Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Zgadzam się z tym co powiedział lord0. Ale dużo też zależy od komisji. U nas na przykład (z tego co opowiadali kumple zdający ustny wcześniej) pytania nie były jakieś hardkorowe jednak nawet biorąc pod uwagę fakt, że może zdarzyć się luz to dopóki nie ma pewności to najlepiej przygotować się na wszystko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, w prawdzie już dawno mam prezentację, ale - w naszej szkole mówili, że absolutnie nie można streszczać w niej utworu - a w konspektach w necie zazwyczaj pierwszym punktem jest "streszczenie utworu". Więc streszczać czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 14:11, xmarqinaxnellx napisał:

Jeszcze jedno pytanie, w prawdzie już dawno mam prezentację, ale - w naszej szkole mówili,
że absolutnie nie można streszczać w niej utworu - a w konspektach w necie zazwyczaj
pierwszym punktem jest "streszczenie utworu". Więc streszczać czy nie?

Tu chodzi o to, że prezentacja ma być autorska :-P. A streszczenie to tak jakby niepotrzebne zabieranie miejsca i praca odtworcza. Mnie nie pytaj co to znaczy, to słowa polonistki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Po to w bibliografii podaje się książki, wiersze i piosenki, żeby egzaminatorzy mogli się z nimi wcześniej zapoznać - nie musisz dzięki temu przypominać ich treści, bo to głupie i niepotrzebne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

streszczenia zazwyczaj używa się do przedstawienia utwory w kontekście epoki, czy autora, czyli np. przy "Cierpieniach młodego ..." powiesz że jako utwór romantyczny opowiada o nieszczęśliwej miłości zakonczonej samobójstwem, co jest dla tej epoki charakterystyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne dzisiaj miałem pytanie do obrazka na podstawowym angolu. Dlaczego "Mikołaj nosi okulary?" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 12:31, ziptofaf napisał:

Tegoroczna matura z fizyki na poziomie rozszerzonym - ...zaskakująca prosta. Nie powiem
że trywialna ale po tym jak straszyli mnie na próbnych to poczułem się mile zaskoczony.
Bardzo dużo teorii, można było też strzelać (jedno z zadań polegało na wstawieniu jednej
literki - S lub N :D). Stosunkowo niewiele trzeba było za to liczyć, a to co już trzeba
było to nie jakieś zadania wyjęte z czeluści piekieł a napisane przez kogoś normalnego.

Serio? Moim zdaniem w porównaniu z wszelkimi próbnymi i innymi maturami, rozszerzenie było nieporównywalnie trudniejsze, głównie z tego względu, że zamiast liczenia, którego chyba każdy się spodziewał, a nie sprawia mi problemu, były szczegółowe pytania z teorii. Jasne, że wstawienie S/N, czy znajomość prawa Ohma to banalne rzeczy, ale pytania z tej sondy kosmicznej na przykład - masakra z kosmosu dosłownie. Niefajny ten arkusz, oj niefajny. Dobrze, że chociaż te zadania obliczeniowe były banalne, to będzie to 75-85%. W porównaniu z tym, co zwykle, czyli koło 95%, to niedużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 23:28, Miklak napisał:

Serio? Moim zdaniem w porównaniu z wszelkimi próbnymi i innymi maturami, rozszerzenie
było nieporównywalnie trudniejsze, głównie z tego względu, że zamiast liczenia, którego
chyba każdy się spodziewał, a nie sprawia mi problemu, były szczegółowe pytania z teorii.
Jasne, że wstawienie S/N, czy znajomość prawa Ohma to banalne rzeczy, ale pytania z tej
sondy kosmicznej na przykład - masakra z kosmosu dosłownie. Niefajny ten arkusz, oj niefajny.
Dobrze, że chociaż te zadania obliczeniowe były banalne, to będzie to 75-85%. W porównaniu
z tym, co zwykle, czyli koło 95%, to niedużo.


Dla mnie to było olbrzymie uproszczenie bo z pierwszej próbnej miałem procentów...no, tyle co piwo mniej więcej xD A z tej będzie koło 50-60% (zawaliłem optykę i prąd, nigdy tego dobrze nie opanowałem). Więc dla mnie to był optymalny arkusz bo z teorią sobie radzę nieźle, dużo gorzej z praktyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 23:35, ziptofaf napisał:

Dla mnie to było olbrzymie uproszczenie bo z pierwszej próbnej miałem procentów...no,
tyle co piwo mniej więcej xD A z tej będzie koło 50-60% (zawaliłem optykę i prąd, nigdy
tego dobrze nie opanowałem). Więc dla mnie to był optymalny arkusz bo z teorią sobie
radzę nieźle, dużo gorzej z praktyką.

Oj tam, jaka to praktyka, wstawianie do wzorów? :P
Cóż, ja jako ktoś, kto maturę z matematyki piszę w całości bez problemu, nie byłem zadowolony z niedoboru liczenia ;) Ludzie, z którymi pisałem, mieli podobne odczucia, ale jeśli preferujesz teorię, to dla Ciebie arkusz rzeczywiście był łatwiejszy niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do egz. z j polskiego,polecenie w czytaniu ze zrozumieniem mówiło aby odpowiadać tylko własnymi słowami,ale jeśli ktoś użył takiego samego słowa jak autorka[np. w poleceniu ostatnim bądź w poleceniu o komunikację] gdyż nie mógł znaleźć innego słowa,które oddałoby sens wypowiedzi,czy to będzie błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 10:37, NecroVisioneR napisał:

Witam mam pytanie do egz. z j polskiego,polecenie w czytaniu ze zrozumieniem mówiło aby
odpowiadać tylko własnymi słowami,ale jeśli ktoś użył takiego samego słowa jak autorka[np.
w poleceniu ostatnim bądź w poleceniu o komunikację] gdyż nie mógł znaleźć innego słowa,które
oddałoby sens wypowiedzi,czy to będzie błąd?

Nie powinien być, na wielu próbnych uznawali coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż po geografii, w miarę prosta więcej politycznej jak fizycznej. Żeby było śmieszniej prawdopodobnie kolejny błąd. Czy CKE nie potrafi zrobić niczego porządnie?
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/905101,blad-na-maturze-z-geografii-2011-na-poziomie-rozszerzonym,id,t.html
Faktycznie miałem problem z tymi dwoma identycznymi wykresami, więc drugi ten sam zostawiłem pusty w tabeli. Jak się przyznają do błędu to będzie uznane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 12:06, Hydro2 napisał:

No cóż po geografii, w miarę prosta więcej politycznej jak fizycznej. Żeby było śmieszniej
prawdopodobnie kolejny błąd. Czy CKE nie potrafi zrobić niczego porządnie?
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/905101,blad-na-maturze-z-geografii-2011-na-poziomie-rozszerzonym,id,t.html
Faktycznie miałem problem z tymi dwoma identycznymi wykresami, więc drugi ten sam zostawiłem
pusty w tabeli. Jak się przyznają do błędu to będzie uznane

Są już gdzieś arkusze, z chęcią bym sobie przejrzał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 12:17, Dark_elves napisał:

> No cóż po geografii, w miarę prosta więcej politycznej jak fizycznej. Żeby było
śmieszniej
> prawdopodobnie kolejny błąd. Czy CKE nie potrafi zrobić niczego porządnie?
> http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/905101,blad-na-maturze-z-geografii-2011-na-poziomie-rozszerzonym,id,t.html

> Faktycznie miałem problem z tymi dwoma identycznymi wykresami, więc drugi ten sam
zostawiłem
> pusty w tabeli. Jak się przyznają do błędu to będzie uznane
Są już gdzieś arkusze, z chęcią bym sobie przejrzał ?

Ponoć od 13.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec matur, zobaczym co z tego wyszło;) Miałam trochę dziwne pytania, głównie dotyczące lektur, i facetkę (tą która nie mówiła) cały czas kręcącą oczami podczas prezentacji. Masakra ; ) Zdane jest (no chyba... ; ) ) a jak to nie ma większego dla mnie znaczenia. W ogóle to prezentacji nie dałam rady w 15 minut ogarnąć, o ostatniej lekturze prawie nic nie powiedziałam i musiałam przejść do wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 13:36, Malevyn napisał:

15 minut to bylo dla ciebie za malo ?

Wiesz jak ja miałem temat to faktycznie 15 min to było za mało i musiałem poskracać niektóre ważne rzeczy. W naszej komisji wczoraj był profesor filozofii to przy okazji mojego tematu była dosyć ciekawa rozmowa, chociaż część osób miała inne zdanie na temat przeprawy z komisją. 20 pkt zdobyte, szkoda tylko, że tego nie liczą na studiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nawijalem niecale 4 minuty :) wiekszosc czasu zlecialo na pytaniach na ktore egzaminatorki wlasciwie same sobie odpowiadaly.

30% is enuff. tak ja powiedziales, nie patrza na wyniki - wazne, ze jest zdane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować