Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2011 o 13:21, xmarqinaxnellx napisał:

Koniec matur, zobaczym co z tego wyszło;) Miałam trochę dziwne pytania, głównie dotyczące
lektur, i facetkę (tą która nie mówiła) cały czas kręcącą oczami podczas prezentacji.
Masakra ; ) Zdane jest (no chyba... ; ) ) a jak to nie ma większego dla mnie znaczenia.
W ogóle to prezentacji nie dałam rady w 15 minut ogarnąć, o ostatniej lekturze prawie
nic nie powiedziałam i musiałam przejść do wniosków.

pamiętam swój ustny stres jak nie wiem co, jeszcze fragmenty filmu nie zadziałały, ale w 15 min się wyrobiłem :D, ale podstawę z angielskiego ogarnąłem w 4 min od wejścia do wyjścia, bo jak spojrzałem na kartkę to mogłem od razu odpowiadać :D tylko przez pośpiech dostałem 95% ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 13:36, Malevyn napisał:

15 minut to bylo dla ciebie za malo ?



No też się zdziwiłam, pracę miałam na 12 minut mniej więcej, w dodatku gadałam cały czas (bez jęczenia) i miałam wrażenie, ze mówię mniej niż w pracy. Tak czy inak, na pytania nie odpowiedziałam tak, jak chciała komisja, więc ta prezentacja niepotrzebna. Nie wiem ile mam % bo nie dostałam info jeszcze, ale kit z tym, jedyne do czego ten wynik jest potrzebny, to "chwalenie się" rodzince, która normalnie ma mnie w dupie, ale o wyniki matur nigdy nie omieszka zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 15:39, xmarqinaxnellx napisał:

Tak czy inak, na pytania
nie odpowiedziałam tak, jak chciała komisja, więc ta prezentacja niepotrzebna. Nie wiem
ile mam % bo nie dostałam info jeszcze,

A to zaskoczenie, że nie masz info, zwykle podają tego samego dnia (co kilka/naście osób) :) Ale to różnie bywa. Co do polskiego ustnego to moim zdaniem jest bez sensu. Np. podczas mojej prezentacji komisja szeptała między sobą i rechotała co było zamaszyście deprymujące, do tego gdy mówiłam SWOJE zdanie na pewne kwestie to się wykłócały i wmawiały mi, że nie mam racji. Przytakiwałam dla świętego spokoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2011 o 17:35, Latimeria napisał:

A to zaskoczenie, że nie masz info, zwykle podają tego samego dnia (co kilka/naście osób)
:) Ale to różnie bywa. Co do polskiego ustnego to moim zdaniem jest bez sensu. Np. podczas
mojej prezentacji komisja szeptała między sobą i rechotała co było zamaszyście deprymujące,
do tego gdy mówiłam SWOJE zdanie na pewne kwestie to się wykłócały i wmawiały mi, że
nie mam racji. Przytakiwałam dla świętego spokoju ;)


Mieszkam 35km od szkoły, więc sama nie sprawdzam wyników;) Moja donosicielka zapomniała, że nei ma kasy na koncie i zadzwoniła dopiero jak wróciła do domu;) 80%, zdane, jakby było 50 - też zdane, a że co myśli o moich odpowiedziach komisja na temat moich odpowiedzi na pytania niewiele mnie obchodzi (punkty straciłam na 100% na nich) to wszystko mi jedno czy mam 50 czy 100. Siorka coś mówiła o ambicjach, ale ambicje to pisemna, ustna to przypadek. Wzięłam głupi temat, to i mam;) W dodatku najłatwiejsze pytanie - czyli dlaczego wzięłam 2 lektury Zbrodnię i Chłopów - co do Zbrodni moja odpowiedź im podpasiła, co do Chłopów - już nie. No do cholery, chyba sama wiem dlaczego wzięłam te lektury do swojej prezentacji?:D Pozostałe pytania dotyczyły treści lektury - Lalki. Pobocznych wątków słabo pamiętałam niestety. Dlaczego nigdy nie pytają mnie o moją Zbrodnię i Karę? ;/

No co do rechotania no to właśnie ta moja facetka centralnie - przekręcała oczami. Patrzyłam na tę drugą, bo ta czasami machała głową, albo na końcu po prostu - w kartkę.
Słyszałam też o komisjach, które od razu same odpowiadają na własne pytania:D Ale kit z tym wszystkim - zdane, jutro jadę na wesele:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam próbna maturę ustną z polskiego ;) i wybrałem temat : Kobieta wieku XIX . Scharakteryzuj postaci kobiece w wybranych dziełach literatury i sztuki. Czy moglibyście mi pomóc jakie obrazy mogę w tej prezentacji opisać? Na co zwrócić uwagę itp.? Wspomnę jeszcze ze to ma być krótsza prezentacja tj. jakieś 9-10 minut. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie bo nie wiem jakie obrazy z wieku XIX przedstawiające kobiety mogę umieścić na tej prezentacji. Prezentacje już mam chodzi mi tylko o napisanie kilku tytułów obrazów bo nie mam pojęcia co mogę zamieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 10:19, Enqore napisał:

Ludzie pomóżcie bo nie wiem jakie obrazy z wieku XIX przedstawiające kobiety mogę umieścić
na tej prezentacji. Prezentacje już mam chodzi mi tylko o napisanie kilku tytułów obrazów
bo nie mam pojęcia co mogę zamieścić.



mozesz np przedstawic kobiety w lalce prusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 12:19, Malevyn napisał:

> Ludzie pomóżcie bo nie wiem jakie obrazy z wieku XIX przedstawiające kobiety mogę
umieścić
> na tej prezentacji. Prezentacje już mam chodzi mi tylko o napisanie kilku tytułów
obrazów
> bo nie mam pojęcia co mogę zamieścić.


mozesz np przedstawic kobiety w lalce prusa

Enqore prosił o obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

tylko przez pośpiech

Dnia 13.05.2011 o 15:37, kindziukxxx napisał:

dostałem 95% ;/


Ja to samo. Miałem taki banał, że się płakać chce. I skończyłem z 90%... Ale na rozszerzeniu upoluje 100%!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 19:15, Mysterum napisał:

No to jak widać CKE ma w swoim gronie jakiegoś mało bystrego krecika, który myślał, że sprawa nie wypłynie.
Dobrze by było żeby osoby, które rozwiązywały wcześniej te zadania musiały powtarzać maturę. Martwi jednak fakt, że prawdopodobnie albo do tego nie dojdzie, albo - jeśli dojdzie - to ucierpią również ci którzy ze sprawą nie mieli nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 19:15, Mysterum napisał:

Uczniowie, którzy się z nami kontaktowali twierdzą, że matematyczka Joanna K. jest rodzinnie powiązana z autorem zadań maturalnych o tym samym nazwisku - Andrzejem K.

Kiełbasa? Przez pół roku robiłem zbiory od Andrzeja Kiełbasy, może to o nim mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2011 o 19:15, Mysterum napisał:

Jak zwykle w Polsce, są równi i równiejsi.


Matura z polskiego - źle sformułowane pytania. Matura z matematyki - przeciek.
...
Pięknie. Widać, że to tylko od nas wymaga się wyników w 100% perfekcyjnych, bo ludzi z CKE najwyraźniej to nie dotyczy. Aż brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 19:50, Mohair napisał:


> Jak zwykle w Polsce, są równi i równiejsi.

Matura z polskiego - źle sformułowane pytania. Matura z matematyki - przeciek.
...
Pięknie. Widać, że to tylko od nas wymaga się wyników w 100% perfekcyjnych, bo ludzi
z CKE najwyraźniej to nie dotyczy. Aż brak słów...

Z geografii podwójny wykres był z kolei...
W ogóle miałem szczęście bo na moim arkuszu brakowało w pytaniu o język byłych państw kolonialnych w tabeli:
Zamiast ang i hindii, było samo ang, podobnie z francuskim i arabskim, ale cóż to było zadanie za 1 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 19:30, Dared00 napisał:

> http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,9594854,Mature_z_matematyki_rozwiazali_na_lekcji__Wyciek_czy.html

> Jak zwykle w Polsce, są równi i równiejsi.
Uczniowie, którzy się z nami kontaktowali twierdzą, że matematyczka Joanna K. jest
rodzinnie powiązana z autorem zadań maturalnych o tym samym nazwisku - Andrzejem K.


Kiełbasa? Przez pół roku robiłem zbiory od Andrzeja Kiełbasy, może to o nim mowa?


To bardzo prawdopodobne. Wystarczy wejść na stronę szkoły i znaleźć zakładkę nauczyciele. Enjoy ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 19:28, Traitor napisał:

Martwi jednak fakt, że prawdopodobnie albo do tego nie dojdzie, albo - jeśli
dojdzie - to ucierpią również ci którzy ze sprawą nie mieli nic wspólnego.

Myślę, że jednak jak dojdzie do powtórki, to tylko wśród uczniów tamtego liceum. Ktoś pocierpieć musi, a moim zdaniem na ponowny ogólnopolski nie ma szans. CKE nie ma kasy, już teraz próbne matury robi z kasy unijnej. No i jak ktoś będzie bardzo uparty to pójdzie do sądu po odszkodowania od CKE, chociaż nie wiem jaki w tym byłby sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować