Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2013 o 13:15, Bracio napisał:

100% z matmy podstawowej. Ta maturka to był spacerek. Wystarczyło tylko myśleć.



biedronka juz czeka :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, zła dziedzina w zadaniu z pociągami... A już przerabialiśmy na lekcjach te kwestie i mówiliśmy, że v > 0 nie wystarczy.

Trudno. Może się do tego przyczepią, a może nie.

@nightfaler
A niech sobie unieważniają. Pojawi się kolejna szansa na trzycyfrowy wynik. :D Brawa dla kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 15:19, Kardithron napisał:

@nightfaler
A niech sobie unieważniają. Pojawi się kolejna szansa na trzycyfrowy wynik. :D Brawa
dla kolegi.

Nie powiem biorąc pod uwagę moje pomyłki, też bym chciał "drugiej szansy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 15:35, nightfaler napisał:

Nie powiem biorąc pod uwagę moje pomyłki, też bym chciał "drugiej szansy"

No widzisz. :] Ja póki co wiem, że mogę liczyć maksymalnie na 94-96% (zależnie od tego, czy odejmą mi punkty za niedopatrzenie w dziedzinie prędkości i czasu, czy nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2013 o 15:12, Malevyn napisał:

biedronka juz czeka :D:D:D


Żart byłby adekwatny dla hu*manisty który szczycił się zdaniem matury rozszerzonej na 100% ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam wszystkie arkusze pp z matmy i dalej się zastanwiam jak można tego nie zdać. To jet błąd systemu, bo osoba, która ma 2 na koniec powinna pisać te matury na 50%. Dla osoby z 4 i wyżej wynik gorszy niż 80% to powinna być hańba.
Tęsknię za maturami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 18:54, MrGregorA napisał:

Przeglądam wszystkie ...y niż 80% to powinna być hańba.
Tęsknię za maturami

To teraz sobie wyobraźcie, co by było, gdyby założenia popularnego twierdzenia "matematyka rozszerzona powinna być obowiązkowa na maturze" zostały wprowadzone. Pogrom. C:

Dodam jeszcze, że czwórka końcowa czwórce końcowej nierówna, jeżeli wiesz, co mam na myśli.

***

Błahostkowe błędy z dzisiejszego egzaminu to motor napędowy na piątek. Na rozszerzeniu trzeba będzie zakoksić - tym bardziej, że w moim przypadku będzie to chyba najważniejsza matura na studenckiej rekrutacji. :>
Rzecz jasna, na krystalicznie czyste 100% bym nie liczył. To nieco abstrakcyjny wynik, nawet jak na mat-inf. Poczekamy na zadania i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze zadanie w którym mieliśmy podany sinus , i równanie sin^2 + 3cos^2 rozwiązałem sposobem, jakiego nie widziałem nigdzie na Internecie (nie z jedynki), a wynik mi wyszedł dobry? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 19:26, Jedimax napisał:

Jak to jest ze zadanie w którym mieliśmy podany sinus , i równanie sin^2 + 3cos^2 rozwiązałem
sposobem, jakiego nie widziałem nigdzie na Internecie (nie z jedynki), a wynik mi wyszedł
dobry? :D

Bo to matematyka i to trygonometria. Rozwiązań zawsze jest kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 19:26, Jedimax napisał:

Jak to jest ze zadanie w którym mieliśmy podany sinus , i równanie sin^2 + 3cos^2 rozwiązałem
sposobem, jakiego nie widziałem nigdzie na Internecie (nie z jedynki), a wynik mi wyszedł
dobry? :D

A co w tym dziwnego? Jak sposób dobry, to i wynik dobry. Najwyraźniej jedynka nie była jedyną możliwą drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 19:26, Jedimax napisał:

Jak to jest ze zadanie w którym mieliśmy podany sinus , i równanie sin^2 + 3cos^2 rozwiązałem
sposobem, jakiego nie widziałem nigdzie na Internecie (nie z jedynki), a wynik mi wyszedł
dobry? :D

Bo ci co piszą odpowiedzi dla onetów i interii też do końca nie ogarniają. Ja po prostu sprawdziłem w tablicach jaką wartość ma cos przy takim sinusie. Pół minuty roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 20:03, Jedimax napisał:

Dokładnie tak samo. Już myślałem, że jestem sam...


I dobrze myślałeś, bo tak naprawdę to nie jest to rozwiązanie (polegające na odczytaniu wartości cosinusa dla kąta którego sinus to (sqrt 3)/2) poprawne pod względem metody. Wynik- owszem, droga- nie.
Nie masz danego kąta. Masz dany jego sinus. To daje Ci dwie możliwe wartości cos (-0,5 oraz 0,5), i nieskończenie wiele kątów dla których jest to prawda (dokładnie to pi/3 + 2k * pi, gdzie k należy do całkowitych, oraz 2pi/3 + 2k * pi, gdzie k należy do całkowitych).
Oczywiście wynik wyszedł poprawny, bo w zadaniu był cos^2 więc znak został olany, a i do użycia konkretnego kąta na podstawie nikt się nie przyczepi. Raczej.
Ale już np. na rozszerzeniu... Szans na zaliczenie zadania nie byłoby żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 20:44, Thrandir napisał:

Oczywiście wynik wyszedł poprawny, bo w zadaniu był cos^2 więc znak został olany, a i
do użycia konkretnego kąta na podstawie nikt się nie przyczepi. Raczej.
Ale już np. na rozszerzeniu... Szans na zaliczenie zadania nie byłoby żadnych.


Tyle chciałem wiedzieć, bo w momencie kiedy to rozwiązywałem dostałem chyba przyćmienia, ze nie zrobiłem tej jedynki. Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maturzyści, jak angielski? Chodzą głosy, że dużo trudniejszy niż w poprzednich latach (które swoją drogą napisałby dobrze ogarnięty gimnazjalista). Pytam o podstawę jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 14:53, kaczek93 napisał:

Maturzyści, jak angielski? Chodzą głosy, że dużo trudniejszy niż w poprzednich latach
(które swoją drogą napisałby dobrze ogarnięty gimnazjalista). Pytam o podstawę jakby
co.

mi się wydał bardzo prosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była jakaś kolejność w naklejaniu tych naklejek z kodami? Bo ja dostałem 3 naklejki, z czego dwie nakleiłem na arkusz egzaminacyjny + wpisanie ręcznie numeru PESEL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować