się 0 pkt. Prawda to?

Mnie pani profesor tłumaczyła, że sama prezentacja daje do oceny dopuszczającej (ok. 10 pkt), aby uzyskać więcej trzeba nawiązać konwersacje.
Tak to chyba było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:08, MROZUS napisał:

> >Jeżeli się odmówi odpowiedzi to dostaje się do 10 pkt.
> A mi mówili, że jeżeli nie podejmie się konwersacji (tzn. nie odpowie się na żadne
pytanie)
> to dostaje się 0 pkt. Prawda to?
Mnie pani profesor tłumaczyła, że sama prezentacja daje do oceny dopuszczającej (ok.
10 pkt), aby uzyskać więcej trzeba nawiązać konwersacje.
Tak to chyba było...



ja mam inne informacje. za sama prezentacje max 5 pkt, do zdania potrzebne jest min 6, a wiec chocbys wybitnie przedstawil swoj temat i tak musisz odpowiedziec na min 1 pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:22, Malevyn napisał:

> > >Jeżeli się odmówi odpowiedzi to dostaje się do 10 pkt.
> > A mi mówili, że jeżeli nie podejmie się konwersacji (tzn. nie odpowie się na
żadne
> pytanie)
> > to dostaje się 0 pkt. Prawda to?
> Mnie pani profesor tłumaczyła, że sama prezentacja daje do oceny dopuszczającej
(ok.
> 10 pkt), aby uzyskać więcej trzeba nawiązać konwersacje.
> Tak to chyba było...


ja mam inne informacje. za sama prezentacje max 5 pkt, do zdania potrzebne jest min 6,
a wiec chocbys wybitnie przedstawil swoj temat i tak musisz odpowiedziec na min 1 pytanie.


To masz złe informacje, zdawałem maturę rok temu, bez zająknięcia przedstawiłem prezentacje, niestety nie potrafiłem odpowiedzieć na pytania (może na pół jednego- miałem temat o mieście a dostałem pytanie o relacje bohaterów a tego pod uwagę nie wziąłem) i miałem 11 pkt (Pani z komisji powiedziała że prezentacja bardzo dobrze wykonana ale wiedzy nie posiadam:D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak, że za prezentacje jest 5 punktów za rozmowę chyba 8 ale są jeszcze punkty za język które dostaje się też za powiedzenie tylko prezentacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 14:39, o_Orange napisał:

Generalnie jest tak, że za prezentacje jest 5 punktów za rozmowę chyba 8 ale są jeszcze
punkty za język które dostaje się też za powiedzenie tylko prezentacji. :)

Owszem, ale jeżeli nie podejmie się rozmowy z komisją, to owa komisja nie przyznaje punktów za język ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff... biologia rozszerzona za mną. Spodziewałem się czegoś gorszego, zwłaszcza po narzekaniach na dotychczasowe matury rozszerzone, jednak sam arkusz nie był trudny, no może po za kilkoma pytaniami. Ogólnie powinno być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa... pytanie o śledzionę zmiotło kilka osób, w tym mnie. Już dawno przekonałem się, że operon - przynajmniej do biologii - jest beznadziejny, teraz to tylko się we mnie ugruntowało.

Inne "ale" miałem do pytania o układ immunologiczny, ale to już tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 17:43, Jave napisał:

Taaa... pytanie o śledzionę zmiotło kilka osób, w tym mnie. Już dawno przekonałem się,
że operon - przynajmniej do biologii - jest beznadziejny, teraz to tylko się we mnie
ugruntowało.


To tak jak u nas. I ja też strzeliłem źle.

Dnia 10.05.2011 o 17:43, Jave napisał:

Inne "ale" miałem do pytania o układ immunologiczny, ale to już tak na marginesie.


"Szczepionka przeciwnowotworowa"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 16:33, Evertsen_Dante napisał:

Uff... biologia rozszerzona za mną. Spodziewałem się czegoś gorszego, zwłaszcza po narzekaniach
na dotychczasowe matury rozszerzone, jednak sam arkusz nie był trudny, no może po za
kilkoma pytaniami. Ogólnie powinno być dobrze :)

mam nadzieje że to jest taki trend że pozostałe rozszerzone będą całkiem łatwe jak np. wos z wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2011 o 17:47, lord0 napisał:

mam nadzieje że to jest taki trend że pozostałe rozszerzone będą całkiem łatwe jak np.
wos z wczoraj


WOS nie był łatwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 17:50, Wakizashi napisał:


> mam nadzieje że to jest taki trend że pozostałe rozszerzone będą całkiem łatwe jak
np.
> wos z wczoraj

WOS nie był łatwy...

no jakoś wybitnie trudny nie był, było kilka ciekawszych pytań ale tylko kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze: jestem przekonany, że ktoś wreszcie ruszył głową i doszedł do wniosku, że matura to matura, jeżeli nie chcą, by uczelnie wprowadziły swoje własne egzaminy na studia - mogłyby się inaczej nazywać, np. rozmowa wstępna - egzamin dojrzałości musi być trudniejszy.

Pisałem:
polski podstawowy - był trudniejszy - nieco - od tego, z czym się zetknąłem w szkole i na poprzednich maturach
matma podstawowa - tu aż się zdziwiłem; w porównaniu do próbnej, była znacznie trudniejsza. Dość powiedzieć, że zajęła mi jakieś 1,5h, ta próbna - 1h. Poza tym, zadania w rodzaju "podaj współrzędne punktu styczności" czy "oblicz prawdopodobieństwo" to jednak jest ciut wyżej niż to, co prezentowały poprzednie matury.
matma rozszerzona - było trochę trudniej.
angielski podstawowy - poziom podobny do poprzednich matur.
biologia rozszerzona - no wow, wreszcie na poważnie ktoś sobie przypomniał, że 3/4 materiału - przynajmniej w pdr operonu - pierwszej klasy to bioróżnorodność, więc było troszkę trudniej

Ogólnie, podoba mi się to, że matura poszła nieco w górę, przynajmniej nas - maturzystów - zróżnicuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jestem po wspaniałym ustnym ang rozszerzonym, w materiale stymulującym miałem coś tam o świętach więc banał a wypowiedz już nie, moje tematy:

1) Czy surowce naturalne się kiedyś skończą ? Jaka jest dla nich alternatywa ? (wtf?)

2) Czy globalny terroryzm utrudnia odkrywanie świata ?

nie ma to jak szczęście ... dostałem 16pkt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować