Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2013 o 23:04, Dared00 napisał:

W łapę. Z tego, co pamiętam, to z piórnikiem nie wpuszczają.

Kicha i tyle... A przezroczysty worek foliowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 23:13, Kardithron napisał:

> W łapę. Z tego, co pamiętam, to z piórnikiem nie wpuszczają.
Kicha i tyle... A przezroczysty worek foliowy?

Ady wnosisz wszystko w marynarce i wyciągasz jak siadasz przy stoliku, na próbnej nie byłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, no pewnie - po to uczyłem się własnoręcznie przygotowanej tabelki, żeby i tak pomylić epoki. Błąd rzeczowy już mam, to pewne. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 12:55, Kardithron napisał:

Ech, no pewnie - po to uczyłem się własnoręcznie przygotowanej tabelki, żeby i tak pomylić
epoki. Błąd rzeczowy już mam, to pewne. :/

Też się machnąłem :D. Aczkolwiek to jest jeden punkt w plecy więc nie tak źle.

@MrGregorA
Tekst w pierwszej części w porządku, jakiś popularnonaukowy, zadania generalnie proste, ale te nigdy nie sprawiają raczej dużego problemu. Jeden temat z przedwiośnia, drugi taki pokręcony, że zostawiłem w spokoju od razu. Jak dla mnie mogła być lepsza książka na wypracowanie, ale tak czy inaczej mogło być dużo gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:03, Kryhuu napisał:

Też się machnąłem :D. Aczkolwiek to jest jeden punkt w plecy więc nie tak źle.

Hm... Jeden punkt? Niektórzy twierdzą, że za to się pracę zeruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wtopa...
Czytam temat "autorytety wg Żeromskiego", potem czytam fragment i jakoś z autorytetów zrobili mi się artyści. Napisałem całe wypracowanie o artystach, potem patrze - autorytety... W sumie nawet łatwo dało się to popoprawiać, bo opisy w sumie takie same, tylko... We wstępie mam w skrócie tak - "Opinia o artystach zmieniała się na przestrzeni epok. W romantyzmie np. artysta miał do spełnienia misje i miał poprowadzić naród/społeczność. Blablabla. Jak opinia o artystach i AUTORYTETACH zmieniła się na przestrzeni lat możemy dowiedzieć się z Przedwiośnia". W rozwinięciu już wg mnie wszystko pasuje tylko, że ten wstęp. W zakończeniu trochę to sprostowałem, że niby Żeromski podając takie przykłady chciał złożyć hołd swoim autorytetom - artystom romantycznym.
Jak myślicie? Dadzą 0 za niezgodność z tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobijcie to :D

Przedwiośnie mnie przestraszyło, więc wziąłem pierwszy temat. O ile Gloria Victis naprawdę jest spoko do interpretacji to Mazowsze ryło mi mózg ilekroć bym to przeczytał xD. Ale ja nie o tym, jak tak to czytałem to miałem rozkminę, że Baczyński jest podobnie ciężki do Norwida.... I tak w ostatnim zdaniu które pieczołowicie sklejałem w pocie czoła starając się wyrobić w ostatnich 15 minutach napisałem: "blablabla... w wierszy Norwida z kolei..... blah blah". Oczywiście miało być, że wiersz Baczyńskiego....

Przejdzie?
D gdzieś tam miałem przyklejone xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:03, Kryhuu napisał:

> Ech, no pewnie - po to uczyłem się własnoręcznie przygotowanej tabelki, żeby i tak
pomylić
> epoki. Błąd rzeczowy już mam, to pewne. :/
Też się machnąłem :D. Aczkolwiek to jest jeden punkt w plecy więc nie tak źle.

przecież za to jest zero punktów z całości pracy albo z całości, dostaniesz tylko punkty za napisanie i za ewentualny brak błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:31, wraaagh napisał:

zrobili mi się artyści. Napisałem całe wypracowanie o artystach, potem patrze - autorytety...
W sumie nawet łatwo dało się to popoprawiać, bo opisy w sumie takie same, tylko... We

Najważniejszy egzamin w życiu, a ludzie nawet polecenie nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem o.0 co za pokolenie.. jedyny plus tego, że na rynku pracy będzie łatwiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:56, Paoro napisał:

Najważniejszy egzamin w życiu, a ludzie nawet polecenie nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem
o.0 co za pokolenie.. jedyny plus tego, że na rynku pracy będzie łatwiej ;)

Przecież napisałem, że przeczytałem poprawnie tylko fragment zasugerował mi coś innego. -.-
Widzę, że tutaj czytanie ze zrozumieniem też na najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu temat ma związek z jakąś rocznicą (150 powstania styczniowego) :)
Oba tematy były do zrobienia, wybrałem "Przedwiośnie", ale przy odpowiedziach do tego tekstu chyba mnie zaćmiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 12:55, Kardithron napisał:

Ech, no pewnie - po to uczyłem się własnoręcznie przygotowanej tabelki, żeby i tak pomylić
epoki. Błąd rzeczowy już mam, to pewne. :/


Po co pisałeś o epoce? Nie miało to żadnego związku z tematem. Poza tym, co jak co, ale nie wiedzieć, z jakiej epoki pochodzi Przedwiośnie to trochę wstyd. Chyba że ktoś nie zna nazwy epoki, która rozpoczęła się od odzyskania przez Polskę niepodległości, lub, co gorsza, nie zna daty odzyskania przez nasz kraj niepodległości (tak, są tacy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 14:51, Gumisiek2 napisał:

Po co pisałeś o epoce? Nie miało to żadnego związku z tematem. Poza tym, co jak co, ale
nie wiedzieć, z jakiej epoki pochodzi Przedwiośnie to trochę wstyd. Chyba że ktoś nie
zna nazwy epoki, która rozpoczęła się od odzyskania przez Polskę niepodległości, lub,
co gorsza, nie zna daty odzyskania przez nasz kraj niepodległości (tak, są tacy).

Oglądałem ostatnio jakiś filmik na youtube - testy gimbazialne 2013, filmik robi furrore, może troche stronniczy, ale sam fakt istnienia takich nieogarów załamuje. Polecam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:31, wraaagh napisał:

W zakończeniu trochę to sprostowałem, że niby Żeromski podając takie przykłady
chciał złożyć hołd swoim autorytetom - artystom romantycznym.


O kurcze, a to Ci goście byli z epoki romantyzmu? Bo ja napisałem potem, że Cezary Baryka nazwał ich metody starodawnymi i prawdopodobnie miał na myśli czasy romantyzmu. Troche dziwnie wyszło jeżeli faktycznie oni byli z tej epoki.

A czytanie ze zrozumieniem było średnie. Nie wiem czy stres zrobił swoje czy nie, ale nie mogłem się doczaić o co chodziło w niektórcyh pytaniach. Przykładowo zadanie z podawaniem zabiegów językowych i ich przykładami. Była tam mowa, że autor wyraża wątpliwości o różnych sądach... jakich SĄDACH?! Tam była tylko nauka i jedynie moralność badaczy. Co tam napisaliście bo ja dałem pytanie retoryczne i wtrącenie, kiedy on faktycznie miał jakieś wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:52, Pernia napisał:

przecież za to jest zero punktów z całości pracy albo z całości, dostaniesz tylko punkty
za napisanie i za ewentualny brak błędów.

Oo... Serio?

Mój znajomy pomylił rok temu epoki. 70%.

@Paoro

Dnia 07.05.2013 o 13:52, Pernia napisał:

Oglądałem ostatnio jakiś filmik na youtube - testy gimbazialne 2013, filmik robi furrore, może troche stronniczy, > ale sam fakt istnienia takich nieogarów załamuje. Polecam xD

Z tego filmiku to ja sam się nabijałem, ale coś nie mam pewności, czy pomylenie epok literackich (i to sąsiednich) można porównywać z nieznajomością kontynentów albo wzoru na pole kwadratu. I to pomimo trzech lat różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować